MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Feeder a kalna voda

Chytate na feeder aj v kalnej vode? Ak hej, tak piste, ake montaze a nastrahy pouzivate.

Autor diskuse: matej172 ®
Zařazeno do: feeder - techniky lovu, 26.7.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N anguilla - ® Ne 27.7.2008 23:01:30
Juraj: ona to asi bude tím, že každý vážeme jiného pátera. Z kmenového vlasce udělám velkou smyčku a klasickým provlečením (3x) udělám uzel. Smyčku přestříhnu tak, aby spodní konec měl asi dvě třetiny a horní zbytek. Na horní dám krmelec, popř olovo a na spodní (delší) navážu forpas přes obratlík a nemotá se to prakticky nikdy. Průběžku jsem řešil proti zamotání trubičkou, ale i tak se mi poměrně rychle porušil fous o krmítko, protože se občas motal.
N Juraj - ® Ne 27.7.2008 22:46:39
anguilla: Tak to jsem z toho jelen. Já mám přesně obrácený problém. průběžná sestava se mi nemotá a protože jsem lenoch, tak ji používám v 90% případů. Naproti tomu páternoster je nepochybně daleko citlivější, ale protože se mi neustále motá, přichází na řadu až když už opravdu není zbytí (bahnité dno, velmi opatrné braní atp.). Jaké je prosím to kouzlo, že se ti páternoster nemotá? Používal bych ho s chutí opravdu mnohem častěji. Zatím mě jen většinou přivádí do varu.
N anguilla - ® Ne 27.7.2008 22:05:52
Při kalné vodě chytám na feeder stejně jako při klasickém stavu. Montáž volím poslední dobou paternoster v obou případech (hlavně kvůli zamotávání), rozdíl v záběrech oproti průběžce nepozoruji. V mém případě se jedná o lov na řece Berounce. Po vypilování délky návazce může rodeo začít :-)
N Miky26 - ® Ne 27.7.2008 20:34:35
záleží také na velikosti toku a jeho proudu,pokud je voda proudnější je určitě lepší když chytáš kousek od břehu, vyhneš se plovoucímu bordelu pod vodou a falešným záběrům, eliminuješ i tah vody na špičku a můžeš použít i jemnější.Nejlepší zkušenosti mám s hnojáčkama jenom propíchlé přesně v půlce a 3- 5 kousků na háček.Zachovávají si i v kalné vodě svoje aroma a rybky je podle mých zkušeností rychleji najdou.Pokud se jedná o potoky, jsem naučenej z Balnice vlašimský vyhledávat místa , kde se voda točí v tůních a ty rybky to tam při kalnej vodě vyloženě čekaj.
N Zachy - ® Ne 27.7.2008 13:22:49
Jsou místa,kde si zachytám pouze když voda stoupne.Pak chytám na paternoster s délkou kolem 80cm-100cm.Jako nejlepší nástraha se mi osvědčili malí hnojáčci.
N mirmen - ® Ne 27.7.2008 8:52:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
jo, i při kalné vodě se dá chytat .... někdy úspěšně....jindy neúspěšně .... chce to používat aromatičtější krmení, živočišnou nástrahu ( hnoják, rousnice, kombinace žížaly s kukuřicí apod.) .... a taky věnovat větší pozornost výběru místa....často se vyplatí chytat blízko břehu ....
kalná voda je většinou po nějakém silnějším nebo přívalovém dešti ..... ryby sbírají utopený hmyz , který se při lijáku dostal do řeky, žížaly ze zeminy splavené deštěm do řeky apod. ..... proto se vyplatí chytat tam, kde se usazuje potrava a kde má ryba klid ..... vybírat místa za překážkami, potopeným stromem, naplavenou kosou .... a co bere .... znám jen řeky a říčky kam chodím, proto vím, že na některých místech může vzít parma , jinde cejn, podoustev, kapr, lín .. jsou ale dny, kdy ryby nepřesvědčím a kdy prostě nejdou , ať dělám co dělám ( změna tlaku nebo jsou nacpané k prasknutí nebo mají nějaký jiný, nám rybářům neznámý důvod ) .... nebo mám ruce volšový ..................za povodně, kdy řeka leze z koryta, ryby nechytám.
N matej172 - ® So 26.7.2008 19:46:48
ja som chcel vediet ci sa oplati chytat ryby ked je kalna voda lebo bol som dnes a nebrali ani nosale (Podoustev( ktorych je tam vela
N mirmen - ® So 26.7.2008 18:31:29
matej172 .. nástrahu podle ryby ... velikost háčku podle sousta .. to přeci záleží na tom, jakou rybu chceš chytat ... zkus si pročíst některé věci z archivu otázek ... >>> otázky > kategorie FEEDER > nástrahy a návnady
N matej172 - ® So 26.7.2008 17:54:44
a na priehradu co take by bolo dobre
N mirmen - ® So 26.7.2008 17:41:01
Nejjednodušší průběžnou nebo paternoster, lov podle síly proudu, většinou na tišině za překážkou, nástraha žížala, červ, případně kombinace zrnko kukuřice& hnoják nebo zrnko kukuřice & červ ( kostnak). Pokud chytám na pečivo, tak většinou dipuju.
N Netipa - ® So 26.7.2008 17:27:43
V kalný vodě chytám na rousnice popřípadě na žížaly s primárním záměrem ulovit parmu. V tomto případě mám průběžnou motnáž, olůvko dle síli proudu a návazec k 1m

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | techniky lovu ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják se zadní brzdou SHIZUKA SK4

Za 599
Jedná se o kvalitní naviják se zadní brzdou, KOVOVOU cívkou a vyváženou kličkou. Naviják je za zaváděcí cenu!

akce, rybareniPrut SPRO Cresta Clubwinner Medium Feeder 390 cm

Za 859
Špičkově zpracovaný feeder nyní za cenu pro každého !!!

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Foret Fishing - rybářské potřeby Foret Fishing - rybářské potřeby

Hustopeče, Bratislavská 18