MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybářská stráž a kontrola pravidel rybolovu

Pokec pro zájemce o tom, proč je kontrola pravidel rybolovu tak nedostatečná a co by se dalo dělat aby se stav zlepšil.
Např. proč je tak málo RS, proč někde mají a někde nemají možnost proplacení pohonných hmot a dalších nutných prostředků ke kvalitnějšímu provádění funkce, proč si dovolí člověk ve vedení ÚS argumentovat tím, že zrušili omezení počtu ponechaných ryb protože to stejně nezvládaly kontrolovat, atd.....

Autor diskuse: Bachy ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 12.6.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Andulec - ® Pá 21.11.2008 7:55:49
Nedá mi to a musim taky něco napsat.
RS je nyní o dobrovolnosti a z toho i vyplívá, že většina z nich ještě pracuju, tak jako většina rybářů. Tudíž i největší tlak kolem vody je po pracovní době a rybářská stráž tam v tu dobu může být taky. Dále jsem se ještě nesetkal s kolegou z rybářské stráže, ktrerý by tvrdil, že nepotřebujou další lidi.
Co se týká počtu kontrol a četnosti obchůzek,to je jiná. Spousta členů má prostě ostrou tužku a v pochůzkovém listu si to prostě nějak napíše a přitom ho člověk u vody nevidí (chybí zde kontrolo RS ze strany ČRS a zřizovatele). Někteří to dělají jen pro to, aby za určitej počet odchozenejch hodin měli povolenku zdarma.
Nechci tady dělat nějaký machry, ale když přijedou rybáři na naši vodu, tak řikaj, že tolik konrol co maj u nás, nedaj dohromady za zbytek ČRS a i podle čísel revírů je vidět, že cestujou hodně.
N Bachy - ® Po 16.6.2008 19:55:33
Jovánek - No jo, Klášterec nad Ohří je skoro Praha, tam se nedivím že to chodí správně. :o)) Jinač samozřejmě patřím k těm krvelačným, když jdu k vodě tak mi tečou sliny jak se těším na krev a jak chytnu něco živého, rozsápu to hned s chutí na fleku. :o))
N Jovánek - ® So 14.6.2008 20:59:23
Bachy:Opava? To je skoro slovensko,tam to asi chodí jinak.A neříkej,že se zastáváš těch krvelačných rybářům.To bys mně vážně nasral!Nebo knim dokonce patříš?!
N rommi - ® Pá 13.6.2008 7:51:11
Alfons - ® Čt 12.6.2008 15:40:52: "Uhlídat ponechávání si ryb nad daný limi by nešlo ani kdyby bylo 10 x více členů RS, zvlátě i proto, že je zakázano kontrolvat obsah batohu či auta - na řece bez šance, tím ovšem neříkám, že nejsem pro limit, alespoň slušný člověk by ho dodržoval."

no vidis, u nas to RS ma v opravneniach a najma na vacsich plochach sa to praktizuje. na papieri to mozno znie ako sikana, ale ozaj kym nie je sanca preluskat tasky a kufre, nie je sanca nieco poriadne riesit.
N Bachy - ® Čt 12.6.2008 19:09:39
Petrson - Jestli tady takové kvóty nepotvrdili lidi, kterým to bylo řečeno stejně jako tobě, třeba z důvodu abys jim neviděl do karet.
Jovánek - :o))) Tos mě teda vážně rozesmál, u nás v Opavě by muselo být 60 RS, za dvacet let co chytám, mě u vody kontrolovali tři, z toho jeden to už dávno zabalil protože na ně (vedení MO) neměl nervy. No a ta hláška že kdyby krvelační rybáři dodržovali řád, mohlo by být RS ještě míň ... to je jako "kdyby se nejezdilo v autech, nemuselo by být tolik dopraváků" :o)))
N Jovánek - ® Čt 12.6.2008 16:28:38
Bachy:víš proč? Protože na 600 členů je asi 14 RS.Nebudu sem zaplejtat to,že RS taky na to sere.To je jasný.Ale kdyby Ti krvelační,rádoby rybáři,co kolem sebe mávají rukama,dodržovali ryb.řád,mohlo by RS být ještě míň.To ovšem nejde.Kdo má volné ruce,mává s nima ještě víc.
N Petrson - ® Čt 12.6.2008 16:08:15
>> Bachy > je to pár let, co jsem se hlásil do RS. Bylo mi řečeno, že OÚ pod nějž příslušný ÚS / MO spadá, stanovuje nějaké kvóty s počty strážníků na danou oblast. Nevím, jestli mou žádost nezamítli ze slušnosti, když viděli útlou "postavičku do džezu" (třeba nechtěli, aby mě hned během první kontroly někdo olovem přeštukoval na nejbližší strom :)). Jako oficiální důvod bylo uvedeno, že stanovený počet RS je aktuálně vyčerpán a další kvóty se přidávat nebudou.
Info o takových limitech mě zaujalo, tak jsem se dál poptával (i tady). Někdo zprávu potvrdil, jiní ji vyvraceli s tím, že žádné takové kvóty neexistují. Tak si vyber :)) Možná se to liší kraj od kraje.
N Alfons - ® Čt 12.6.2008 16:05:04
tak to asi né, to by byl útok na veřejného činitele!
N wolfik - ® Čt 12.6.2008 15:56:05
Kamaradovi to bylo jedno
N rybarjj - ® Čt 12.6.2008 15:55:24
nejde uhlídat, ale i RS chodí na ryby a může ledacos vidět a zasáhnout. Když jsem viděl chlapa co dal dva kapry do vezírku a třetího měl v podběráku a začal telefonovat, tak jediné co šlo udělat bylo očividně se o něho zajímat dalekohledem a alespoň mu zabránit v tom odnesení, když viděl že ho sleduji kapra pustil sbalil a táhnul pryč.
Pokud by byla RS početnější tak by to mělo zásadní vliv, ale nemám na mysli to že nejdříve obejde rybník, všem ukáže placku a chytá. Pokud vynechám pražské ravizory, tak je to krásnej příklad, sedí v civilu a čaká až nastoupí potencionální černý cestujci.
N Rváč - ® Čt 12.6.2008 15:54:15
wolfik - myslim ze po tydenni vyprave na ryby by to nikdo neriskoval:-DD
N wolfik - ® Čt 12.6.2008 15:50:55
S tou konkurencí bych to neviděl nějak růžově.Abychom se nedočkaly přehnaného zápasu mezi nima ,to bychom pak pěkně odskákali:)taková kontrola spodního prádla od RS nebude nic moc:)
N wolfik - ® Čt 12.6.2008 15:45:10
Herbert-Možná jsem naivní,ale pokud mně ta práce baví a dostanu za ni dobře zaplaceno,tak nevidím důvod proč bych to měl ojebavat.RS jsou rybáři kteří k vodě mají vztah,jinak by to nedělali.Jo a penízky by se taky našli,kdyby tohle fungovalo.Třeba v násadach.
N Alfons - ® Čt 12.6.2008 15:40:52
U nás ve Středních čechách tedy svaz neurčuje maximální počet členů RS, ale na základě velikosti revíru dává MO určitý počet územních povolenek pro členy RS. Nemožnost proplácení pohonných hmot si určila zřejmně samotná MO.
Uhlídat ponechávání si ryb nad daný limi by nešlo ani kdyby bylo 10 x více členů RS, zvlátě i proto, že je zakázano kontrolvat obsah batohu či auta - na řece bez šance, tím ovšem neříkám, že nejsem pro limit, alespoň slušný člověk by ho dodržoval.
N Rváč - ® Čt 12.6.2008 15:33:19
Myslenka zamestnence je vec celkem dobra myslim:-) Ale jak pise Doktor, mozna by nebylo spatny aby si vzajemne konkurovali. Kdo bude mit vic kontrol ten bude mit lepsi cash:-) Pak by byli u vody 2x denne:-)
Coz by zase nebylo nejlepsi (pokud by bylo stale zakazana non-stopka)
N rybarjj - ® Čt 12.6.2008 15:30:35
Počet kontrol je k smíchu a jejich zaměření ještě více, povolenky se odebírají hlavně za chytání non-stop, ale za špatné zacházení s rybou a drancování revírů moc ne (přece nesebere povolenku kamarádum)
Sám už jsem zvažoval stát se členem RS, dokonce mám doma co se naučit a na svazu už mi dávali přihlášku, ale dokud nedojde ke změnám RŘ (non-stop) tak to ani nezkusím, jelikož bych porušoval co bych měl postihovat.
Myslím že profi stráž je to nejlepší řešení, ale k tomu asi nedojde.
N MUDr. Hnátek Herbert - ® Čt 12.6.2008 15:29:46
wolfíku, už jsi někdy viděl zaměstnance, kterej by opravdu pracoval??? Probuď se! Rybářská stráž by se měla zprivatizovat a jednotliví rybářští strážci by si měli konkurovat.

A Bachy, ten je bude ze svého skladu řídit!
N Programátor - ® Čt 12.6.2008 15:26:37
Wolfik : ano, ano...
N TK - ® Čt 12.6.2008 15:24:48
wolfik > A tím je v podstatě řečeno vše.
N wolfik - ® Čt 12.6.2008 15:15:00
Chyba je úplně nahoře.Pokud RS nebude zaměstnanec,který za to nebude pořádně zaplacený,tak to bude pořád stejné.
N tomm - ® Čt 12.6.2008 14:44:44
Řekl bych, že u nás je to nějak podobně. Nemám to před sebou, ale pokud vím tak návrh na stanovení člena RS podává MO a myslím, že jen ta si stanovuje kolik takových členů navrhne.
N rommi - ® Čt 12.6.2008 14:39:01
u nas zakon ani vyhlaska pocet nestanovuje.
ustanovuje len povinnost uzivatela zabezpecovat ochranu reviru prostrednictvom RS.
N Bachy - ® Čt 12.6.2008 13:31:24
Posuzuje se podle nějakých kritérií kolik by měla mít MO rybářské stráže nebo je to čistě na rozhodnutí vedení MO?
N Bachy - ® Čt 12.6.2008 12:10:59
strejka - Opravdu tady nemusíš něco napsat za každou cenu.
N strejka - ® Čt 12.6.2008 11:30:12
naprosto zásadní pro zlepšení situace je o tom dlouze debatovat na MRKu, dobré by bylo vyvolat (třeba uměle) názorové střety, ideálně hádku více přispívajících, používat by se mělo i nadávek a výhrůžek, chtělo by to pozvat i nějaké úplné nováčky, kteří netuší, kde je sever, pak už jen povolat kolegy MRKnata a Cottuse, otázku zazdít a za měsíc pustit do éteru novou všespasitelnou obdobu...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky s volnoběžnou brzdou 1+1 ZDARMA!

Navijáky značky Giants Fishing ve speciální akci 1+1 ZDARMA! Akce platí do vyprdání zásob. Ihned k odběru!


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack MONSTER'S PARADISE 16mm 1kg

Za 334
Toto boilies je vybroušená bomba, která své skutečné vlastnosti rozvine po dopadu do vody a může začít ohňostroj. Základem tohoto boilie je už tolikkrát osvědčený mix Monster.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134