NTurňa - Profil | Pá 25.4.2008 13:32:29
plavčík Tom: Naprostý souhlas, není třeba se masírovat tady mezi sebou, když je řešení jinde. Petrův zdar
NSynodontis - Profil | Pá 25.4.2008 13:32:25
Když jsem začínal chytat a čekal jsem na svůj první úlovek, nemyslel jsem na nic jiného než na to jak potěším rodiče večeří z čerstvé ryby...to byla ze začátku hodně silná motivace..,...ale už po pár úlovcích jsem začal brát rybařinu uplně z jiného úhlu. Z úhlu Chyť a pusť....
Ndanecek - Profil | Pá 25.4.2008 13:18:39
říkam je to na vas.já beru rybu jako soupeře a pustím
NIvo - Profil | Čt 24.4.2008 19:44:03
Nikoho nenutím, aby rybu pustil, ale nikdo nesmí nutit mně,abych rybu zabil. Je to svobodná volba každého rybáře. Důsledky svého počínání si každý musí sám před sebou zdůvodnit a obhájit.
NEda01 - Profil | Čt 24.4.2008 19:20:10
Petr Koch - já osobně na výkendy nejezdím na ryby z důvodů mnoha čumilů a žádnýho volnýho fleku.
NMrKos - Profil | Čt 24.4.2008 19:19:52
poslední roky už taky všechno pouštím a když mám na rybu chyť tak si třeba v tescu kupuju tresku nebo lososa... aspoň mám pocit že jsem malým krůčkem přispěl k tomu že i ve vodě za barákem něco máme
thundarr: taky nejsem normální ?
NPetr Koch - Profil | Čt 24.4.2008 19:14:38
Eda01 - ® : maximálně v týdnu. Výkendy nestíhám :o)
Nscorpions82 - Profil | Čt 24.4.2008 19:12:41
Pouštím ryby už nejakejch deset let a jesli sem si vzal 5 ryb tak je to hodně.
NEda01 - Profil | Čt 24.4.2008 19:09:30
Petr Koch - nazdar Petře nějak to nestihám.Moc roboty.Až pojedu na Mušov tak ti dám vědět a hodíme řeč.
Nthundarr - Profil | Čt 24.4.2008 19:04:16
Eda01 - stejny nazor :) ... neresit ... :)
xxmarcel - ses normalni ? ... :) .... pravda v tescu je maj vykuchane :)
NPetr Koch - Profil | Čt 24.4.2008 19:01:22
Eda01 - ® : ty ještě žiješ? Jsi se nějak vytratil, ani na sraz jsi se nestavil a já se tak těšil :o)
Nxxmarcel - Profil | Čt 24.4.2008 18:56:26
Posledních 7 let chytám jenom chyt a pust.Když chci rybu,tak si ju koupím v Tescu-mořskou! Je to určitě lepší,aspoň v tech vodách je nějaká ryba.Jsou mezi náma i vemena,který zastávají názor----------povolenka stála peníze,musí se to vrátit------------.
NEda01 - Profil | Čt 24.4.2008 18:56:24
Uznávám k 70, to je v pohodě.Ale metoda rybaření chyť a pusť to je každého rybáře osobní věc.Jinak netlačte pořád dokola stejnou p.....u jinejm rybářům do hlavy.
Nředitel zeměkoule - Profil | Čt 24.4.2008 18:55:58
defakto jsem linej jako ves a nechce se mi v kuchyni s rybami babrat,proto metodu chyt a pust praktikuji tak na 95 procent. kdyz chytnu peknyho okouna,tak jej obcas vemu.to je lahudka :-DDD
taky uz jsem vyrost z toho nekomu rybu darovat.
NSynodontis - Profil | Čt 24.4.2008 18:52:39
Ty jo, 20 ryb do roka, to by bylo hodně přísný...ale nevadilo by mi to.....
NKoki - Profil | Čt 24.4.2008 18:48:14
hraji-tak promin 20 uslechtilych ryb
NSrneček - Profil | Čt 24.4.2008 18:36:39
na podzim mě skolaboval mrazák...to ste nezažili tu škodu......
Njarasmrz - Profil | Čt 24.4.2008 13:00:48
Já tyky velmi uznávám a velmi používám metodu Chyť a pusť - rybu doma do vany. A pak s ní (s rybou) rychle na pekáč a do trouby.
Nstrejka - Profil | Čt 24.4.2008 12:44:41
já "má metodu chyt a pust" ... zmáknutou vždy do chvíle, než nějakou rybu bacim...
NGenesis - Profil | Čt 24.4.2008 11:57:51
Také si za rok vemu kolem pěti kaprů pod 55cm
Nplavčík Tom - Profil | Čt 24.4.2008 9:52:43
Jinak bych si dovolil ještě jednu poznámku, za kterou mě možná budete kamenovat, ale snad to přežiji. Toto téma je tady už asi milionkrát probrané ze všech stran, tak nechápu, proč má někdo stále potřebu zakládat ty samé otázky. Navíc tady tímto stejně nic nevyřešíte. To samé je to, když tady pořád někdo brečí, že ten či onen si od vody každý den odnáší 2 kapry a nazývá ho masařkou a nevím čím ještě možným i nemožným. Pokud si někdo odnáší od vody ryby v rámci stanovených pravidel (třeba i 150 kaprů za rok) není to jeho chyba, ale chyba systému, který to umožňuje. Když vám to tady všem tolik moc vadí, proč s tím raději něco neuděláte, místo bezvýznamného tlachání na netu. Proč se nesnažíte vyvinout nějaký tlak na ČRS nebo MRS, nebo nezaložíte nějaké sdružení, které bude lobovat např. u zákonodárců nebo na ministerstvu, když je ta situace tak hrozná? To už dá moc práce, co? Chlapi, dejte už toto téma k ledu a běžte raději pracovat nebo na ryby a bude to mít 100% větší efekt. Tím jsem se samozřejmě nechtěl nějak dotknout účastníků diskuze, ale ať to spíše berou jako současní nebo budoucí zadavatelé podobných otázek jako podnět k zamyšlení.
Nplavčík Tom - Profil | Čt 24.4.2008 9:27:10
Domnívám se, že prosazovat "K70" všude za každou cenu je z hlediska původních ekosystémů hloupost.
Nhraji - Profil | Čt 24.4.2008 9:11:21
Koki: a víš že existují i jiné ryby než kapr, které si ochranu zaslouží daleko víc?
NKoki - Profil | Čt 24.4.2008 8:16:26
já jsem pro K 70 a 20 kaprů za rok
NCarlos - Profil | Čt 24.4.2008 8:13:11
Chytám taky přes čtyřicet let a dříve jsem bral, co se dalo sníst. Postupem času jsem se naučil konečně ryby chytat a ne jen civět u vody a začal jsem ryby pouštět. Nebylo to proto, že by mne někdo agitoval pro C&R ale z ryze praktických důvodů - po půl hodině bych musel jít domů s dvěma kapříky a to se mi nechtělo. Poslední roky jsem na tom tak, že odnesené ryby by se daly za rok spočítat na prstech a ještě k tomu jsou většinou ze soukromáků, kde se dá ulovená ryba odkoupit.
Ngama - Profil | Čt 24.4.2008 8:04:45
osobne mi nevadi kdyz si nekdo rybu odnese ale max 20ks za rok rozhodne ne 150ks jak to u nasi MO dela spousta masarek a ve finale jsou na to hrdy a podotykam ze se u nas bere pouze jeden kapr
NLudaT - Profil | Čt 24.4.2008 7:27:53
Už je tu opět naše stálice Chyť a pusť. Myslím že to dobře a výstižně popsal již hraji, ale přesto si dovolím upozornit že C&R by měl rybář přizpůsobit i techniku lovu, tak aby pouštěná ryba po puštění nechcípla. Takže barblessy, žádný sakování, dlouhý focení, živá rybka na cigárko, woblery na štiku bez lanka, na pstruhovce trojháky apod.. Když se řekne A musí se říct i B.
NZydar - Profil | Čt 24.4.2008 1:46:31
Chytám ryby už 15 let tj.od mých 10 let,jako malej kluk jsem většinu ulovených (mírových ryb bral),ale postupem času jsem se naučil ryby pouštět a když se povede nějaká opravdu větší,nebo mě zaujme, tak si udělám fotku a jde zpátky do vody... samozřejmě,že si sem tam rybu od vody odnesu,proč ne,ale třeba míra pstruha pro mě nazačíná od 25 ale až od 30+ a 95% procent chycených pstruhů na svratce 7-8 je pod touto hranicí...
NFeeder - Profil | Čt 24.4.2008 0:27:51
Ja osobne chytam metodou chyt a pust uz velmi dlouho,ackoliv jsem relativne mlady,chytam uz temer 30 let a myslim,ze casem k tomu dospeje hodne rybaru.Mam kamarady co ryby berou a nejak mi to nevadi.Ja osobne jsem se dostal uz do stadia,kdy rybu opravdu nikdy nevezmu ani treba pro velmi dobreho kamarada ci pritelkyni.Rybareni,kdy ryby vracim vode me osobne mnohem vic uspokojuje,kdyz muzu at uz trofejni rybe ci male rybycce darovat pro ni to nejcennejsi a to je jeji zivot.
NSlajs - Profil | St 23.4.2008 23:21:46
Tak to je otazka primo pro me. Chytam stylem chyt a pust uz 4 roky. A nejen to, kaprovite ryby ale i dravce na rybicku chytam jen na jednohacek a u kaprovitych mam i bez protihrotu. Ted uz mam i trpytky bez trojhaku, jsem asi trochu blazen, ale rybareni mam jen jako konicka a je to nadherny pocit aspon pro me kdyz ta ryba odeme odplouva a jeste kdyz ji ani nemusim brat do ruk ale ve vode ji hezky odhackuju. Ryby neberu take proto, ze je nejim, ale rodina by si rada smlsla, ale ja jim to nedopreju. Setkal jsem se i s kroucenim hlavy, kdyz jsem poustel stiku merila 52cm. A proc? Je tu spousta rbaru kteri se tvari jak nevinatka,ale berou vse co se da a nemuzu ani slyset jak nekdo rika ze uz ma plny mrazak a nema to kam davat a klidne se tim chlubi jak kdyby to bylo normalni. Kouknete se na fotku jak se chyta na S.Harte.
Nberlinan - Profil | St 23.4.2008 21:32:29
Mrak:jo.o takovych zavodech uz jsem taky par clanku cetl.Jinak tady v Braniborsku muzes zrejme ryby poustet,jelikoz i v rybarskem radu je napsano,ze si rybar musi ihned rozmyslet,jestli si rybu ponecha nebo pusti zpet.ja vetsinou lovim prave bilou rybu,rekl bych,ze tady je to i jedno.Podle mne nejlovenejsi ryba v nemecku je stika,uhor,candat.Tyhlety rybky to maji hooodne tezky...
NMrak - Profil | St 23.4.2008 21:22:58
berlinan:Nevím jestli to platí v celém Německu ale ja jsem četl poměrně obsáhlý článek v Rybářství z února letošního roku,kde Čech žijící v Německu popisuje jak se tam loví . Mám i zkušenost z našeho družstva závodníků v plavané,kteří též při závodech byli nuceni každou ulovenou rybu usmrtit a po zvážení pořadatelé vše odvezli do kafilérie.
NUnca - Profil | St 23.4.2008 21:22:44
danecek : Tohle už začíná bejt fakt hodně trapny.
NAlex/TGM/ - Profil | St 23.4.2008 21:16:19
zdar
podle mě to sice není úplnej blábol-myslim to hyť a pusť ale na druhou stranu mám ryby rád i na talíři a je podle mě jedno jesli si toho kapra chytnu sám a nebo ho za mě chytne do ňáký sítě někdo jinej stejně mě na tom pekáči skončí.podle mě by bylo nejrozumější zavést roční limity ny jednotlivé duhy ryb-řekněmě 20 kaprů,10 dravců a 20 los. ryb myslim že v těhle počech to není žádná masařina,ale zároveň si pochutnáš. Jinak párkrát sem slyšel jak nekterý "rybáři" nachytaj za rok 150 a víc kaprů-takový mě fakt serou ale my co si od vody odnesem těch 10-20 kaprů za rok si myslim nezasloužíme nadávat masařů a vrahů
Nsidneyv - Profil | St 23.4.2008 21:16:04
ja chytám asi 15 rokov, ale som v rodine,kde sa všetko,čo sa chytí, aj zje...ale ja osobne už asi 5 rokov kaprov od 55 hore púšťam...v rodine ma majú za čudáka..:) do roka si nechám cca 10 násaďákov...
Nhraji - Profil | St 23.4.2008 21:14:41
Milý kolego, chytám ryby již 35 let, jak říká jeden nejmenovaný kolega Ricci, Šemík byl hříbětem, když jsem začínal. Metoda Chyť a pusť je hezká myšlenka, ale jako každá myšlenka se nedá jen tak vsadit do cizí hlavy, která není schopna myšlenku přijmout a akceptovat. Je třeba tu hlavu na takovou převratnou věc pomalu připravovat, aby se myšlenka ujala a mohla růst.
Když jsem začínal, nikdo nechodil na ryby proto, aby je pouštěl. Naopak, téměř každá mírová nebo dostatečně vzrostlá ryba posloužila jako potrava. Choval jsem se stejně. Až časem jsem došel sám k názoru, že chytám tolik ryb, že je zbytečné je nosit domů všechny. Dneska jsem ve stádiu, že některé ryby nezabíjím zcela automaticky, například pstruhy, lipany, parmy. Některé si nechám jen občas, například bolena, štiku, candáta. A nemám s tím žádný problém. Je jen na mě, jak se rozhodnu, rozhoduji se svobodně a nějaká akce, byť myšlena dobře, mě neoslovuje. Jsou u nás totiž vody, kde bych dal rybářům, kteří chytí a odnesou 7 kilo cejnků velikosti mexického dolaru za den, ještě 100 korun na pivo. Ale je to můj názor a nikomu jen nenutím.
Nhroch2 - Profil | St 23.4.2008 21:11:23
Mám rád rybí maso a kupovat si ho nebudu,ale zase ho ani neprodávám,jak se někdy děje...toť fše
Nflm-baits - Profil | St 23.4.2008 21:09:22
co budem chytat az v tech vodach nic nebude proto chyt a pust
Nlubek - Profil | St 23.4.2008 21:09:03
Ryby pouštim, občas si vemu nějakýho kapra, asi 5 do roka. Roky mám míru 45 - 55, menší a větší pouštim. Jinak z ryb je nejlepší vepřovej řízek.
NMlady_Rybar - Profil | St 23.4.2008 21:03:34
Mrak: Jó skopčáci to sou hovada na entou. Nedovedu se představit jak u nich musí po závodech vypadat závodní úsek menší řeky :(
Nberlinan - Profil | St 23.4.2008 20:59:14
Mrak:to ovsem neplati v celem Nemecku.
NMrak - Profil | St 23.4.2008 20:50:21
Chytám pouze kapry větších velikostí a všechno pouštím posledních pět let.Upozorňuju,že ryby chytám registrovaně 41 let a dříve jsem ryby bral .S tím ,že jinde ve světě se chyť a pusť prosazuje běžně nesouhlasím.Podívejte se třeba do Německa.Tam když pustíš rybu seberou ti papíry a nikdo se s tebou nebaví.Každou ulovenou rybu si musíš vzít s vyjímkou chráněných ryb.
Nberlinan - Profil | St 23.4.2008 20:35:20
Cider: ale dyt joo, ja to spatne neberu, to bylo spis kvuli urcitym reakcim uz z drivejska zde na Mrku-ne na moji osobu.Edit:nekdy na muj vkus docela extremisticke hlasky.
NCider - Profil | St 23.4.2008 20:29:25
berlinan- Nikdo ti do hovad nádad nebude, ale nejsem kuřák, ale občas si zapálím. Jsem abstinent a ale občas si dám pivko. Neber to špatně
Nberlinan - Profil | St 23.4.2008 20:27:00
Taky chytam chyt a pust,ale dvakrat trikrat do roka si nejakou rybku odnesu.Doufam,ze me ted nikdo nebude nadavat do hovad.
NKEULI - Profil | St 23.4.2008 20:24:14
zežeru všechno aji hrouzka.
NCider - Profil | St 23.4.2008 20:22:36
Maroš3310- Kdyby ty vody byly státní tak by si ty lidi tu rybu stejně nevzali.
NMaroš3310 - Profil | St 23.4.2008 20:20:37
Protože všude ve světě je většina vod soukr.,ale hlavně jsou tam lidi" vycvičení".
NCider - Profil | St 23.4.2008 20:17:01
Maroš3310- Ale jenom v Čechách, protože všude ve světě je chyt a pust celkem normal.
NMaroš3310 - Profil | St 23.4.2008 20:15:35
Udělat chyť a pusť tak moc lidí u vody nepotkáte. Duchny by přestali rybařit a u vody mrtvo, ale božskej klid!!
NFragly - Profil | St 23.4.2008 20:11:23
rostid : to už by podle mě nevyšlo v tu K-70ku věřim...
NCider - Profil | St 23.4.2008 20:10:47
Já pouštím ůplně všechny ryby zpět a nemyslím si, že je to píč...na!!! Takže z mé strany 100% CHYT
a PUST :-)
NRostid - Profil | St 23.4.2008 20:10:11
Myslím, že 70+ je zbytečně moc, dal bych to tak na 60+, ale rozhodně lepší než nic.
NRostid - Profil | St 23.4.2008 20:07:39
Já odnesu od vody ročně maximálně 5 kapříků do 60 cm, jinak všechny ryby vracím vodě. Kéž by se tak chovali i ostatní. Myslím, že je lepší ryby pouštět a tím dosahovat v budoucnu velkých ryb, než pořád dokola chytat jen kapří dorostence.
NTORARYK™ - Profil | St 23.4.2008 20:07:23
Mr.Stick»Já až chytím 1.kapříka nad 50cm+,tak ho pustím :-)..
NFragly - Profil | St 23.4.2008 20:06:00
K70 všude! Má můj 100procentní souhlas!
NMr.Stick - Profil | St 23.4.2008 20:03:43
@Toraryk: Souhlas - St 23.4.2008 20:02:36
Osobně za rok kolem 15 ryb zabiju.
NTORARYK™ - Profil | St 23.4.2008 20:03:23
Ať žije K-70!!!To je dobrý..Nebo ať si udělá každý svojí horní míru..
NPLCH - Profil | St 23.4.2008 20:03:18
tímto budoucí Chyť a pusť jedině odradíte!!!
NFragly - Profil | St 23.4.2008 20:02:51
"kdo tu má metodu chyt a pust"??Já jí teda nikde nemam ale chytám podle ní :D Jak říkám vždy a všude ryba je nejhezčí ve vodě!!!Ale když si někdo veme 5kapřiků do 55cm ročně tak proti tomu taky nic nemám,ale já ním nejsem :)
NTORARYK™ - Profil | St 23.4.2008 20:02:36
Je to tak jak říká srneček..Pouštět,ale nepřehánět.Nebo "brát,ale nepřehánět".Je blbost si rybu koupit,když jsem rybář-to je hovadina!!!!..
NMaroš3310 - Profil | St 23.4.2008 20:01:52
Taky si myslím, že absolutní chyť a pusť není. Já si taky sem tam od vody něco donesu. Na co by byli násaďáci, ale větší ryby by se měli pouštět to jsem pro K 70 všude!! A nejen K 70.
Nmarvinone - Profil | St 23.4.2008 20:00:46
moc rád pouštím i na vánoce si rybu kupuju:-))
NSrneček - Profil | St 23.4.2008 19:58:12
tu metodu akorát tak znam..........Když jí chci absolvovat jdu na soukromák.Jinak ne!!! Je jiná věc chytit větší rybu na svazovce.Každej by měl mít nějakou svojí horní míru....Absolutní chyť a pusť je podle mě pí...čovina.To se na mě nezlob...Cenzuru z tvé strany beru v potaz....