- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Celoroční hájení parem,nebo aspoň jejich zimovišť.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Pá 1.2.2008 14:45:00
Nemám rybářské vzdělání, absolvoval jsem sice vysokou školu, ale nikoliv v oboru rybářství. Ale minimálně od roku 1989 nepřetržitě pracuji na udržování revíru, dokonce vysazuji ryby, věnuji se jejich chovu, mám složené nějaké ty zákonem předepsané zkoušky na úseku rybářství, které určitě signalizují alespoň základní znalosti v oboru.
NMRKnato - Profil | Pá 1.2.2008 14:42:11
Zajímá mě, když se tak zajímáš o moji kapsu, jestli se také tak zajímáš o hospodaření u Vás v MO a navrhuješ řešení? Navíc i dost P revírů je slušně zarybněných. To, že většina ne a velká většina MP říček, je způsobeno právě "mrtvým tahem" na páce mezi MO a ÚS. To je základní problém. Pokud se podaří tento mrtvý tah eliminovat, stav věcí se rozjede buď správným, nebo nesprávným směrem. Stav, kdy si mnoho MO prostřednictvím bývalých revírů RMV dělá z územní rybařiny dojnou krávu a uživatel mlčí, je toho jasným dokladem.
NMiloš_Dia - Profil | Pá 1.2.2008 14:33:51
"Také nemusíš lovit na špatně zarybněném revíru a s CS povolenkou rozhoduješ kam peníze přijdou."
Měl bys to doplnit o zásadní větu....jinak je to zcela neúplné a nepravdivé..
Nstrejka - Profil | Pá 1.2.2008 14:29:58
NMRKnato - Profil | Pá 1.2.2008 14:24:59
pike : ale vždyť to tak už funguje! Každý revír má nějakého uživatele! Také nemusíš lovit na špatně zarybněném revíru a s CS povolenkou rozhoduješ kam peníze přijdou..... Souhlasím, že hospodaření svazu není ideální a spousta financí mizí v hospodaření MO. Kolik si tak myslíš, že jde ÚS a Radě z tvých peněz? Odhaduji, protože jsem líný to stále vypočítávat na cca 200,-Kč a je to asi 11% tvých financí. MO schroustne cca 45% ale ne pro územní rybolov! Pokud každý revír bude mít jiného, komerčního uživatele, náklady se i za udržení současného stavu zvýší několikanásobně. Jaký je k tomu racionální důvod pro normálního rybáře? Ten naopak po rozprášení svazu přijde ještě o možnost lovit ve spoustě revírů......
drozdák : popiš prosím "úplný lopatě" ty vidle. Mám je v sobě a kde? Musím s tím k doktorovi, nebo mě je vytáhneš a ránu ošetříš Klinikem? Snad nejsem o tolik horší nez zaplísněný kapr?
Nkakr - Profil | Pá 1.2.2008 13:41:14
zase pláčeš na špatném hrobě, nemám s tím potokem nic společného. Využij svých známostí, když můžeš chodit na Kú žalovat, tak pro Tebe nemůže být problém dekret upravit. Pokud se tak už nestalo.
Když máš ty potočmeny tak ráááád.............
NCottus - Profil | Pá 1.2.2008 13:30:12
Ale 7 let se nic neděje(ani ve vodě , ani na papíře).A zdravý rozum funguje na trati MO-MRS-KÚ a stále stejně dokola.
Proto Tě nutím k akci ....když já mám ty pstruhy tak rád...:-))
Nkakr - Profil | Pá 1.2.2008 13:18:34
sice jsem se v duchu zařekl, že na žádné Tvé výlevy nebudu reagovat, je to jen odírání klávesnice.
Zřejmě na Tebe začíná působit ten zlý němec, začíná nějak na Alz...... a to je nedobré.
Proto jsem Ti zkopíroval mou odpověď na stejnou otázku z 3.12.2007 14:19 :
Cottus:
máš naprostou pravdu, nějaký soudruh na Kú zřejmě z nedbalosti, nebo neznalosti změnil PO 2 na PO 1. To ja ta horší zpráva.
Ta lepší zní - objem finančních prostředků na zarybnění potočákem je rozpočtován na PO 2. MO má dostatek peněz, aby zarybnila sice v rozporu z dekretem, ale dle zdravého rozumu. Doufám, že ani Ty proti tomu nic nenamítáš.
Nkakr - Profil | Pá 1.2.2008 13:00:01
žádný rybář by nikdy nepoužil ve vztahu k rybám formulace perete a hrnete jak uvádíš níže. Ryba je živý tvor a jako taková se nasazuje , nebo vysazuje. Pere se prádlo a hrne písek. To jen na okraj.
Můžeš mě prosím dát jeden jediný odkaz, ve kterém potíráme vysazování kapra na náš revír ?
Děkuji.
NCottus - Profil | Pá 1.2.2008 12:58:39
7 let tolerovat pochybení ročka za dvouročka má následek pro celý revír. Ať MRS ukáže akčnost oproti ČRS.
NFishky - Profil | Pá 1.2.2008 10:36:55
Ndrozďák - Profil | Pá 1.2.2008 10:34:30
Pike : dobrý námět jak vyhnat joudy a lopaty z jejich vod a nahradit je plnohodnotnými a bonitními jedinci a byznys přenést do jiných kapes, chápu.
Největší vidle, na které sis díky Pájkovi naběhnul. A doufám, že si tvůj příspěvek přečetlo co nejvíc lidí. Hodně o tobě vypovídá.
Nnatas - Profil | Pá 1.2.2008 10:16:50
Nhraji - Profil | Pá 1.2.2008 9:58:56
Otázka je, zda jsi schopen posoudit ze zveřejněných čísel, zda je vysazování parmy přiměřené.
A to je jádro věci, lidé bez znalostí, zkušeností, jen na základě vlastních, často hodně pokřivených osobních měřítek, hodnotí práci jiných.
Každý, kdo na Svitavě pravidelně loví ryby, tím nemyslím rybáře, kteří mají na Svitavě za rok 13 docházek, které jako na potvoru spadají do dvou týdnů po vysazení kaprů, ví, kolik ryb v ní je, ví, jak se za poslední roky zlepšil stav parem, a ví, že za tím je velká práce lidí z MO, zejména těch, kteří odchovávali parmy, ostroretky a podoustve na rybochovu MO.
NMichal - Profil | Pá 1.2.2008 9:45:35
NPike - Profil | Pá 1.2.2008 9:30:22
Nnatas - Profil | Pá 1.2.2008 9:19:02
NMRKnato - Profil | Pá 1.2.2008 9:04:54
Nnatas - Profil | Pá 1.2.2008 8:59:40
Kde to žije - všechna témata
23:28NRybáři a vinařství 930
23:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
22:42NBoilies TB baits- chytací řada 47
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











