NPNfeeder - Profil | So 7.3.2020 17:04:54
Ahoj kolegové. Ve Zlíně studuji a na ryby chodím celý život v Moravskoslezském kraji. Žádám vás o radu kde v okolí Zlína lze zahájit letošní feederovou sezonu. Líbí se mi dřevnice a lukovské rybníky. Dá se tam zachytat nebo doporučujete něco jiného. Předem dík :)
NKoumak - Profil | So 1.2.2020 12:49:28
Lee-Haney >> No co vim, tak Zlinskemu spolku nejak měla končit smlouva u povodí a mělo se vypsat nové řízení o to, kdo tam bude hospodařit no a něco se zvrtlo a povodí najednou cuklo s tim, ze si tam odlov bude provádět sám a rybařum to uz nikdy neda. Je možné, ze to bude i kvuli te ochraně kvality vody, ale udajne Zlínský spolek tam kapry vysazovat nemel kvuli kvalitě vody, ale kapry i tak vysazoval. A musim rict, ze jeste kdyz se tam dalo chytat, tak kolikrát byla pekne zelená i ta hlavní nádrž a to nemluvím o tech dvou bočních. To byla úplná hrachovka. Svaz to chce udělat tak, ze by na frycu nebylo zadne omezení natož na kaprovite ryby a dovolili by z tama odnášet všechny velikosti a chtěli by z toho udělat dravcovou vodu kvuli lepsi kvalitě. Navic by to bylo prej na hostenky, protoze kvuli tomu ochranemu pásmu tam nemoze byt hromada rybářů, ale bylo by to omezené prave tema hostovačkama. No a co se 24h lovu jsem zásadně proti. Minimálně proti celoplošnemu zavedení. No a míry ty stejne budou muset nastat, protoze jsme v Česku. Protoze tady spoléhat na to, ze rybáři budou uvedomeli a budou si brat ryby v normálních počtech, tak toto tu nikdy nenastane. To same jak ten maximální počet odnesenych ryb, kdyz jsou tu jedinci, kteří si jsou schopni odnést kolem 100ks byť toho blbeho kapra, tak to vypovídá neco o naši mentalitě. Pokud si lidi budou brat povolenku s tim, ze se jim musi zaplatit, tak o to vic omezení tu bude muset byt. Uz jsem byl svědkem při vydávání povolenek, kdy se dva bavili a říkali, ze ty pocty jsou k hovnu, protoze kdyz nekam jedou, tak se jim nevyplatí tam kvuli jedné rybě jezdit, ale bohuzel, takova je mentalita většiny a proto 24h v žádném případě a omezení budou muset hold přibývat.
NLee-Haney - Profil | So 1.2.2020 8:32:56
A nebyl ten Fryšták vyjmut z lovu kvůli ochraně pitných záložných zdrojů vod, když jsou teď poslední roky suché a voda začíná být cenou komoditou? Ono kam pustíte rybáře, tam je bohužel bordel. Nedejbože nonstop lovce kteří si to pletou s kempováním.
Co se týče ochrany ryb, tak pořád nechápu že se po tolika letech najdou lidé co budou kecat to svoje o ochraně ryb v podobě K70 a přitom by chtěli lovit neomezeně 24 hodin. Pánové buď jste tak natvrdlí a nebo už fakt nevím. Vám vůbec o žádnou ochranu ryb nejde. Vy pořád žijete v představě že existuje nějaký kamarádsky vztah ryba- lovec , kde je spousty legrace a zábavy při vytáhnutí kámoše za rypák z vody, poté společné foto a puštění zpět, aby si tu legraci užil i s dalšími kámoši.
Bože jste tak hloupí a nebo vám to pořád nedochází? Vy nechcete chránit rybu, vy si chcete jen chránit zdroj své zábavy a dělat z ryb prostitutky na víc použití.
Ochrana ryb zpočívá v omezení jejich lovu, ne z povinnosti jim roztrhnout rypák xkrát za život. Nevyčítám lidem že chtějí lovit 24 hodin, vyčítám jim to že na to nabálí tu svou snůžku nesmyslů a budou se bít v prsa jak jim jde o ochranu ryb. Nazývejme prosím věci pravými jmény...
NKoumak - Profil | Út 28.1.2020 18:22:20
No takhle ohledně Fryštáku nevím, jak to bylo před tím, ale teď o delace brzí povodí, protože to za každou cenu nechce, aby se tam chytalo a hazí klacky pod nohy i ostatním svazům, které jsou v okolí a chcou něco od povodí. Teď to vypadá tak, že bývalý předseda má příslib od ministra zemědělství, že domluví povodí, aby jsme tam mohli provádět lov. Jak to dopadne se uvidí. No a co se týče zarybnování, tak tam se naráží dost na zadany zarybnovací plán, který je asi sto let starý a moc nereaguje na situaci, která tu vzniká, a to jak na růst členů, tak na predátory. A co jsem slyšel, tak to dost brzdí i ostatní spolky při projednávání v Brně, protože míra okouna neprošla, protože většině zástupců pobočných spolků se tento návrh nelíbil a tudiž nebyl odsouhlasený. A tak to bude asi se vším, protože co jsem slyšel, tak MRS nechce, aby bližší podmíky byly tak obsáhlé jak u ČRS a návrhy proto docela třídí. Což dle mého je taky postavené na hlavu. Na všeminu je jasné, že se dávají hezčí ryby, protože ona si na sebe vydělává sama, kdyžto třeba pstruhovka musela byt dotovaná z MP a představa, že se vysadí míroví dravci třeba, tak je sice hezká, ale realita by byla taková, že za dva týdny by tam po nich nebyla ani památka. Jinak je sice hezké nadávat na internetu, ale to ničemu nepomůže pokud lidi nebudou chodit na schůze. Na letošní bylo jen 117 lidí z nějákých necelých 2K členů. Navíc když na konci byla diskuze, tak jsem tam předstoupil s návrhem jen já. Já se snažím aspoň posbírat něco tady, co kdo má, ale když se lidi neozvou, tak nemože byt vidět nějáká zpětná vazba v podobě zlepšení, nebo přijetí návrhu. Teď se odsouhlasill počet odnesených ryb na povolenku a to na 25ks kapra a 15ks dravců, ale otázka je jestli to projde přes to hlasování v Brně. Já mám ještě nápad ohledně okounů pro organizaci, ale nevím, jestli by to prošlo a potřeboval bych nejspíš nějákou pomoc, ale myslím si, že výsledek by to mělo. No otázka je jestli by mi to na svazu povolili. A pak by to chtělo mít odsouhlasenou tu míru okouna, aby to k něčemu bylo.
NMACA - Profil | Út 28.1.2020 17:00:36
pepis >> Asi si na tom ohledně Fryštáku někdo chtěl zvýšit volební preference no.
Npepis - Profil | Út 28.1.2020 11:33:26
fafča >> Tak mně přijde, že poslední roky mají akorát jednu prioritu - A tou je dobře si zarybnit Všeminu a ostatní revíry serká pes.. Zajímalo by mne pod kterým vedením by to zde začalo konečně vzkvétat a bylo vše tak jak má.. Tím se teď nikoho nezastávám :) .. Jen mi přijde, že lidé, co to dělali srdcem a s láskou, jako naši dědové, už jsou jaksi minulostí..
Npepis - Profil | Út 28.1.2020 11:28:55
Ten Fryšták mě hodně mrzí.. jediná větší voda v okolí .. Nevíte někdo, jestli probíhá nějaké jednání s povodím nebo proč se tam mohlo chytat a teď je to pro rybáře uzavřená voda?!
Nfafča - Profil | So 25.1.2020 8:52:21
Hlavně se starat o to, aby v Dřevnici byly rybí druhy, které tam vždycky byly a dařilo se jim vzhledem k charakteru řeky. Loni jsem práskl plavačkovým prutem, když jsem pod elektrárnou chytil za hodinu cca 20 žravých kapříků cca 10-12 cm dlouhých a 3 karasy /ve strašném technickém stavu/ kolem 35 cm. Klasické dřevnické ryby se k nástraze vůbec nedostaly, ani jedna parma, ani jedna ostroretka, jen dvě podoustve. Do Dřevnice se nasype, co je po ruce. Já myslím, že ve Zlíně to jde cestou - zprasili jsme chytání na Fryštáku, zprasíme i Dřevnici. Zvolit pana Javoru do čela MRS? Myslím, že to "pozvedne" jako chytání ve Zlíně a ČSSD ve Zlíně. Dřevnice má smrt před sebou, Fryšták ma na věčné časy zameteno, ČSSD se nedostala poprvé od revoluce ani na radnici a je po smrti ….. Zkuste mi napsat jeden pozitivní výsledek práce pana Javory. Děkuji.
Nmeteor - Profil | Pá 24.1.2020 9:20:37
pepis >> jasně, nevyřešíme... ale zase je fajn, že si o tom člověk může takhle podiskutovat plus že se svým názorem není sám ;-)
Npepis - Profil | Pá 24.1.2020 8:48:22
meteor >> Souhlasím a je mi jasné, že tady to stejně nevyřešíme..
Npepis - Profil | Pá 24.1.2020 8:46:32
Deejv >> Hmm.. smutný pohled.. To zase okounci dostanou pořádně zabrat..
Nmeteor - Profil | Čt 23.1.2020 9:56:17
pepis >> tak ona ta K70 je myslím i na vodách, kde takhle velcí kapři prostě nejsou, tudíž je zkrátka nechytíš :-)
A myslím, že je to tak správně... v přírodě je těch starých = velkých ryb nejméně, proto by se měly chytat málo a současně i proto se označují jako "trofej", prostě nechytáš je jak na běžícím pásu.
No hlavně by řekám (a rybám) pomohlo vrátit je do původních koryt, odbetonovat, vytvořit úkryty a trdliště... ale to momentálně nehrozí :-(
NKoumak - Profil | St 22.1.2020 22:08:05
Deejv >> No pokud to platí, tak to s tema nahradama škod neni tak horké a moc se neproplaci. Ale nevim, jestli to jeste platí, nechcu kecat. Jinak s tema nahradama je to taky tezke, kdyz jsem videl, co to je papírováni kvuli te otravě, tak je s tim snad vic problému, nez užitku. Otázkou je, co se udělá s tema penezma, protoze vsechno jsou to reofilni druhy ryb.
NDeejv - Profil | St 22.1.2020 21:28:30
Dnes procházka kolem vody v Malenách.. Byly tam, potvory!! Mám otázku. Nevíte jestli bere náš PS peníze za náhrady škod od kormoránů? a jestli jo, tak do čeho je potom investují?
Npepis - Profil | St 22.1.2020 19:43:57
meteor >> A ještě třeba dodat, že ne všichni lidé jsou stejní ale bohužel těch, kterým je tak nějak všechno jedno je a asi vždy i bude převaha. Ale zůstaňme optimisty - ona i hrstka správných lidí někdy stačí k k tomu, aby se vše změnilo. Viz. kolega Koumák, který se nebál předstoupit se svými návrhy a také to hned přineslo nějakou odezvu.. i když prozatím jen zvýšení míry štiky na 60 cm. Ale od letošního roku je i dravec omezen na jeden ks a nelze opomenout např. hájení okouna či omezení lína na 3 ks z předchozích let. Takže zase na druhou stranu - pomalu se začíná něco dít a věci se mění. Otázka je zda to bude mít kýžený efekt. Protože znám dost revírů kde se před pár lety zavedla např. k70, ale nemůžu říct, že bych na těch revírech začal chytat větší ryby. Podobné to je i s hájením okouna atd, atd. Zde je možné spatřovat analogie k našim zákonům v běžném životě. Stále více se vše zpřísňuje, stále více zákonů a omezení, ale podstata a problém o to více uniká.. Navzdory snahám vše zachránit a vrátit do původního stavu, se propast jen o to více prohlubuje..
Nmeteor - Profil | St 22.1.2020 13:45:10
pepis >> problém je v lidech, respektive lidé jsou problém :-)
Jak to říkal agent v "Matrixu"?? Lidé jsou jako viry... a měl bohužel pravdu. Každý druhý se řídí heslem "po nás potopa" + gabe jenom na sebe a uskromňovat a chovat rozumně se mají ti druzí + je mnohem jednodušší ničit nežli budovat :-(
Npepis - Profil | St 22.1.2020 13:29:51
Koumak >> Tak to souvisí všechno i s úbytkem vody ve Dřevce.. Vždyť poslední roky řeka prostě vysychá. Co se týče té otravy to byla pro mne poslední kapka, už tam nechodím at má klid aspon tech pár rybek, co tam zbylo.. Je to smutné vidět, jak celá země pomalu chřadne a umírá, její žíly (řeky a potoky) jsou znečištěné, plné špíny a mizí nám takřka před očima, vysychají, ztrácí se .. a s nimi i překrásné a divoké ryby, potočáci z dravých proudů, lipani z řičních plání (s těma už jsme se víceméně rozloučili), bojovní a pestrobarevní okouni a silné štiky z hlubokých tůní.. tajemní mníci záhadní úhoři.. to všechno se pomalu stává minulostí.. bohužel.. Můžeme si za to sami.. Co se týče těch predátorů doporučuji pustit video co jsem vložil do diskuze od 15:40 minuty.. myslím že tam to hovoří jasně ..
Nzdenos - Profil | Út 21.1.2020 19:37:39
Je zde nějaký člen RS Zlín?
NLeffi - Profil | Út 21.1.2020 15:11:53
Caldas - Jj, díky, já když jsem si před x lety vyřizoval znovu papíry po deseti letech, tak jsem byl nucený jít jinam než do Zlína, protože za to chtěli nekřesťanských pět litrů, tak jsem šel jinam a měl jsem to za polovinu, ale zajímala by mě ta debata. No nic škoda, leda tam jít pod jiným jménem někoho kdo nepůjde :-). Ale výsledky se stejně částečně určitě dozvím tady .