Feeder v okolí Zlína

Ahoj všichni kdo vyznáváte tuto metodu lovu a chytáte v okolí Zlína, zajímalo by mě kde nejraději chytáte, na jaké nástrahy chytáte, jaké máte úspěchy.... Popřípadě by jsme mohli vyměnit postřehy z lovu:-)
Autor diskuse: zdenos - Profil , 28.1.2008 feeder - ostatní

NKoumak - Profil | Út 21.1.2020 12:15:37

pepis >> Okouny už jsem nasazoval do Dřevky na vlastní pěst, ale není to jednoduché je sehnat. Navíc pro jedince. Nakonec jsem nějáké sehnal všetně candátů a šlo to do Dřevky, ale to je jak plyvnutí do moře. Teď mám jeden konkat, ale těžké říct v jakém množství a hlavně za jakou cenu budou. Ohledně těch ryb na Dřevce ano jsou tam i hezké kousky, ale jak jsem psal dříve, už to není jak před několika lety. Navíc co jsem byl na pstruhovce naposledy, tak mi příjde, že tam jsou snad hezčí ryby než na MP. Teda co se týče parem ostrých atd. A ohledně těch predátorů já zažil kormorány asi dvakrát na MP, kdy byly na těch topolech v Malenovicích u pily. Ale to bylo nějáký rok na zpět a po tom tam mám nachytané hezké ryby, ale teď tam byl spíš průser skrz tu otravu a to je tam teď mrtva voda. Procházel jsem to na vláčku i šoulal s plavačkou a krom pár jelců kolem 15 nic. A ti predátoři tu byli vždycky a pokud se budem vymlouvat jen na ně, tak to nikam nepovede. V Čechách je jeden hospodář Jan Knap, který zarybnuje perfektně jejich pstuhovky potočákem a ty ryby jim tam zůstávají i po tom, co tam ta vydra je. U nás je problém v tom, že když se tam nasadí blbý granulák, který se ani není chopný nažrat přirozené potravy a po měsici od vysazení je z něj jen tkanička do bod, tak to je pro vydru snadná kořist a ona taky hledá cestu, aby se nejmínň nadřela. Takže už se na to konečně přišlo a měl by se začat i u nás na P vysazovat původní divoký potočák, který je schopný hned po nasazení hledat úkryty a začne normálně fungovat v té vodě a je schopný te vydře utect. To jsou poznatky i od toho Honzi a ti tam mají určitě víc vyder, než my jednu. V tomto si myslím, že je kámen úrazu. A volavka bude hledat spíš menší ryby, než nějáké 30tky. Sám jsem ji několikrát vidět lovit a ikdyž měla na dosah velké ryby, tak šla do mělčí vody a začla sbírat rybky do 10cm. Podle všechno se má svolat seminář ohledně hospodaření na vodách s rybožravýma predátorama a má se k nám zavolat právě ten Honza Knap a ještě někdo z Moravy, který s tím má taky zkušenosti a mají radit našim členům, tak hospodařit. Rád bych se toho semináře zůčastil, ale je to jen plán zatím, tak doufám, že by mohl vyjít co nejdřív.

    NCaldas - Profil | Út 21.1.2020 12:03:55

    Leffi >> výroční členská schůze je pouze pro zvané , členy příslušného PS, který schůzi pořádá, to jsem si kdysi sám zjišťoval.

      NKoumak - Profil | Út 21.1.2020 11:58:20

      Leffi >> Loni se dělala prezenčka, ale jak moc kontrolovali, jestli jsou věchno naši členové to nevím. Ale jména se na začátku hlasily.

        NLeffi - Profil | Út 21.1.2020 10:02:50

        Koumak - Ta schůze v sobotu je volně přístupná nebo jen pro členy s nějakou prezenčkou?

          NLeffi - Profil | Út 21.1.2020 10:01:57

          meteor - Díky ;-)

            NCaldas - Profil | Út 21.1.2020 9:54:46

            pepis >> nedá mi to, taky něco napíší. Co se týká těch rybožravých predátorů, samozřejmě jich je dost a máte pravdu, ale jeden nejmenovaný hospodář, kde mají krásně zarybněno P revír pstruhem potocnim, lipany atd. Při otázce na rybožravé predátory, se začal jen usmívat a řekl že je mají taky jako všude jinde, ale nevymlouvají se na ně, přizpůsobí tomu výsadby a počítá se s němi, naopak tady je přístup jiný, tady se na ně pouze všichni odvolávají, toď vše !

              Npepis - Profil | Út 21.1.2020 9:46:00

              Koumak >> Tvá aktivita a snaha je opravdu chválihodná to já velmi oceňuji - to zadržování vody - zvyšování vody na Dřevce - to jsou vše super nápady a podněty. I to chování vlastních okounů - věřím naopak, že to není vůbec tak náročné jak tvrdí MO, ale je to jen můj názor. No a pokud s tím oni nesouhlasí - není nic snadnější, než se s někým na vlastní pěst domluvit a okouny bud koupit a vysadit nebo sám odchovat a sám vysazovat do vody, jako to mám v plánu pro záchranu okouna udělat já. Já nemám problém na Dřevce nachytat za sezónu dost jelců 40+. Tady asi bude trošku problém jinde.. Ono víš i ta Dřevka je dost chytaná a ty ryby taky nejsou úplně blbý a hodně rychle se učí, takže vím že tam jsou a je jich dost, jen chce vědět kde, kdy a jak. Ale já se na jelce fakt nezaměřuji to je ryba, které je všude plno a příliš mne nenaplňuje jeho lov. Parem je tam za mne také dost a když tam jdu chytat jiná ryba se nemá kolikrát šanci k nástraze ani dostat. Dřevka je jednou z nejparmovatějších řek. A ted poslední bod: RYBOŽRAVÍ PREDÁTOŘI: kamaráde běž se prosím někdy v zimě projít kolem dřevky - pak pochopíš kam hlavně a především mizí tví milovaní pstroužci, okounci, parmičky, jelci přesně jak píšeš kolem 35-45cm a další ryby.. Kormoráni všude na stromech, do toho volavky, čápi, vydry, úbytek vody plus jak píšeš občas si i někdo něco odnese - To jsou důvody proč ve vodách máme prd - Ono bude i důvod kolik ryb se vlastně doopravdy nasadí do revíru a kolik z toho si nasypou na Všeminu apod.. ale zde už nebudu rozvádět konspirační teorie.. Asi jsem řekl všechno co jsem chtěl. Takže za mě některé podněty super. Zbývá jen otevřít oči a podívat se správným směrem..

                Nmeteor - Profil | Út 21.1.2020 8:14:59

                Leffi >> vůbec netuším, to se zeptej asi Koumáka ;-)

                Já jsem členem MO Uherské Hradiště, protože zlínskou MO nehodlám nijak podporovat.

                  NLeffi - Profil | Po 20.1.2020 18:48:05

                  meteor - Ta schůze v sobotu je volně přístupná nebo jen pro členy s nějakou prezenčkou?

                    NKoumak - Profil | Ne 19.1.2020 19:10:44

                    pepis >> Úbytek okouna není kvuli nárůstu rybožravých predátorů. Za tento argument se snaží kde kdo schovat. Okounů ubývá z jednoho prostého důvodu a to, že jako reofilka se nevysazuje a nikde nechová, tudíž sehnat okouna na trhu je složité. Navíc spousta lidí si ho neodpustí vzít dom, dost se bere i jako nástražka no a když jich ubývá celkově, tak je minimální šance, že se někde vytře. Co se týče jeho vysazení, tak ano byl bych pro dát ho i na stojáky, ale tam zase hrozí to, že sice mu nehrozí otrava, ale hrozí rybáři. No a reofilky ve Dřevce jsou to je pravda, ale už to není co to bývalo. Pamatuju si, kdy na našem úseku chytit parmu 60 nebyl problém. I druhové složení bylo pestřejší, než je teďka. Jelců je sice hodně, ale rapidně se propadla generace ryb mezi 30 - 45 cm, protože ty si odnáší lidi na sumce. Takže jelců do 20cm je hodně to je pravda, ale těch větších je oproti minulým létům žalostně malo, takže nějáká podpora by taky neuškodila, jestli chcem do budoucna chytat i něco jiného krom kapra. Situace s vodou je přes léto kritická všude, ale bohužel omezení rybolovu není úplně vhodné řešení a jestli se nemají vysazovat ryby kvuli suchu, tak v té vodě nebude nic, ani ten kapr. Měl jsem plánu udělat aspoň malá opatření na Dřevce na spomalení toku a zadržení vody, ale svaz na to nemá kompetence a aby to bylo legální, tak by to muselo schválit povodí, které na to nejspíš nepřistoupí. Ohledně toho omezení to je sice hezké, ale pro někoho, kdo je 5krát za týden u vody to není moc řešení. Proto bych chtěl prosadit to ''přísnější'', aby byla reálná šance, že v té vodě taky něco zůstane.

                      Npepis - Profil | Ne 19.1.2020 16:35:12

                      Koumak >> Okoun není protože enormně vzrostl počet rybožravých predátorů. Dále proto, že se nevysazuje. Parem, ostrých a jelců je ve Dřevnici s prominutím jako použitých prezervativů, které v ní plavou a nevidím sebemenší důvod k panice o jejich množství. Co se týče okouna, tak zrovna Dřevka je na tom při porovnání s jinými revíry hodně dobře. Pokládám otázku: je tedy rozumné po lońských otravách na Dřevce za předpokladu, že vody bude stále ubývat a tyto situace v létě budou běžné, vysazovat zde okouny? Já tedy nevím, ale viděl jsem tam hodně pěkných vychcípaných okoun a přijde mi to jako hodně nerozvážné. To bych je raději vysadil třeba na skalku nebo někde, kde jim nebude hrozit otrava.. S tím omezením ryb - Pokud vím tak došlo letos k omezení počtu dravců na 1ks/den. Já jsem z rodiny, kde máme raději čerstvou rybu než nemocné a smradlavé kuře s tesca. Přiklonil bych se k omezení na 1ks ušlechtilé ryby za týden. Nikdo nechytí každý týden rybu a ani na to nemá každý týden čas a pokud si bude chtít rybu ponechat, je toto množství naprosto dostačující, pokud chcí mít čestrvou rybu třeba každý druhý týden. Zbytek se mi zdá s prominutím přehnaný..

                        NKoumak - Profil | Ne 19.1.2020 11:50:41

                        Fuldík >> V pohodě, kdybys šel, tak vem aj toho tvého kamoša. :)

                          NFuldík - Profil | Ne 19.1.2020 11:41:23

                          Koumak >> Díky.

                            NOlinP - Profil | Čt 16.1.2020 22:56:49

                            Budu ti držet všechny palce

                              NKoumak - Profil | Čt 16.1.2020 20:26:44

                              No regulování toků je sama o sobě kapitola, ale to bohužel zaleží na na mološích, jako jsou povodí popřípadně lesy. Ale když vidím co oba podniky dokáží udělat, tak je to až do nebe volající, co je u nás vlastně možné. Taky bych byl rád, kdyby se třeba snažily i vykoupit některá původní slepá ramena a snažili se je zase znovu propojit s původním korytem. Ano asi by to byla spousta papírování a dalších tahanic, ale životu ve vodě by to nesmírně pomohlo dle mého. Už v rakousku nebo německu, teď nevím kde na to přišli a myslím, že to bylo Rakousko, kde nějáké slepé ramena zase prokopali a spojili s Dunajem tuším to bylo. No u nás to chtěli udělat na Dyjí, ale protože se klluci bojí, že by to mohlo fungovat, tak to chcou udělat jen na jednom rameni. Ale u nás je to všechno <> ke zdi bohužel. Snad na to dojdem, než bude uplně pozdě. S ochranou reofilek bych se taky ztotožnil, ale to je taky běh na dlouhou trať a chtělo by to protlačit celoplošně v Brně a to bude asi taky běh na dlouhou trať. Ale dokud si budou lidi schopní vzít lína jako nástražku na sumce, tak to bude dost těžká a trnitá cesta. Každopádně bych se k tomu chtěl postupně dopracovat a snažit se takové návrhy přes Javoru, který teď je nově zvoleným členem v Brně protláčet. Ať už míra okouna, lína a další podobné návrhy. Bohužel to asi bude chtět čas, což asi už moc nezbývá, vzhledem k tomu, že okouni a líni z Moravy takřka vymizeli. Ohledně potočáka a lipana se snad blýská na lepší časy, má se udělat nějáký seminář s Honzou Knapem a ještě nějákým podobným chlápkem, ale z Moravy ohledně hospodaření na P revírech s výkytem vydry a snad by mohl u nás na svazu některým lidem otevřít oči. Rád bych se podobného semináře učástnil, ale zatím není jisté kdy by byl. Jinak v únoru má byt nějáký seminář ohledně muškaření v UH, kde má právě Honza Knap byt a myslím si, že určitě tam bude mít něco k chovu potočáka. Ohledně K70 a nonstopky si myslím, že bych to nedělal určitě celoplošně, protože např . s K70 by mohl byt takový problém jako např. na Moravě 10A, kde sice K70 je, ale chytit tam takovou rybu je téměř nemožné, protože tam nemá šanci dorůst a samozřejmě všechna omezení by musela jít ruku v ruce s pravidelnou kontrolou RS, protože třeba já jsem byl překvapený, že na Moravě 10A K70 je, a tak si myslím, že to má většina lidí. A podle toho co jsem viděl u některých chatek, kdy tam visí i třeba 5 vezírku si nedělám iluzi, že by se tam snad něják horlivě ryby vracely. No a nostopku bych třeba na těch našich malých kalužích nedával vůbec, protože to podle mě nemá smysl dávat takové polovení na revírech třeba do 20ha, takže tam bych to celoplošně nedával, ale ohraničil bych to třeba rozlohou, že od určitě rozlohy revíru, by tam byla nonstopka. Budu se na schůzi snažit působit maximálně přesvědčivě, aby ten návrh o počtu odnesených ryb oslovil co nejvíc členů a odhlasovalo se to. Bude to těžké, ale snad to projde.

                                Nmeteor - Profil | Čt 16.1.2020 14:36:00

                                Ciffik >> absolutní souhlas, palec nahoru ;-)

                                Akorát bych dodal, že v Německu už pochopili, že betonování a narovnávání řek je dosti na pikaču, takže za stejné dotace (jako se betonovalo a rovnalo) se to snaží dát do původních stavů... to nepochopíš :-)

                                  Nmeteor - Profil | Čt 16.1.2020 14:31:17

                                  Leffi >> s jiným názorem nemám problém a diskusí se tříbí názor ;-)

                                  Taky jde o to, že dle RŘ by jsi měl být při rybaření akceschopný a přítomen u prutů, což ve stavu spánku člověk není. Někoho nevzbudí ani pípáky na plné kule :-)
                                  K tomu si přičti, že ryby by si také mohly / měly odpočinout, což při nonstop lovu tak nějak nehrozí.

                                  O RS se ani nemusíme bavit, kontroly jsou obecně nedostatečné a případné postihy komické (čest výjimkám) :-(

                                    NCiffik - Profil | Čt 16.1.2020 14:03:50

                                    Přijde mi, že se tu opět, jak je ostatně pro Čechy typické, začíná „stavět barák od střechy".

                                    Řeky se dál vesele regulují, koryta betonují, nebo alespoň „vylepšují" kamenným záhozem. Ryba se nemá kde vytřít ani schovat před predátory. Myslím, že by bylo třeba řešit jiná témata než K70 a lov nonstop. Ostatně kapra je všude po kok... daleko více než by mělo.

                                    Kromě výše uvedeného by bylo vhodné např. stabilizovat populace původních, dnes již mizejících druhů jako je parma, ostrá, podoustev, slunka, karas obecný, lín a jiné - dokud je ještě z čeho zachraňovat. Diskutabilní otázku pstruha p. a lipana bych nechal stranou - to je na samostatné téma.

                                    Jinak za mě K70 a lov nonstop pouze na vybraných revírech. Plošná K70 by byla pro menší vody malou pohromou. Co se bude dít při lovu nonstop raději ani nedomýšlím...Těch slušných rybářů je dle mého, bohužel, stále menšina =(

                                      NLeffi - Profil | Čt 16.1.2020 13:48:11

                                      meteor - S tím lovem non stop s Tebou moc nesouhlasím :-), promiň :-).

                                      Můj názor je takový, že tam ten týden jsou stejně vyvalení, takže je to úplně jedno, akorát by to měli na čtyři hoďky stáhnout, což se samo některým nechce a někteří to v tom stavu nezvládnou :-D, pak už by to mělo být na RS.

                                      Teď mají dvě čiči, jednu britku, ale bílo šedou a ragdollku.

                                        Nruda 59 - Profil | Čt 16.1.2020 13:13:50

                                        Koumak >> Jo já to beru ,je to jenom v lidech jestli je mladý nebo starý 👍já za sebe bych vám přál ať to vše prosadite a ne přijít k vodě a ve vodě bez života .