Feeder v okolí Zlína

Ahoj všichni kdo vyznáváte tuto metodu lovu a chytáte v okolí Zlína, zajímalo by mě kde nejraději chytáte, na jaké nástrahy chytáte, jaké máte úspěchy.... Popřípadě by jsme mohli vyměnit postřehy z lovu:-)
Autor diskuse: zdenos - Profil , 28.1.2008 feeder - ostatní

meteor - Profil | Čt 16.1.2020 12:31:27

Leffi >> z mého pohledu je K70 i lov nonstop jen a jen pro rybáře, nikoli pro ryby. A současně si myslím, že (podobně jako u myslivců) by rybáři měli rybám "pomáhat" (rozuměj upřednostnit potřeby ryb před svými potřebami).
Navíc lov nonstop v českých podmínkách bude primárně o tom, že se jakožekapraři vyvalí na týden někde u vody, budou mít permanentně nahozeno, u toho samozjřemě chlastat jak nezavření, z čehož nepramení nic dobrého.
Když už nonstop, tak na velkých vodách. Plošně určitě ne.

PS: to, že někde nonstop funguje a každoročně se obnovuje, automaticky neznamená, že je to dobře a správně. Lidé jsou tvorové vesměs sobečtí a chtějí pro sebe co nejvíce výhod - a když už se má někdo uskromnit, tak určitě každý jiný ;-):-)

EDIT: dědánci mají pěknou britku, taky máme doma jednu takovou čičinu :-)

    Leffi - Profil | Čt 16.1.2020 12:24:34

    meteor - K70 je mi v celku úplně jedno, ale jako blbost mi připadá stahovat udice na 4 hodiny, funguje to na Slovensku, tak pro by to nemohlo fungovat tady? ČRS má pár revírů non stop a každý rok to obnovují, kdyby bylo něco špatně, tak to taky zakážou.

      meteor - Profil | Čt 16.1.2020 12:17:43

      Leffi >> problém nejsou staří vs. mladí, ale spíše lidé s rozumem a bez rozumu :-)
      Ona ta K70ka je z principu blbost stejně jako nonstop rybolov. Co má smysl, je omezení odnášených ryb (jak to tu kluci navrhují) a vysazování čehokoliv jiného nežli kapra.

        Koumak - Profil | Čt 16.1.2020 12:07:34

        Fuldík >> Bude to asi bojové tato schůze, ale ten limit bych chtěl prosadit. Jinak schůze je 25.1.

          Koumak - Profil | Čt 16.1.2020 12:03:26

          ruda 59 >> Ano já vím, že jsou mezi starýma i vyjímky, ale bral jsem to obecně, protože ty informace, které se ke mě dostaly ohledně těch počtů odnesených ryb, tak byly všechno od starých lidí. Bohužel jsou i mladí takoví, kteří si myslí, že se jim musí povolenka v penězách vrátit zpět, ale naštěstí těch moc není. Já kdybych měl všechno přepočítávat jen na peníze, co jsem vrazil do ryb, tak musím aspoň ob den odnést rybu, aby se mi to vrátilo. No to hájení by nebylo špatné u žádného druhu, ale něco podobného jsem navrhoval už minulou chůzi a to bylo hned zamítnuté, bohužel.

            ruda 59 - Profil | Čt 16.1.2020 10:01:10

            Koumak >> Neházej všechny dědky do jednoho pytle, já jsem už též dědek a souhlasím s tím aby se upravil zákon , počet odnešenych kaprů za týden.A ještě mi vadí po nasazení kaprů do reviru, jak to rybáři tam drancuji, o to by se rybářská stráž měla více zajimat.

              Fuldík - Profil | Čt 16.1.2020 9:50:25

              Koumak >> Budu ti fandit,ať se něco prosadí.S dědkama bude problém😀Na schůzi bych se chtěl objevit,i když jsem zatím nezjišťoval,kdy bude.

                Koumak - Profil | St 15.1.2020 22:20:18

                Leffi >> No právě. Podle všeho je tam taková stará sebranka a ta moc takové návrhy, které by mohly něčmu přispět nepodporují. Stačí, že zavrhli návrhy, které přišly z ČRS a to míra okouna aspo%n 15cm podběrák, jako povinná výbava a ještě něco tam bylo a všechno zavrhli. Nejvíc mě sere ten okoun, protože těch je všude jak šafránu a je to refilní druh, který by se měl chránit.

                  Leffi - Profil | St 15.1.2020 21:53:49

                  Koumak - No na posledním sjezdu MRS prej chlapi z Blanska navrhovali plošně přes léto non stopku, K70 na mlýnech a právě omezení ročního úlovku a prej dědáci jim to na všechno shodili. Hlavně se prej nejvíc bouřili proti zavedení té K70tky na mlýnech. Takže pokud se do vedení MRS nedostanou mladší kusy, tak to asi bude problém.

                    Koumak - Profil | St 15.1.2020 17:49:44

                    Leffi >> Jj stejně to musí jít ještě na projednaní do Brna. Ale tam se snad taky blýská na lepší časy. Ono by to stejně bylo nejlepší odsouhlasit plošně včetně dalších omezení, ale v tom Brně to bude asi na dýl.

                      Leffi - Profil | St 15.1.2020 14:27:37

                      Koumak - Dotaz, kdyby se to odsouhlasilo, tak se to stejně posílá jako návrh do Brna, že? Stejně by se museli kontaktovat další PS, aby se to víc podpořilo.

                        Koumak - Profil | St 15.1.2020 11:11:45

                        Fuldík >> No toto by bylo hezké já bych se pod to hned podepsal, ale obávám se, že oba víme, že toto zatím nemože projít. Včera byl výbor já na něm byl a navrhl jsem maximální počet odnesených ryb. Návrh mi podpořil Viktor Šiška i Jiří Kozubek docela se tvářil přijatelně i Vojta Bašátek a mám s tím vystoupit na schůzi. Jak Viktor tak Jirka navrhovali cca 20 kaprů a 10 dravců akorát teda bylo by to omezené jen na povolenku, ale na jednu stranu bych byl rád kdyby prošlo aspoň toto. Michal Javora říkal, že teď se dostává do střetů mladá generace s tou starou, kdy mladá vidí to rybaření o něčem jiném, než že si odnese kus masa od vody a proto přichází s různýma omezeníma, kdyžto dědci by chtěli ten starý systém. No a že to chce jen čas kdy ti mladí si to budou odhlasovávat ve většině. Je fakt, že i v Brně je ještě furt hromada zaprděných a staromodních lidí se zastaralýma nazorama, ale když tam teď bude Javora, tak bych chtěl přes něho podávat různé návrhy. Např. míru u okouna, která ve většině ČRS je odsouhlasená akorát tady to zase stopli dobráci z Brna a podobné. Akorát to chce dostat ty mladé i na ty schůze a trochu se o to dění zajímat. Letos a přiští rok budou dvě docela důležité schůze. Letos tam dědci budou nadávat na to ''zdražení'' myšleno placení brigád a má se hlasovat o zrušení správního poplatku, což to bych byl rád, kdyby se taky odsouhlasilo. No a pak já tam budu chtít předstoupit s návrhem o omezení počtu odnesených ryb. Věřím, že se na mě snese obrovská vlna kritiky, ale doufám, že kdo bude moct, tak tam dojde a odhlasuje se to, protože mám dost znepokojující informace o počtu odnesených ryb od vody u jednotlivců a ty čísla jsou alarmující. Jediný zádrhel kdyby se odhlasoval ten počet odnesených kusů ryb je to, že by to bylo limitované na povolenku a masařky by si mohli koupit další, ale obávám se, že jinak to udělat nepude než takto a i tak to bude fuška prosadit.

                          Fuldík - Profil | Út 14.1.2020 20:44:52

                          Koumak >> Já/bych byl pro,max třeba (ať nežeru)15 ks ušlechtilé ryby za rok.To musí stačit každé masařce!A Dřevku bych vyhlásil ,,chyť a pust,,😀,pouze s odlovem kapra,ostatní ryby zpět.Nechapu proč by se z tama měly žrát jiné ryby,nebo proč by si tam dravcaři měli chytat rybičky a sumcaři podmírové tlouště.

                            Koumak - Profil | Po 13.1.2020 21:02:08

                            Zdravím dneska jsem se na svazu dozvěděl, že máme mezi členama i takové jednotlivce, kteří jsou schopní za rok odnést 2q ryb od vody. Nejspíš šlo převážně o kapry, ale to množství je dost na pováženou. Já se sice kapra nechci nějak zastávat, ale aby jednotlivec odnesl množštví rovnající se takřka jednomu vysazení je dost žalostné teda. A proto se ptám máte nějáké návrhy na členskou schůzi? Po tomto incidentu mám sto chutí tam vystoupit a poždovat maximální počet odnesených ryb, protože když jsou mezi nama takový rybáří, tak se pak nemožem divit, že ve vodě nic není. A u toho omezení počtu bych asi začal. Co vy na to?

                              Koumak - Profil | Ne 12.1.2020 12:54:19

                              Lee-Haney >> Já bych kapra taky nehájil ten se bohužel sype všude ve velkém a poslední dobou se z něho stala modla. Ale co se týče refilek, tak možná svítá na lepší časy, protože v plánu je, že si náš svaz bude chovat malé ostré a parmy v loukách v korytech a budem si je odchovávat sami. Já chtěl protlačit i nějáké dravce např okouny, ale ti jsou prej nároční a musí se docela brzo dávat od sebe kvuli jejich kanibalizmu, takže ti asi nejprojdou, ale aspoň bych byl rád za ty ostré a parmy. Udajně se má zlepšit i výsadba potočáka a snad konočně zjistili, že granulák je peklo a pokud se má udržet příroda s původníma druhama, tak by se měl prej začat brát náš český potočák od lokálních chovatelů a prej by snad měl byt i seminář ohledně chovu potočáka a vliv rybožravých predátorů, což beru jako velké plus, jestli se tento seminář uskuteční a rád bych na něj šel, ale o rybožravých predátorech si myslím svoje a úplně bych tady podrobnosti nerozepisoval, snad jen to, že dle mého udělá větší škody člověk, než vydra a mám to i potvrzené z první ruky, ale jak říkám detaily tady nebudu psat. Snažil jsem se sehnat okouny dokonce jsem někoho ze svazu naklonil i na svou stranu, ale nakonec to zatím ztroskotalo na tom, že aby mohli byt vysazení, tak to musí byt od ověřeného zdroje s veteriárním potvrzením, což nevím, jestli seženu, ale mám něco rozjednaného s chlápkem, ale nevím právě, jestli to nepadne kvuli tomu osvědčení, že ty ryby jsou zdravé. :/

                                Lee-Haney - Profil | So 11.1.2020 11:25:16

                                Hájit kapra je naprostý nesmysl už z logického hlediska. Pro vodu i toho kapra je jedině dobře že se jeho počet po vysazení zredukuje. Někdo se pořád snaží na umělý ekosystém aplikovat něco co nemá žádný smysl a má to nulový užitek. Řád je vymyšlený dobře, problém je jeho vymahatelnost a dodržování. Jinak kapr se dá vysedět i několik týdnů po vysazení a rozhodně ho je ve vodě dost i když to tak někdy nevypadá, jen to prostě není divočina jak den po vysazeni.
                                Zásadní problém vidím ve velmi malých frekvencích kontrol RS - pokud máte čas a chuť, máte možnost to změnit tím že ji začnete dělat. Pak také rozmanitost sazených ryb. Kapr je holt v poměru cena-kvantita-náročnost chovu nejlepší a tak se ho tolik sadí a pak chybí i jiné druhy ryb. Na druhou stranu málokdo z nás do toho vidí a ono sehnat za rozumný peníz jiné druhy ryb nebude tak jednoduché jak si mnozí z vás myslí. Tím se našeho vedení MO Zlín nezastávám, sám si myslím že je spousta věcí co by se dalo zlepšit, ale není vše tak jednoduché jak vypadá...

                                  zdenos - Profil | Út 7.1.2020 18:58:15

                                  Štěpsa >> ano, ano. Musím souhlasit.

                                    Štěpsa - Profil | Ne 5.1.2020 23:00:04

                                    Tak když už jsme u těch kaprů, tak mě štve hlavně to, že se do Dřevnice sype takové množství kaprů... Proč? Kapr prostě v dřevce nemá co dělat! Štve mě, když s vláčkou nebo feederem jdu někam do mělčí proudné části v úmyslu chytit nějaké říční ryby a je tam najetý samý kapr. Kde jsou potom ty reofilní druhy? Letos sem měl plno vycházek, kdy jsem chytl třeba 10 kaprů za vycházku a nic jiněho.. žádná parma, tloušť, ostroretka, podoustev atd.. kapr prostě bezesporu škodí našim menším řekám a to hlavně tím, že zabírá stanoviště jiných druhů říčních ryb, které potom v důsledku toho ubývají. A kapr za to nemůže, může za to ten, kdo je tam vysazuje. Myslím si, že tohle by se změnit dalo, sadit kapry tam, kde je bahnité dno (komíny, čtverec atd..). A nebo třeba nasadit jiné ryby. Před dvěma lety, jak nasadili ty líny, bylo to pro mě příjemné zpestření a určitě neudělá ve vodě takový bordel jak kapr. jojo byznys je byznys a ochrana vody stále nikoho nezajímá. :-(

                                      Koumak - Profil | Ne 5.1.2020 12:46:27

                                      Čau ogaři sháním na novou sezonu parťaka. Jaro plavačka trochu feedr, ale hlavně potom na vláčku. Samotnému se mi moc nechce jezdit. Vždycky je to lepší ve dvou. A kdyby byl blázen do vláčky jak já, byla by to výhoda. Jsem nenáročný u vody chci mít hlavně dobrou náladu a pohodu a mít si s kým pokecat.

                                        ruda 59 - Profil | Čt 2.1.2020 23:19:32

                                        Já jezdím hodně na Lukov,ale když se vysadí kapři na tento revír je nejlépe se mu vyhnout , protože co ti rybáři s těmi kapry dělají je hrůza, odnášejí si i dva i tři kapry...