Feeder v okolí Zlína

Ahoj všichni kdo vyznáváte tuto metodu lovu a chytáte v okolí Zlína, zajímalo by mě kde nejraději chytáte, na jaké nástrahy chytáte, jaké máte úspěchy.... Popřípadě by jsme mohli vyměnit postřehy z lovu:-)
Autor diskuse: zdenos - Profil , 28.1.2008 feeder - ostatní

Koumak - Profil | Ne 17.2.2019 20:48:08

Fuldík >> aha no já byl v te Praze a jako oproti Brnu dobre, ale některé věci mi tam chyběly. Něco málo jsem si pokoupil a za rok bych jel možná znova, ale spis kvůli pokecu s lidma s rybariny. Takže s tím Trencinem ještě uvidím no. Ale trosku mě štve, ze jsem si zapomněl osahat nějaké pruty co jsem chtěl. :/

    Fuldík - Profil | Pá 15.2.2019 19:57:33

    Koumak >> To by mělo být 1.-3.3.Minulý rok,tam byl Illéx lover a prej to nebylo špatné,navíc je to blíž než do Brna.Já jedu s nim,veze mě,jestli teda pojedem...Vůbec nevím kdo tam má byt,necháme se překvapit.

      Koumak - Profil | Pá 15.2.2019 19:49:49

      Fuldík >> A ten má byt kdy? To bych možná jel s tebou kdybych měl čas. A tam jsou taky dobří vystavovatelé?

        Fuldík - Profil | Pá 15.2.2019 19:07:09

        Koumak >> Daleko,já bych chtěl letos zkusit Trenčín...

          Koumak - Profil | Pá 15.2.2019 18:41:10

          Zdarec hodí nejede někdo na výstavu v neděli?

            Koumak - Profil | Ne 27.1.2019 22:33:52

            Caldas >> Děkuju moc vážím si pozitivní zpětné vazby. Ano přiznávám nezvorní jsem byl už od začátku a když jsem se pak otočil a viděl kolik je lidi předemnou, tak to moc nepomohlo a nervozita zůstala. :D Moc tomu nedodával fakt, že jsem slyšel radu za sebou jak si šeptají a když nějáký návrh zazněl, tak člověk okamžitě slyšel odezvu zpoza svým zad. No a pak někteří starší dobrotivci, kteří tam pomalu začli pískat, když se jim zdálo, že mluvím už dlouho, ale nakonec jsme tam mluvili jen dva a ten druhý byl dědek, který si nemože na kudlovké nahodit svýma teleskopama na kapra, pro kterého on si došel. Hodně to šumělo i u těch návrhů na zvyšování míry, ale naštěstí z toho vyšla aspoň ta štika, za což jsem hodně rád. Měl jsem na papíru ještě nějáké návrhy, ale pak už to začlo vřít a už se to nelíbilo ani radě, tak jsem to utnul.

              Caldas - Profil | Ne 27.1.2019 10:04:16

              Koumak >> Všem, kdo tady něco ,,radili,, a chtěli jakékoliv změny u PS Zlín, mohli v sobotu 26.01.2019 přijít na schůzi, kde své návrhy, změny a požadavky mohli přednést, bohůžel tomu bylo tak i jako jindy, že zůstalo pouze u plácání na internetu a u stolu v hospodách, avšak musím tebe Štěpáne pochválit, že ses nebál a měl odvahu se postavit a říci co si myslíš, že je zapotřebí nějak pozměnit, to co už dávno není jak bylo, na to že jsi mladý muž, tak si měl více odvahy, než kterýkoliv starší člen PS Zlín a i když byly některé návrhy řekněme brány spíše jako úsměvné, v tvém hlasu byla taktéž znát nervozita, tak ti z mé strany patří velké díky a palec pro tebe nahoru ! Jelikož se mi líbilo, že si tu odvahu našel, byl zajímavý a pro mě nezapomenutelný pohled na ty staré chlapi, kteří si tam na začátku předávájí odznáčky jak malí skautíci a najednou před ně nastoupí nějaký pro ně drzý mladý chlapec s papírem, kde má své poznatky k přednesu !

                Koumak - Profil | So 26.1.2019 14:27:13

                Zdarec schůze byla vseljaka, ale jako pozitivum beru, ze se podařila prosadit aspoň zvýšení míry u stiky na 60 zbytek se s velkou odezvou skoda no ale snad se časem posunem.

                  Koumak - Profil | Pá 25.1.2019 22:01:47

                  Fuldík >> Volavek je víc to je fakt, ale myslím si, že furt je problém na straně svazu, než u přirozených predátorů. Je fakt, že volavky tomu dávají zabrat, ale třeba když jednu zimu byli kormoráni na úseku před pilou v malenovicích, tak rok na to jsem tam o rybu nezavadil. Kormorán je kurva to se ví, ale taky je problém, že s tím svaz nic nedělá. Myslím si, že reofilní druhy ryb svaz vysazuje minimálně možná dokonce vůbec a pak to nemá tak vypadat. A s těma dravcema je to kapitola sama o sobě a taky si pamatuju doby, kdy to tak hrozné nebylo. :/

                    Fuldík - Profil | Pá 25.1.2019 17:55:52

                    Já si myslím,že hooodně toho vybíjí hlavně volavky.Třeba splav u škol,býval úplně super,ted tam není prakticky ryba,ale vždycky tam stojí volavka.Pod Sparem stavají kolikrát i 3 a jsou krotké,jako prase.Prostě jsou všude.Asi koupim prak a začnu je střílet😀.Hlevně před zimou jsem vždycky pochytal i sem tam nějakého pstruha,letos jsem si ani neškrtl a to jsem tomu dával fakt hodně...Párem je míň,než bývalo,dřív jsem je chytal na woby prakticky všude,ted je problém udělat záběr.Berou spíš gumky a to jen v určitých místech.

                      Koumak - Profil | Pá 25.1.2019 17:37:43

                      fafča >> Ano pstruhovka je v žalostném stavu. Letos si ji neberu, protože po loňksku kdy jsem se akorát procházel kolem vody a za celou dobu chytl jednu parmu, ale tečky žádné je to dost smutné. O nastartování pstruhovky si myslím svoje v dobrém slova smyslu, protože na fb jsem ve skupině, kde se tímto tématem zabývají a ejhle de to i přes přirozené nepřátele. Po pravdě kolik tu těch vyder može byt a myslím si, že největší problém jsou rybáři nikoliv predátor jako vydra. Dokonce v té skupině na fb mají aj pozorování, že přirozeně vytření potočáci jsou schopni se schovat před vydrou a tudiž mají šanci na přežití, než je vysypaní někde ze sádek. Klidně tu skupinu vám pošlu jestli chcete. A co se týče MP dřevky, tak si myslím, že sice na tom nemusí byt nejhůř, ale co si pamatuju byla na tom už i lepší, co se týče obsádky. Aspoň co se týče dravců, ale nejen jich. Tudiž si zitra dovolím přednést mé návrhy na schůzi a jestli s tím nebude svaz chtít nic dělat, tak jednoduše přejdu pod jiný, jako spousta mých známých, protože to co tu nabízí náš svaz je v dnešní době směšné. Navíc si myslím, že doba už pokročila a brát ryby jen aby se mi zaplatila povolenka je v mých očích absurdita. Bohužel si nedávám moc velké naděje ze zítřejší schůze, ale snad mou snahu něco změnit někdo ocení.

                        fafča - Profil | Pá 25.1.2019 14:17:23

                        Ještě k tomu množství ryb ve srovnání cca 50 let:
                        Dřevnice po Přístav na tom není zle, naopak si myslím, že ryb je dost. Svůj poslední úder z milosti dostala pstruhová část, hlavně Vizovická.
                        Od konce šedesátých let jsem na Dřevce chytal od dnešního Alberta u nás v Prštném pod prodejnou až po čtverec, kde byl konec mimopstruhovky. Chytali jsme hodně jelců, ale max. 36 cm, dnes i přes padesát, parem také celkem dost, ale 45 cm už byl rekord, dnes i sedmdesátky, ostroretky max. 42, dnes i přes padesát. Kapři minimálně, skoro vůbec. Já nevím, jaký má na tom podíl výbor, kromě vysazovaných kaprů, ale ryby v MP Dřevce jsou super....
                        Před revolucí byla pstruhová Dřevnice plná, staral se o to pstruhový odbor v čele s panem Unzeitlichem starším velmi dobře, slušovickou větev občas něčím vypláchly JZD Slušovice, ale to také zaplatili,pokud ve výboru byl nějaký schopný vyjednávač. Vizovická byla plná začátkem sezony pořád. Po revoluci ještě chvíli to bylo dobrý, ale pak to šlo do kopru, dnešní stav je popsán v mém předchozím e-mailu. Z Dřevky by se dala udělat perfektní pstruhová voda, ale .....

                          fafča - Profil | Pá 25.1.2019 13:59:39

                          Zítra je schůze rybářů ve Zlíně a jak čtu Vaše příspěvky, tak si myslím, že -
                          - zlínská organizace by měla propojit své oficielní stránky s facebookem, kde jsou za poslední tři roky snad čtyři příspěvky (díky nepropojení facebooku a stránek PS)
                          - zlínská organizace by měla zveřejnit, kolik a jakých ryb vysadila na pstruhové vodě - Dřevnici a jak funguje pstruhový odbor
                          - zlínská organizace by měla zveřejňovat, a to nejpozději tři dny před vysazováním, kam vysazuje ryby, zejména na pstruhové vodě, protože ohledně této záležitosti jdou sakra zajímavé řeči - už jsme měli na prodejně cca 5 lidí, kteří nám popisovali praktiky. Samozřejmě - zveřejnit, kde se vysadily lososovité ryby, to znamená, že tam budou všichni na druhý den, ale aspoň tam nebudou pořád jednací, kteří si libují, jak si zachytali a co si odnesli ze "své" tůně .... Všichni pstruhaři budou na stejné startovní čáře...
                          Co na to říkáte???
                          A nechci slyšet, že je málo ryb z důvodu kormoránů a vyder. Když se mne porybný ptal na Soči o málo větší než Dřevnice) ve Slovinsku, jestli u nás nejsou pstruzi, tak jsem mu řekl, že u nás máme problémy s vydrami a kormorány! On se zasmál a říká - a Vy máte dojem, že u nás nejsou? Abyste měli ve vodě ryby, tak je musíte vysazovat, nebrečet. A ještě k tomu porybnému - když přijedu na Soču (2-4x za rok), je u mne první den do desíti minut, a stále ten samý, vždy mne profilcuje, ale vždycky poradí co a jak. I "své" mušky mi kdysi daroval. Ve Zlíně je přes padesát porybných (info staré cca 4 roky) a poslední mne kontroloval, když mi bylo 13 roků, teď je mi 61 let....

                            Koumak - Profil | Čt 24.1.2019 14:10:42

                            No jo tak uvidíme. A s kým možu počítat v sobotu? Bude to asi peklo, ale třeba se něco podaří. Počítám, že se dohádáme a maximálně budu muset jít do jiného svazu. :D :D

                              Koumak - Profil | Čt 24.1.2019 14:09:25

                              zdenos >> No to jo no bohužel.

                                meteor - Profil | Čt 24.1.2019 9:19:14

                                zdenos >> přesně tak - papír snese všechno. Takže bych se na tohle moc nespoléhal - ani co se týče vysazených druhů, ani co se týče jejich množství, ani co se týče revírů (kam se ryby vysypaly).
                                Jako... když se člověk dozví určité informace, tak se někdy diví, že v těch našich vodách vůbec plave nějaká ryba.

                                  zdenos - Profil | St 23.1.2019 15:01:53

                                  Koumak >> Když jsem byl pro papíry, tak to bylo vytištěno na nástěnce u vchodu úřadovny....ale víš jak to je....papír snese vše

                                    Koumak - Profil | Út 22.1.2019 13:51:27

                                    Ogaři nevíte, jestli se dá někde sehnat nějáké info ohledně vyzasenych ryb za minulé roky?

                                      Koumak - Profil | St 16.1.2019 19:57:42

                                      Leffi >> To nevím. Ale když jsem byl asi dva roky zpět na schůzi, tak mám pocit, že taky nikdo nic neřešil. Konec konců si myslím, že podívat by se člověk mohl dojít a hlavně si myslím, že ti dědci úplně nehledí na to, jestli je tam někdo, kdo není v našem svazu.

                                        Koumak - Profil | St 16.1.2019 19:56:13

                                        Scarby >> Právě. Když začánál brácha, tak to bylo ještě těsně před tím, než se rozbagrovala a to byla jinačí chytačka. A aj ty velikosti ryb byly úplně někde jinde.