MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Sumci

Mám problém. Většinou chytám sumíky lovící při hladině. (trhačka nebo činka) Rybku mám umístněnou tak do 1,5m hloubky. To je všechno v pohodě. Problém nastává,když se pokusím umístnit nástražku třeba do 4m. Mnohokrát se mi stalo,že jsem o pulnoci vytáhl rybku mrtvou. Zajímalo by mne,jestli jde úmrtnost rybek,nastražených v hloubce nějak omezit...

Autor diskuse: Obiš ®
Zařazeno do: dravci - techniky lovu, 25.1.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N jwkriz - ® So 1.3.2008 14:25:29
Lín,je to moc hezká ryba,asi bych ji tam ani nedal,ale nic proti
N libkos - ® So 1.3.2008 13:53:13
Nejde je to kyslíková záležitost a záběry v tom místě stejně většinou nejsou.V tom období hledej nějaké proudění.Je zvláštní,že ani silný vítr s tím nic neudělá.
N Zydar - ® So 1.3.2008 13:52:49
jwkritz - líny jsem vždy nachytal u nás a převezl na mlýny,nikdy to nebyl problém...ale chytit nástražní rybu na mlýnech to problém je...hlavně na 5tce...max.když máš štěstí tak nějakej okoun... kupovat si ty líny tak to by mě mohlo taky políbit...
N jwkriz - ® So 1.3.2008 13:46:48
u mě je teda bezkonkurenční plotice,tady v Brně velice dostupná,a na Dyji osvědčená,kamoši na Mlýnech chztali vždycky na líny,ale kupovat lína za kilo,potřebuješ na noc třeba čtyři kusy,to by mě mohlo políbit prdel no není to tak
N hroch2 - ® So 1.3.2008 13:41:36
nejméně mě chcípou ryby,které chytnu na tom stejném revíru kde na ne budu chytat....jinak karas je nezničitelnej do jakékoli vody
N Zydar - ® So 1.3.2008 13:39:05
Karas či okoun je velice odolná a vhodná ryba pro lov sůmců....ale dle mých skromných zkušeností je nejlepší rybou (a zřejmě i nejodolnější,protože pokud nedojde k záběru tak ji lze použít vícenásobně) lín,ten u mě nemá konkurenci.Dost to ovšem záleží na odborném a pro rybu "šetrném" prošití a nastražení trojáků.
N jwkriz - ® So 1.3.2008 13:30:25
jednou jsem zkoušel sumce na Gruntech u Brna , chytal jsem taky u dna na plotici(a nebyla jenom jedna), když jsem ji vytáhl po možná tak pěti hodinách , bylo taky po ní, tenkrát jsem si myslel, že by to mohlo být třeba nějakým plynem z bahna , bohužel mi to nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil,tak se třeba někdo ozve tady a budu u toho hůlka :-))
N Lorenc1 - ® Čt 28.2.2008 21:06:33
Tento problem fuguje aj obraceně pokut vytahneš sumce z hloubky a nedaš mu dost dlouhej provas a nechaš ho na mělčině tak ti muže do rana padnout .
N Lorenc1 - ® Čt 28.2.2008 21:02:23
Tento problem jsem řešil ja ale i mnozí jiní většinou to je souhra více okolností a nagativních vlivu
na nastražní rybku jako velký haky nebo ryba je přechovavana u břehu v teple vodě a potom ji šopneš dolu do chladu jindy se nepovede chytit spravný druch nástražky ktera je dostatečně odolná.
N Kozlicek - ® Čt 28.2.2008 20:30:13
Zdravím karas i lín je dobrá rybička ale hodně na DVD uvádějí lov na kapra nebo jelce já prosperuji jelce je to uzká ryba a pro sumce dobře stravitelná a hloubku ponoru dávám podle toho kolik je vody ale vesměs a délku bojky(činky).
N Obiš - ® Pá 25.1.2008 12:16:27
Projížděl jsem to. Ryby tam byly. Fakt mi to vrtá hlavou. Když se dívám na různá DVD od našich předních sumčařů,tak je jasné,že hodně často to mají kousek nadednem. Možná to chce používat odolnější druhy rybek. (karas,lín)
N indy - ® Pá 25.1.2008 8:24:38
Projel sis někdy tu vodu kde chytáš na 4m echem? Potom by jsi to krásně viděl. Řekl bych, že v létě umisťuješ rybku pod vrstvu vody, která ještě obsahuje kyslík.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | techniky lovu ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWoblery Salmo Hornet

Tyto nástrahy jsou úžasné při proti proudném rybaření, jen navíjejte o něco rychleji než je běžné. Také pracují dobře při rybaření po proudu. Jsou skvělé jak pro jezera tak pro nádrže.

akce, rybareniNezničítelný splávek na candáty

Za 49
Verze 6,8 a 10 gramů Top na candáty s rybkou!!!

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby U Habakuka Rybářské potřeby U Habakuka

Plzeň, Na Roudné 39