MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Zvládáte spíš teorii nebo praxi?

Docela by mě zajímalo co zvládáte líp.Byl sem svědkem docela zajímavých a někdy docela humorných názorů(např. že kapřivec je kříženec kapra a jelce:))a v horších případech rybáři ani neví co pomalu chytají.Já mám teorii zvládlou minimálně tak jako praxi.Jak ste na tom vy?

Autor diskuse: Mates ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 13.4.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N zubáč Čt 22.4.2004 8:19:10
Myslím si, že je to tak fifty fifty, i když chytám skoro 40 roku, nemyslím si, že vše vím, takže se uchyluji k seldování videa, ruzných rybářských programu, čtení literaruty a snažím se novinky odzkoušet u vody, přece jen se teď chytá trochu jinak než za mlada ... Běžné ryby poznám, ale z některých, které jsou uvedené v Slovenské vyhlášce bych asi byl blbec, například taková Tylapie nylská nebo Veslonos americký, sorry o těch nemám ani zdání a protože jsou uvedené ve Vyhlášce, právem se domnívám, že by ve slovenských revírech měli být, kdybych něco takové chytil asi bych čuměl jak tele na nový vrata ...
N Mates - ® Čt 15.4.2004 19:53:33
Jinak doplním káju a dám vám sem odkaz na stránku s testama ze ZU ,jsou tam i rostliny atd., tak na to koukněte a pochlubte se jak ste dopadli.Myslím ,že budete nemile překvapení.)) tady je ten odkaz http://surf.to/udice
N Mates - ® Čt 15.4.2004 19:50:56
kája:no máš pravdu já sem na ZU připravuju již několik let a dalo mi dost práce abych se dopracoval tam kde sem teď.a v tom ostatním s tebou taky naprosto souhlasím je to opravdu rozumný a hned by se vidělo kolik troubů chytá ryby.))
N kája Čt 15.4.2004 19:43:47
To miras S - souhlas!! Loni jsem pomáhal neteři (13) s přípravou na Zlatou udici a otevřeně přiznávám , že testy které měli oni na teoretickou část jsem zvládal tak na 85% i se svým "nejvyšším vzděláním v oboru které lze dosáhnout" . Myslím že by se mělo přezkušovat jak u řidičáků tak jednou za 5 let :-) a nebo podmínit vydání povolenky či ryb. lístku alespoň 50% úspěšností ve výše zmiňovaných testech pro mládež :-))) . Myslím že by bylo 300000 rybářů ale povolenek tak 100-150000, a to sem optimista. jen pro zajímavost zkuste http://www.rybariplzen.cz/ odkaz test a ověřte si jak jste na tom :-)
N .Robo - ® Čt 15.4.2004 15:16:34
Ja prakticky nevim o teorii nic, ale teoreticky mi praxe docela jde. Pisu teoreticky, protoze casem jsem zjistil, ze mi nejde ani ta praxe. Takze jsem se zahloubal vic do teorie, a zjistil jsem, ze s tou terorii to taky neni dvakrat ruzovy. Nicmene od te doby, co prakticky studuju teorii, se mi opet v praxi dari (teoreticky) o neco lepe. Cili nepodcenuji teorii, ackoliv znam z praxe cloveka, ktery teorii nepotrebuje vubec.
N Mates - ® Čt 15.4.2004 13:54:01
Mira S:máš naprostou pravdu,kdyby to tak bylo rybářů by značně ubylo,ale dnes seženeš povolenku za půl litra ,takže realita je poněkud tvrdá.Já patřím k mladší generaci,ale co se týče rostlin,živočichů a ichtyologie tak sem docela znalý a baví mě zjišťovat nová fakta atd. Takže když to zhrnem znalých rybářů je u nás opravdu pomálu:/
Mates (původní):sakra s tím nickem to budu muset nějak pořešit,nějak mě to štve:/Jinak máš z části pravdu,ale je třeba znát ,že když jdeš třeba na ouklej nemůžeš jí tam házet boilisi(podobné události sem byl svědkem),ale musíš chytat na jemnější výbavu,menší hačky a tak.přizpůsobilost je taky hodně důležitá a taky je to o štěstí.Nejlepší je pokud se to všechno smíchá dohromady.))To je potom chytačka:))
N Mates(původní) Čt 15.4.2004 11:23:37
Neberu ohled na druh nebo velikost ryby,důležitý je nebejt bezryba,takže i když chytnu jenom ouklej je to pořád ještě dobrý.Teorii můžeš mít skvělou,ale to je asi tak všechno co máš v okamžiku nahození.Jenže ono to bývá ve většině případů všechno jinak.Já si myslím,že spíš záleží na přispůsobení k situaci.A pokud se dokážeš přispůsobit pak teprve jseš "starej praktik":-))))
N miras S. - ® St 14.4.2004 22:04:45
Věřím tomu, že kdyby měl někdo skládat před vydáním povolenky zkoušky, jaké jsme museli každoročně absolvovat jako členové rybářského kroužku před třiceti roky, bylo by nás u vody pomálu. Nestačilo znát ryby, museli jsme znát i ostatní vodní živočichy, stromy a vše co u vody roste. Rybářský řád takřka nazpaměť. Do dneška z toho žiju a i v tomto se vytváří vztah k přírodě. Určitě trocha teorie neškodí a kdo jde k vodě jenom chytat a nemá čas se rozhlídnout kolem sebe není rybář.
N Mates - ® St 14.4.2004 21:19:33
rybotep.no jestli tu radost nedáváš najevo třeba házením rybou tak ne:))Vždyť tenhle pocit zná každej z nás.Když po dleší době chytí rybu a´t je jakákoli skoro vždy potěší(teda jak koho )
N rybopet - ® St 14.4.2004 20:50:52
Mne sa už ráta rybačka,keď zdolám aspoň jednu rybu.Trebárs pri jesennom vláčení od 8 hod do12 hod ulovením jedného ostrieža/jedno akej veľkosti/ sa naplňam spokojnosťou.Mám na to dôvod alebo nie?
N Mates - ® St 14.4.2004 16:36:55
jak se tak dívám tak teorie je tak na výbornou,ale s praxí je to o trochu horší:))Já když jdu k vodě tak doufám ,že chytnu aspoń rybku ve většině případů to klapne a když se zrovna nepodaří tak se sanžím přijít na to co bylo špatně.Zkouším měnit sestavy krmení a tak.A občas se dostaví po delší době i nějáká ta fišle:))
N Pobřežní candát St 14.4.2004 13:59:07
Jsem rád, že v tom nejsem sám většinou je to tak, že když jdu k vodě s pocitem to budou " JATKA" tak je to bída . A samozřejmě, když jdu na ryby s pocitem bude to stát za starou bačkoru tak většinou jdou. Ale nějaký ryby už jsem chytil tak si myslím, že na tom nejsem zas tak špatně.Z teorie něco znám a na praxi si taky čas udělám.
N Piskotus - ® St 14.4.2004 13:41:34
Teorie:-),Praxe:-),někdy si myslím,že jsem na to konečně přišel a ,když si začínám bejt jistej v kramflecích tak většinou vybouchnu.Faktum je,že MRK je solidní studnice informací a veškeré časopisy hodí do kapsy,neb zdejší info,je oproštěno od reklam.
shark:Zkušenosti jsou jen část brouka,neb chytám od 82 roku a do roku 2001jsem chytal beze změn a se směšným výsledkem a samo,že jsem masařil,neb jsem nevěděl,že dělám něco špatně.Naštěstí jsem chytal jen s malým úspěchem a tak jsem toho stejně moc neukořistil.Pokud bych dnes nosil vše co se dá sežrat dom,mohl bych mít rybárnu a výkrmnu slepic.Stejně je to pakárna přijít večer z ryb a ještě se patlat ve vnitřnostech z ryb.:-)Když to zhrnu,teoretik jsem skvělej a v praxi to někdy jde a někdy holt ne a tudíž je opět prostor pro teorii.:-)
N shark St 14.4.2004 6:27:11
Asi tu teorii :)
čtu hodně časopisů,prohlížím VHS kazety třeba 10 a že jich nemám málo !
A pak přijdu k vodě a všechny znalosti jsou v ......... Podle mě rozhodujou zkušenosti ! ! ! !
N KGrob - ® Út 13.4.2004 22:31:36
Mates: Zvídavej jsem v obojím, učit se je pořád něco (respective hlad po informacích mám immerwere .. zlatej i-net :-) potažmo zlatej MRK .Díky hoši...
N Mates - ® Út 13.4.2004 20:45:01
kája:Jo MRK je fakt v pohodě a taky mi dost dal a musím říct,že je to jeden z mála zdrojů kde se nějak neprosazují moc masaři a docela mě to těší.Jinak jen tak dál a ať se daří.))
N kája Út 13.4.2004 20:23:20
No, odložil jsem teleskopy a 0,25 silony , háčky 2/0 a větší , přečetl jsem si s plavanou na kapry (klasika od MM), koupil matchku a feeder a zaměřil se na ryby které jdou chytit, i když kapři nejsou nebo neberou :-) Podotýkám , že jsem ryby začal i pouštět, přesvědčil jsem i svého otce, že když si nechá ode mne poradit tak že chytne dost ryb na to aby kapra vybíral nad 45 cm a menší pouštěl, a založili jsme BFT- což je Bobas fishing team - s heslem "Catch and Eat" ( od té doby jsem si donesl domů 1 kapra a 1 štiku :-). Jinak bez chlubení chytám ročně podle svých záznamů 80-120 mírových kaprů na svazových vodách, které pustím. Ještě že internet nepronikl k "masařské "populaci uf :-)
N rybopet - ® Út 13.4.2004 20:06:35
kája-no a ktoré rady Ti tak na MRK-u pomohli?to je akoby si z 10 percentného rabatu skočil na 75 percentný a to je neskutočný výsledok.To ma teda v dobrom zaujíma/nie som mäsiar!!!/
N kája Út 13.4.2004 19:57:07
Teorie 2- Praxe tak na 3. I přes "inžinýra" - (Zootechnik - specializace rybářství )zatím nejvíc mi dal MRK a pobyt u vody. Ale dá se říct že z 75% nachytám což ve srovnání s obdobím před Mrkem ( cca 10% ) je obrovský úspěch. Hodně jsem už ze školy zapoměl, ale mám mnoho odborných knížek a známých :-)) když de do tuhýho :-)
N Mates - ® Út 13.4.2004 19:13:48
rybopet:Jo člověk doma pořád leží v knížkách a pak příjde k vodě a nic.formuloval si to opravdu pěkně a přesně.Jen mě mrzí ,že někteří k vodě nechodí jen pro ten krásný zážitek a pocit,ale berou ryby jen jako zdroj potravy a to je určitě velká škoda.a to má třeba za vinu slabost teorie¨,řekl bych že dost rybářů si po přečtení některých članků dost věcí promyslí,ale to je zas mluvení do prázdna.
N Mates - ® Út 13.4.2004 19:10:21
Véna:chybama se člověkučí.co se týče zdolávání tak to už je na jedinci a když rybu nějak nerve ven tak už je to něm jak si s ní poradí.Já už viděl mnoho způsobů zdolávání a každýmu vyhovuje jiný. já taky začal spíše na teorii a pomalu se zlepšuje i ta praxe tak to snad bude podobně i u tebe :))a praxe časem předstihne teorii .
N Mates - ® Út 13.4.2004 19:07:25
osprey:no tak to je zatím dostatečná.))zatím neprodpadáš tak je to fajn.Tak to sem nečekal člověka diplomovaného z ichtyologie a je to docela příjemné překvapení.No seběvědomí je docela potřeba,bez něj to také není ono.jinak na rybách si občas připadá jako pako asi každý.Mě jde jen o to kolik lidí se třeba zajímá o to jak se různý druhy ryb chovaj, třou atd. a jestli je vůbec poznaj .jak je v zadaní slyšel sem u ž několik zoufalých názorů.))
N rybopet - ® Út 13.4.2004 18:51:03
Tak to si trafil klinec /hřebík/po hlavičke.Toľko prečítaných časákov,príručiek,vypočutých rád a výsledok:"Zase si nič nechytil?",otázka doma po návrate od vody.Odpoveď:"Ale vieš ako krásne je pri vode?"
N Véna Út 13.4.2004 18:37:35
zrovna před nedávnem mě kamoš zdrbal za to že neumim zdolávat ryby(?) .teorie mi de dle jeho názoru skvěle ,praxe je horší
N osprey - ® Út 13.4.2004 17:23:15
Budeš si mě muset přijet vyzkoušet...
Řekl bych teorie za 4, praxe 3-.
Ale kdysi jsem obhájil diplomovou práci z ichtyologie a včera jsem chytil 35 kusů bílé ryby. Jenže pořád něco nevím a něco se učím. Myslím, že tahle otázka spíš zohlední rybářovo sebevědomí. Já si i s výše uvedeným občas na rybách připadám jako pako.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKORUM Bite Alarm and Indicator

Za 682
Praktický set obsahuje elektronický signalizátor záběru a oblíbený řetízkový indikátor záběru. Signalizátor je vybaven regulací hlasitosti, jasně červenou LED diodou signalizující záběr a modrou poziční diodou. Více na www.chytiljsem.cz

akce, rybarenibaitrunner ngt carp runner camo 60 1+1 zdarma!

Za 1.090
Naviják s volnoběžnou brzdou NGT Carp Runner CAMO ve speciální akci 1+1 ZDARMA!Ke každému navijáku obdržite jako bonus od nás druhý stejný naviják ZDARMA!1ks Vás tak přijde na pouhých 545,-Kč !!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...