- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářská stráž - počet kontrol
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nczechcarp - Profil | Ne 7.8.2011 12:09:31
Nnofish - Profil | Ne 7.8.2011 12:03:36
NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Ne 7.8.2011 12:01:07
NStavba - Profil | Ne 7.8.2011 11:57:37
Ndejff - Profil | Ne 7.8.2011 11:11:14
Npechy - Profil | Ne 7.8.2011 10:57:50
NFlying trout - Profil | Ne 7.8.2011 10:33:12
NFlying trout - Profil | Ne 7.8.2011 10:31:06
k tématu: tento rok jsem zatím bez kontroly a na rybach jsem 3-5 x týdně. Chytám Orlík, Lužnice, Otavu a místní rybníky a potok o kus dál :) Čeho bývám svědkem psát nebudu ... je to mazec
Norlas2 - Profil | Ne 7.8.2011 9:52:39
NRST - Profil | Ne 7.8.2011 9:36:10
Ntichy blazen - Profil | Ne 7.8.2011 8:01:10
NLudaT - Profil | Pá 22.2.2008 8:22:53
Nkakr - Profil | Pá 22.2.2008 8:20:45
je možné, že dotyční členové MP mají současně oprávnění RS. Není to nic mimořádného, také jsme měli dva členy RS a součastně pracovali jako MP. Při kontrole by se měli prokázat průkazem RS a odznakem RS.
NLudaT - Profil | Pá 22.2.2008 8:19:43
NPavouk28 - Profil | Pá 22.2.2008 8:18:01
NLudaT - Profil | Pá 22.2.2008 8:11:46
Nkakr - Profil | Pá 22.2.2008 7:54:47
NPuntík - Profil | Pá 22.2.2008 7:54:28
Nb.gun - Profil | Pá 22.2.2008 1:25:56
Narazilo se zde na to, zda je městská policie oprávněna kontrolovat rybáře ve smyslu odst.7 §13 zák. č. 99/2004 Sb. o rybářství. Na základě zde probíhající diskuze jsem se obrátil s žádostí o stanovisko na ČRS SÚS Ústí nad Labem. Ptal jsem se na víc věcí, uveřejňuji část, která se týká dané problematiky:
DOTAZ:
...
Okruh otázek, které se týkají kontroly osob provádějících lov:
Zákon o rybářství č. 99/2004 Sb. v ustanovení §13 odst.7 říká: „Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 4 nebo 5 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky."
Mezi oprávněnými ke kontrole zde není uvedena obecní policie ve smyslu zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii.
a) Je tedy strážník obecní policie oprávněn požadovat po rybáři předložení výše uvedených "rybářských" dokladů (zák. č. 99/2004 Sb. §13 odst.7) a je oprávněn k jejich kontrole?
b) Pokud ano, které ustanovení jakého právního předpisu ho k tomuto opravňuje?
c) Nebo je pouze oprávněn požadovat prokázání totožnosti jako po běžném občanovi (§12 zák. č. 553/1991 Sb.)?
d) V případě, že odmítnu předložit uvedené doklady ke kontrole s odkazem na ustanovení §13 odst.7 zák. č. 99/2004 Sb., čeká mne jako rybáře nějaký "rybářský" postih (ať už v rámci MO ČRS, či v případném správním řízení)?
...
ODPOVĚĎ:
...
K okruhu otázek:
ad a, b, c) Strážník obecní policie není oprávněn požadovat předložení rybářských dokladů, může požadovat pouze prokázání totožnosti (věc jsem konzultoval také s právníkem ČRS );
ad d) Z výše uvedeného vyplývá, že nepředložení rybářských dokladů strážníkovi obecní policie neznamená sankci orgánu státní správy rybářství, nebo kárného orgánu ČRS.
...
Ing. Kava Tomáš
rybářský hospodář ČRS SÚS Ústí n.L.
Střekovské nábřeží 51, 400 03 Ústí nad Labem
tel.: 602 421 675, 475 531 004
e-mail: kava@crsusti.cz
http://www.crsusti.cz
Nb.gun - Profil | Út 22.1.2008 21:57:59
broucek: Ve své poslední lehce podrážděné reakci jsi zmínil institut požadování vysvětlení. Vzhledem k tomu, že jiné nabádáš k tomu, aby si laskavě pořádně přečetli zákon, kterým se ohánějí, neodpustím si otázku. Jseš si vědom toho, co obnáší procedura požadování vysvětlení, nebo se prostě jenom něčím oháníš?
Nfire - Profil | Út 22.1.2008 21:32:15
NPulec - Profil | Út 22.1.2008 20:32:45
NStanley65 - Profil | Út 22.1.2008 20:31:27
Nada.j.3 - Profil | Út 22.1.2008 20:19:30
Nkakr - Profil | Út 22.1.2008 20:16:55
docházek celkem............ 662
průměr na povolenku..........26
celkem kontrol ..................21
1kontrola vychází na cca 31docházek
dovolím si upozornit, že kontrola nezáleží jen na podpisu v povolence.
brouček- je to debata o ničem - končíme, ne.
Nbroucek - Profil | Út 22.1.2008 19:50:23
Nsplavek - Profil | Út 22.1.2008 19:47:57
Nkakr - Profil | Út 22.1.2008 19:36:42
já naopak vítám součinost z MP, máme s tím dobré zkušenosti, jen si myslím a ani Tvůj soused mě to nevyvrátí, že má právo zjistit totožnost lovícího, ale ne kontrolovat mu RL. Osobně mu ho klidně ukáži, ale kdyby narazil na kosa , tak pohoří .
Tady máš oprávnění MP:
Strážníci jsou při plnění úkolů obecní policie oprávněni:
• požadovat vysvětlení
• požadovat prokázání totožnosti
• předvést osobu
• odebrat zbraň
• zakázat vstup na určená místa
• otevřít byt nebo jiný uzavřený prostor
• odejmout věc
• použít technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla
• vstoupit do živnostenských provozoven
• zastavovat vozidla na pozemních komunikacích ve vymezených případech
• měřit rychlost vozidel na pozemních komunikacích
NLudaT - Profil | Út 22.1.2008 19:25:19
Nbroucek - Profil | Út 22.1.2008 19:18:10
Nwenda - Profil | Út 22.1.2008 18:43:35
NZdenall - Profil | Út 22.1.2008 17:48:34
Nkubanec71 - Profil | Út 22.1.2008 17:11:47
NMr.Stick - Profil | Út 22.1.2008 17:10:34
§ 1 odst. 2 zákona 553/1991 Sb. v platném znění v návaznosti na § 12 odst. 2 písm. a) téhož zákona.
Osobně mě MP kontrolovala loni, v povolence bylo číslo, tudíž hádám číslo služebního odznaku.
NPavouk28 - Profil | Út 22.1.2008 17:06:56
Nkakr - Profil | Út 22.1.2008 17:02:34
je rozdíl přizvat ke kontrole prováděné RS, tak jak umožňuje zákon MP, nebo PČR a samostatná kontrola MP. MP má ze zákona možnost v oprávněných důvodech provést kontrolu totožnosti, ale nemá oprávnění kontrolovat RL. Alespoň jsem to konkrétně nikde nenašel na rozdíl od jasně vymezené možnosti kontroly řidičského průkazu. Mohu se ovšem mýlit, prosím o odkaz na příslušný § zákona. Možná by to vysvětlil fundovaný právník, to nejsem.
LudaT:
co ti do povolenky napsali, pokud kontrolu provádí PČR, tak ti napíše PČR a služební číslo, podobně jako RS.
Nobrisek - Profil | Út 22.1.2008 16:46:59
Nbroucek - Profil | Út 22.1.2008 16:42:21
Nfire - Profil | Út 22.1.2008 16:41:12
NMr.Stick - Profil | Út 22.1.2008 16:37:26
Nbroucek - Profil | Út 22.1.2008 16:33:37
NLudaT - Profil | Út 22.1.2008 16:31:39
NRicci - Profil | Út 22.1.2008 16:16:54
Je to chlape celé jen o lidech. Blbec se najde úplně všude..
Nhank - Profil | Út 22.1.2008 16:10:43
Nobrisek - Profil | Út 22.1.2008 16:02:45
Ndrozďák - Profil | Út 22.1.2008 15:53:57
Já vím, že tu pravomoc má RS už nyní, chtěl jsem říct, že není vůbec využívána.
Jinak díky za info: "Rozdíl od PČR je v tom, že policista když ztratí bloky při výkonu služby, je pojištěn a nemusí je hradit, maximálně je kázeňsky potrestán. RS je zaplatí komplet ze svého. A protože nic neukládá RS pokuty vybírat, zákon jí to pouze umožňuje, nedonutí nikdo RS, aby si bloky vyzvedla" - tohle jsem například vůbec nevěděl. Tím pádem v tom mám jasněji. Jádro pudla leží v celém pojetí institutu RS, stále se někdo snaží uměle držet při životě něco, co nemá šanci na efektivní fungování. Stále dokola.
Ať se to komukoliv líbí nebo nelíbí, přiznejme si, že je to skutečně hlavně o penězích. Nemá cenu diskutovat, co by se dalo zlepšit či nikoliv. Jako celek tenhle systém skutečně efektivně nemůže v současných relacích fungovat. Když se k němu totiž přidá lokální nechuť, neprofesionalita a nečinnost (institut s absencí zákl. tržních mechanismů je pro tento přístup živnou půdou), je zkrátka konec. Těch pár MO, které hýří odborníky a dobrovolným nadšením, nemůže celkový stav nijak zvrátit.
Nhraji - Profil | Út 22.1.2008 15:42:37
Nhraji - Profil | Út 22.1.2008 15:40:24
Jak říkám, je to celé systémově špatné. Pochybuji, že v některém jiném státě v Evropě je kontrola svěřena v podstatě "civilům". A o mentální úrovni RS nemá cenu vůbec diskutovat, je to vzorek lidí, jsou tam chytří i hloupí, klidní i cholerici, jako mezi lidmi.
Nkakr - Profil | Út 22.1.2008 15:30:38
co zde uvádíš je ovšem v rozporu se Zákonem 99/2004 Sb , § 13 odst.7 vymezuje, kdo je oprávněn osobu provádějící lov kontrolovat a o MP tam není zmínka.
Je to pouze RS ,rybářský hospodář a jeho zástupce (oba mají průkazy hospodáře), PČR a osoby pověřené příslušným rybářským orgánem a to MP není.
Nbroucek - Profil | Út 22.1.2008 15:23:34
Nbroucek - Profil | Út 22.1.2008 15:22:17
Nkalaban - Profil | Út 22.1.2008 15:19:32
tak kontrolní mechanismus přece není až tak složitý, ne? Počet provedených kontrol zjistíte nejpozději během následujícího ledna(ovšem v případě opravdu kvalitní práce budete mít info již daleko dřív) a pokutové bločky přece ani nejsou potřeba. Dotyčný se pozve ke "správnímu řízení" na svoji MO nebo se na něj zavolá policie ČR či se bude vydávat jen třeba 20 "bločků" na týden. Chytrá hlava toto musí mít i s právním podkladem do měsíce vymyšleno.....:o)
Kde to žije - všechna témata
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
19:11NBoilies TB baits- chytací řada 42
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SONUBAITS krmení a nástrahyZa 109 Kč
NOVINKY skladem! Supercrush Mega Carp Method Mix Red, Spike'um Wafters 8mm, Clear Pellet Oil 250ml, Essential Ingredient, Baits spray a další na www.chytil.cz
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












