- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vyděržaj pioněr ! Aneb staronová hra pro posílení ducha komsomolské mádeže.
Autoři filmu "Pelíšky"zajisté prominou,že jsem si vypůjčil tento název...Zkoušet lidi ( i ryby) pomocí dvou elektrod a "neškodného proudu" je totiž parafrází na stále stejný přístup od let šedesátých....
Nejen od příštího týdne mnohde začínají správní řízení , kde lze připomínkovat hospodářskou činnost na P tocích.
Osobně budu tentokrát žádat o dočasné zastavení lovu Po v toku, kde prakticky byl zlikvidován Po z hlediska generační ryby...(násada Po1 aj.)
A jak je to u vás? Není potřeba nic měnit? VČS ,KÚ ŽP aj.?
Za praktické rady budu vděčný...
Nejen od příštího týdne mnohde začínají správní řízení , kde lze připomínkovat hospodářskou činnost na P tocích.
Osobně budu tentokrát žádat o dočasné zastavení lovu Po v toku, kde prakticky byl zlikvidován Po z hlediska generační ryby...(násada Po1 aj.)
A jak je to u vás? Není potřeba nic měnit? VČS ,KÚ ŽP aj.?
Za praktické rady budu vděčný...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 14.1.2008 muškaření - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NCottus - Profil | Po 21.1.2008 10:06:16
kakr, medvěd: ....čekáteli jakoukoli jednoznačnost....to už tady bylo 40 let! Zcela jednoznačné jsou pouze následující fakta: 1.) Po, Li mizí (mnohde na 10% původního stavu)
2.) RŘ je prakticky stejný, jak v době kdy bylo původních ryb dostatek
3.) humbuk kolem kosmetických změnRŘ je nepřímo úměrný skutečnému odrazu
4.)alibismus funkcionářů je zbytečné komentovat......ukázkou je i útěk k nějakým fotkám Po, které sice nic moc nebyly, ale přesto nastínily problém...tj. nepůvodnost linií Po
kakr: s Jurajdou jsem spolupracoval už před 10 lety ...(MRS(:-))
Fotky přesto něco málo ukázaly, přes svoji naivitu a neprůkaznost ....ukázaly problém, který mnozí vidět nechtějí!!
2.) RŘ je prakticky stejný, jak v době kdy bylo původních ryb dostatek
3.) humbuk kolem kosmetických změnRŘ je nepřímo úměrný skutečnému odrazu
4.)alibismus funkcionářů je zbytečné komentovat......ukázkou je i útěk k nějakým fotkám Po, které sice nic moc nebyly, ale přesto nastínily problém...tj. nepůvodnost linií Po
kakr: s Jurajdou jsem spolupracoval už před 10 lety ...(MRS(:-))
Fotky přesto něco málo ukázaly, přes svoji naivitu a neprůkaznost ....ukázaly problém, který mnozí vidět nechtějí!!
Nkakr - Profil | Ne 20.1.2008 20:17:06
medvěd:
on nám kolega Cottus určitě podá vyčerpávající odpověď. Vydržať.
on nám kolega Cottus určitě podá vyčerpávající odpověď. Vydržať.
Nkakr - Profil | Ne 20.1.2008 19:46:13
Cottus:
tou pravdou, podloženou odborným výzkumem máš určitě na mysli vyhodnocení Tvé otázky, kdy se dle fotografií na MRK zaslaných měl za pomoci významných odborníků v oboru rybářství stanovit původ a linie PO.
Mohl bys prosím dát jména alespoň dvou odborníků, kteří se fotografiemi zabývali? Jen Tě upozorňuji, že jich znám opravdu hodně a to dost dobře.Tak se nasnaž blafovat. Určitě to bude zajímat více lidí, není nad to pokrokové metody uvádět do praxe.
tou pravdou, podloženou odborným výzkumem máš určitě na mysli vyhodnocení Tvé otázky, kdy se dle fotografií na MRK zaslaných měl za pomoci významných odborníků v oboru rybářství stanovit původ a linie PO.
Mohl bys prosím dát jména alespoň dvou odborníků, kteří se fotografiemi zabývali? Jen Tě upozorňuji, že jich znám opravdu hodně a to dost dobře.Tak se nasnaž blafovat. Určitě to bude zajímat více lidí, není nad to pokrokové metody uvádět do praxe.
NCottus - Profil | Ne 20.1.2008 18:59:34
MRKnato: jednoduchá a jednoznačná otázka asi na toto neexistuje....
Stejně jak asi neexistuje jednoznačná odpověď(o jednoduchosti zde netřeba polemizovat).
Je jen s podivem ,jak těžce se protláčejí do praxe pokrokové metody a odborné názory(viz. VÚ Ryb.- Randák).
Pravda- odborně podložená výzkumem je totiž téměř známa, ale názory lidové ryb. veřejnosti jsou asi neměnné....
Ukázkou může být i naše chování zde v "diskuzích", kde arogance má většinou navrch před čímkoli aspoň rádoby smysluplným!
Stejně jak asi neexistuje jednoznačná odpověď(o jednoduchosti zde netřeba polemizovat).
Je jen s podivem ,jak těžce se protláčejí do praxe pokrokové metody a odborné názory(viz. VÚ Ryb.- Randák).
Pravda- odborně podložená výzkumem je totiž téměř známa, ale názory lidové ryb. veřejnosti jsou asi neměnné....
Ukázkou může být i naše chování zde v "diskuzích", kde arogance má většinou navrch před čímkoli aspoň rádoby smysluplným!
NZama - Profil | Ne 20.1.2008 10:14:33
brach:
Moudře a dobře hovoříš.
Ani mne a mojich přátel se (zatím) nedostatek ryb, jak lososovitých vč. hlavatek, tak i ostatních t.zv. ušlechtilých netýká. Jen když vidím ten čím dál horší stav na okolních potocích a řekách, tak jsem si myslel....
Moudře a dobře hovoříš.
Ani mne a mojich přátel se (zatím) nedostatek ryb, jak lososovitých vč. hlavatek, tak i ostatních t.zv. ušlechtilých netýká. Jen když vidím ten čím dál horší stav na okolních potocích a řekách, tak jsem si myslel....
NMRKnato - Profil | So 19.1.2008 21:11:27
brach : máš pravdu, jelikož jsem si ji položil sobě a do klávesnice nedoputovala. Nepochopil jsem, proč by tu pravdu měl mít Zama jenom sám? Nepoložená otázka, která mohla vyplynout z mého popisu stavu a toho, proč svaz nejde nejekonomičtější cestou, má tři rozpočty, troje hospodaření a doplácejí na to revíry. Mým dotazem je tedy, proč se MO a ÚS nechovají racionálně, rybochovy nezprivatizují a násady nekupují bez spekulativních nákladů? To nikomu nevadí že na nákup násady tak MO finálně prohospodaří trojnásobek?
NLadinek - Profil | So 19.1.2008 11:49:06
Prave michani forem Po z ruznych povodi je to nejhorsi co se populaci techto ryb v CR mohlo stat....
Nbrach - Profil | So 19.1.2008 10:17:02
Zama:
Dobře hovoříš.
Ale mě, jako velmi odtaženému zástupci ČRS v Půlnočním království, které se trochu vymyká NElogice hospodaření ve Vč.kraji, se to, bohudík (zatím), netýká. A že dám 6 000, - Kč za 30 000 ks plůdku Po mi vůbec nevadí.
Trochu jinak. Problém s Po nepociťuji - u nás. Díky skoro ideální poloze Půlnočního království ještě dlouho budeme vědět, co to je pstruh obecný, forma potoční a lipan podhorní, forma pomalu už broumovská. Mimochodem - teď jsem si všiml, že jsi z Jilemnice. I odtud jsem vozil pstruha pro ozdravění populace.
Dobře hovoříš.
Ale mě, jako velmi odtaženému zástupci ČRS v Půlnočním království, které se trochu vymyká NElogice hospodaření ve Vč.kraji, se to, bohudík (zatím), netýká. A že dám 6 000, - Kč za 30 000 ks plůdku Po mi vůbec nevadí.
Trochu jinak. Problém s Po nepociťuji - u nás. Díky skoro ideální poloze Půlnočního království ještě dlouho budeme vědět, co to je pstruh obecný, forma potoční a lipan podhorní, forma pomalu už broumovská. Mimochodem - teď jsem si všiml, že jsi z Jilemnice. I odtud jsem vozil pstruha pro ozdravění populace.
NZama - Profil | So 19.1.2008 9:54:34
brach: nějaká tržní cena je ale známa a je vždy relativní. Nyní, kdy Po téměř vymizel, prodávají ho komerční velkochovatelé za vysoké ceny viz př.:( Lota- Po váčkový plůdek 2008 za 390,-Kč/ 1000, půlroček á 8 Kč byl nabízen na podzim 2007.) Naproti tomu existují stále ještě velmi nízké ceny, které drží drobní chovatelé mezi sebou a známými trvalými odběrateli. Je to logické a pokud se nevytvoří jiné, nové podmínky pro větší chovatelskou kapacitu ze strany legislativní, tak to bude stále jen horší.
Nbrach - Profil | So 19.1.2008 9:27:02
MRKnato:
brach : jejikož nelze znát skutečnou, tržní cenu Po, nelze vyřešit fenoména, ani říci, jak by fungoval profesionálně prováděný chov Po.
Položím ti velmi jednoduchou otázku, na kterou mě můžeš odpovědět svým způsobem, ale tak, aby to pochopili všichni.
Pavle, marně jsem tu velmi jednoduchou otázku hledal. No, nevadí...
brach : jejikož nelze znát skutečnou, tržní cenu Po, nelze vyřešit fenoména, ani říci, jak by fungoval profesionálně prováděný chov Po.
Položím ti velmi jednoduchou otázku, na kterou mě můžeš odpovědět svým způsobem, ale tak, aby to pochopili všichni.
Pavle, marně jsem tu velmi jednoduchou otázku hledal. No, nevadí...
NMRKnato - Profil | Pá 18.1.2008 22:06:23
Cottus : není nic jednoduššího než ty polopravdy uvést na pravou míru. Tedy kde ty výsledky, kde se standardně loví, jsou tak jiné? Proč tedy ryby chovat, když stačí samovýtěr že ???
NCottus - Profil | Pá 18.1.2008 20:18:04
Výr: no což ...já se mýlím rád....a hlavně upřímně! Ale klidně pokračuj ve snění, já se pokusím o tu defenestraci(a nejen vlastní:-))!
Zama: ...konečně někdo, kdo pamatuje a nehází všechno jedním směrem,dík.
Rybáři se totiž naučili několik polopravd(na školení či VČS) a považují to za neměnný fakt....
A to i přesto, že hospodářské výsledky ukazují na pravý opak( P vody)!!
Zama: ...konečně někdo, kdo pamatuje a nehází všechno jedním směrem,dík.
Rybáři se totiž naučili několik polopravd(na školení či VČS) a považují to za neměnný fakt....
A to i přesto, že hospodářské výsledky ukazují na pravý opak( P vody)!!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
SoNO muškách, umělých 34431
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












