- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký první prut pro začínajícího malého rybáře?
čeká mě milá starost pořídit první prut pro synka (9 let) a tak se s Váma chci poradit. Jaký byste
mu koupili prut? Bude jezdit na řeku i na stojatou vodu. Plavačka i položená. Hlavně nevím délku. Nejlepší bych řekl tak teleskop 2.40 - 2.70 a naviják ta kolem velikosti 35. Rád bych si přečetl hlavně vlastní zkušenosti. Dík Přema.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NBachy - Profil | St 12.8.2020 17:56:22
Npepa-č - Profil | St 12.8.2020 17:24:48
vysvětlí mu základy, naučí ovládat základně udici, navázat si to, ukázat jak fungují základní principy lovu, co je co, jak zacházet s rybou.
Ty věci, které tam zjistí - a které jsou nakonec docela jednoduché (až to bude umět) - budete bez toho sami v mlze těžko, složitě a možná marně hledat.
ušetřite si oba hory času, frustrace, slepých uliček a taky peněz za věci, co mu nakonec budou k ničemu, nebo které jsou naprosto předčasné.
Dobří vedoucí jim věci ukážou, půjčí, vysvětlí. Je to fakt nejrozumnější cesta.
V neposlední řadě pak až půjde k vodě, tak o tom bude něco vědět. Což je důležitý.
Je to pořád lov živých tvorů.
Lidí co chytají ryby a nejsou rybáři (to není to samé) je bohužel dost.
Když jej odvedeš do kroužku, uděláš pro něj i pro sebe to nejlepší, aby nejsmysluplnější cestou nakročil k tomu, aby z něj byl rybář.
No a když zjistí, že to není nic pro něj - to se taky může stát - tak budete (oba) vědět, že to nebylo proto, že byste na to šli blbě.
edit: pokud do kroužku chodil - psal jsi, že si dělal lístek - tak to s ním prober, co a kde bude chytat, nebo se poraď s tím vedoucím kroužku. radit se v prodejně může být dobrý nápad, ale taky ten nejhorší (to záleží na člověku, co tam prodává a jeho charakteru (a znalostech))
Nsliver - Profil | St 12.8.2020 17:04:57
Ono platí, že první vercajk na ryby má být co nejjednodušší.
Takže za mně 4-5m bič se splavkem a hurá na malé ryby třeba s rohlíkem. Tu recenzi v klidu vynech. A překvapení pro rybáře nejsou dobré, zvlášť když ty ryby nechytas. Radši to s ním prober, co a jak.
NLochtan - Profil | St 12.8.2020 16:26:14
NMirek - Profil | Út 10.2.2004 13:00:11
NPřema | Pá 6.2.2004 21:20:32
NTomas - Profil | Pá 6.2.2004 20:32:22
NPřema | Pá 6.2.2004 11:00:19
Nzubáč | Čt 5.2.2004 11:14:09
NTomas - Profil | St 4.2.2004 23:14:38
Zdrhat jako osmiletej před porybným bylo taky docela úsměvné(no, v tu chvíli zase tak moc ne). Asi tak od 2 třídy jsem chodil pytlačit. Chytal jsem na všechno možný jen ne prut. Rodiče mi ho zkrátka nekoupili a rybářský kroužek mi vymlouvali. Přestal jsem s tím někdy na konci základky a vrátil jsem se k rybám až na VŠ, kdy jsem jezdil ke kámošovi chytat na jednu povolenku ve dvou. Hned po VŠ jsem si udělal papíry a od té doby "patřím vodě".
Ncarrot - Profil | St 4.2.2004 23:13:22
N"sensas" | St 4.2.2004 22:59:33
Nmirmen - Profil | St 4.2.2004 22:52:57
N"sensas" | St 4.2.2004 22:48:08
NRadek Ch. | St 4.2.2004 19:59:40
Nmirmen - Profil | St 4.2.2004 14:35:58
Protože trpělivost, zaujetí děcka jsou jiné než u dospělého, doporučuji lov méně ostražitých ryb, jezdících v hejnech a snadněji přilákatelných do vzdálenosti 5 - 20 metrů ( nahazování, zdolávání aj.)
Položená - postačí zátěž do 15-20 g
Plavaná _ jednoduchá montáž, pevný splávek na 3-4 g nosnost( jeden brok,olůvko).
NTomas - Profil | St 4.2.2004 12:31:24
Mezitím jsem si to Zebco sám vyzkoušel a hrozně mi padlo do oka. Chytá se s tím super, je strašně lehounký(naviják malinká okuma)a i velká ryba se dobře zdolává. Akce prutu spolu s dobře seřízenou brzdou perfektně tlumí výpady ryby. Je dobrej i na vláčení. Zdolal jsem na něj i štiku 98cm absolutně v pohodě.
Pro větší dítě by asi nebyl špatný vláčák dělička 2,40. Hlavně vláčím, ale mimo dravčí sezonu na vláčák chytám i plavačku a položenou. Je to DAM Green Colibris 20-40g s korkovou rukojetí. Mám sice asi 8 nebo 9 prutů, ale nejraději chytám na ty dva co doporučuju. Ten vláčák i s navijákem váží 0,5kg.
Npetrd - Profil | St 4.2.2004 11:38:29
NMarin - Profil | St 4.2.2004 11:32:28
NMarin - Profil | St 4.2.2004 11:31:04
Dokonce to po mém vzoru zkoušel jako feeder a chytil na to cejna cca 55cm.
Ten 2,40 je pro něj hrozně krátkej. Už to skoro neveme do ruky. Teď na něj chytá můj menší kluk (4)
Hlavní problém je v tom, že střídá položenou a plavanou a pokud má mít univerzální prut, tak ideální je fakt asi feeder light nebo picker.
( nevím jestli bude tvýho kluka bavit klasická položená s policajtem,kdy jsou záběry špatně vidět, můj kluk takto skoro nic nechytl )
Viděl jsem ten DAM ještě v provedení MultiPicker se třema špičkama. Chtěl jsem mu ho koupit místo toho match, ale už ho neměli a na tu řeku jsem mu musel narychlo koupit něco delšího.
Naviják bych volil taky 30-40, ale né nic za 300,-nebo se to rozsype za rok.
Nlax - Profil | St 4.2.2004 11:18:21
NKGrob - Profil | St 4.2.2004 10:26:53
NKataban - Profil | St 4.2.2004 10:17:07
NIceman | St 4.2.2004 9:30:58
NGoba | St 4.2.2004 8:55:39
DOPORUČÍM TAKY 2,7 DNES SE DÁ KOUPIT LEHKÝ UHLÍK ZA 1000 A K TOMU NAVIJÁK 35-40 ZA 500,-
NGudaska - Profil | St 4.2.2004 8:45:50
NCyril | St 4.2.2004 8:21:09
Nvicx | St 4.2.2004 8:19:19
N vašek - Profil | St 4.2.2004 8:14:50
Ndodos - Profil | St 4.2.2004 8:11:36
NRobo | St 4.2.2004 7:56:18
NRoyale with Cheese - Profil | St 4.2.2004 7:30:31
NCyril | St 4.2.2004 7:25:15
Kde to žije - všechna témata
8:49NBoilies TB baits- chytací řada 48
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












