- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prodej povolenek přes internet
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMRKnato - Profil | So 22.12.2007 20:07:37
No a jestli je něco, co brání dalšímu rozvoji územního rybolovu, je to zhruba polovina rybářových ročních plateb za jeho koníček, které mizí mimo vodu. Za to nesou odpovědnost právě MO. Osobně bych preferoval členství u subjektu, který je uživatelem revírů a pak bych se zajímal, kam mé prostředky jdou. Prostředky se kterými "hospodaří" MO vím kam jdou. Do vody ne. Proto o tom píšu.
Jinak souhlasím s hrajim, ale to by k té pokleslé kultuře neměl sám přispívat a trousit tu hovadiny, které pokud hovadinami nejsou nevysvětlí, nebo mlčet.
Nhraji - Profil | So 22.12.2007 18:07:14
NJapčák - Profil | So 22.12.2007 17:51:25
Omluva, beru, ano unáhlil jsem se. Samozřejmě jsem myslel celorepublikovou povolenku.
Jak na sviňu jsem ji letos neměl a potřeboval jsem hostovačku která jde koupit bez problémů, kontaktních míst na netu je dost jen chtít.
2300,-Kč za republikovou není moc.
Např. (kdesi to tady bylo) na "soukromou vodu" s pár hektarama je třeba 3500,- málo - ano kapři ze "svazovky" něco stojí:-)
Jen nechápu jak někteří "rozbíječi" svazu pořád tady jen pindají a pindají a nikde jsem nezaregistroval aby něco změnili !!!
Proč asi - zatím je Vás málo.
Jinak chodím i na soukromáky proč né, někoho baví naplnit plnou loď rybama na moři proč né - pakliže je To v souladu ze zákonem.
A třeba se jednou dožiji kdy To "rozbíječi" jednou zvrátí - uvidíme ?
Nsadraj - Profil | So 22.12.2007 16:51:21
NSAHIB - Profil | So 22.12.2007 15:15:14
a tady si myslím,že je kopnutý ten základní pes-ano,oni jsou správci-ale ve většině případů se začnou starat,až když je na sdvětě nějaký maler,..většinou a jak se jinak podílí na rozvoji revírů...jde to všechno přes MO,těm správce nedá ani korunu na opravy,údržbu,zušlechtění...a máš pravdu,že de fecto nemá MO v ruce žádnou bumážku,že je revír její,není,jen je od správce povodí "propůjčený" k hospodaření a td a tudíž nese veškeré náklady na zádech ona,veškeré věci si zařizuje sama, v podstatě s tebou souhlas,je to motolice,která je třeba rozuzlovat...
NSAHIB - Profil | So 22.12.2007 15:10:58
nazdar,tady bych si dovolil trošku nesouhlasit-ano vode je státu a není,protože je rozčleněna a každá voda má svého správce...Např.správce povodí Vtavy apod....
Ndrozďák - Profil | So 22.12.2007 13:48:52
Já jsem svůj postoj popsal, myslím dost srozumitelně.
Ale dobře, tedy po lopatě a naposledy:
1. Otázka ryb. spolků a jejich tradice je věc názoru. A hlavně není úplně podstatná.
A především. Jsou věci, ke kterým mám i já kupodivu úctu.
Především je jí institut soukromého vlastnictví. Před ním mám úctu přímo posvátnou, a to i přes některá negativa. Zkrátka protože nikdy nikdo nic lepšího nevymyslel. A tak to funguje už stovky, ba tisíce let.
Že je voda všech, to je zažitý přístup a podle něj ta voda taky vypadá. Ale když se zamyslíš nad základní legislativou, tak je to fakticky totální blbost.
Voda je státu, ne všech! Stát (v podobě příslušného ministerstva a přeneseně rybářského orgánu) určuje, jak se má správce či nájemce o svěřený revír starat. A to je podstatné.
Pakliže správce své povinnosti neplní, jde od válu.
Tento základní atribut v současné rybařině zcela chybí, a to je průser. Jakmile se kdokoliv a v kterékoliv lidské činnosti dostane do stadia, kdy nepřejímá za své fungování žádnou zodpovědnost, je zkrátka konec. A současný stav můj názor jenom potvrzuje.
Stažením dekretů z MO si možná ČRS posichroval revíry na další leta, ale odňal i ten poslední zbytek odpovědnosti právě z MO.
Proč by se měla MO zodpovědně starat o revír, když na to nemá ani příslušnou bumážku. A proč by se organizace, která tu bumážku drží v ruce měla starat o revír, když na to má MO? I přesto, že servisní organizací má být právě současný držitel dekretů - ÚS!
Je to, jako kdybys podnikal bez živnosťáku - to jde dost ztuha. Buď to bude podnikání pokoutné nebo na to budeš prostě srát úplně.
Nějak se nám ta role "master and servant" trošku obrátila...
Znovu opakuji - centrální systém hospodaření a řízení byl, je a bude k hovnu.
Jasně vyvoditelná zodpovědnost a angažovanost dokáže divy!
Jestliže hodláš i s tímto příspěvkem polemizovat, můžeš. Jenže tyto základní mechanismy jsou dané, ověřené a jasné jak facka i kdyby ses třeba posral nebo postavil na hlavu. Howgh!
NMRKnato - Profil | So 22.12.2007 12:20:57
NMRKnato - Profil | So 22.12.2007 12:18:20
NSalmo1 - Profil | So 22.12.2007 11:42:46
Ndrozďák - Profil | So 22.12.2007 10:24:41
Centrální řízení a hospodaření bylo, je a bude vždycky k hovnu a bude živit akorát bandu zmrdů a přísavek. I kdybych se já nebo ty postavil na hlavu, je to dané, neměnné a hlavně historicky ověřené.
Návrat ke kořenům a dekrety zpět na MO. Když už ne rovnou na krajský rybářský orgán a oznámit nová výběrová řízení.
Uvědomovat si z tvých kydů nehodlám nic. Můj postoj je daný a neměnný a má to své důvody.
NMRKnato - Profil | So 22.12.2007 9:32:30
NMRKnato - Profil | So 22.12.2007 9:08:30
NSalmo1 - Profil | So 22.12.2007 0:08:50
Hlavně žádné složitosti.
NMRKnato - Profil | Pá 21.12.2007 20:00:31
Ndrozďák - Profil | Pá 21.12.2007 15:54:17
Papírové osvědčení o tom, že nejsem podvodník jsem nikde nikdy při přebrání zboží ukazovat nemusel, proč taky, v době kódů a hesel k čemukoliv...
Na vánoční atmosféru seru - chytrému napověz, blbce kopni....
NPike - Profil | Pá 21.12.2007 14:26:14
Nprofo - Profil | Pá 21.12.2007 14:23:58
dantex : k tomu čistě bez komentáře..:-(((
NMRKnato - Profil | Pá 21.12.2007 13:57:36
NMRKnato - Profil | Pá 21.12.2007 13:50:04
Niwanhoe - Profil | Pá 21.12.2007 13:49:47
NMiloš_Dia - Profil | Pá 21.12.2007 13:46:15
Kurva co bys chtěl abych ti nastiňoval ?
Montuješ se do odborností , kterým nerozumíš, bubláš zcela mimoúrovňové nesmysly a děláš tady ze sebe šaška. Jeden tady úplně stačí...
"Ševče, drž se svého kopyta."
Niwanhoe - Profil | Pá 21.12.2007 13:45:38
NMRKnato - Profil | Pá 21.12.2007 13:41:11
Nstrejka - Profil | Pá 21.12.2007 13:41:07
Niwanhoe - Profil | Pá 21.12.2007 13:39:54
NMRKnato - Profil | Pá 21.12.2007 13:37:52
NJKL - Profil | Pá 21.12.2007 13:35:59
Niwanhoe - Profil | Pá 21.12.2007 13:34:39
NMRKnato - Profil | Pá 21.12.2007 13:31:24
Nstrejka - Profil | Pá 21.12.2007 13:30:58
áááá deset
NPike - Profil | Pá 21.12.2007 13:29:55
Niwanhoe - Profil | Pá 21.12.2007 13:26:08
Ndantex - Profil | Pá 21.12.2007 13:23:16
NMiloš_Dia - Profil | Pá 21.12.2007 13:09:28
"Ten problém není ve vlastním prodeji, problém je v dokladu o něm. "
Dokladem "o něm " - myšleno o prodeji je kvitance, faktura, daňový doklad. Btw. teď mě napadá, jestli ve vaší MO vystavujete při prodeji evidovaných cenin doklady o prodeji....a to ani nemluvím o dokladech o prodeji odpustků za neodpracované brigády...
NMiloš_Dia - Profil | Pá 21.12.2007 13:00:04
Exemplární náběh na vidle...díky za spektakulární PR všeobecně známého faktu.
NJKL - Profil | Pá 21.12.2007 12:58:21
Nprofo - Profil | Pá 21.12.2007 12:56:13
NPike - Profil | Pá 21.12.2007 12:46:15
PS: Pojisteni pres net uz dnes samozrejme jde
NJKL - Profil | Pá 21.12.2007 12:40:03
strejka : Krásná představa. Totéž řidičák, zbroják, pojištění .....Toho se jen tak nedočkáme.
NPike - Profil | Pá 21.12.2007 12:39:21
Vsude v cizine je to obyc papir.
NPike - Profil | Pá 21.12.2007 12:37:44
NSilvan - Profil | Pá 21.12.2007 12:31:33
Nstrejka - Profil | Pá 21.12.2007 12:27:46
Dobrý den, vaše rodné (nebo jakékoli identifikační číslo) a občanku.
SMS do centrálního registru ve tvaru toho čísla, automatická odpověď - jméno, MO (chceme-li si na věky hrát na členy a nečleny), na kdy a kam má zaplacenou povolenku
Děkuji pane Nováku, v pořádku, příjemný lov
a nepište mi, že tam a tam neni signál, píšu, že jsem si zafantazíroval, ale možná je lepší vymýšlet, proč by to nešlo...
NMiloš_Dia - Profil | Pá 21.12.2007 12:20:03
Btw. teď mi to došlo - jak je vlastně definována cenina kromě "ochranných prvků" - mám na mysli ono "a pod." ?
NMiloš_Dia - Profil | Pá 21.12.2007 12:10:15
NJKL - Profil | Pá 21.12.2007 12:07:45
Nstrejka - Profil | Pá 21.12.2007 12:04:42
NMRKnato - Profil | Pá 21.12.2007 12:04:12
Ndrozďák - Profil | Pá 21.12.2007 11:55:11
NMiloš_Dia - Profil | Pá 21.12.2007 11:52:25
Pěkný a poučný příspěvek. Například o té legislativě, jak je hezká a včas prezentována na webu Rady ČRS, mně vehnal slzy dojetí do očí...
NMonaster - Profil | Pá 21.12.2007 11:49:31
povolenky přes net? když zapomenu na hlavní stránky tzn. www.rybsvaz.cz - tzn črs které jsou moc pěkné a v pohodě, například legislativa je tam včas, ceny povolenek atd taky ta k si projděte stránky různých MO. u nás - Ústí nad Labem na nich je RŘ z roku 2006 a konec. prej kluk co to dělá tak nemá čas . stránky na nic. kdyby nebyly nic se neděje. přitom je to škoda. ale jak tu říkáte je to o lidech. taky jsem bývál rýbař - ovce. kačky na pult dejte povolenku a já mažu. i brigády jsem si platil. teď co jsem od loňska začal chytat znova tak se trochu o dění zajímám. na brigády chodím nad rámec, byl jsem se za MO črs hádat na MÚ když jsme přišli o revír. takže kluci. přestaňme nadávat na starý struktury a pojďme něco dělat. ono se z tepla pokoje s netem nadává dobře.
Nhraji - Profil | Pá 21.12.2007 11:32:22
Ono to všechno půjde, akorát to holt nebude po novém roce.
NPetr Koch - Profil | Pá 21.12.2007 11:19:42
Nprofo - Profil | Pá 21.12.2007 11:13:00
NMiloš_Dia - Profil | Pá 21.12.2007 11:11:38
problém je úplně někde jinde a ty jsi vedle jak ta jedle....:-)
Kde to žije - všechna témata
17:20NRybáři a vinařství 929
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










