MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak poznat jestli jsou očka poškozená?

Mám velmi silné podezření, že mám poškozené očko (a?) na svém feedru - při přitahování mi prut zvláštně "brní" - chvěje se a pletenka kterou používám vypadá tlustší než dřív. Koukal jsem na ta očka jako blázen, ale nic nevidím - znáte nějakou fintu, jak zjistit, které očko je potřeba vyměnit?

Autor diskuse: Blochin
Zařazeno do: všeobecné - domací dílna, 15.11.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Véna S. - ® Pá 28.11.2003 8:02:23
Blochin: Nevím, jestli to dělají poškozená očka. Ale mě to nějakou dobu dělal i vlasec. V srpnu jsem koupil feedera a dal na něj vlasec Tubertini, stejně jako tobě při stahování vlasce prut brněl, ale postupně se to omezovalo a cca po měsíci chytání to zmizelo. Možná to dělá jen malinko hrubější povrch oček nebo vlasce (šňůry) než se ohladí. Zkus si od někoho půjčit naviják s jiným typem pletenky, jestli to bude dělat to samé.
N Mirek V - ® Čt 27.11.2003 13:35:09
Doplníl bych postup od mirmena : očko ponořit do nádobky s tuží (inkoustem) v kontrastní barvě a potenciální prasklinky nechat "nacucat". Pak lehce otřít přebytečnou tuž a očko vystavit teplu - třeba pod žárovkou stolní lampy (ohřát citlivě !!). Teplotní dilatací je barva vytlačena na povrch, kde se rozlije po linii trhliny - podle množství vytlačené barvy lze odhadnout i hloubku trhliny ...
N Many - ® Út 25.11.2003 9:39:41
Blochin
dobré by bylo použít přípravky pro zjišťování trhlin ve svarech.Jsou to tři spreje/barvivo.čistič a vývojka/,tím by jsi odhalil trhlinky i v mikronech,problém je ovšem cena.Jedině někdo známý z okolí,kdo stím pracuje.Asi je to blbá rada,že.
N zubáč Po 24.11.2003 7:54:42
Asi nezustává nic jiné jen použít tu lupu ... dobrou lupou zjistíš praskliny v pohodě ...
N pampalini - ® Čt 20.11.2003 8:43:38
Ano petrolej = petrola, jinak ostatní je sranda
N Blochin Čt 20.11.2003 6:16:19
rentgen? Už se představuju sám sebe jak předstírám tuberkulózu a pod košilí pašuju špičku k feederu....:-) Ale teď vážně - díky za radu, ale co to je petrola? Máš na mysli petrolej?
N pampalini - ® St 19.11.2003 21:21:34
Pro identifikaci prasklin v oceli se používá petrola - perfektně vzlíná do dutin, otřít a posypat bílím práškem (mouka, křída) a jestli vlhne kde neni spára ....... Jinak pro úplnost je možný rengen, ultrazvuk...., ale petrola je nejsnažší.
N mirmen - ® Út 18.11.2003 15:00:17
pouze nápad, prozatím nevyzkoušený.
Nanést hadříkem ( vatou) trochu kancelářské retušovací bílé barvy ( vodou ředitelná) na očko a setřít. Pokud jsou na povrchu nerovnosti, měla by se barva zachytit a lupou poškození lépe odhalit. Radši měnit očko za pár desítek Kč než pletenku za xxx.
N Šlehy - ® Po 17.11.2003 18:51:24
Asi ti nezbyde než vzít lupu a podrobně prohlížet.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | domací dílna ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDelphin Lehátko Rebel - Super Novinka

Za 1.309
Postel plná překvapení! To je určitě slogan, který nejlépe vystihuje tuto postel. Když dáte prvotní předsudky bokem, zjistíte, že většina rybářů na rybách nic víc ke komfortnímu spánku nepotřebuje.

akce, rybareniNavijáky Daiwa Saltist

Tyto navijáky Daiwa Saltist se skvěle hodí pro jiggování na moři, nebo náročný lov sumců či ryb tropických vod, jako třeba GT či kranasů.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen