MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Lov na dírkách

Máte někdo zkušenosti s lovem na dírkách? Zajímá mě vše od vrtáku na dírky přes návazec či sílu vlasce až po udičku na lov a ostatní potřeby. Dále by mě zajímalo kde všude se u nás dá takto chytat. Moje představa je taková, že bych chytal na udičku udělanou ze špičky nějaké staré, obyčejný naviják, vlasec jsem zatím neřešil, ale jako návnadu bych viděl marmyšku s hnojňáčkem. Led bych asi vrtal ručním vrtákem na vinohradnické sloupky, nebo udělal něco podobného.

Autor diskuse: Moravák ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 23.10.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Badimura - ® Čt 8.1.2009 17:46:20
Taky prosím o info.
N brach - ® Pá 23.1.2004 14:52:44
Bohdaneč : Prosím o info.
N Bohdaneč Pá 23.1.2004 14:15:23
Na vaše otázky co se týče lovu na dírkách rádi odpovíme na Pilském rybníce v Bohdanči u Zbraslavic. Dne 31.ledna 2004 pořádáme závody na dírkách. Info zašleme na e-mail.
N Radynek Čt 30.10.2003 11:06:38
Jeste se na dirkach lovi na Mrhalovi.
N xycht - ® Pá 24.10.2003 9:07:30
Moravák: jsem z jižních Čech a tam se smí takhle chytat asi jen na Jordánu jak píše EB. Zkušenosti s tímhle lovem nemám,ale už jsem viděl náčiní :o) Takovej malej proutek (asi 60-70cm) na konci s takovym speciálním očkem a s malym navijákem - prostě sranda :o) Já nejdřív nevěděl co to je (myslel jsem že je to pro děti) a prodavač mi řekl, že je to pro lov na dírkách. Já takhle nikdy nechytal,ale určitě bych použil slabší vlasce, prostě jemnější sestavu. Ale nevim jestli neni problem při zdolávání kvůli oděru vlasce o ledovou hranu.
N Igor - ® Čt 23.10.2003 11:18:47
Pokud mám informace, tak se na dírkách loví i na Poličce a Ostrově nad Oslavou. Máte někdo z těchto lokalit z lovu na dírkách zkušenosti?
N EB - ® Čt 23.10.2003 10:30:55
Co se týče Jordánu, je v soupisu revírů uvedeno toto: Lov „na dírkách“ povolen v úseku od vodárny k Novému mostu. Jsou povoleny pouze vrtané kruhové dírky do 20 cm v průměru (dvě na jednoho lovícího). Povoluje se lov na marmišky, červy a larvy pakomárů. Po skončení lovu je lovící povinen označit dírky vhodným způsobem (chvojí).
Lipno nemá o lovu na dírkách ani zmínku!
N Moravák - ® Čt 23.10.2003 10:27:29
Pročetl jsem vaše zkušenosti v archívu otázek a stejně tak jako jsem se mnohé dočetl, tak mnohé stále postrádám.
N Pavel V Čt 23.10.2003 9:59:17
nejen na sokromých revírech, myslím, že Jordán a Lipno má výjimku
N Véna S. - ® Čt 23.10.2003 8:25:10
Moravák: Současný rybářský řád lov na dírkách zakazuje, viz citace:
"c)
sbírat jikry, užívat k lovu ryb elektřinu, lovit ryby pod ledem (na dírkách), při umělém světle v noci, používat ve vodě silně proudící (např. na splavech, v náhonech, odpadech) lovící zařízení jako slupů, vrší, košů apod., lovit ryby v rybím přesmyku a do vzdálenosti 5O m nad i pod ním, užívat jakýchkoliv stálých zařízení k lovení ryb nebo sítí, které nejsou od sebe vzdáleny alespoň 50 m a zabraňovat tahu ryb proti vodě při normálním stavu vody, pokud všechna tato opatření neprovádí uživatel revíru pro potřebu chovu, k záchraně ryb nebo k hospodářské těžbě; i k těmto účelům smí však užívat elektřiny jen v souladu s bezpečnostními předpisy. "
Nicméně mám dojem, že na některých soukromých revírech je tento lov praktikován.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Daiwa Crossfire

Navijáky Vás přesvědčí svým moderním designem a vynikajícím poměrem cena/výkon. V závislosti na velikosti se hodí na štiky, candáty, kapry, pstruhy či úhoře.

akce, rybareniPřívlačový prut Sportex Black Pearl + pouzdro zdarma

Za 3.238
Kvalitní přívlačový prut Black Pearl od firmy Sportex. Nyní k tomuto prutu dostanete obal Soft ZDARMA !! Pruty Black Pearl mají nezaměnitelnou přímou akci a rychlost s vysoce agresivním charakterem.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81