ORVIS Clearwater

Prosím o Vaše poznatky a názory na prut ORVIS Clearwater 906-2.Děkuji
Autor diskuse: Z.N. - , 28.9.2003 muškaření - náčiní, doplňky
94 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMuškáč - Profil | Po 14.9.2015 14:58:16

foxkiller >> Zdravím,je to sice už asi nějaký pátek ,máte ještě toho accessa na prodej?

    Njoto - Profil | Pá 10.2.2012 14:34:43

    seko >> Ano zobral som dvoj dielnu verziu akcia mid flex snuru mam na nu RIO Gol wf5

      NŘízek 29,76 - Profil | Pá 10.2.2012 13:43:28

      seko >> ta moje tedy fakt ne:-), ale řikám, může to bejt tim, že neutáhla ty mouchy.

        Nmdx - Profil | Pá 10.2.2012 13:28:55

        seko >> Já měl RW v 6wt intermídě monoclear.Skvělá lajna, lítala hodně daleko, jen strašně rychle popraskala

          Nseko - Profil | Pá 10.2.2012 13:13:24

          Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 10.2.2012 12:38:23 >> ta lajna ma asi 10m hlavu . Na 20-25 metrov lieta sama.

            NŘízek 29,76 - Profil | Pá 10.2.2012 12:38:23

            seko >> házel sem s ní ca na 10-15 a víc m a byla to docela dřina.
            Ale je možný, že v pětce se chová jinak.
            mám i ntermídu a ta je fakt dobrá, lítá sama a daleko:-) i docela drží.

              Nseko - Profil | Pá 10.2.2012 12:32:35

              Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 10.2.2012 12:15:23 >> Ja som stou lajnou maximalne spokojny.Ona neni moc na kradke hody.Ja stou lajnou len sucharim.Mam 5wt sedi mi super na T3 mid flex a ZG tip flex.Ale vies ako to je kazdemu sedi nieco ine.

                NŘízek 29,76 - Profil | Pá 10.2.2012 12:15:23

                seko >> fakt si s ní spokojenej? mám jí ve wt 4, a byl jsem dost zklamán, s většíma mouchama se špatně rozbalovala-větší-chrostící a pupy ve vel 8-10. Posléze jsem popis podobného problému našel i v recenzích na sexy loops. Sem jí měl u vody asi 3x, a ted odpočívá v šupleti:-)

                  Nseko - Profil | Pá 10.2.2012 12:10:03

                  joto >> kupil si 2pc mid flex ? Das tam dobru lajnu a uvidis jak to bude lietat.Na orvisoch na suchu je super lajna Royal Wulff triangle tapet .Mal som rio a orvis na suchu ale Wulff je parada.

                    Njoto - Profil | Čt 9.2.2012 16:04:25

                    Tak dnes som kupil ten prut Clearwater2 v UK a musim povedat ze je velmi pekne ,kvalitne spracovany prut , ocka su dokonale vyviazane .Sice je trosku meksi, ale nie zas ako nejaka (zvejka )Zarucna doba je garantovana .Predajca ma uistil ,ze zo zarukou nieje ziadny problem .

                      Nfoxkiller - Profil | Čt 9.2.2012 0:45:38

                      seko >> no to mi řekl Voraček ... když sem si ho chtěl objednat tak mi řek todle ... neměl jsem mu důvod nevěřit ...

                        Nseko - Profil | St 8.2.2012 22:07:53

                        foxkiller >> Volal som im normarne posielas waranty card do UK.A oni ti ho musia opravit.Toje jedno kde kupis orvis posielas ho do najblesieho Orvis.Tak isto je to s greys a echo.Nevim kde si to zobral ze co kupis v USA musis poslat do USA.

                          Nseko - Profil | St 8.2.2012 21:51:48

                          Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 8.2.2012 14:38:52 >> To je dlha historia.A stimi prutmi mas pravdu ked mi menily 2 pc za 4pc bol som nasrany.Aj ked mi daly nove modely.

                            Nseko - Profil | St 8.2.2012 21:47:06

                            foxkiller >> Ja si myslim ze by to malo byt jedno kde ho posles volal som do echo a greys dali mi adresu v Eu kde to treba poslat.Mozem ti to zistit ako to funguje s orvis.Volal som do UK asi pred mesiacom a oni sa mi neozvaly.Idem im zavolat.

                              Nfraisix - Profil | St 8.2.2012 14:59:25

                              Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 8.2.2012 14:38:52 >> třeba to je prezident klubu přivíračů do dveří :)

                                NŘízek 29,76 - Profil | St 8.2.2012 14:38:52

                                seko >> 7x zlomenej prut? a to jako delal schválně nebo to pokaždý byla chyba materíálu?:-) a toho to pořád bavilo?:-)
                                btw- výmena za uplne novej model je fajn, ovšem neplatí, že všechno co je nový, musí být lepší než to starý:-)

                                  Nfoxkiller - Profil | St 8.2.2012 14:32:57

                                  seko >> USA a UK prej má uplně jiné pruty ... to znamená že když si ho koupíš v USA zlomíš musíš poslat do USA nejde do UK rozumíš? prostě všechno je tím drahý ... a dohaduj se s někým tamhle někde v ....

                                    Nseko - Profil | St 8.2.2012 13:31:00

                                    foxkiller >> To som nepochopil.Su neake problemi s orvis v Eu.

                                      Nfoxkiller - Profil | St 8.2.2012 10:29:18

                                      seko >> pravě s tím že by semi nedostalo toho servisu od Orvisu na kterej sem zvyklej ... nebo dostalo ale za to nervování mi to za to nestálo ...

                                        Nseko - Profil | St 8.2.2012 0:38:33

                                        foxkiller >> Co si vahal mali vypredaje hydros po 250$. Tam bol rozdiel iba v ockach.

                                          Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 23:08:14

                                          jehla >> :) sem za mlada žužlal očka :) vlastně ted nedavno :D

                                            Njehla - Profil | Út 7.2.2012 20:19:47

                                            foxkiller >> v americkejch filmech se v zimě taky nemouší...v zimě je to navíc asi fuk, pomažeš to kůží vod špeku a je to...

                                              Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 19:53:05

                                              jehla >> ta je děsná ... a v zimě je to peklo ...

                                                Njehla - Profil | Út 7.2.2012 19:46:25

                                                foxkiller >> keramika, molodci na konec keramika! ...Baron sem asi nechodí, tak se nebudeme handrkovat, keramika vydrží...a že by byla tak těžká? Já keramiku rád! ...ale vnucovat ji nechci, jen říkám, je tudy možná cesta...:-)))

                                                  Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 16:07:38

                                                  siri >> to jsem se bál že to tak pochopíš že se to prodíra jen Orvisákum měl jsem za to jako všeobecně viděl jsem už pár prutů po roce chytaní a ty očka no děs,běs

                                                    Nsiri - Profil | Út 7.2.2012 15:05:21

                                                    foxkiller >> Tak v tomhle pripade jsem to bral proste tak, ze pro ne je to levna rada, nejlevnejsi s tou O. zarukou, tak na to dali lacinou bizuterii. A taky ultralevny, neprilis vykonny, zato ale co nejodolnejsi blank... Furt to byl nejlehci a nejlip zpracovany musak, z tech peti, co jsem tehdy mel. :) Korek je na dnesni pomery docela luxusni, cely prut, ctyrdilna 9stopa petka mid flex, by mel vazit nejak do 90 g. Ja chtel ctyrku, ale v te dobe tyhle 'substandardni' raze v nizsich radach moc nebyly, u Orvisu az TLS za krasnych cenikovych 11 K... Jeste kdyby se pozdeji i u nas promitla akce na TLSka a bylo za nejakych 8 tis., hned bych ho vzal, ale z te nizsi rady jsem si tedy vybral holt mekci 5ku. Asi by ale ten tip flex byl v leccems lepsi.

                                                      Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 14:51:17

                                                      siri >> to je věc opravdu zajímavá s tím očkem poslední dobou mi přijde že ty očka stojej za ho*no nebo ty šnůry jsou dělaný ze šmirglu :)

                                                        Nsiri - Profil | Út 7.2.2012 13:23:03

                                                        seko >> 7x zlomeny ZG? Za nejakych max. 5let (kdyz pocitam, ze by si ho koupil hned zkraje tech ctyr let, co je zacli delat, plus jeste rok, kdy se dojizdely zasoby...)? Tak to musi byt profik - anebo fakt 'sikula'... :)
                                                        Edit, abych nebyl OT: ja mam Clearwater EVO 1 a na nem jsem nejak sanci uplatnit Orvis zaruku nedostal, bo ten blank (nebo mozna hlavne lak na nem...) je desnej nezmar, otloukani o vetve, ale i zidky kolem jezu jej sice poznamenalo radou skrabancu, ale jinak drzi. Zato puvodni konc. ocko bylo uz snad po prvni sezone (byt znacne intenzivni) zrale na vymenu, krzeva probrusovani lajnou...

                                                          Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 10:31:55

                                                          seko >> no on ten blank měl být udajně o třídu horší než Hellios ... ale s tím mě fakt štvou ... 1/2 věcí maj od Hydrosu a pak nemaj takou důležitou věc jako je klacek ... kvůli tomu sem si koupil 2x navijaky a nemam k tomu prut prostě na pytel

                                                            Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 10:23:15

                                                            mdx >> já myslel všeobecně :) :)

                                                              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 7.2.2012 9:46:55

                                                              A co radši Creedence Clearwater revival ? nebylo by to nakonec lepší, než tenhle kravskej ohon?

                                                                Nmildas - Quinn - Profil | Út 7.2.2012 8:36:12

                                                                Bosanac >> Ke vsem prutum vyjma Orvise jsem si po zlomeni treba za 5 let musel koupit novy dil.

                                                                  Nseko - Profil | Út 7.2.2012 1:12:42

                                                                  Taku zaruku aku ma Orvis nema asi nikto.Zlomis dostanes novy bez akychkolvek otazok. Zmenily mi asi 5 pruton .Dokonca mi vymenily brodaky po 10rokoch za nove.Kamos zlomil 7x Z gravity vymenily a teraz ma uz Heliosku.Niekto pisal preco zrusily Hydros petoze bol na tom istom blanku ako Helios .

                                                                    Nmdx - Profil | Út 7.2.2012 0:12:33

                                                                    foxkiller >> Já od Orvise nic nechci :-)

                                                                      Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 0:05:46

                                                                      mdx >> ono nejlepší by bylo kdybychom ho vyslali do USA tam nám nakoupil decentně obnosil,použil aby to bylo pěkně bez zbytečných kravovinek okolo :)

                                                                        Nfoxkiller - Profil | Út 7.2.2012 0:00:31

                                                                        mdx >> musí se to posílat tam odkud ho koupil ... prej je mají nějak očíslovaný a v UK ho nevemou ...

                                                                          Nmdx - Profil | Po 6.2.2012 23:13:16

                                                                          AntonM >> Možná by se vyplatilo projet ebay.Heliose v 4wt jsem tam viděl novýho za 500 dolarů.Otázka je jak je to pak s reklamací, ale přeci jen je to skoro polovina toho co v DK :-)

                                                                            NAntonM - Profil | Po 6.2.2012 23:01:30

                                                                            Dik za odpovedi.

                                                                            Mel jsem ho uz parkrat v ruce ( v prodejne Gofishing v Odense). Maji je tu ve vsech razich.
                                                                            Jsem z nich unesenej jen mi prisla ta cena dosti velka (6000DK).

                                                                            Proto jsem chtel vedet nejakou osobni zkusenost.

                                                                            Proste ho koupim a bude. Mam vybranou tu 4.

                                                                            Jeste jednou dik.

                                                                            Ps: pisu to z PC v praci. Danska klavesnice nema ceske znaky.

                                                                              NBosanac - Profil | Po 6.2.2012 21:05:25

                                                                              "Nastesti" vsechny pruty nejsou made in China a maji taky zaruku a vymenu za postovne .

                                                                                Nmrkef - Profil | Po 6.2.2012 20:04:04

                                                                                vraník >>
                                                                                voni jsou hlava ... pěkně napsáno ... :o))

                                                                                  No.r.k.o. - Profil | Po 6.2.2012 18:35:10

                                                                                  vraník >> Svatá slova...

                                                                                    Nfoxkiller - Profil | Po 6.2.2012 18:25:47

                                                                                    vraník >> přesně tak....

                                                                                      Nvraník - Profil | Po 6.2.2012 18:17:24

                                                                                      AntonM >>

                                                                                      doufám že nerozpoutám diskuzi o značkách. Mám Heliose i v 6. Už jsem to asi psal : je mi jedno na co chytám, hlavně že jsem na rybách....Je mi přes 40 a tak si ten prut resp. záruku kupuju do své muškařské smrti. Je mi jedno jestli ho zlomím, nemusím se bát že někde brknu o větev, nemusím ho furt pucovat aby nepřišel k úhoně, nemusím se bát že mi na něj někdo šlápne, klidne ho můžu Mildasovi půjčit a on se nemusí bát že ho křápne...to mě zajímá. Do smrti mám zajištěnou nejvyšší řadu od Orvisu za poštovné. V dnešním globalizovaném světě plném navoněné bídy mě zajímá pouze záruka, značky jsou všechny made in china....

                                                                                        Nmildas - Quinn - Profil | Po 6.2.2012 17:57:22

                                                                                        AntonM >> Mam stare ZG a strezim ho jako oko v hlave, bo az ho zlomim, dostanu Heliose. S heliosem mam zkusenost se 10tistopou 4kou (ten vranikuv) a 10tistopou 7kou. 4 skvela. Nechtit tolik malicko delsi, koupil bych ho. Sedma bezvadna, stare zg mi sedi trochu lip. V dobe, kdy jsem to resil nebýa podle meho nazoru lepsi sedma v deseti stopach k mani, dnes nevim. Jestli mas na ten prut prachy, kup si ho, potesi te pokazdy, kdyz ho vezmes do ruky.

                                                                                          Nfoxkiller - Profil | Po 6.2.2012 17:26:14

                                                                                          u.x.a. >> proč?? ... Orvis má takovej servis ,kterej se ti nedostane nikde jinde a kdyby jsi věděl o co jde sám bys ho měl :)

                                                                                            Nu.x.a. - Profil | Po 6.2.2012 16:56:20

                                                                                            Orvis nebrat!

                                                                                              No.r.k.o. - Profil | Po 6.2.2012 15:24:25

                                                                                              Mam doma clearwater 905 4díl a jako začítečníkovi mi vyhovuje,chytal sem s nim suchou, nymfu i stoják a na všechno stačil,nesporná vyhoda oproti všem zde jmenovanejm značkám je ta že když ho zlámeš tak dostaneš fungl novej celej prut...A funguje to mužu to dosvědčit :D

                                                                                                Nvraník - Profil | Po 6.2.2012 13:05:04

                                                                                                AntonM >>

                                                                                                no jasně že má do něj cenu investovat, je to dobrý prut !

                                                                                                  NRoyal Wulff - Profil | Po 6.2.2012 11:34:12

                                                                                                  joto >> Aj Wartburg so štvortaktným motorom VW bol zmena oproti predchodcovi.

                                                                                                    Njoto - Profil | Po 6.2.2012 10:59:57

                                                                                                    Tak ze po prestudovani fora www.theflyfishingforum.com Prut Clearwater 2 z akciou Mid Flex je na tom velmi dobre .Dost si ho tam chvalia ,vraj je to zmena oproti svojmu predchodcovi .

                                                                                                      Nfoxkiller - Profil | Po 6.2.2012 10:21:03

                                                                                                      AntonM >> na ten jsem slyšel skvělé ohlasy ale 20tku za klacek ... jako blázen bych byl dobrej na to ale vyhralo u mne CTS od Pařízka protože Hellios se nedělá ve zlaté barvě :) a hlavně mi naštvali s tím jak strašně narychlo stahli Hydrosa ...

                                                                                                        Nfoxkiller - Profil | Po 6.2.2012 10:19:01

                                                                                                        joto >> no pravě ... chceš ušetřit pár šušní a když ho zlomíš pak se s nima rozčiluj ...

                                                                                                          Njoto - Profil | Po 6.2.2012 10:11:20

                                                                                                          Menca >> Prave preto ze z UK a podobne ,sa da zohnat tan prut za slusnu cenu .Inak zatial sa tu clovek nedozvedel vlastne nic o tom prute a jeho vlastnostiach .Konkretne by ma zaujimal prut 905 2-diel ...

                                                                                                            NAntonM - Profil | Ne 5.2.2012 23:10:44

                                                                                                            Když tedy zadavatel obnovuje otázku.

                                                                                                            Mohu s dovolením malinko odbočit?

                                                                                                            Zajímal by mě váš názor na Helios.

                                                                                                            Má cenu do něj investovat?

                                                                                                              Nfoxkiller - Profil | Ne 5.2.2012 23:06:27

                                                                                                              kdyby někdo měl zájem dávam do světa Accesa v 10 stop 5 lajna TIP ....

                                                                                                                NZN - Profil | Ne 5.2.2012 23:01:26

                                                                                                                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 5.2.2012 22:43:57 >>
                                                                                                                tak dobrá, obnovuji otázku.
                                                                                                                Který pelíšek nebo obojek ORVIS je pro domácí mazlíčky nejlepší?

                                                                                                                  NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 5.2.2012 22:43:57

                                                                                                                  ZN >> já to tušil. Nestydo !

                                                                                                                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 5.2.2012 22:43:42

                                                                                                                    Pike >> já to tušil

                                                                                                                      NZN - Profil | Ne 5.2.2012 22:28:06

                                                                                                                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 5.2.2012 21:06:30 >>
                                                                                                                      já jsem bez teček !!!!
                                                                                                                      Jesus Maria! Es stimmt nicht!

                                                                                                                        NVýr - Profil | Ne 5.2.2012 22:13:24

                                                                                                                        strejka >> tak tuho premýšľa že aj e-cigarety z toho začal fajčiť

                                                                                                                          Nstrejka - Profil | Ne 5.2.2012 22:02:36

                                                                                                                          Pepos.007 >> jak ho znám, tak se ještě nerozhoupal...

                                                                                                                            NPepos.007 - Profil | Ne 5.2.2012 22:00:14

                                                                                                                            strejka >> Tak nějak nevím, jestli stále od roku 2003 přemýšlí o koupi:)

                                                                                                                              Nstrejka - Profil | Ne 5.2.2012 21:52:14

                                                                                                                              Z.N. - >> vzal bych k tomu BFRko, má to víc cívek a ušetříš...
                                                                                                                              zajeď taky na Casting weekend, tam jsou dobří lidé, leccos tě naučí a můžeš si tam vyzkoušet otep prutů...

                                                                                                                                NPike - Profil | Ne 5.2.2012 21:47:04

                                                                                                                                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 5.2.2012 21:06:30 >> Byl to on. V té době pomalu opouštěl rodpody, klinik a kýble futra.

                                                                                                                                  Nmildas - Quinn - Profil | Ne 5.2.2012 21:33:59

                                                                                                                                  Z.N. - >> ten clearwatter rozhodně vem.

                                                                                                                                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 5.2.2012 21:06:30

                                                                                                                                    Z.N. - >> ty vole, Zdendo ??? :-))) Byls to Ty, nebo nějakej jinej ZN?

                                                                                                                                      Nxmac - Profil | Ne 5.2.2012 20:36:40

                                                                                                                                      foxkiller >> Jj, nechal jsem se uvrtat do čtyřky a musím říci veliká spokojenost..

                                                                                                                                        Nfoxkiller - Profil | Ne 5.2.2012 20:24:32

                                                                                                                                        joto >> Acces je fajn ... CW čert ví

                                                                                                                                          Njoto - Profil | Ne 5.2.2012 18:16:50

                                                                                                                                          ORVIS Clearwater 2 by mal byt lepsie na tom nie ? Zaujimajima ma ako pracuje pri zdolavani, nahadzovani a cena sa zmenila spred 9tich kokov .

                                                                                                                                            NRashid 28.93 - Profil | Ne 5.2.2012 18:15:15

                                                                                                                                            foxkiller >> mozna ze pred deviti lety tech sedm a pul staval? ;-)

                                                                                                                                              Nfoxkiller - Profil | Ne 5.2.2012 18:11:46

                                                                                                                                              Z.N. - 29.9.2003 16:13:06 >> jinak jsi se spletl stojí CW 5500,- za 7500 jsou ACCESY a ještě musíš být v tom slavném klubu ...

                                                                                                                                                Nfoxkiller - Profil | Ne 5.2.2012 18:08:06

                                                                                                                                                joto >> tj stejný jako že mě Hanaka Vision nepáchne do baraku nezajímá mě to nebo to prostě tomu stačí ten nazev a hotovo ...

                                                                                                                                                  NMichal - Profil | Ne 5.2.2012 18:07:22

                                                                                                                                                  joto >> jdeš trochu pozdě, po 9 letech :-)