- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kolik toho ryby ve skutecnosti sezerou...?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NHrubecT - Profil | So 14.2.2004 18:29:55
Co se týká volné přírody,tak si myslím,že vody především na stojácích jsou tak bohatě zarybněny,že pokud se každá z ryba nafutruje k prasknutí,tak nemůže dojít k překrmení a následnému hnití potravy.Pokud teda je krmení na takovém místě aby ho ryby našly a je pro ně přijatelné(žerou ho).
Nfanik - Profil | Pá 17.10.2003 0:45:58
NMartin M. - Profil | Čt 16.10.2003 23:59:28
fanik> pises, ze strouhanka je stravitelnejsi nez srot a ze srot upravujes (sparis?), aby byl stravitelnejsi atd. Podle mne stravitelnejsi=vice energie za kratsi cas. Srot i strouhanka jsou dost syte potraviny (narozdil od amurova salatu, ktereho se ani ty nikdy neprejis). Tezko si dovedu predstavit, ze by tohoto extra stravitelneho a vyzivneho zradla ryba pozrela +50% sve hmotnosti. Tezko si dovedu predstavit i treba 20%, i kdyz uz se tomu tak nebranim. Vim, ze po nekolika hodinach krmeni to leze rybe horem/spodem, ale neverim, ze by to za 12 hodin lovu zvladla 10x (tedy asi hodinovy cyklus) a stale nebyla nasycena. (beru odhadem 5% hmotnosti ryby jako obsah strev, tedy 10x do 50%). Mel jsem v akvarku ceske rybky, tolik bych do nich ale nikdy nenacpal a to byla voda hodne tepla a kysliku habakuk. Taky mne tedy neni jasny, proc teda v anglii hnije na dne nekterych rybniku cele nepokousane boilie.
Jen kratce k tem 70kc za krmeni na den - delavam 17 litrovy kybl navnady i pod 50kc, v maloobchodnich cenach. Nebylo v tom ani zrnko srotu nebo nejake jine "sracky". Jak psal Boyscout - zkouseli jsme ledasco, pamatuju 4 kyble kvalitniho krmeni / 12 hodin na jeden flek a presto nebylo snadne udrzet ryby po celou dobu na nasem miste.
Myslim, ze kdyby nebylo zpocatku pouzito slovo "sracka", tak to mohla byt docela inspirativni diskuse, skoda. Taky mne stve, ze v nekterych pripadech jsem se sam nemohl hned branit.
NLuigin - Profil | St 6.8.2003 9:54:48
Nfanik - Profil | St 6.8.2003 9:15:17
Medeo> nemyslim ze je to o uzivnosti reviru, ponevadz prece nezalezi na tom kolik ma ryba prirozene potravy a kolik ji tam nahaze clovek, zajimam se kolik toho podle tebe ve skutecnosti sezere - jak prirozene potravy, tak i jine. Jina vec je kolik toho ve skutecnosti stravi a premeni na vyuzitelnou energii ci treba na tukove zasoby. Jde spise o to pochopit metabolismus ryb a muj nazor je ze ryba bude zrat dokud bude moci. Jeden tu zminoval akvarium, take mam akvaria - asi 20 let a pokud rybickam sypu, tak zerou, kdyz tam posleze prihodim hroudu nitenek nebo patentek tak zerou tak ze jim ty nitenky lezou z huby zpet ven
NVlada S. | St 6.8.2003 8:15:20
Nmedeo - Profil | St 6.8.2003 0:30:19
NMirmen | Út 5.8.2003 19:18:08
Nikdy jsem závodně nechytal, nepoužívám žádnou živočišnou návnadu, proto se k celé řadě níže uvedených nebudu vyjadřovat.
U vody chci krmit tak, abych si ryby stáhl a na místě udržel. Představím-li si rybí obsádku jako pyramidu ( nejvíce jiker, méně plůdku, K1 , K2 ... , na vrcholu trofejní),tak určitě každá věková skupina přijímá stravu jinak často ( závislost na rychlosti svého růstu a tedy i množství energie spotřebované ze stravy).Kdesi jsem četl, že existují propočty o množství potravy spotřebovaném na 1 kg hmotnosti jedince a rok. Pochybuji, že by se během desítek miliónů let vývoje druhu něco převratně změnilo. Tu otázku jsem pochopil tak, že se nejedná o úspěšnost při zakládání krmného místa ( to asi záleží na revíru, obsádce atd ), ale o to, kolik
potravy ryby denně potřebují.
Nblood - Profil | Út 5.8.2003 16:07:59
NGolem | Út 5.8.2003 16:05:45
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 15:57:25
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 15:55:29
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 15:54:56
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 15:48:44
NGolem | Út 5.8.2003 15:47:49
Boyscout: S tim vychytani cejnu na NM po zverejneni vaseho (+ MM) krmeni bych to nevidel tak ruzove. Nepatrim mezi zadny profiky, ale myslim, ze obcas zachytam. Sopuhlas s tim, ze nezalezi na druhu udice. Obcas se mi stalo, ze na tezsko sem tam nachytal vic jak na plavajdu (mozna proud, mozna mam co zlepsovat v plavany).
Fanik: pokud ty ryby tak futrujou a hned to vsechno vyserou, tak by mne zajimalo (pokud bude krmeni dost vostry), kolikrat to recyklujou?
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 15:44:37
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 15:30:20
Aby bylo jasno může se stát, že pokud kapr, nebo cejn narazí na něco po čem je blázen (koberec masňáků, koberec konopí, patentek tak skutečně hltavě žere jak vzteklá a už to z ní může i padat. Viděl sem kapry kteří se takhle slepě a fanaticky ládovali konopím. Ale nevěřím, že je to moc časté chování. Za normálních okolností to takhle prostě není. Pozoroval sem už cejny na krmném místě , i kapry a to opakovaně takže vím o čem mluvím. Né zakrmené místo druhý den, ale ryby přímo při žraní. Takže nedělej z výjimky pravidlo, takhle to prostě za normálních okolností nefunguje. A to že ryby na NM berou celý den není tím, že by mi tam celý den stáli ty samé ryby a žrali a srali ...furt dokola ale tím, že se mi tam střídaj stáda ryb. Například na Dallasu nejsou taková kvanta ryb a cejni se nažerou, zbytek krmení tam nechají a odpočívaj. Klidně stojí třeba 1m nad krmením a serou na něj :-) Až zase přijde jejich čas tak sjedou níž a zase se futrujou. A to sem pozoroval příliš často na to aby to byla náhoda .
Nmedvěd | Út 5.8.2003 15:21:28
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 15:17:20
NMaty - Profil | Út 5.8.2003 15:07:28
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:58:50
NIceman | Út 5.8.2003 14:57:58
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 14:51:03
NIceman | Út 5.8.2003 14:47:48
Pokud teda boyscout nemá místo huby čerpadlo.
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 14:46:12
NIceman | Út 5.8.2003 14:44:20
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 14:40:43
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 14:37:39
NIceman | Út 5.8.2003 14:36:23
NIceman | Út 5.8.2003 14:34:08
boyscout: v žádném případě se nezlobím, ale je zajímavý to co píšeš. Změnou strategie dosáhnout takových výsledků bez změny montáže a ostatních věcí. Taky se mrkni na mou kartu, těžko budu jezdit na NM je to pro mě 350 Km, takže mě tam jen tak nepotkáš :-))). Ono je to z Libereckýho kraje trochu z ruky.
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:28:54
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:25:34
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 14:25:28
Faník = prodavač v Ryby, rybky, rybičky v Komárově, Brno
Jsou to konkurenti a asi proto se mají tak rádi :-)
NMaty - Profil | Út 5.8.2003 14:24:27
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:23:17
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 14:23:12
NG. Moolis - Profil | Út 5.8.2003 14:23:11
Nmedvěd | Út 5.8.2003 14:22:10
NFilipeS - Profil | Út 5.8.2003 14:19:38
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:19:15
Nmedvěd | Út 5.8.2003 14:19:04
NIceman | Út 5.8.2003 14:16:42
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:16:09
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:14:02
NIceman | Út 5.8.2003 14:11:02
Nboyscout - Profil | Út 5.8.2003 14:10:03
Nfanik - Profil | Út 5.8.2003 14:09:00
NMaty - Profil | Út 5.8.2003 14:07:22
Kde to žije - všechna témata
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










