- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytání v podjezí
Potřeboval bych poradit od všech, ale pokud se tím zaobírá někdo z RS tak ještě lépe. Můžu lovit ze břehu v podjezí (mám na mysli velké jezy na Vltavě nebo na Labi), pokud tam nejsou žádné značky? Dle RŘ ano, jelikož tam se píše jen, že nesmím lovit 100m od přehradní hráze a jez toto není. A můžu lovit i tam kde je např. značka přístup k jezu a chytání ryb zakázáno v délce 100m? Někde jsem četl, že taková značka musí být vydána MŽP.
A další otázka. Mohu tamtéž lovit na loďce pokud tam není značka, která zakazuje vjezd lodím? Mohu vjet bezprostředně pod jez, nebo max. k bójím? Setkávám se s velice nevlídným přístupem jezných, tak by mně zajímaly vaše zkušenosti, ale hlavně, jak je to legislativně v pořádku.
Děkuju Tomáš
A další otázka. Mohu tamtéž lovit na loďce pokud tam není značka, která zakazuje vjezd lodím? Mohu vjet bezprostředně pod jez, nebo max. k bójím? Setkávám se s velice nevlídným přístupem jezných, tak by mně zajímaly vaše zkušenosti, ale hlavně, jak je to legislativně v pořádku.
Děkuju Tomáš
Autor diskuse: paletka - Profil , 31.10.2007 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
2 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Npaletka - Profil | Čt 1.11.2007 0:29:40
Vyčerpávající odpověď. Ještě bych potřeboval vědět od někoho, kdo zná plavební řád, jestli můžu vjet pod jez na loďce, když je na konci plavební komory značka "zákaz plavby" nebo vjezdu nebo jak se jmenuje. Někde jsem slyšel, že to platí pouze pro lodě nad 12 metrů, ale s tímto argumentem jsem u jezného nepochodil, byl jsem vyhnán. Děkuji
Npajin - Profil | St 31.10.2007 17:52:18
Rokem 2004 společně s uvedením úpravy prováděcí vyhlášky č.197/2004 zákona č.99/2004 ze dne 13.dubna 2004 bylo vypuštěno z ryb.řádu platného od 1.ledna 1992 resp.1999 (jeho úprava) oddílu VII.písm.c) ryby nesmí být loveny u přehrad, JEZŮ a zdrží sloužících k plavbě nebo výrobě el.energií, ve vzdálenosti 100m od hrázového tělesa nebo od jezu a v téže vzdálenosti také od objektu vodních elektráren, čerpacích stanic , od zařízení plavebních, odvodňovacích a závlahových kanálů a plavebních komor, a to ikdyž jsou tato vodní díla ve stavbě. Nevztahuje se na MVE místního významu.
V nové vyhlášce je pouze uvedeno k našemu tématu toto:HLAVA III:§ 13 odst.2.zakazuje se lov- písm.f) plavebních komorách, g) v blízkosti přehradních hrází nejméně 100m od hrázového tělesa a k)v rybím přechodu nebo do vzd.50m nad a pod ním. Toť vše. Z toho lze se domnívat, že pokud není z obecných důvodů přístup či lov v blízkosti jezů zakázán tak nevidím důvod proč by se zde lovit či jakkoliv jinak trávit čas nesmělo. Je třeba ovšem dodržovat plavební řád, kterým se musíme řídit stejně jako například chodci na silnicích v rámci silničního zákona.
Dále, patrně máte na mysli jez v Čelákovicích kde je vyvěšena cedule: PŘÍSTUP k jezu, lov ryb a koupání zakázáno. Tato cedule je z dob minulých a není mi známo, že by pozbyla svou platnost . Z toho ovšem vyplývá pouze beprostřední blízkost na tělese (betonová podezdívka stavby). Takže pokud chcete znát můj pohled z hlediska RS na celý tento problém, tedy vězte,že když se nedopustíte jiného rybářského přestupku, můžete u zmiňovaného jezu chytat. I z loďky (pozor na rybí přechod)! Může se ale také stát, že spácháte přestupek proti plavebnímu řádu (ve kterém si nejsem jist v kramflecích a určitě bude někde na netu), který je u RS definován jako přestupek nerybářský tudíž rybářsky nepostihnutelný. Toť vše na toto téma.
V nové vyhlášce je pouze uvedeno k našemu tématu toto:HLAVA III:§ 13 odst.2.zakazuje se lov- písm.f) plavebních komorách, g) v blízkosti přehradních hrází nejméně 100m od hrázového tělesa a k)v rybím přechodu nebo do vzd.50m nad a pod ním. Toť vše. Z toho lze se domnívat, že pokud není z obecných důvodů přístup či lov v blízkosti jezů zakázán tak nevidím důvod proč by se zde lovit či jakkoliv jinak trávit čas nesmělo. Je třeba ovšem dodržovat plavební řád, kterým se musíme řídit stejně jako například chodci na silnicích v rámci silničního zákona.
Dále, patrně máte na mysli jez v Čelákovicích kde je vyvěšena cedule: PŘÍSTUP k jezu, lov ryb a koupání zakázáno. Tato cedule je z dob minulých a není mi známo, že by pozbyla svou platnost . Z toho ovšem vyplývá pouze beprostřední blízkost na tělese (betonová podezdívka stavby). Takže pokud chcete znát můj pohled z hlediska RS na celý tento problém, tedy vězte,že když se nedopustíte jiného rybářského přestupku, můžete u zmiňovaného jezu chytat. I z loďky (pozor na rybí přechod)! Může se ale také stát, že spácháte přestupek proti plavebnímu řádu (ve kterém si nejsem jist v kramflecích a určitě bude někde na netu), který je u RS definován jako přestupek nerybářský tudíž rybářsky nepostihnutelný. Toť vše na toto téma.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













