MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

lov na feeder v zarostlé vodě

Vyskytl se problém . Na jistém revíru se koncentrují ryby a také nejsnáze zaberou v blízkosti travin. Nástraha se sice podaří umístit do oka mimo porost ( to např. se dá předem připravit ) , ale problém začíná po záběru. Nedaří se mi totiž dostat na břeh kapříky větší velikosti jak 45 cm. Ten totiž vždy uvízne v nějakém porostu , vlasec jde jedním směrem a ryba jezdí jinde. I když ji nechám pořádně unavit a na závěr zdolávaní když se "do toho musím opřít" , bud vyrvu malinký háček , nebo častěji praskne návazec. Používám 014 Strong. Když zvednu průměr návazce - je to jako bych byl klasický bobkař.

Zajímá mne , jak to řeší třeba i plavačkáři.

Autor diskuse: Mirek.Saf.
Zařazeno do: feeder - techniky lovu, 28.5.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Mirek.Saf. St 4.6.2003 13:27:07
Čabas : já uvažoval , že to navážu jak jsem chytal před 20 ti lety. Průběžné olůvko , ventilgumka a přímo na kmen háček. Jen mám obavu , že při délce háčku od olova více jak 50 cm se mi to bude motat. Zkusím tak jak tak . V porostu to kapru může být jedno jestli tam je 018 , 020 nebo 022 , stejně ho pořád šimrají trávy. Díky.
N Čabas St 4.6.2003 7:51:47
Mirek Saf. - montáž normál t.j. trubička, gumový korálek, obratlík, ale místo krmítka zátěž s očkem abys to mohl cvaknout do karabinky. S tím praskáním kmenu Fender při použití Stroftu. Možná je to způsobeno vyšší unaveností Fendru (dost na to trpí) a Stroft je sice výborný vlasec, ale počítej u něho vždy o 0,02 vyšší průměr.
N Mirek.Saf. Po 2.6.2003 12:34:03
hombre : vem kafemlýnek , umel 2-3 hrsti řepky , pokud se ti to lepí ( pálí ) přidej trochu šrotu ,
dej to do misky + rozklepni 2 vejce a míchej. Zpočátku je to řídká patlanina , pak to vsákne . Propracuj to rukama jako těsto . je možno přidat lžičku oleje ( kuchynský ) a nebo trohu šrotu . Dej do mikroténového sáčku do ledničky . Je toho takouvá koule mezi grepem a pomerančem.
Po 3dnech až týdnu to jěšte ztvrdne.
Nastržování : ne feeder klasicky na háčk 8 ( Muratto 2 ) napíchnu zrnko kukuřice přes klíček aby byla čpička volná . Celé to obal tou řepkou , je to taková malá švestka.
Tot vše , ve vodě to vydrží poměrně dlouho , pokud to drobotina ozobe , zůstane kukuřice.
Fakt super . Pozor ale , používej jen v teplé vodě . Normálně asi od konce června , nyní jen na plytkých vodách . Na řece pod nějakou přehradou , kde vytíká voda 8-12 stupnů to nebude fungovat.
N Maty - ® Po 2.6.2003 12:32:31
Mirek Saf: Ten Byron Ghost není špatný. Red Foot na něj zdolal o víkendu amura 80 cm (na ,18 mm)
N Maty - ® Po 2.6.2003 12:31:24
hombre: viz. pokec feeder
N hombre Po 2.6.2003 12:14:12
chytali jsme pod kvetoucími akáty a spadlé květy jsou lákavěji sladší… je třeba jednat jako ryba a myslet jako člověk, proto jsme zkoušeli perníkové kuličky… povídej mi o té obalovačce… řepka zatlačena v těstu ??? jakém?? snad střída??
N Mirek.Saf. Po 2.6.2003 11:38:55
hombre : zkus tu řepku na tzv. obalovačku . Příklad ze soboty - od 4 jsem zakrmoval asi 5 litry a raketou , do 10:30 ani tuk na kukuřici , rohlík MM , semdvič s kostaky . Přitom ryby tam byly . Víš jaké bylo v soboru parno. Pak jsem dal tu řepku na obalovačku a do 20 minut záběry na oba pruty současně. Oba jsem sekl , vybral toho co se mi jevil větší . jěště při podebíraní druhý prut jel přes cívku, když jsem byl volný , byl už ale fuč. Prostě řepka funguje fantasticky . Zkus jen tak dát kousek toho těstíčka do sklenky s vodou a uvidíš. Jednak jde mléčný zákal a pak se začnou uvolnovat olejové skvrny. Ty jsou pro kapry přímo magické. I když po pravdě řečeno , že ty menší jsou hbitější než kategorie 3 kg.
N hombre Po 2.6.2003 11:01:59
mirek saf : dostal jsem se do podobného problému, netíží mne síla vlasce jako spíše plachost ryby, po náhazu jako když střelí v tomto případu nepříjímají potravu jen občas zaryjí. snad zkusit padající hnojky??? nevím zkoušel jsem plovoucí rohlík MM ale než se k tomu dostal kapr tak to ohrčela bílá...
N Mirek.Saf. Po 2.6.2003 10:50:58
Tak hoši , týden uběhl , než se to zobrazilo na MRKu trvalo 2 dny a je po dalším víkendu. Na něj jsem se připravil takto :
- kmen Fender Colmic 020
- návazce dtto + 018

Má zkušenost s tím , první kapr 45 cm - na břehu , další - upálen návazec 018. Navázel jsem návazec 020 a zjistil na první pohled ( ne mikrometrem ) , že tloušta kmenu je tenší než nového návazce. Mám takovou doměnku , že fender Colmic po zátěži se protahuje ( snižuje průměr ) . To odpovídá tomu , že tento vlasec je po několika vázkách nepoužitelný. Trhá se i při náhozu , Navíc při použití stroft návazce jsem musel jít o 4 čísla dolů 018-014 , jinak se rval kmen

Jinak pokud byl vlasec nový , nechal jsem kapříka v trávách unavit a po několika minitách jsem se skutečně opřel . Tj šel jsem s dotaženou brzdou až do záklonu a přes traviny prošel.

Bohužel při druhé a podstatně větší rybě se pak mrsknul a 18 se upálila.

Zkusím sehnat jiný návazec a na kmen vyzkouším Byron stratus. S byronem Ghostem nemám zkušenost a u prodejce jsem ho neviděl.

Napadá mne po neděli jěště jeden problémek . Ryby jsem měl několik hodin stažene na místě. Byli ale ve sloupci pod hladinou , cas od času ( po přeletu ptáka ) se udělal vlna jako hrom. Tak jsem se bál je plašit přikrmením a nahazováním Přímo ideální na plavačku a propad.
No a je to ten samý problém , máte 022 potápivou a jaký prut no to. Už při 020 se mi blbě s Shimano Solstace Medium nahazovalo . Vyšší průměry - to bude jěště horší.

Přeji krásná lov a vyzkoušejte řepku - viz kolonka Feeder.

Čabas : jak to myslíš bez toho košíku , popiš montáž , díky
N Jirka So 31.5.2003 12:46:46
Mam dotaz podobnyho charakteru:Chytám na malé řece a kapři berou poblíž překážek.Není to tráva,ale potopený větve,klacky,kořeny a jinej další bordel.Když dam silnej vlasec 0,28(chytam na klasiku položenou) tak chytim prd a když dam 0,16-0,18 tak to lepší kapr upálí.Co s tím?Pletenka!?Možná by chtěla dát i za návazec jako to dělají kapraři když dávají šokovku?
N Milos - ® Pá 30.5.2003 19:17:13
jednoduse: prejdi na 0.18 s vyssi pevnosti(Byron Ghost) a pokud jak rikas dobre berou v trave,nemuze jim to prece vadit.Ja na nej zdolal kapra za ocas pri twisterovani asi za 5 minut a nepustil jsem mu vic jak 5m vlasce.PS> ten kapr mel 6kg 65cm a bylo to na rece!!!
N Čabas Pá 30.5.2003 7:13:49
Asi jsem to nesrozumitelně napsal, sorry. Pletenku pouze jako návazec, jako kmen normálně monofil.
N Osprey - ® Čt 29.5.2003 14:58:50
Nedávno jsem lovil kapry na volné vodě a poté co jsem byl nucen bojovat s rybou na vlasci 0.12 mm přes hodinu (naturalizovaný říční šupináč), tak jsem bezostyšně přešel na 0.16 mm a bylo to akorát. Na zarostlé vodě bych dal průměr vlasce ještě větší a kus adekvátní pletenky jako návazec. Jestliže má jít o silovější a divoké zdolávání někde v trávě, radši použiju silnější monofil než pletenku (teď mluvím o kmenu), kde jde všechno hrozně natvrdo, ale je to jen můj názor.
N Maty - ® Čt 29.5.2003 14:26:02
To mne právě zajímá? Podle mne se každá druhá větší ryba vyřízne (při použití pletenky), tak mne zajímá jak tu mnotáž myslí celkově? Použití nějakého amortizéru apod.?
N Zbynek - ® Čt 29.5.2003 14:21:08
Myslim ze Cabas mysli all pletenka.
N Maty - ® Čt 29.5.2003 14:15:53
Čabas: Jak to myslíš. Pletenku jako kmen i návazec. Nebo kmen monofil a návazec pletenka? Jak silný by musel být kmenový monofil? Nemotá se to při použití návazce z pletenky?
N Čabas Čt 29.5.2003 13:59:32
Dej jako návazec pletenku tak kolem 0,08 a nebudeš se bát do prutu opřít. Ale má to jeden háček, pokud uvízneš fest, jde celá montáž do věčných lovišť, ale určitě se ti to nebude stávat moc často. Sám takto lovím na rybníčku plném stulíků.Pokud Strong myslíš Stroft, ten má na 0,14mm 2,20 kg a to je na na takovouto vodu málo. Jo a ještě bych tam nedával krmítko a snažil bych se zakrmit buď rukou a nebo prakem, přeci jenom možnost uváznutí je bez něj menší.
N Janek Čt 29.5.2003 10:38:58
pouzivam vlasce 0,16, 0,18 a 0,20 to je spis extrem, ale bohuzel to kolikrat nejde jinak (stuliky, chytani u padleho stromu atd.)jestli me nekdo nazyva bobkarem neresim jde mi o ryby.
N hombre Čt 29.5.2003 9:48:25
mirku jsem rád že po dlouhé odmlce můžu číst tvoje všetečné dotazy:) pokud jsi četl čítanku rybáře tedy 100+1 rada pro rybáře, kde se píše, že důvod neúspěchu spočívá v naší konzervativnosti, nevůli změnit staré návyky a nedůvěra v čehokoliv jiného... zkus se zbavit pocitu, že když zdoláš rybu na "klasickou" sestavu stáváš se bobíkem, já sam jsem při plavačce upustil od některých dogmat (spíš se jich držím ze setrvačnosti) a nemyslím si, že krajní jemnost sestavy přináší výraznější úspěchy. posledním příkladem může být revír zaplevelený řasami a můžu děkovat za to, že mi nezabral kapitální kapr neb zklamání ze ztráty zdolávané ryby je větší než rozčarování nad samotným neúspěchem...
N Maty - ® Čt 29.5.2003 9:11:43
Na tak zarostlém revíru jsem asi ještě nelapal, určitě je to výzva. Zkusil bych pletenku (nějakou tu trávu zkousne :-), a vzhledem k razantnějšímu zdolávání asi nějakou gumu + 0,16 návazec. Do toho by si se snad mohl bez problémů opřít a kapry do 60 cm udolat.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | techniky lovu ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSTICKYBAITS špičkové krmení včetně novinek a oblečení

Kompletní řady Sticky baits včetně oblečení.

akce, rybareniAkce na produkty Prologic se slevou až -30%

Akce na produkty Prologic. Bivaky, boty, odháčkovací podložky, signalizátory.

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60