- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářský kroužek bez MO
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NCottus - Profil | So 20.10.2007 12:34:07
Někdy je ta změna přímo nutná......na řeči typu: "Dělej si to teda sám..."
NPvl - Profil | So 20.10.2007 7:36:46
NCottus - Profil | So 20.10.2007 7:24:24
Přesto nabídnu příměr s místním fotbalem(děti 8-15), kde se jej ujali tři nefotbalisté,kteří nemají reálnou představu o možném...(nikdy fotbal nehráli, pokud vešli na hřiště...tak konec)
Tito pánové již pět let učí děti různým obkoukaným fintám z Tv (hraní faulu apod.) není se pak co divit, že jsou neustále poslední v tabulce....
Je dobře,že to vedou právě oni ? (nikdo jiný to nechtěl tedy dělat...a nyní už vůbec nikdo)????
Anebo by bylo lepší ukončit takovou činnost, a pokusit se hrát třeba tennis s dětmi - pokud jsou na to prostředky a možnosti..(i kvalifikovaný trenér)?Oboje nejde (omezený rozpočet)
Každý příměr pokulhává, přesto jsem se snažil nastínit i jiné možnosti jak uniknout ze zaběhlých praktik a jít modernější cestou....
Zároveň se tímto omlouvám všem kvalitním vedoucím, kteří dávají svůj čas ve prospěch modernější rybařině.
PS: není to JEN o financích...oboje..
Nmedvěd - Profil | Pá 19.10.2007 8:19:39
NCottus - Profil | Pá 19.10.2007 7:21:28
To co zde mnohdy naleznou není jen o znalostech (o rybaření) ale spíš o vulgarismech pomocí níhž někdo hájí svůj(možná mylný) názor.....:-))
drozďák: právě proto je třeba dětem utvořit moderní možnosti...aby byly in..!!
Ndrozďák - Profil | Čt 18.10.2007 21:08:21
A věř mi, že tvůj názor nijak nerozporuji a naprosto s ním souhlasím. Do dnešní doby se ale nehodí. Tohle všechno zmizelo v propadlišti dějin.
Ty děti mají dávno své vlastní vzory a názor ani radu nepotřebují. Mají dávno svůj. A ten prezentovaný tebou do jejich schématu veskrze vůbec nezapadá.
Moc bych si přál, aby to nebyla pravda. Tak apoň doufám, že v rybářském kroužku to funguje "postaru" už jen proto, že ty mladé standartní výpotky doby se k rybařině nehrnou, protože je pro lůzry a není vůbec in....
Npajin - Profil | Čt 18.10.2007 18:51:53
Nkakr - Profil | Čt 18.10.2007 17:32:48
Tvá schopnost sr...t se do všeho, je bezbřehá. Jen jsi zapoměl zdůraznit,že za vše mohou komunisti,agenti STB,milicionáři a rybáři, kteří jsou organizováni v ČRS a MRS.
NCottus - Profil | Čt 18.10.2007 12:51:17
jinak dobré pořízení
NCudla - Profil | St 17.10.2007 17:09:35
NDandy - Profil | St 17.10.2007 16:07:50
Njindra - Profil | St 17.10.2007 15:48:04
Nhraji - Profil | St 17.10.2007 15:42:09
Njindra - Profil | St 17.10.2007 15:31:10
Jinak co se týká testů,okruh daný Zákonem,dost věcí mi tam vadí.Např.již jmenované Stanovy a Jednací řád.Čistě teoreticky můžu mít RL a nemusím být členem RS.Tak proč se to učit.Tyhle věci,když už,ať se probírají při přijímání novych členů.Zrovna tak anatomie.Základy ano, ale proč takové věci jako,kolik komor má srdce ryby,kolik jiker má 6 kg jikernačka kapra,rozdíl v červené krvince ryby a savce,co je denní stupeň,atd,atd.To je snad pro profíky a ne pro rekreační rybáře.Todle se netýká ale jenom dětí.Víc je potřeba seznámit je s praktickou ukázkou jednotlivých způsobu lovu,vázat uzly apod.Pro samou nesmyslnou teorii,na to kolikrát nezbyde ani čas.
Ndrozďák - Profil | St 17.10.2007 15:27:48
Pakliže je někdo nebude stresovat ptákovinama ohledně počtu žaberních oblouků, umístění kapřích kulí a definicí rozdílu mezi streamerem a třpytkou, jedná se o nadmíru záslužnou činnost.
Jedno dítě zrovna očekávám, je mi na blití z vědomí, do jakého světa ho přivádím a kolik aspektů všedního života mi ho bude tupit a kurvit. Už jenom proto, že ho před nimi nikam neschovám. Rybářskej kroužek je instituce, kam ho bez obav umístím. Ale nejspíš to bude holka. Tak se spíš začínám poohlížet po jutových pytlích, písku a MG42...
NCottus - Profil | St 17.10.2007 15:18:06
Ono opravdu stačí méně znalostí odborných, a více citu k dodržování řádů přírodních, etických i spolkových....
...a to asi nejvíc naučí osobní zkušenost a přístup okolí...
A právě zde dostávají děti to neblahé stigma masařů, neurvalců apod. od nás dospělců!!!
Nhraji - Profil | St 17.10.2007 15:16:09
NRicci - Profil | St 17.10.2007 15:15:54
Njindra - Profil | St 17.10.2007 15:12:00
NLudaT - Profil | St 17.10.2007 15:11:59
NCottus - Profil | St 17.10.2007 15:07:35
Pike. toho sbormistra jsem celkem bral...:-)) ty dva druhé...zastřelit!
NLudaT - Profil | St 17.10.2007 15:04:27
NCottus - Profil | St 17.10.2007 14:58:56
Tak tedy pokračuji ve zvolené cestě: kakr: střet zájmů spatřuji v tom, že vedoucí kroužku může být natolik loajální, že dětem nevysvětlí všechny aspekty třeba elektroodlovu....já znal jednoho, co tvrdil: "že nebýt rybářů jedné Mo(přes kopec), tak v toku nejsou žádné ryby...(za dobu obhospodařování skutečnost byla naprosto opačná,,,)
NPike - Profil | St 17.10.2007 14:52:36
Nkakr - Profil | St 17.10.2007 14:28:34
Poděl se o zkušenosti,jaká demagogie vládla v Tebou vedeném kroužku. Kroužek jsi vedl ještě pod MO Bojkovice, nebo Tvým sdružením? A ještě bych žádal o vysvětlení, o jaký střet zájmů se jedná, když rybáři organizovaní v MO předávají své znalosti dětem? Prosím konkrétně, bez vytáček (pokud to dokážeš).
Nmedvěd - Profil | St 17.10.2007 10:32:36
Njindra - Profil | St 17.10.2007 10:32:21
NCottus - Profil | St 17.10.2007 10:27:49
medvěd: třeba: škola + odborník + rybář(MO)
kakr: no právě,že je rok 2007...(kroužek jsem založil i vedl...ale té demagogie kolem bylo více...)
Nhraji - Profil | St 17.10.2007 9:26:57
Nmedvěd - Profil | St 17.10.2007 8:58:33
NJKL - Profil | St 17.10.2007 8:55:29
NRicci - Profil | St 17.10.2007 8:55:26
Nkakr - Profil | St 17.10.2007 8:48:45
Co jsi pro děti k získání RL udělal Ty? Už jsi nějaký kroužek založil a vedl? Chceš jim promítat Prapodivný svět. Jaké z něho získají vědomosti? Že se při elektrolovu za pomoci fialových blesků zahubí ve vodě vše živé? Sám dobře víš, že to tak není. Jenom pro gradaci jsi v závěru použil této nehorázné demagogie. To jsou ty objektivní informace?
Jenom zase okolo sebe házíš bahno a špínu, nic jiného nedokážeš. Všude vidíš jen agenty STB, milicionáře, komunisty.........
Ti jsou dávno nalezlí tam, kde to něco hodí, vládu nevyjímaje.
Už se prosím, probuď, píše se rok 2007.
NCottus - Profil | Út 16.10.2007 21:49:21
Je to přece střet zájmů....
O monopolním postavení ani nemluvě....!!!
Proč nedávat dětem objektivní informace ...????( od 35 -ti let věku -viz "kakr" níže je již asi pozdě....:-))
NJKL - Profil | Út 16.10.2007 18:52:44
NDandy - Profil | Út 16.10.2007 18:29:07
NCottus - Profil | Po 15.10.2007 22:20:18
nic za to nedostali...:-)) , ale jsou hrdi,že je vidí lidé např. v Moskvě. Brazilii, Japonsku....
Zpět k otázce: s názorem 20:35 lze souhlasit....
JKL: ne v každé MO jsou osvícení lidé....v té mé dělal předsedu člen StB a výbor z půlky členové LM a KSČ........
NJKL - Profil | Po 15.10.2007 20:55:45
Dandy : Nesuď všechno podle jednoho či dvou. Fakt jsou i na svazu lidi co se s nima dá jednat. Hlavně neztrácet naději a víru v zázrak.... :-)) Mimochodem - co zkusit jinou MO ?
Nkakr - Profil | Po 15.10.2007 20:35:47
jsou to právě ty žabomyší války, které jsou kontraproduktivní. Jestli kroužek vede MO, nebo ho zastřešuje jiná organizace, to je dětem jedno.Smekám před těmi, kteří ve svém volném čase a zvláště v dnešní době, která vše poměřuje penězi jsou ochotni se dětem věnovat.Ze své zkušenosti hospodáře MO vím, že absolventi těchto kroužků mají mnohdy daleko lepší vědomosti, než staří rybáři.
JKL:
magistrát by musel žádat MZ o akreditaci a to je běh na dlouhou trať. Rozhodně je lepší dohodnout se z MO.
NDandy - Profil | Po 15.10.2007 20:33:53
NJKL - Profil | Po 15.10.2007 19:26:04
NDandy - Profil | Po 15.10.2007 18:59:31
NMiloš_Dia - Profil | Po 15.10.2007 14:24:04
Pochopil jsem velice dobře...
Nic osobního, žádné startování hádky či překrucování - pouze můj názor. Též seriozní a k věci...
Npajin - Profil | Po 15.10.2007 14:17:28
Nkakr - Profil | Po 15.10.2007 13:41:47
původní odebrání způsobilosti k výkonu ryb. práva (odnětí RL) na tři roky příslušným úřadem moc nefungovalo, záleželo na úřadu jak se k tomu postavil.
Proč od 35 let? Závěr pěkného filmu, od hrůzostrašného metání rudo-fialových blesků s ukázkami totální devastace všeho živého je síla. Kam se na to hrabe Texaský masakr motorovou pilou. A ten demagogický text k tomu, no hrůza hrůzoucí. To není pro děti, ještě by tomu mohly uvěřit.
Také by mě zajímalo, kdo dělal kompars při naznačování elektrolovu a co za to dostali?
NMiloš_Dia - Profil | Po 15.10.2007 13:31:30
"výhradní právo školit a vést děti" ...... na rodiče prdíme, uděláme z nich svazáky...
Npajin - Profil | Po 15.10.2007 13:07:46
NCottus - Profil | Po 15.10.2007 13:04:18
NMiloš_Dia - Profil | Po 15.10.2007 12:30:42
Neřeším, zde je to správné, nicméně dnes si můžeš založit v podstatě "cokoliv", pokud to neodporuje nějakým zákonným normám nebo pokud to není výslovně zakázáno zákonem.
Nějakou MO, která podle tebe zřejmě nárokuje bigbradr pozici pošli do prdele...
Nkakr - Profil | Po 15.10.2007 11:51:43
pokud chceš dětem promítat Prapodivný svět, asi neuspěješ s akreditací. Podle mě je tento film nevhodný pro občany do věku 35let.
Novela vyhlášky zrušila možnost odebírat RL, jako hospodář bys to měl vědět.
Nkakr - Profil | Po 15.10.2007 11:44:43
Zákon č 197/2004 sb. určuje potřebný rozsah znalostí pro získání RL.
Není nikde uvedena věková hranice pro jeho získání. Není nutné absolvovat kroužek, je třeba prokázat odpovídající znalosti. A to je u malých dětí obtížné, proto ve většině MO pracují kroužky mládeže, kde potřebné vědomosti děti získají.
Nwenda - Profil | Po 15.10.2007 11:40:09
NJKL - Profil | Po 15.10.2007 11:39:57
Nhraji - Profil | Po 15.10.2007 11:33:54
NCottus - Profil | Po 15.10.2007 11:28:14
Vytvořím vyukové středisko s názornými ukázkami.
To naše o.s. bude brzy bohaté....(zkušenostma)!
A závěrem jim budeme promítat "Prapodivý svět"...
PS: Ale jinak si myslím, že ryb.lístků je příliš již nyní ....takže čekatelé, resp. odebírání RL...by mohlo být také užitečné!
NMartin M. - Profil | Po 15.10.2007 11:26:33
Nkakr - Profil | Po 15.10.2007 11:18:52
proč bohužel Svaz? Co je nerelevantního např. na Mendelově univerzité?
Pro úplnost uvedu všechny oprávněné subjekty:
ČRS
MRS
Město Jeseník - Městský úřad
Mendelova zemědělská a lesnická univerzita (Brno)
Rybářský svaz Luhačovického zálesí
Rybářský spolek Napajedla - Spytihněv
Rybářské sdružení Vysočina (Polička)
Zlínský rybářský spolek
Rybářská společnost Luh - Napajedla
Českomoravské štěrkovny Haidelbergrcement group Mokrá
Spolek rybářů obce Maletín ( Zábřeh na Moravě)
NCottus - Profil | Po 15.10.2007 11:09:00
Touto problematikou jsem se dosud neprobíral...pro revír(RL) dosud nedozrály podmínky.(např.vymahatelnost práva - pytláctví)
Faktem je , že přílišná řevnivost mezi svazy a o.s. mnohdy příliš polarizuje "vyuku dětí"...což má i následné praktické důsledky v nepochopení alternativních možností v rybaření.
( i u řádových takto "proškolených" členů) Nenávistné bláboly jsou pak oboustranné!
Npajin - Profil | Po 15.10.2007 9:58:53
NMRKnato - Profil | Po 15.10.2007 9:46:46
NJKL - Profil | Po 15.10.2007 9:31:42
Ntucnak11 - Profil | Po 15.10.2007 9:31:20
Npajin - Profil | Po 15.10.2007 9:30:53
Npfly - Profil | Po 15.10.2007 8:59:18
Ale následně je otázka kam s dětmi budete chodit trénovat techniku-na soukromáky,na ,,vlastní,, vodu?Pokud ti to rodiče zaplatí pak není problém,samozřejmě může být problém získání prvního RL,kdy si MO může postavit hlavu a dělat nepříjemnosti,ale i na to je řešení jak psal MD.
Samozřejmě je vhodnější být zastřešen MO už kvůli financím(pro děti může vyjít levněji i když to nemusí být pravidlem).
A k těm zkouškám prvního ryb. lístku-vykonávají je osoby a org. pověřené příslušným ministerstvem.
Nkakr - Profil | Po 15.10.2007 8:50:06
Výuku může provádět kdokoli - i Ty. Zkoušky ne! Akreditaci MZ ke konání zkoušek k získání rybářského lístku má kromě MRS a ČRS devět dalších subjektů. Vše je na stránkách MZ .
p.s. i vaše sdružení, pokud požádá o akreditaci MZ a bude splňovat podmínky se může zařadit mezi ně.
NMiloš_Dia - Profil | Po 15.10.2007 7:54:53
Povolenky nejsou problém, pokud budou mládežníci akceptovat NONmembers ceny.
Dobrý, co ??? :-))
Nbrach - Profil | Po 15.10.2007 7:39:32
Ale představit si to dovedu.
NForest - Profil | Po 15.10.2007 6:09:41
Njindra - Profil | Po 15.10.2007 1:24:10
Njindra - Profil | Po 15.10.2007 1:11:33
NCottus - Profil | Po 15.10.2007 1:06:22
Je to i přeneseně KÚ ŽP či jiné osoby mající zkoušky hospodáře..? anebo nutně JEN ČRS a MRS ....
je přece více subjektů mimo
tyto dva svazy a mající vztah k rybařině (soukr, OÚ aj.)
Nkarelc - Profil | Po 15.10.2007 0:35:14
NJKL - Profil | Po 15.10.2007 0:33:26
Kde to žije - všechna témata
9:37NRybáři vs ochránci přirody 52
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












