- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak chytat s marmyškami?
Jak se chytá s marmyškami - vedení nástrahy, montáž, jaké typy zakoupit, jaké úlovky mohu čekat??? Předem děkuji Maw
Autor diskuse: Maw - Profil , 6.11.2002 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
46x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Po 23.7.2018 13:58:54
Bachy >> já ti tvůj názor neberu, dokonce jej i připouštím a akceptuji. Ale napsal jsem ti na tvůj názor svůj názor. Mimochodem, dovezl jsem si první marmyšky v roce 1982 ze svého pobytu v SSSR. Tam jsem také absolvoval zaškolení, jak na marmyšky chytat. A věř, že to ti sověti fakt uměli hodně dobře. Bohužel se u nás nesmělo a nesmí lovit na revírech pod ledem, takže nezbylo, než je používat na podzim a v zimě, dokud je povolená přívlač. A taková solidní sovětská marmyška měla klidně i 4 gramy a potom se vodila hodně podobně jako dnešní jigovka. ale taky měla necelý gram, a pak to bylo o něčem jiném.
Nmreichel - Profil | Po 23.7.2018 13:23:00
Pedro1 >> A proč by se nedalo? Když s tím pěkně švihneš, není protivítr, tak to prostě letí. Třeba má marmyška 1,5 gramu a třeba dohodím jenom 18,5 metrů. Ale není to jedno? Já takové detaily nezkoumám. Prostě vím, že dokážu hodit kam potřebuji. Ne nadarmo jsem soutěžili za totáče Zlatou udici. Tam se se 7 gramovu zátěží běžně házelo 50, 60 metrů. Ti nejlepší, když jim fouklo do zad uměli i víc.
Nmreichel - Profil | Po 23.7.2018 13:18:32
Bachy >> Než planě teoretizovat, je lepší to zkusit. Věř mi.
NPedro1 - Profil | Po 23.7.2018 13:17:30
u x a >> Hlavně háže 1g marmyškou 20 metrů a to je i na Bachyho hodně.
NBachy - Profil | Po 23.7.2018 12:58:02
hraji >> a co takhle názor, může být? :-) Kolega správně napsal jeden z rozdílů mezi jigem a marmyškou. Bohužel k tomu dopsal něco o 20m. Já považoval za vhodné tady ten rozdíl zlehka načnout, protože tady ti moderní ulkaři s dvoumetrovýma proutkama píšou o jemném vedení a třepotání jakoby měli Parkinsna a přitom to perou do dálky s průvěsem jak při objížďce kolony na D1 a stahují podvodní turbomravence s tryskovým pohonem v zadečku. Ale raději vás nebudu rušit.
Nhraji - Profil | Po 23.7.2018 12:39:33
Bachy >> kde je napsáno, jak přesně se chytá s marmyškou? Podívej se na nějaký film o chytání na marmyšku, kde chytají mistři a zjistíš, že žádný z nich se nekloní k nějakému pevně stanovenému stylu a způsobu používání marmyšky. Ono záleží, zda chytáš bílou rybu, okouny, jiné dravce, jakou marmyšku použiješ, v jaké hloubce chytáš. těch proměnných je tolik, že tohle tvoje tvrzení prostě neobstojí.
Prostě takhle snaha mít za každou cenu pravdu dneska opravdu nevychází.
Prostě takhle snaha mít za každou cenu pravdu dneska opravdu nevychází.
NBachy - Profil | Po 23.7.2018 9:55:55
mreichel >> takhle nějak ? https://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=39523
Nmreichel - Profil | Po 23.7.2018 9:48:27
rybomil >> To je stejné jako u všech ostatních způsobů lovu. Když to necháš rybě dlouho, tak to samozřejmě bude mít až někde. Ale pokud sekáš včas, tak to má na kraji tlamky. Nikdy se mi nestalo, že bych potřeboval peán a tu marmyšku lovil až někde.
Nmreichel - Profil | Po 23.7.2018 9:44:18
Bachy >> Marmyška sama o sobě představuje nějaký hmyz, nebo vodního živočicha. Kdežto jigová hlava je jenom nosič pro twister nebo podobné záležitosti.
Pokud ta marmyška má kolem 1 gramu, tak s ní dohodíš klidně i dvacet metrů, pokud ti teda zrovna nefouká protivítr. Potom s ní pracuješ tak, abys napodobil napodobil třeba toho mravence, kterého vítr zfoukl do vody a topí se. Jo to hodně podobné muškaření s nymfou nebo s mokrou muškou. I ta jemná výbava je podobná. Na těch malých říčkách a řekách je to moc hezké chytání.
Rusové mají i marmyšky, které napodobují třeba jikry, oka z ryb, berušky, .... Prostě všechno, co se může ocitnout ve vodě a ryby to žerou. Věřím tomu, že by dokázali udělat i napodobeninu třešně nebo višně :-)
Pokud ta marmyška má kolem 1 gramu, tak s ní dohodíš klidně i dvacet metrů, pokud ti teda zrovna nefouká protivítr. Potom s ní pracuješ tak, abys napodobil napodobil třeba toho mravence, kterého vítr zfoukl do vody a topí se. Jo to hodně podobné muškaření s nymfou nebo s mokrou muškou. I ta jemná výbava je podobná. Na těch malých říčkách a řekách je to moc hezké chytání.
Rusové mají i marmyšky, které napodobují třeba jikry, oka z ryb, berušky, .... Prostě všechno, co se může ocitnout ve vodě a ryby to žerou. Věřím tomu, že by dokázali udělat i napodobeninu třešně nebo višně :-)
NBachy - Profil | Po 23.7.2018 8:40:37
mreichel >> my tady půdu nemáme. Mi šlo spíš o to, jak s těmi mravenci na tom 2m prutu chytáš. Jak daleko to třeba hážeš? Jak se liší marmyška od jigové hlavy?
NBachy - Profil | Po 23.7.2018 8:31:46
u x a >> ty byly kdysi, dneska už dělaj 6x6 magaturbomikrony. Raději se podívej na přiložený obrázek. Nožičky jim zcela zakrněly a oči s tykadlama minimalizovaly pro lepší aerodynamiku.
Nmreichel - Profil | Po 23.7.2018 7:36:02
Bachy >> Bože, ty jsi hloupej až na půdu. Raději se podívej na přiložený obrázek. Ale těch podob je mnohem více, záleží na představivosti výrobce marmyšky.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NVýroba woblerů31008
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVláčenie z člnu27208
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NFotky ryb pouze na přívlač107180
NGalerie okounů ...1092
NRare woblery - Rapala14053
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
10:40NFotky ryb pouze na přívlač 107185
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














