- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak chytat s marmyškami?
Jak se chytá s marmyškami - vedení nástrahy, montáž, jaké typy zakoupit, jaké úlovky mohu čekat??? Předem děkuji Maw
Autor diskuse: Maw - Profil , 6.11.2002 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
46x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NBachy - Profil | Ne 22.7.2018 22:43:14
mreichel >> jo jo, velký podvodní mravenec s turbopohonem 6x6, jednou jsem takové u nás viděl, ale teď co jsou ty suché roky se mi je nedaří najít.
Nu x a - Profil | Ne 22.7.2018 21:50:32
kolik by asi dohodil Bachy takového mravence??podle mě min 540m..
Nmreichel - Profil | Ne 22.7.2018 21:44:54
rybomil >> No když jim to necháš zažrat, tak se potom nediv. Já mám všechny ryby za okraj tlamky.
NVINCENZO - Profil | So 21.7.2018 23:33:17
Na marmišku chytám dobře 15 let a nářadí a chytání trochu popíšu... Většinou chytám na řekách a říčkach a pokud na přehradach tak většinou jak se říká pod nohama))) nářadí mám vláčeci pruty o odhozové zátěži do 10 g, nejlépe se mi chytá s dragonem 0-7g 270 cm nebo Abu Garcia 1-5 g 270 cm, občas použiju winkle pickerovy prut 330 cm,pruty mají parabolickou akci a poslední díl je citlivá vykyvná špička, naviják používám shimano stradic, nejmenší velikost 1000, vlasec používám stroft a síla vlasce se pohybuje v rozmezí 0,10 až 0,14 mm. Marmyšky používám váhy 0,3 g až 3,2 g. Marmyšky vážu přes dírku na ramínko háčku, pokud má marmyška očko vážu klasicky na očko. Na háček se může dát vlastně cokoliv, od rostliné až po živočišné nástrahy, samozřejmě i umělé. Většinou používám hnojačka a červíka. Z umělých nástrah většinou mikro twister, pulce, nymfy nebo jen tenčí ustrizeny kousek z balónku či kousek příze. Většinou chytám kolem překážek spadané stromy, kameny, pařezy či u rákosí. Na marmyšku se dají chytit snad všechny druhy ryb, mám chyceno spousty druhů ryb a na tento způsob privlače chytám tak z 80 %. Dají se chytat všechny druhy dravých ryb, dále plotice, perlin, kapr, cejn, všechny druhy jelcu, marena a často chytám i hrouzka. Tato technika není jen o malých rybách, dají se chytit i větší ryby, pak záleží na šikovnosti rybáře a na vhodně zvoleném nářadí. Top na marmyšku mám sumik 92 cm, štika 84 cm, bolen 74 cm, parma 76 cm, okoun 42 cm, tloušť 54 cm a plotice 42 cm. Vidíte, že se dají chytit pěkné ryby, že to není jen o malých rybách jak si hodně lidí myslí.
Nrybomil - Profil | So 21.7.2018 23:26:25
mreichel >> Pikačoviny. mám kvanta okyšů co mají 10cm a spolknou až doprdele, pstruhy ani nezmińuju.
Bachy : D D D
Bachy : D D D
Nmreichel - Profil | Pá 20.7.2018 10:37:55
Já ll >> Jsem to napsal spíše jenom pro oživení fóra, aby se ozvali nějací marmyškáři :-)
Nmreichel - Profil | Čt 19.7.2018 12:50:01
Ideální je proutek pro UL přívlač v délce kolem 2 metrů a gramáže 0,5 až 5 gramů. K tomu přiměřený naviják a šňůra max 0,10 mm (vlasec max 0,14 mm). Potom se nakonec naváže hezká marmyška, mrskneš s tím do vody, kde tušíš ryby a velmi jemným cukáním přitahuješ. Spíše takovým chvěním. Někdo to hezky popsal, jako klepání s prutem, když je vám strašná zima :-) Jako úlovek můžeš podle charakteru vody čekat cokoliv. Marmyšky obecně napodobují hmyz ve vodě a kolem vody a v různých stádiích - jepice, mravence, blešivce, také malé rybičky. Takže chytneš pstruha, okouna, candáta, jelce, lipana, plotici, parmu, ....
Když vylepšíš marmyšku například ještě kouskem umělé žížaly, umělou patentkou nebo ocáskem rybičky, málokterá ryba odolá :-)
Já s marmyškou chytám všude a je to veliká zábava, chytím spoustu ryb a je to etické. Chytáš na jednoháček a ryba je vždy chycená za okraj tlamičky.
Když vylepšíš marmyšku například ještě kouskem umělé žížaly, umělou patentkou nebo ocáskem rybičky, málokterá ryba odolá :-)
Já s marmyškou chytám všude a je to veliká zábava, chytím spoustu ryb a je to etické. Chytáš na jednoháček a ryba je vždy chycená za okraj tlamičky.
Nhombre | Pá 15.11.2002 12:43:35
zaznamenal jsem pouze jeden ulovek na marmyšku a to s hnojkou a tvar čočky, prut je třeba lehký měkký, pomalu táhnout po dně zastavit počkat cca 3 - 5 vteřin. samozřejmostí je stálý kontakt s nástrahou, feedrovníci se možná pohorší: ale dle mýho mínění je to kombinace feedru s přívlačí.
NSiro | St 13.11.2002 22:07:46
Já radši používam marmuchy čočkovitého tvaru kolem 1-3g,rozhodně s žížalkou(třeba i nasranou).
Velkou 7mi gramovou se akorát ochuzuješ o úlovky ryb jako třeba cejn nebo plocka(velice dobře na malé marmuchy reaguje skalák).Chceš-li něco objemějšího na pumpování,je lepší kopyto nebo twister.
Marmyšky si vyrábím sám tak že nejprve vystřihnu z jemného plíšku tvar a na tento korpus napájím(cínem) tělíčko a háček.Provrtam,zahladím otřepy a teplem zašedlý plíšek rozleštim(popřípadě dobarvím).Cín neoxiduje a je stále lesklý narozdíl od olova.olovo se navíc při odlévání často nepřichytí k háčku a vytvoří studený spoj,který rupne ve chvíli kdy to nejmíň potřebujete.
Velkou 7mi gramovou se akorát ochuzuješ o úlovky ryb jako třeba cejn nebo plocka(velice dobře na malé marmuchy reaguje skalák).Chceš-li něco objemějšího na pumpování,je lepší kopyto nebo twister.
Marmyšky si vyrábím sám tak že nejprve vystřihnu z jemného plíšku tvar a na tento korpus napájím(cínem) tělíčko a háček.Provrtam,zahladím otřepy a teplem zašedlý plíšek rozleštim(popřípadě dobarvím).Cín neoxiduje a je stále lesklý narozdíl od olova.olovo se navíc při odlévání často nepřichytí k háčku a vytvoří studený spoj,který rupne ve chvíli kdy to nejmíň potřebujete.
NRici - Profil | St 13.11.2002 13:37:58
Pavel: Myslíš jako, že by těm rybám dala do džrky? No, plotičce snad, ale na většího okouna už si netroufne.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NVýroba woblerů31008
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVláčenie z člnu27208
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NFotky ryb pouze na přívlač107180
NGalerie okounů ...1092
NRare woblery - Rapala14053
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
9:09NFotky ryb pouze na přívlač 107183
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










