- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak chytat s marmyškami?
Jak se chytá s marmyškami - vedení nástrahy, montáž, jaké typy zakoupit, jaké úlovky mohu čekat??? Předem děkuji Maw
Autor diskuse: Maw - Profil , 6.11.2002 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
46x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nsven - Profil | Po 23.7.2018 19:27:34
Borek-kerob >> nejde o to, zda to přijde OK mně ale zda to přijde OK právní a svazové normě :-) A ty marmyšku jako takovou neřeší. Z jejich hlediska padá do stejné škatulky, jako nymfa apod., bez kterých si dnes drtivá většina rádoby muškařů ani neškrtne..
Proč si tedy zbytečně komplikovat život a koníčka osobitými, osobními pocity. Třeba já jsem zarytý odpůrce lovu na živou rybku a "sportovního" opíchávání pstruhovky. Připadne mi to rovněž neetické. No a trápí to někoho ? Ani omylem.
Nakonec ona etika rybolovu stojí na nástraze až na posledním místě, žejo..
Mezitím je bambilion jiných hledisek.
Proč si tedy zbytečně komplikovat život a koníčka osobitými, osobními pocity. Třeba já jsem zarytý odpůrce lovu na živou rybku a "sportovního" opíchávání pstruhovky. Připadne mi to rovněž neetické. No a trápí to někoho ? Ani omylem.
Nakonec ona etika rybolovu stojí na nástraze až na posledním místě, žejo..
Mezitím je bambilion jiných hledisek.
NKnapík - Profil | Po 23.7.2018 19:07:09
Borek-kerob >> a kdyz to bude umely cerv, nebo vetsi, vetsi a jeste vetsi ? Omezeni velikosti dava smysl, vycet znaku nastrahy nikoli.
NCalex - Profil | Po 23.7.2018 19:04:30
sven >> Přesně tak, chytám s průběžákem na matchku.........po 16.6......
NBorek-kerob - Profil | Po 23.7.2018 19:02:26
sven >> podle tyhle zvraceny logiky muzu do 16.6. pouzit i malyho woblera na musaku, kdyz bude imitovat hmyz a jine organizmy.... prijde ti to taky ok?
Dle mne zalezi na ty veci, ktera ma hacek a od toho se to odviji. Kdyz das twistr pod splavek, rozhodne se z vlacky nestane plavana.
Dle mne zalezi na ty veci, ktera ma hacek a od toho se to odviji. Kdyz das twistr pod splavek, rozhodne se z vlacky nestane plavana.
Nsven - Profil | Po 23.7.2018 18:14:16
Borek-kerob >> Byl to jen řečnický obrat ale když jinak nedáš ..:-)
Že marmyška je vláčecí nástraha, je jen Tvé, ničím nepodložené tvrzení :-)
Marmyška plně naplňuje znaky umělé mušky a tedy ji lze použít jako nástrahu při lovu na umělou mušku
1. Lov na umělou mušku v rybářských revírech mimopstruhových i pstruhových
Při lovu na umělou mušku se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce; jiná udice není nastražena. Na udici jsou nejvýše 3 návazce s jednoduchými háčky. Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo vlasce, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž. Za umělou mušku se považuje nástraha imitující hmyz nebo jiné organizmy. Nástraha se nevybavuje doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo vrtulka.
Jiným plovátkem lze rozumět i splávek.
Pokud tento použiji pro nosnou funkci, tak se v podstatě z technického hlediska, dostávám k plavané... jen to tak nesmím oficialně nazvat. :-)
Že marmyška je vláčecí nástraha, je jen Tvé, ničím nepodložené tvrzení :-)
Marmyška plně naplňuje znaky umělé mušky a tedy ji lze použít jako nástrahu při lovu na umělou mušku
1. Lov na umělou mušku v rybářských revírech mimopstruhových i pstruhových
Při lovu na umělou mušku se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce; jiná udice není nastražena. Na udici jsou nejvýše 3 návazce s jednoduchými háčky. Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo vlasce, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž. Za umělou mušku se považuje nástraha imitující hmyz nebo jiné organizmy. Nástraha se nevybavuje doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo vrtulka.
Jiným plovátkem lze rozumět i splávek.
Pokud tento použiji pro nosnou funkci, tak se v podstatě z technického hlediska, dostávám k plavané... jen to tak nesmím oficialně nazvat. :-)
NBorek-kerob - Profil | Po 23.7.2018 17:27:38
sven >> lov na marmyšku je považován za přívlač a ve finále jestli ji máš pod splávkem nebo hozenou na těžko je uplně jedno...
Nrybomil - Profil | Po 23.7.2018 16:30:10
mreichel >> já věděl že se něco přiučím a bude přitom veselo, ha huž je to tu.
1 bolen si chudák na 1g marmyšce vylomil požerákovej zub, neměl jsem zrovna cestu k zubaři, tak jsem ho poslal zahojit ranku v nakyslým nálevu a po týdenním léčení do salátu.
1 bolen si chudák na 1g marmyšce vylomil požerákovej zub, neměl jsem zrovna cestu k zubaři, tak jsem ho poslal zahojit ranku v nakyslým nálevu a po týdenním léčení do salátu.
Nsven - Profil | Po 23.7.2018 16:20:57
Bachy >> Rádo se stalo :-)
Možná by se slušelo dodat, že s marmyškou se loví i bičem a pomocí splavku a v tom případě je diskutabilní, jedná-li se o přívlač nebo plavanou :-)
Možná by se slušelo dodat, že s marmyškou se loví i bičem a pomocí splavku a v tom případě je diskutabilní, jedná-li se o přívlač nebo plavanou :-)
Nsven - Profil | Po 23.7.2018 16:01:18
mreichel >> ..."Ideální je proutek pro UL přívlač v délce kolem 2 metrů a gramáže 0,5 až 5 gramů. "...
No, v kolébce lovu na marmyšku, jsou drobet jiného názoru...:-)
https://www.youtube.com/watch?v=PLKgPbFLxiU
No, v kolébce lovu na marmyšku, jsou drobet jiného názoru...:-)
https://www.youtube.com/watch?v=PLKgPbFLxiU
NBachy - Profil | Po 23.7.2018 14:50:18
marmyš >> vidíš, kolečka jsou super nápad, já nejdřív uvažoval nad vyztuženýma lyžema :-)
Nmarmyš - Profil | Po 23.7.2018 14:47:25
Bachy >> To už jsi kousek od toho vymyslet marmyšku s kolečkami,aby to břicho s vlascem nedřela o dno:-)
NBachy - Profil | Po 23.7.2018 14:44:03
hraji >> těžké marmyšky jsou do hloubky. Ono ta marmyška nemá dírku jen tak pro nic za nic, má nějak pracovat a ne se tahat po dně. Ona má vespod kolikrát i tenký vlasec, kterému se ten štěrk a kameny nemusí moc líbit. Ale co já o tom vlastně vím.
NBachy - Profil | Po 23.7.2018 14:36:18
mreichel >> já tady zásadně teoretizuju, praktický lov nechávám na vás, zkušenějších a odvážnějších.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33410
NVýroba woblerů31008
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVláčenie z člnu27208
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NFotky ryb pouze na přívlač107189
NGalerie okounů ...1092
NRare woblery - Rapala14053
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
12:59NBurza na přívlačové nástrahy 33411
12:18NFotky ryb pouze na přívlač 107189
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












