VOŠ Vodňany vodní hospodářství a ekologie

Zdar lidi, chtel sem se vas nekoho zeptat jestli ste nechodil nekdo na tuhle skolu, chystam se tam a chtel bych o tom vedet nejakej vetsi informace, jak to tam vubec probiha, kolik lidi to udela atd.....
Autor diskuse: streeker - Profil , 22.8.2007 všeobecné - ostatní
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NLukebart - Profil | Út 29.7.2014 10:27:22

R.P. >> Ahoj, mame podobný problém co dělat když pankton bouchne? Stříkáme vodu proudnicema a moc to nepomáhá. Diky moc.

    NRingoman/gerex - Profil | Ne 11.5.2014 21:12:35

    Je tu někdo kdo jde nebo již studuje na střední rybářské ve vodňanech? Já tam v září nastupuji takže by bylo fajn tam někoho znát

      NR.P. - Profil | Ne 7.7.2013 12:51:15

      Dodlinka >> přiměřeně je relativní pojem, tohle většinou způsobí jemnej plankton (bosmina), většinou pak bývá uhynula na hladině jako takovej povlak, pokud ryby nemaj špatný žábra tak bych vápno nedělal, ono se ale blbě radí takhle na dálku

        NDodlinka - Profil | Pá 5.7.2013 21:05:40

        R.P. >> Bylo ho tam podle mého tak nějak přiměřeně. Už jsem asi z nejhoršího venku. Celý den jsem stříkal na hladinu studenou vodu ze studny a taky jsem koupil nejvýkonnější kalové čerpadlo co měli v Hornbachu. Tahám studenou vodu ode dna a stříkám gejzírem na hladinu. Ryby už se stáhly od hladiny a vypadá to že už se chovají normálně. Myslíš že bych měl dát vápno (čerťák)?

          NR.P. - Profil | Pá 5.7.2013 18:49:46

          Dodlinka >> kolik tam máš zooplanktonu??? Mohl bouchnout plankton a ten způsobuje ty deficity kyslíku

            NDodlinka - Profil | Pá 5.7.2013 18:32:08

            Ahoj.
            Mám problém s rybníkem s kapry, štikami, amury a candáty. Vždycky byl normálně zakalený jak kapři ryjí do dna. Před měsícem tu byla blesková povodeň a při té se zakalil ještě mnohem víc (ornice z pole). Teď se ale zničeho nic neuvěřitelně vyčistil. Voda je průhledná tak, že do půl metru vidím každý kamínek na dně. Včera a dneska jsem si všiml, že kapři stojí u hladiny a "troubí" jako by ve vodě nebyl kyslík. Ráno jsem našel padlého candáta a druhý stojí apatický na mělčině těsně pod hladinou. Oba jsou bez viditelných známek poškození nebo plísně. Teď jsem si koupil nějaký test na PH, KH a GH vody. PH mi vyšlo 7,2, GH 7-14 (barva na papírku měla odstín mezi těmito hodnotami) a KH je asi menší než nula (barva na papírku by měla být nazelenalá při nule ale já ji mám spíš šedou). PH je tedy asi v pořádku, GH prý také ale to KH je špatně. Nevíte někdo co s tím? Může být problém s dušením ryb způsobený tím KH? Co bych měl udělat abych těm rybám pomohl?

              Nwašek - Profil | Po 16.5.2011 1:32:28

              Tak VOŠáci, po matuře mě tam asi máte. Snad budu konečně dělat něco, co mě baví a do čeho jsem zapálenej, narozdíl od 4 let pneumatiky a mechatroniky.

                NR.P. - Profil | Po 7.4.2008 21:09:06

                tak já sem sice studoval SRŠ ale vím že kamarád co byl na VOŠ teď dělá na povodí Moravy, další je na úřadě v sekci ochrany přírody, práce se sehnat dá ale chce to hledat, nebejt levej a mít trochu štěstí

                  NKEULI - Profil | Po 7.4.2008 20:59:49

                  Lidičky pomozte!!!

                    NKEULI - Profil | Po 7.4.2008 19:31:32

                    Tak co je tu někdo?

                      NKEULI - Profil | Po 7.4.2008 17:34:44

                      Zdar studenti, chystám se na tuhle školu přelouskal jsem celou diskusi ale nenasel jsem nikoho kdo by skolu dodelal a nyní by pracoval v oboru zajímá mě uplatnění padlo tady pár názorů že s tímhle oborem se práce těžko zhání a když se sežene tak za málo peněz je to pravda?

                        NjindraŠ - Profil | Pá 7.12.2007 20:42:54

                        Catfish.To určitě ne:-)) Jednou mi mladej jen tak ze srandy předvedl,jak váže kvalitní mouchy. Jen se dotkla hladiny ,záblesk, no a málem mu kilovej Si zlomil 2 -ku prut.:-))

                          NCatfish - Profil | Pá 7.12.2007 20:38:46

                          JindraS - No to asi budu muset zajet na tu rybarnu, tam asi na tom jak dobre polozim snuru moc nesejde...

                            NjindraŠ - Profil | Pá 7.12.2007 19:35:21

                            Jo,jo,To zas bude dneska v alejích nablito:-)

                              NMartin... - Profil | Po 3.12.2007 10:18:20

                              tak to Vám přeji obou hodně štěstí...nemáte to zrovna lehký....hlavně ty Bigi.S...:-)

                                NBigi.S. - Profil | Ne 2.12.2007 20:10:11

                                jo taaak ... jo tak neco takovyho sme se ucili v zakladech zemedelsky vyroby...ja spis ted bojuju s cestinou a nemcinou

                                  NLeňule - Profil | Ne 2.12.2007 20:08:17

                                  :-D nevim, nějaký blbosti o Půdě.

                                    NBigi.S. - Profil | Ne 2.12.2007 20:07:42

                                    ach tak.....a co to jako je?? :D

                                      NLeňule - Profil | Ne 2.12.2007 20:06:39

                                      BIGI - pitomou Pedologii... :-(

                                        NBigi.S. - Profil | Ne 2.12.2007 20:04:42

                                        na maturak,tak to netusim.... ale to zas ne mamika to vzala sportovne:)) copak hezkyho se ucis??

                                          NLeňule - Profil | Ne 2.12.2007 20:02:58

                                          BIGI- až na to učení super. Jdete někdo na rybářskej maturáky? Ale ale... dostal jsi vařečkou :-)

                                            NBigi.S. - Profil | Ne 2.12.2007 20:01:10

                                            Leňule- no tak vcelku to de ,az na ty sobotni tridni schuzky...... jinak nadhera a co ty???

                                              NLeňule - Profil | Ne 2.12.2007 19:59:14

                                              Tak něco povídejte.. Jak se máte chlapci? :o)

                                                NjindraŠ - Profil | Ne 2.12.2007 19:37:20

                                                Catfish:Zajeď si za Jindrou2 na rybárnu,tam mu berou pstruzi na mouchu na hod :-)))

                                                  NMartin... - Profil | Ne 2.12.2007 19:37:19

                                                  Leňule: to taky zvládneš.kdyby si chtěla tak ti můžu pomoct

                                                    NBigi.S. - Profil | Ne 2.12.2007 19:31:23

                                                    Leňule-jako jak divne?.....

                                                      NLeňule - Profil | Ne 2.12.2007 19:24:17

                                                      BIGI - no já sem už moc nechodím - raději. Mě přišlo, že se pak na mě lidi ze školy divně dívaj...

                                                        NCatfish - Profil | Ne 2.12.2007 17:28:31

                                                        Jindra2: Jindrichu vsak vis ze uz to taky cas od casu zkousim... Rekl bych ze to je muje rybarska budoucnost, ale zatim k tomu mam docela dost respektu.

                                                          Ncolek - Profil | St 28.11.2007 16:07:49

                                                          bigi s - tak to jo, kamoš chytán a blanici pod husince na pstruhovce a prej luxus

                                                            NBigi.S. - Profil | Út 27.11.2007 15:53:17

                                                            Leňule-to je dost ze jsi si na nas taky vzpomela.....:)

                                                              NLeňule - Profil | Po 26.11.2007 8:38:41

                                                              Pěkný fotky pánové.

                                                                NJindra2 - Profil | Po 26.11.2007 2:05:36

                                                                catfish: nevíš co mluvíš moucha je moucha :))
                                                                Bigi.S.: Máš vkus, Blanice nad Husineckou přehradou je skvělá voda a i ryby se chytnou slušný.

                                                                  NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Ne 25.11.2007 15:34:47

                                                                  SAHIB:nečekáš snad,že ti to řeknu? :-)

                                                                    NBigi.S. - Profil | Ne 25.11.2007 15:26:19

                                                                    Colek-je to Blanice nad Husineckou prehradou

                                                                      NSAHIB - Profil | Ne 25.11.2007 15:22:04

                                                                      Ondřej Macků-Maca se vrací
                                                                      nazdar,kde je taková krásná voda vůkol s přírodou

                                                                        Ncolek - Profil | Ne 25.11.2007 14:33:33

                                                                        bigi. s. kam chodíš na řeku? volyňka?

                                                                          NBigi.S. - Profil | So 24.11.2007 16:49:05

                                                                          a jeste jedna pro pobavení publika

                                                                            NBigi.S. - Profil | So 24.11.2007 16:47:45

                                                                            obcas se povede i ten dabl

                                                                              NBigi.S. - Profil | So 24.11.2007 16:46:11

                                                                              zdarec pánové . Tak dnesni vychazka k vode byla vcelku uspesna lipani sli z vody jeden za druhym

                                                                                NBigi.S. - Profil | So 24.11.2007 12:00:19

                                                                                Máca-slysis to sam PRIVLAC JE PRIVLAC

                                                                                  NCatfish - Profil | So 24.11.2007 11:35:44

                                                                                  Ondrej Macku: Na ty jsem prave koukal - kamarad je ma a mel jsem moznost vyzkouset, cena vypadala neodolatelne ale stejne jsem odolal. Pro me je 80dni u vody naprosto nemozna predstava a proto se ani nebudu pokouset o takovou kaprarinu... ale ten revir kousek od Vodnan, ten vypadal docela pekne. Uvazuju ze bych doma zabavil kaprarskou vybavu a zkusil...

                                                                                    NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | So 24.11.2007 10:18:39

                                                                                    catfish:jj díky,na kaprodromy nejezdím;-)Na Sportexy jsem se díval,je to klasika a mít teď ty peníze na FBCčka,šel bych do nich.Moje finance jsou teď ale na nule(sezona mě totálně vycucla-80dní u vody),takže to bohužel nehrozí :-(Kaprařina je kaprařina:-)

                                                                                      NCatfish - Profil | So 24.11.2007 10:12:21

                                                                                      Ondrej Macku: Ryby ze svazovky jsou preci jen o necem jinym nez z kaprodromu :-) a tyhle uz vazne ujdou. Zaznamenal jsi doprodej kolekce Sportexu? Chvili jsem taky uvazoval neco poridit a vratit se k tomu, nastesti jen chvili. Privlac je privlac!

                                                                                        Ncolek - Profil | So 24.11.2007 1:14:19

                                                                                        macků, sem neřk že je masař, ale cejnožrout:) ne tež beru cejny na salát ale na vodách u nás bych vzal rači kapra než cejna.

                                                                                          NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Pá 23.11.2007 23:06:43

                                                                                          catfish:ale tohle není vůbec špatná voda,5km od Vodňan...;-)

                                                                                            NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Pá 23.11.2007 22:58:08

                                                                                            tak přihodím ještě jednoho dlouhána a půjdu na kutě...94cm,ale jen 13kg...mějte se tu pánové

                                                                                              NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Pá 23.11.2007 22:53:54

                                                                                              catfish:ale je tam jedna voda,která stojí za to...5km od školy :-)

                                                                                                NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Pá 23.11.2007 22:34:29

                                                                                                Catfish:zdravím:-)Blanice opravdu nic moc,pro mě teda spíš nic než moc...ten větší(16,5kg) je z jedné velké svazové vody na Moravě,ten menší z jedné menší svazovky na Vysočině:-)

                                                                                                  NCatfish - Profil | Pá 23.11.2007 22:28:13

                                                                                                  Ondrej Macku: Ty dvě rybičky docela ujdou. Jestli jsi zvyklý na takový ryby tak Blanice asi nic moc, co? Odkud jsou?

                                                                                                    NBigi.S. - Profil | Pá 23.11.2007 21:08:50

                                                                                                    já se za masaře nepovazuju...no boze par cejnu,tech je jak sracek

                                                                                                      NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Pá 23.11.2007 21:04:19

                                                                                                      colek:myslím že Bigiho obviňuješ neprávem...není to masařka ;-)

                                                                                                        NBigi.S. - Profil | Pá 23.11.2007 20:57:00

                                                                                                        to vis ze nezaskocila,ja to zeru jen uzeny a to de krasne od kosti takze nic:D

                                                                                                          Ncolek - Profil | Pá 23.11.2007 20:54:27

                                                                                                          doufám že ti zaskočila aspoň kost:)

                                                                                                            Ncolek - Profil | Pá 23.11.2007 20:54:07

                                                                                                            to je jedno, to je stejný povodí:)

                                                                                                              NBigi.S. - Profil | Pá 23.11.2007 20:53:02

                                                                                                              nene z Lipna

                                                                                                                Ncolek - Profil | Pá 23.11.2007 20:51:55

                                                                                                                só ti cejni z blanice?

                                                                                                                  NBigi.S. - Profil | Pá 23.11.2007 20:50:58

                                                                                                                  Colek-:D:D , hochu tak to je bomba....dekuji vrele

                                                                                                                    NMartin.FTB - Profil | Pá 23.11.2007 20:49:56

                                                                                                                    no tak jo no odhalil si mě :D

                                                                                                                      NBigi.S. - Profil | Pá 23.11.2007 20:49:00

                                                                                                                      Martin-kecáš...

                                                                                                                        Ncolek - Profil | Pá 23.11.2007 20:48:42

                                                                                                                        všici dycky řikali mi laďa žižka
                                                                                                                        co vždy je nenasytny jako liška
                                                                                                                        dyž jesen i cejn za to stoji
                                                                                                                        sežeru je oboji
                                                                                                                        v poměru 13 ku 6ti ve prospěch cejna
                                                                                                                        bohužel ale nechytil sem lejna
                                                                                                                        blaničtí placatí rytíři
                                                                                                                        jsou již naloženi ve spíži
                                                                                                                        použil sem na ně ocet
                                                                                                                        páč jich bylo víc jak tucet

                                                                                                                          NMartin.FTB - Profil | Pá 23.11.2007 20:48:36

                                                                                                                          no nic dneska končím tak se těším na nějký další pěkný téma

                                                                                                                            NMartin.FTB - Profil | Pá 23.11.2007 20:45:23

                                                                                                                            já vím stydím se že sem červenej až na prdeli omluví mě že když mě někdo fotí tak mu praskne čočka??

                                                                                                                              NBigi.S. - Profil | Pá 23.11.2007 20:44:20

                                                                                                                              Martin-tak to si teda zklamal

                                                                                                                                NMartin.FTB - Profil | Pá 23.11.2007 20:44:12

                                                                                                                                Maca-pošli mi tu fotku jak tam nemáš nohy