Porušujete rybářský řád ???

Dopouštíte se občas vědomého/záměrného porušení RŘ - např. proto, že některá jeho ustanovení považujete za zastaralá nebo nesmyslná ? O jaká porušení se jednalo ? Měli jste v této souvislosti konflikt s RS ?
Autor diskuse: Otto - Profil , 8.9.2002 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NG.Moolis - Profil | Pá 6.12.2002 11:27:31

Ivo: no myslím, že se dobereme pravdy. Palvačku moc nevyznávám, ale líbí se mi, jako spousta dalších a podotýkám nepřetechnizovaných způsobů lovu. Ale oproti gustu žádný dišputát, jak se říká.
Jenom mi trochu vadí ve spostě kapřích článků to neustálý hledání vnitřního a vnějšího nepřítele: nenažraný masař, omezený kolega rybář, neomezený porybný s omezenými názory. Chodím na ryby docela dlouho a tyhle situace zažívám poměrně velice řídce. Prostě to nechápu, konfliktama se to hemží v každým článku. Já chodím na ryby za přírodou.
A ještě jedna věc: Asi sám tušíš že jsi pro spoustu rybářů vzorem. Tudíž tě budou napodobovat ve spoustě věcí, které děláš a které píšeš. Uvažuj o tom, až zase budeš psát o nějakém svém nedodržování rybářského řádu - ona se vždy nějaká záminka k porušení řádu dá najít. I když ten řád má chyby.
po komančsku: Howgh.
Jak píšu, nic ve zlém. Každý máme svou vodu. Snad jsem se vyjádřil alespoň trochu konstruktivně.

    Nivo | Pá 6.12.2002 9:53:34

    Alan:Víš ,kritika může mít několik přívlastků a občas může být třeba jen bezdůvodná. Prostě, najdou se všude lidé, kteří bezostyšně kritizují všchny a všechno, pádné a oběktivní argumenty však jejich kritika postrádá.Pokud ti slovo "konstruktivní" připadá nevhodně "rudé" tak promiň. Mě ale komančové nepumožnili studium na VŠ právě proto, že jsem k nim odmítl vstoupit.Tudíž tvůj sarkasmus nebyl příliš na místě.

      Nivo | Čt 5.12.2002 20:12:07

      RomanC. Máš pravdu, že větší kapr na plavačce dá taky zabrat a i v tomto případě se může zdolávání protáhnout na delší dobu.Prostě- myslím si krátkodobý pobyt kapra v prostorném vezíru nikomu a ničemu neublíží. .Robert: možná to bude tou vanou...G.Moolis: ty zřejmě vyznáváš plavačku.Nic proti, taky občas chytám se splávkem ale kaprařinu má raději.Osobně rybáře nedělím podle druhu rybolovu ale podle toho jak se chovají k rybám a k přírodě.

        NG.Moolis - Profil | Čt 5.12.2002 13:51:02

        Ivo: nevím, co bych si měl přebírat.
        Jenom jsem byl rád, že tady na mRKu není přehršel kaprařskejch příběhu s vážnou tváří a mravokárným poučením, kterejma sou zasraný skoro všechny časopisy. Přebírat si to nemusíš, není to osobní.

          NRobert | Čt 5.12.2002 13:47:24

          Tak tedy konstruktivně: Rybářská stráž musí považovat kapra uzavřeného v saku nebo vezírku za ponechanou rybu a v tom případě za nezapsání trestat. Jediný způsob jak z toho ven vidím v tom, že sak bude mít otevřené dno, kterým zmátořený kapřík samovolně unikne. Má to někdo takto porychtovaný?
          Jinak se mi stalo, že uondaný 3 kg kapřík na plavačku (dlouhé zdolávání) mi ve vezírku do půl hodiny samovolně chcípnul. Jindy mi do druhého dne zdechnul ve vaně (mám to k vodě 300 m, takže tím transportem to nebude). Proto si o ušlechtilosti chyťapusť na jemné nářadí či o zdolávání na dlouhou (zavezenou) šňůru nedělám žádné iluze.

            NAlan | Čt 5.12.2002 12:16:39

            Ne, jen mě tyhle bolševický kecy neskutečně serou. Protimluv "konstruktivní kritika" mi vadil už coby čerstvý vynález koministický propagandy.

              NK&R | Čt 5.12.2002 11:52:42

              Alan: měli jste schůzi podnikové stranické buňky ?

                NAlan | Čt 5.12.2002 10:01:22

                ivo>Správně jsi poukázal, že je potřeba, aby kritika byla hlavně konstruktivní. Pak teprve bude mít pozitivní vliv na utváření morálně volních vlastností rybářské veřejnosti. Nekonstruktivní křiklouni jen berou klid na práci!

                  NRoman C. - Profil | Čt 5.12.2002 9:56:49

                  ivo>vychazel jsem z toho, ze na plavacku e sice chyta na kratsi vzdalenost a mensi ryby, ale zase se chyta na tenke vlasce a kaprik kolem 60cm nejede z vody po hladine, ale kdyz je bojovnejsi, tak se jeho zdolavani taky muze protahnout. Ale se zavazenim na 150m se to asi neda srovnat, to mas pravdu. Myslim, ze toto jsme si vyrikali a pobyt kapra v saku z techto duvodu chapu.
                  K tomu podilu MRKu na utvareni spravneho sportovniho podvedomi - dovolil bych si neskromne tvrdit, ze MRK se uz nejakou dobu na utvareni spravneho podvedomi rybarske verejnosti podili, anebo se o to minimalne uz pres 6 let sve existence snazi. Kazdopadne diky za nazor.

                    Nivo | Čt 5.12.2002 9:32:30

                    Roman C. U plavačky je to většinou něco jiného.Na plavačku chytáš na kratší vzdálenosti a ty souboje s kapry nejsou tak dlouhodobé.Při lovu kaprů se mnohdy zaváží, nebo se nahazuje na delší vzdálenosti. Z toho tedy vyplývá, že se zdolávání v tomto případě občas protáhne. Nevím jak kdo, ale já s tímto faktem počítám,a i s přihlédnutím k popsané negativní zkušenosti, prostě nechám kapra ve vezíru na karátký čas odpočinout.Toť vše.Myslím, že není nutné kapraře nějak separovat.Jak říkáš-lidé jsou buď slušní, méně slušní či neslušní a je úplně jedno zda jde o kapraře, plavačkáře či např. muškaře. V každé kategorii rybářů najdeš všechny tři varianty a záleží na tom, která z nich převládá.Je třeba si ujasnit, co je správné a co nikoli a podle toho směru vést dál celou polemiku.Dříve jsem MRK příliš nenavštěvoval, ale v současné době jsou některé diskuse opravdu konstruktivní(nemyslím teď polemiku o kvalitě mého CD ...)a myslím, že by se tyto stránky mohly podílet na utváření správného a sportovního podvědomí rybářské veřejnosti. Hrouzek:souhlas

                      NHrouzek - Profil | St 4.12.2002 22:06:18

                      Nej.problém je amur-tomu to trvá než se spamatuje!!!

                        NRoman C. - Profil | St 4.12.2002 21:16:23

                        ivo>do jednoho pytle vas urcite nehazu. Jsou kaprari slusni, mene slusni a neslusni (tak je to ale vsude a se vsim). Kdyz tak o te "klidove fazi" v saku premyslim, tak me napada paralela s plavacku, kde taky byvaji kaprici po zdolani a vytazeni z vody obcas dezorientovani a pak plavou nejakou dobu treba kolem brehu, nez naberou ten spravny smer. Ale neni to pravidlem.

                          Nivo | St 4.12.2002 20:12:32

                          G.Moolis - Někteří lidí podezírjí ty druhé z toho , čeho jsou sami schopni.Přeber si to jak chceš.Nemám důvod si cokoli vymýšlet, navíc všichni kapři jsou po krátkém pobytu ve velkém vezírku odpočatí a mizí ve vodě podstatně rychleji, než okamžitě po vylovení, což ti kolegové kapraři potvrdí (pokud i jejich tvrzení nějakým "pádným" argumentem nezpochybníš)Mylím, si že každému ulovenému kaprovy krátkodobá klidová fáze před puštěním prospěje.RomanC.Jak, kdo, proč a na jak dlouhou dobu umísťuje kapra do vezírku je samozřejmě velmi odlišné. Každý to dělá jinak a z jiných pohnutek. Neměl bys dávat všechny kapraře do jednoho "vezírku..."

                            NG. Moolis - Profil | St 4.12.2002 10:53:36

                            Ivo: jenom jestli sis ji nevymyslel.

                              Nbrach - Profil | St 4.12.2002 6:09:28

                              Hrouzek - bezspánkových
                              Už před lety jsem si nechal (svoji manželkou)ušít vezírek nebo sak nebo vak, zkrátka pytel s obručema. Je velmi jednoduchý a jeho účel je jediný - když už rybu přechovávám (letos žádnou), chci, aby druhý den vypadala stejně, jako když jsem ji do vezírku dal po vylovení. Vezírek má místo síťoviny, která třepí ploutve a deformuje tlamy?, řidší pevnou látku (dederon). Druhá výhoda tohoto výrobku je ta, že ryba je v něm v klidu - připisuji to polotmě ve vezírku.

                                NRoman C. - Profil | Út 3.12.2002 22:09:58

                                ivo>docela drsna prihoda a po takovem zazitku se da umisteni kapra do saku na rozumne kratkou dobu celkem pochopit (i pres den). Myslim si ale, ze vetsina nocnich lovcu umistuje kapry do saku predevsim kvuli pekne dopoledni fotce a ne proto, aby si kapr orazil.

                                  NHrouzek - Profil | Út 3.12.2002 21:30:10

                                  bezpánkových

                                    NHrouzek - Profil | Út 3.12.2002 21:29:34

                                    Pan Slamáček-no televizi si sebou neberem,ale taky jsem to už viděl.V noci se fotit dá!-ale nikomu se do toho nechce,po 3 náročných bezpánkovích nocí!-Tak si ten pořádnej zážitek nechá na ráno-aby vůbec zjistil co vytáhl:)Jen pro fotku to není!

                                      Nivo | Út 3.12.2002 18:34:32

                                      RomanC. Dávám do vezírku každého většího kapra alespoň na dvacet minut, aby se po zdolávání trochu oklepal. Můj kámoš vytáhl na Labi kapra 19 kg, udělal pár snímků a okamžitě ho pustil do řeky. Netušil však, že dezorientovaný kapr pluje na hladině podle břehu, kde ho podebrala parta masařů a dala mu za uši. Kdyby byl tento kapr alespoň půl hodiny ve vezírku, kde by si trochu orazil, tak by se to nestalo !!! Proto každý větší kapr po souboji alespoň na chvíli do pytle !

                                        NPan Slamáček | Út 3.12.2002 15:59:48

                                        hrouzek> vysvetli mi jedno proc ji vlastne do toho saku? proc. jen pro fotku? v noci se fotit neda? nejak tomu nerozumim! jo jeste jednu otazku berete si sebou televizi?