Pstruh potoční - chráněný druh ?

Úmyslně kontraverzní, poněkud nadčasová otázka, která směřuje k možnostem při ochraně (záchraně) tohoto mizícího druhu.
Názory se liší, a to jak lokálně , tak i dle přístupu ke změnám v dosavadním způsobu obhospodařování P vod...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 24.7.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

Buri - Profil | Po 30.7.2007 21:16:56

eště jeden

    Buri - Profil | Po 30.7.2007 21:14:02

    Tak tokovýdle krásní potočáci jsou unás !
    Samozřejmě si plavou dál !!!!

      Výr - Profil | Po 30.7.2007 15:04:15

      ...chlááápci a...červenú kartu nemáte ?

        MRKnato - Profil | Po 30.7.2007 14:51:05

        Cottus : až přijdeš z práce, osvětli mě, co znamená to tvoje opravené vyjádření ve vedlejší otázce???? Jaká údržba? Co chceš zase udržovat? Ty jsi se z toho jízkování dočista pomátl.......

        Cottus - ® Po 30.7.2007 12:36:03
        ZN: možná jsem se blbě vyjádřil.....samozřejmě, že jde veškerou údržbu toků zvládnout finančně(třeba prof. firma), ale to musí pak být změněn celkový systém proplácení náhrad a brigád....

          Miloš_Dia - Profil | Po 30.7.2007 14:42:07

          ...manéž

            drozďák - Profil | Po 30.7.2007 14:10:17

            MRKnato: to nebyl šťastný příměr. Dost by ses divil....

              mildas - Profil | Po 30.7.2007 14:07:45

              Klasika. Jablka a hrušky, to celé mimo na druhou.

                MRKnato - Profil | Po 30.7.2007 13:58:23

                Mildas : je to asi tak, jako když by ti rodiče při narození uložily do banky 50000 za porodný a dalších 50000,-Kč z úspor a ty už nemusel celý život od svých 18 let makat. Taky krásný, že?

                  mildas - Profil | Po 30.7.2007 13:50:43

                  brach: Řekl jsem nemá a basta muddlerka ! :-))
                  Á propos: Jak to všichni víte, když to nikdy nikdo nezkusil ? Myslím zavřít na tři roky vodu a nechat makat matičku ?

                    MRKnato - Profil | Po 30.7.2007 13:49:09

                    Miloš Dia : Otavu neznám, ale zajímalo by mě, kdo tam loví a co? Ano mohou hájit, protože v krajském systému mohu jít nejen místní lovit jinam, kde se ale zvyšuje ryb. tlak. Pokud se bude hájit 3-5 let všude na P vodách, možná se stav zlepší o 0-30 %, ale už první rok lovu bude vše v původních kolejích. Hájit dalších 5 let?

                      brach - Profil | Po 30.7.2007 13:44:14

                      Jedinou malilinkou trhlinečku má - praxi...

                        mildas - Profil | Po 30.7.2007 13:41:54

                        MRKnato: Já bych nejraději neprodal povolenku žádnou. A na co taky ? Já prachy nepotřebuju ! Ona se mi ta voda zarybňuje sama. Že něco nefunguje tobě, tomu se vůbec nedivím. Moje teorie nemá jedinou trhlinku. Jen na tom patentovacím úřadě mají furt obsazeno.

                          MRKnato - Profil | Po 30.7.2007 13:41:42

                          ZN : tak proto bych nechtěl, aby byla "tvoje". Kdyby byla moje, udělal bych ale to samé. To by byl ale konec lovu.

                            Miloš_Dia - Profil | Po 30.7.2007 13:40:06

                            MRKnato:
                            No asi stejným způsobem jako uživatelé revírů Otava 7 a 8, ne ???

                              MRKnato - Profil | Po 30.7.2007 13:35:47

                              Šeptal : a co je placení za lov ve skutečné ceně? Proč ale platit 4x tolik? Aby to fakt fungovalo a bylo to dle českých privatizačních pouček?

                              Mildas : Čistě matematicky ti to vychází. V praxi to už několik let nevychází a také zapomínáš, že když budeš několik let hájit revíry, jak vyrovnáš výpadek za nekoupené povolenky?

                                mildas - Profil | Po 30.7.2007 13:31:21

                                Cottus: Já nic nechci, já mám všeho dost, dík. Názorově-přípěvkovou čistotu debaty Ti ale ohlídám ! :-))

                                  Cottus - Profil | Po 30.7.2007 13:29:17

                                  mildas: dobrá ! jdu do práce , tak to tady prosím Tě ohlídej,aby neodbočovali od tématu Po...
                                  Dík,něco Ti za to pak dám...!

                                    Michal - Profil | Po 30.7.2007 13:28:32

                                    mildas: ty sis zase nezavřel lahvičku od laku, že jo ?! :-))

                                      mildas - Profil | Po 30.7.2007 13:27:10

                                      Cottus: Nežer to tak pořád !
                                      Michal: Nemáš fantazii a jsi zoufale svázán předsudky. Na nohy si dám dva půlmetrové drátky. Budou trčet dopředu, na každém bude provázek a na něm chrostík. Pstruzi po něm půjdou a ................chápeš ???

                                        Cottus - Profil | Po 30.7.2007 13:22:55

                                        Huš,huš....
                                        Zase potočák ostrouhal!
                                        Však vás ty srandičky přejdou, až se nebude do čeho potopit...voda,toť čím dál vzácnější komodita....