Pstruh potoční - chráněný druh ?

Úmyslně kontraverzní, poněkud nadčasová otázka, která směřuje k možnostem při ochraně (záchraně) tohoto mizícího druhu.
Názory se liší, a to jak lokálně , tak i dle přístupu ke změnám v dosavadním způsobu obhospodařování P vod...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 24.7.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

Michal - Profil | Po 30.7.2007 13:19:29

brach: ten je dobrej :-)

mildas: a jak je hodláš udržet na hladině, abys náhodou netrhnul rekord ve freedivingu co se týče hloubky ?! :-)

    brach - Profil | Po 30.7.2007 13:16:02

    Michal:
    Karkulka šla navštívit nemocnou babičku. Potkal ji vlk a říká:"Nazdar krávo!"
    Karkulka mu odpoví" Já nejsem žádná kráva, mně říkají podle mé červené čepičky Karkulka!"
    Vlk na to: A kde máš tu čepičku?"
    Karkulka si sáhne na hlavu a vyjekne:"Jé, já kráva ji zapomněla doma!"

      mildas - Profil | Po 30.7.2007 13:15:03

      Marcel: Tos mě přivedl na myšlenku: Za 6 let přijdu k Otavě, během pár minut chytnu ze břehu dvě 70ky, svážu je (bo nejsem van dam a neumím rozštěp), přivážu si je na nohy a oni mě budou vozit za dalšími 70kami.

      Radím všem majitelům akcií Orvisu, Simmsu, Gumotexu atd, prodávejte, dokud je čas !!!!!

        Cottus - Profil | Po 30.7.2007 13:13:48

        hraji: když Tě tu tak vidím....Uvažuje MRS také o plošném hájení Po aspoň na některých tocích??

          Michal - Profil | Po 30.7.2007 13:11:54

          mildas: prosím prosím, ještě tu o Červené Karkulce :-)

            Marcel - Profil | Po 30.7.2007 13:06:44

            mildas: to je pěkná vidina, ušetřím za broďáky :-)

              Cottus - Profil | Po 30.7.2007 13:06:08

              ZN: MD má pravdu...
              Na mě ještě po pěti letech vykřikují, že jsem jim ukradl revír...a je to trapný stoják téměř, 1 ha...
              mildas: nic nového ...papírově to funguje!...v případě,že Tě tam nevezmou ,tak máš šanci na Soběšické 83 - Brno (plat i podmínky stejné)

                hraji - Profil | Po 30.7.2007 13:05:53

                mildas na Olšiny .... :-))

                  Miloš_Dia - Profil | Po 30.7.2007 13:03:59

                  jindra:
                  to je staré klišé, zkus něco originálnějšího.

                    ZN - Profil | Po 30.7.2007 13:03:44

                    mildas:
                    generálního ředitele. Zatím bych chodil na ryby někam jinam, ty jako kamarád by jsi mi pak cinknul, a začal bych jezdit na Krakonošovo. Souhlas?

                      jindra - Profil | Po 30.7.2007 13:03:00

                      mildas na hrad :-)))

                        Miloš_Dia - Profil | Po 30.7.2007 13:01:56

                        ZN:
                        Kdyby byla tvoje, tak už tě dávno uneslo svazové komando a uřízlo ti v přímém přenosu na LIPAN webu hlavu pletenkou...

                          mildas - Profil | Po 30.7.2007 13:01:07

                          Miloš: Jsou tam tři pstruzi. (jikernačky) a tři samci. Ti se vytřou a po všech peripetíích s mortalitou jich bude příští rok 3000. Za tři roky budou dospělí a bude jich tam bude na výtěr 306. (těch šest starých, trofejních) Mezitím se ale těch 6 původních vytře ještě dvakrát. Ať to beru z kterékoliv strany, za pár let přejdeme Otavu po sbírajících potočácích 50+ suchou nohou.
                          Neměl bych někde dělat ekonomického ředitele ? Nebo hlavního hospodáře ČRS ?

                            ZN - Profil | Po 30.7.2007 12:59:17

                            MD:
                            kdyby byla moje, tak i tu prázdnou řeku hájím do roztrhání těla.

                              Marcel - Profil | Po 30.7.2007 12:53:41

                              medvěd: No to každopádně, všechno co je víc jak tři je moc.

                                medvěd - Profil | Po 30.7.2007 12:48:09

                                Marcel:moc pstruhů?????????

                                  Marcel - Profil | Po 30.7.2007 12:46:45

                                  mildas: na Vltavě pokud vím tak je míra PO 45. Předpokládám že je to kvůli výtěru, ale vůbec nechápu proč tam místní (Zlatá Koruna) nasadili tlouště.

                                    Miloš_Dia - Profil | Po 30.7.2007 12:44:13

                                    mildas:
                                    Hájení máme, ale jaksi nevíme, kolik a jak velké násady tam nasypali.....hájit prázdnou řeku totiž nemá cenu.

                                      mildas - Profil | Po 30.7.2007 12:41:24

                                      Cottus, Marcel: Na Otavě už to máme. Hájení Li i PO.

                                        Cottus - Profil | Po 30.7.2007 12:40:47

                                        Marcel: mě připadá,že svazový činovníci mají mnohé společného s volavkami,kormorány apod....
                                        Také jsou mnohde nepůvodní a silně škodící!
                                        Asi i proto se tak rádi obalují řečmi o fenoménu,predátorech ...ono jim to vlastně vcelku VYHOVUJE !!
                                        .. aspoň je tak na co zvádět soustavný neúspěch...