Pstruh potoční - chráněný druh ?

Úmyslně kontraverzní, poněkud nadčasová otázka, která směřuje k možnostem při ochraně (záchraně) tohoto mizícího druhu.
Názory se liší, a to jak lokálně , tak i dle přístupu ke změnám v dosavadním způsobu obhospodařování P vod...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 24.7.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

NMarcel - Profil | Po 30.7.2007 12:33:00

cottus: dyk píšu, co mi na to jednatel odpověděl...
Mildas: proveditelné to určitě je, viz ČB, jenomže to by se muselo něco pro to udělat, tzn. práce a té je prý v Ostravě málo. Tak si jí šetříme ;-)

    NCottus - Profil | Po 30.7.2007 12:26:36

    mildas: s tím by šlo souhlasit....zkuste to navrhnout!!!
    drozďák : strašně jsi mě urazil...

      Nmildas - Profil | Po 30.7.2007 9:48:35

      Marcel: Asi jo, já jen říkám, že se mi to nezdá až taková blbost. Jestli je to proveditelné nebo ne, to neposuzuji.

        NMarcel - Profil | Po 30.7.2007 9:36:44

        mildas: a co na to jednatel US SMS? Řekne, že než by měli pstruhy sežrat predátoři tak ať je raději sežerou rybáři...

          Nmildas - Profil | Po 30.7.2007 9:30:26

          All: Kašlete na tu debatu, je to stále dokola.(ÚS,MO, privatizace)
          K otázce: Mně nepřipadá tříleté celoplošné hájení (nebo zavedení míry de facto se hájení rovnající) až taková ptákovina. Selským rozumem mi připadá, že vzniknou minimálně dvě generace ryb, které se mohou třít a hlavně zastávám názor, že na tom příroda ještě není tak zle a mohla by si poradit sama. Možná se pletu, ale tato zkouška min. nikomu neublíží a nestojí žádné peníze.

            Nšeptal - Profil | Po 30.7.2007 9:05:02

            MRKnato: Tos na to přišel sám? A co s tím. Privatizace? Ne, to je pro tvůj sluch falešný akord. Já ale věřím, že by to byl krok vpřed. Do hry by nevstoupili pouze zbohatličtí pásci.

              NMRKnato - Profil | Po 30.7.2007 8:59:53

              Šeptal : systém je zbytečně složitý a tím nefunkční. Většinu čuňáren si prosadí právě MO. Stále si myslím, že rozhodovat o přírodě a ekonomice rybolovu by měli odborníci. Ty však v MO nenajdeš. ÚS stále tančí, jak MO pískají a to není dobré.

                NMRKnato - Profil | Po 30.7.2007 8:53:01

                drozďák : velmi jsi mě potěšil, protože klauni a šaškové mohli a mohou říkat pravdu, kterou se nikdo říkat neodvážil a neodváží. Dík. Kolorit, který tu předvádíš ty,není klaunství, ale opeslost, protože pokud máš peníze, tak napráskej MO a ÚS které neplní dekrety, jdi do výběrového řízení, staň se jeho uživatelem a je klid né? Poštěkávání a poskakování není klaunství.....

                  Nšeptal - Profil | Po 30.7.2007 8:47:23

                  MRKnato: Pak je žádoucí změnit systém. Nikoli nevhodnému systému přizpůsobovat ostatní.

                    NMRKnato - Profil | Po 30.7.2007 8:46:19

                    Bosnac : jasná zpráva.

                      NMRKnato - Profil | Po 30.7.2007 8:43:33

                      Šeptal : ano, máš pravdu, původní - nepůvodní jde trochu proti sobě, ale něco je stav který by byl správný, ale v současnosti ho nelze dosáhnout ve struktuře nynějšího svazu. Je mnoho řek, kde reofilní ryby chybí a udržely by se tam a něco jiného je komerční rybolov, kde se provádí racionální chov - viz ošípané, kde bohužel mají v P vodách navrch Pd a Si. Ale ani toto není katastrofa. Je mnoho říčních revírů, kde se původní ryby neudrží, tak proč je nevyužít jako revíry vysaď a ulov?

                        Ndrozďák - Profil | Po 30.7.2007 7:51:02

                        šeptal: všude se najde pár klaunů. Tady na MRKu je to Pyzda s Cottusem. Už mi to přijde jako nezbytný kolorit tohoto webu :-))

                          Nšeptal - Profil | Po 30.7.2007 7:15:02

                          MRKnato: Tvá argumentace - viz srovnání Po a ošípané, kdysi výkřiky o nutnosti ochrany reofilních druhů, pak náhle o pozitivu druhů nepůvodních a pod. Tak se ptám. Máš to vážně tak rozdaný na betla, nebo si jen vytrvale děláš prdel?

                            NBosanac - Profil | Ne 29.7.2007 22:25:19

                            MRKnato : Ted jsi na to kapnul s integrovanou Evropou , a ta krest. kultura ted jen przni , uz nevalci .

                              NMRKnato - Profil | Ne 29.7.2007 20:07:24

                              Bosnac : kmenové uspořádání čehokoliv v integrované Evropě nemůže uspět.... a navíc už má křesťanská kultura období násilí za sebou.

                                NBosanac - Profil | Ne 29.7.2007 18:33:05

                                Jako pedant bych vymazal konecne CRS a MRS nebo alespon krajske hospodareni a byl by klidek .

                                  NMRKnato - Profil | Ne 29.7.2007 17:37:01

                                  Jako pedant bych pak vymazal i příspěvek "omyl"..... a byl by klídek....

                                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Ne 29.7.2007 17:06:28

                                    MRKnato: klid, napsal jsem sem příspěvek co patřil do muškařiny, a protože ho neumím přesunout, tak jsem ho vymazal a napsal omyl :o)

                                      NMRKnato - Profil | Ne 29.7.2007 16:22:20

                                      Ledňáčku : co je omyl? Volný průchod krajinou, možnost lovu ryb a zvěře daný již konstitučním zřízením? I.republika trvala jen krátce na to, aby se systém licencí k lovu mohl stát tradicí. Tradice toho současného trvají 3x déle, než prvorepublikové. To, že současný svaz ignoruje P revíry je fakt, ale chránění Po k zlepšení stavu nijak nepovede.

                                        NLedňáček (Iceman) - Profil | Ne 29.7.2007 15:09:55

                                        omyl