- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruh potoční - chráněný druh ?
Názory se liší, a to jak lokálně , tak i dle přístupu ke změnám v dosavadním způsobu obhospodařování P vod...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nschiwa - Profil | Čt 2.8.2007 13:42:28
Neříkám že se nenajdou MO které proto už něco dělají.Např. MO Upice hospodaří na své mimopstruhové řece UPA 4.Z cca 10 návštěv sem potkal 4krát ryb.stráž a 2krát se stal svědkem vysazování potočáků,duháků,sivenů,lipanů a úhořů.Samozřejmě mají v Havlovicích chovný rybník,pod ním sádky, a 2 chovné potoky pro získávání gen.ryb.Při poslední návštěvě min týden sem během celého odpoledne chytil na 2km úseku hafo lipánků(max 33),11sivenů(max38),9potočáků(max 35),1 lína a 2 tlouště,to nenachytám na středočeských pstruhovích revírech za celý rok.
NCottus - Profil | Čt 2.8.2007 13:23:44
Ale životní prostředí pro ryby není totéž!!!
Tam to (aspoň na P vodách) začíná , ale i bohužel končí!!!
Ndrozďák - Profil | Čt 2.8.2007 13:18:28
A netýká se to jenom této otázky.
NCottus - Profil | Čt 2.8.2007 12:45:51
Stávající systém nepodporuji ( ani členským ne), protože je komunistický a tutíž zločinný ...minimálně k přírodě!!!
NZN - Profil | Čt 2.8.2007 12:42:08
takže vlastně podporuješ současný systém, jen se snažíš o socialismus s lidskou tváří. Rozumím tomu dobře?
NCottus - Profil | Čt 2.8.2007 12:35:43
Abychom si jednou pro vždy v tomto porozuměli..: LZE to řešit FINANČNĚ,
bez alibismu brigád...ale je nutno tuto finanční laťku přenést celkově do systému...a ten je plný bafuňářů,zkorumpovaných úředníků a nemajetných lenochů v MO,kterým daný stav plně vyhovuje!!!
NZN - Profil | Čt 2.8.2007 12:29:58
všeho do času. Ono se za ten nos někdo chytne :-)
Cottus:
já ti fakt nerozumím. Poukazuješ na soudruhy a přitom pořád píšeš o přiložení ruky k dílu a propaguješ " sběr cukrovky" dobrovolníky.
NCottus - Profil | Čt 2.8.2007 12:25:05
ToŤ faktická ukázka" kontroly"...aneb soudruh soudruha nežere...
NMiloš_Dia - Profil | Čt 2.8.2007 12:13:16
Stát na kontrolu zvysoka sere, protože se zřejmě domnívá, že jí za něj dělá jediný oprávněný a kompetentní "spoluvlastník"....V zásadě je možné i to, že si stát myslí, že jeho "partner" je kompetentní natolik, že všechno funguje na 100%, tudíž kontroly není třeba...
NZN - Profil | Čt 2.8.2007 12:09:06
Já např.nesouhlasím ani s jedním bodem. Nelze direktivně nařizovat, co má a co nemá hospodář dělat. Každý revír je jiný. Tvůj model je zase jen socialistické hospodářství. Jednotliví majitelé (nájemci) by věděli nejlépe, co a jak. Proč by měli mít své sádky, když si mohou produkt nakoupit. Proč by měli zvyšovat či snižovat plošně míru? Já bych to nechal na nich, to samé s cenou.
No, a pokud by nevěděli co a jak, tak by jim majitel(stát) jednoduše zrušil pro špatné hospodaření smlouvu. Chtělo by to jen důslednou kontrolu hospadaření od majitele-státu. Řeky a ryby v nich nejsou v žádném případě jen rybářů, ale je to národní majetek.
NCottus - Profil | Čt 2.8.2007 11:47:39
Což takhle dát horní míru na Po (třeba 33)?????
NŘízek - Profil | Čt 2.8.2007 11:35:23
Nschiwa - Profil | Čt 2.8.2007 10:59:18
2.každá MO obhospodařující pstruhový revír by měla mít sádky pro produkci PO a Li.
3.Starat se a vysazovat plůdek PO do chovných potoků.
4.Se vztoupajícím rybářským tlakem snížit počet ponechání ryb(před 20ti lety 3krát mín rybářů=v dnešní době třikrát mín ponechaných ryb.)
4.Zrušit celosvazové povolenky.U své domovské MO byste si mohli zakoupit povolenku na revíry které obhospodařuje.Pro mimo místní by se vydávaly povolenky za vyžší cenu 150kč/den.
5.Důsledná kontrola nejméně 2krát denně
NMRKnato - Profil | Čt 2.8.2007 10:18:37
NMRKnato - Profil | Čt 2.8.2007 10:04:43
- Lovec nikomu neřekne, kde a co ulovil, protože by příště ostrouhal.
- Sportovní rybář se s úlovkem musí pochlubit, říci, kde ho učinil a usvědčit se, že je stále lepší, než di druzí.
NMRKnato - Profil | Čt 2.8.2007 9:57:03
NMRKnato - Profil | Čt 2.8.2007 9:51:53
Nkarelc - Profil | Čt 2.8.2007 9:48:42
NMRKnato - Profil | Čt 2.8.2007 9:43:18
Kde to žije - muškaření
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:25NPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
CK ALBA tour s.r.o.
Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových...














