- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
boilies
dakujem
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NMARTINS - Profil | Po 16.7.2007 20:58:11
Nsidneyv - Profil | Po 16.7.2007 15:12:23
NFredyn - Profil | Ne 15.7.2007 21:54:46
At nereknes tak k tematu :o))) na hotovky sem nikdy nic nechyt, jen par malych kapru, asi 2 roky na hotovky nechytam a ani se o ne nezajimam ale treba se za ty 2 roky neco zmenilo, ale ja uz si boilie jen delam,navic vetsina hotovek sou jen predrazeny smejdy ale mozna se pletu????
Nliborcarp - Profil | Pá 13.7.2007 20:16:19
NFredyn - Profil | Pá 13.7.2007 20:08:18
Co se tyce otazky- na hotovky hovnochyt, jedine na vlastni
NFredyn - Profil | Pá 13.7.2007 19:59:02
Nliborcarp - Profil | Pá 13.7.2007 19:51:35
NFredyn - Profil | Pá 13.7.2007 19:34:50
Nliborcarp - Profil | Pá 13.7.2007 19:30:35
NFredyn - Profil | Pá 13.7.2007 19:27:17
Nliborcarp - Profil | Pá 13.7.2007 19:16:47
Nbodie - Profil | Pá 13.7.2007 19:09:04
NFredyn - Profil | Pá 13.7.2007 18:15:22
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 16:39:48
A co se týče druhé části tak si mě velice mile překvapil !! na to, že řikaš že si začatečník, prtože máš naprostou pravdu stím, že se něktří kapři naučili rozpoznávat kuličku z háčkem od běžných. jednak je to vysvětlení, proč jsou mnozí kapři takřka nechytatelní a navíc je to i ověřeno, že kulička z háčkem zůstane netknutá ležet, zatímco všechny dokola jsou už pryč. Kapr tu kuličku z háčkem pozná zřejmě proto, že se nechová tak volně jako ostatní, a taky na ní musí při nasávání použít větší sílu -je těžší. tato myšlenaka mě napadla už dávno a pomalu ji začínám realizovat tím, že používám jemnou návazcovou šňůru pro lepší pohyby nástrahy a lehký háček. Ale hlavně se snažím vyrábět směsi které jsou neutrálně vyvážené.
NBobPaar - Profil | Pá 13.7.2007 15:07:39
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 13:45:45
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 13:35:29
I když Maty je odvezený z Mušova a je to zřejmě ryba, která potřebuje velké množství potravy, kterou jí její domovina nabízela. Je docela možné, že teď je to jinak a ta ryba proto přešla na boilie.
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 13:31:14
Ale stejně si myslím, že pokud se kaprovi předloží to pravé při intenzivním vyhledávání potravy, tak tím nepohrdne i jedinec, který se tím po nějakou dobu vůbec nevzrušoval.
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 13:14:49
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 13:07:36
Jen stěma slavnýma jezerama mam trošku jiný názor. Když se na těchto jezerech začali pořádat závody a různé akce, při kterých se hodně krmilo, zaznamenali se nezvyklé velké hmotnostní přírustky, takže kapři boilie akceptovali jako alternativní zdroj potravy. Jenže v poslední době už to na těchto jezerech není to co bývalo, ale to může mít za následek spoustu věcí: opatrnost - nedůvěra v montáž a nástrahu. kapři zjístili, že když budou žrát přirozenou potravu tak jin nehrozí žádné nebespečí.
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 13:06:34
Já bych chtěl vědět jestli se něčeho podobného dá vůbec docílit na vodě, která je na přirozenou potravu hodně bohatá, říkám si jestli to není proti přírodě, aby kapr tu přirozenku začal odmítat a žral jen tu novou umělou věc.
Je mi jasné, že kapr bude žrát to co lépe uspokojí jeho potřeby, je celkem logické, že dá přednost kvalitnímu boilie, před nějakým druhem méně kvalitní přírodní potravy. Pokud, ale ta přírodní nabídka bude bohatá(jako např . na Nových mlýnech), tak to podle mě není možné udělat z něj čistě boiliežrouta. Hrají tu roli určitě i jiné aspekty jako třeba kaprovy negativní zkušenosti s kuličkami .....
NJozka - Profil | Pá 13.7.2007 12:56:57
To same sa da udelat na kaprovi,ale zapomen,ze nezezere nejakeho cerva,slimacka atd.!!!!! Jozka
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 12:51:03
Další podmínkou je, že revír by musel mít dostatek přirozené potravy, aby ryby nebyly na to boilie odkázané, to by to celé ztratilo význam.
Já si myslím, že tahle závislost kaprů na boilie závisí strašně moc na úživnosti revíru. Myslím, že to je problém všech těch světových slavných jezer, ryby tam díky nabídce přirozené potravy narostly do obřích rozměrů, ale je problém je chytit, protože nemají pořebu žrát nějaké boilie(byť sebekvalitnější).
Podle Paisleyho existuje část ryb, ketrá boilie nikdy žrát nebude, protože ho zkrátka nikdy nebude považovat za potravu a já věřím, že jich není zrovna málo.
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 12:42:07
Stím jedním typem bobulí sem si nejsem jit jak dlouho by byla schopna fungovat. Zaleží totiž na mnoho faktorech a potravinových navycích ruzných jedinců.
NBobPaar - Profil | Pá 13.7.2007 12:27:41
Mozno by som sa ece spytal idem prave teraz na tri dni a chcem kupit richwort KG1, mate s tym niekto skusenosti??? dakujem
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 12:27:25
Zajímalo by mě jestli by ryby požívaly pořád tu stejnou věc, pokud by byla hodnotná a sypala se jim denně na nějaké místo opravdu takhle dlouhodobě.A jestli by ryby třeba úplně časem vypustily přirozenou potravu, samozřejmě předpokládám, že by ta věc byla vážně hutričně i chuťově vyvážená a bylo by jí dostatek.
Taková byla jedna z prvních boilie teorií(myslím, že jejím autorem byl Fred Wilton). Chtěl vyrobit věc, která by kaprům úplně nahradila přirozenou potravu, myslím ale, že ji nikdy úspěšně do praxe neuvedl, nebo ji aspoň nešlo dokázat.
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 12:14:33
NUnca - Profil | Pá 13.7.2007 12:08:03
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 11:58:15
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 11:52:07
Problem je vtom, teměř 90% rybářů lovících na boilies loví právě na tyto voňavky, protože jim to spolehlivě relativně rychle nachytá ryby, jenže z dobou klesá lovný průměr ryb, prtože větší kusy vyhledávají kvalitnější vyživnější potravu a ne tu co jim jen zaplácne žaludek a natropí potíže se zažívaním kvuli divným chemikaliim. Navíc pokud to kapří nesní a zůstane to ležet ve vodě, tak to začne plesnivět diky tomu, že se to nemůže rozpadnou aby to sežraly menší ryby.
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 11:49:26
On se podle mě ptal čistě na kupovačky, chápu to tak ze zadání otázky.
NUnca - Profil | Pá 13.7.2007 11:34:04
Ntomm - Profil | Pá 13.7.2007 11:25:57
BobPaar> Plně se ztotožňuju s tím co Petr napsal. Zase se začínám pozvolna ke kupovačkám vracet. Postupem času jsem si našel druhy, které mě i kaprům vyhovují. Neboj se toho, moc nešetři a ty své taky určitě najdeš.
NPetr Koch - Profil | Pá 13.7.2007 11:17:20
Ale co velké vody, nebo řeka, jednoduše vody s podstatně větší obsádkou a s migrujícíma rybama? Troufám si říct, že na takových vodách se dá chytat i dlouhodobě i na ty voňavky a to právě proto, že připlouvají nové ryby.
Co se týče mých zkušeností, Tuttina od Ryčiho funguje a je to plastelína asi jen s kvalitní esencí.
Jinak lepší variantou je chytat na kvalitnější věci, navonět si můžeš i ty.
Je těžký říci, které hotovky jsou špatné, myslím, že na každou se někdy pěkná ryba splete:o)))
NNo name - Profil | Pá 13.7.2007 9:08:27
Jinak ostatní druhy, které znáš jsou na 99% tvořene ze směsi 50/50.
Směs 50/50 není nic jiného než velice levnou zálkadovou směsí tvořenou nějakýma obyčejnáma rostlinnýma moukama a tudíš nemá téměř žádnou nutriční hodnotu a proto se považuje za navoňané plastové kuličky, kterých je v obchodech mraky.
Kde to žije - kaprařina
8:49NBoilies TB baits- chytací řada 48
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:04NOhře, úlovky, nástraha 1055
7:24NKrátkodobá kaprařina x 10040
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73















