- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Trapas a kuriozita
Muzete napsat jaky jste na rybach zazili nejvetsi trapas nebo kuriozni prihodu?
Autor diskuse: Denny - Profil , 24.2.2007 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nprofo - Profil | Po 26.2.2007 11:55:04
Není to sice má historka, ale budiš. Kamarád (přezdívkou Bublina) byl vášnivý rybář. S Paterou si vyrazili na ryby. Po rozložení cajků se jal bublina nahodit. První nához vyšel dobře a po zavěšení čihátka se ujal druhého prutu. To byl asi ten zlomový okamžik, kdy se to začalo dít a nic se mu už asi zdařit nemělo. Druhý nához pro bublinu znamenal poslední pohled na plachtící podběrák do věčných hloubek místního rybníka. No nic pomyslel si a po vytažení znovu nahodil. tentokrát se to již obešlo bez problémů. Ty měli následovat až později a taky se dostavily. Asi po +- hodince lovu se jal přehodit. dal novou nástrahu, naplnil krmítko a rozhodl se, že bude nahazovat systémem přes hlavu. Jeho rozmah byl tak vehementní, že volný konec s nástrahou se zapíchl no plachty kolem projíždějícího kamiónu a chudák Bublina jen tiše pootočil hlavu a dal sbohem celému návinu vlasce na své cívce. No konce byl takový, že nic moc nechytli, ale každý si odnesl mnoho sebou domů. bublina zkaženou náladu a výhled na nový podběrák a nutnost nového návinu na cívku a Patera, tak tomu moc nechybělo k mokrámu textilu, jak si do něho málem krůpnul při zápasu bubliny s kamiónem. Pochybuji, že jste někdy měli někdo na svém prutě potvoru přesahující svou váhou 20 tun. Bohužel se mu ji nepovedlo, ani na těch lanech co používá otočit....:-)))))
NAzbest - Profil | Po 26.2.2007 9:38:15
Jednou jsem na Orlíku stahoval vlasec a v půlce odhozenejch metrů na vlasci visel rak.Normálně se držel klepetem za vlasec,jak nalitej bezdomovec madla v tramvaji:-)).
NAzbest - Profil | Po 26.2.2007 9:36:19
TORARYK-Docela by mě zajímalo,jestlis tu historku se sumcem vymyslel,nebos jí obšlehnul(jak tady někdo psal,že četl na "Chyte" kdysi od někoho jinýho tu samou..).....
NTORARYK - Profil | Ne 25.2.2007 23:11:27
kolči^:--jak je to jen možný??ta žába je nějakej vláčkař nebo si na ní vláčel ty :-D
NKolči - Profil | Ne 25.2.2007 22:29:37
mildas: taky slušný:-)
Měli by si, klucí žabácký, hlídat na koho to skáčou...:-)
Měli by si, klucí žabácký, hlídat na koho to skáčou...:-)
NWamp - Profil | Ne 25.2.2007 21:59:01
Pytlák: Je to prostě tak dá se najít i v odb. literatuře - vem to z druhý strany jak dobře se zase na jaře mají žabičky...., ale chudák ryba poloslepá vozí nadrženýho žabáka...
Npytlák - Profil | Ne 25.2.2007 21:41:38
Wamp: Tý vo*e to ti žabáci jsou fakt tak nadržený že nepoznaj rybu od žáby? A že tři žabáci na jednu žabku? A dokonce žabák se žabákem? To snad ani není možný:-)
NWamp - Profil | Ne 25.2.2007 21:22:34
Chlapi: ohledně těch žab - děje se to vždy na jaře a počátkém léta, když žabáci hledeají samičky - pořádají na ně úplné lovy - samiček je vždy nedostatek - páření žab vypadá tak, že si sameček samičku tzv. osedlá a přední nohy jí zaklesne do prohlubní pod jejíma předníma nohama a na několik dní až týdnů se s ní "spojí" - samečci jsou hormony tak zblblí, že při nedostatku samiček si na několik dní osedlají i třeba tři samci jednu samičku nebo dokonce sameček samečka a vydrží tak třeba týden - tento úchop je neuvěřitelně pevný - náhodně se stává, že takový pološílený sameček v páření, překvapí v noci kapra nebo jinou rybu např. pod pobřežním porostem, kde se krmí nebo z nějakého jiného důvodu poflakují. sameček - žabák automaticky hladá prohlubně pod samiččinýma nohama a nalezne oční důlky. Zde se velice pevně zaklesne a a poté kapra pološíleného bolestí "sedlá" tak dlouho dokud neuhyne hlady. V případě, že jej z nějakého důvodu opustí dřív mívají takto postižení kapři poškozený zraka a slizovou ochranu v okolí žaber - často onemcní - v Sev. Čechách jsou je několik takových lokalit, kde je tento jev tak čatý, že jej místní rybáři vyhledávají a zpitomělým kaprům, kteří se více méně pouze plácají u břehu jejich jezdce sundavají...tato informace není ve stylu - jedna paní povídala, prostě je to skutečně tak - zblázněné hormony jsou svinstvo.
NJKL - Profil | Ne 25.2.2007 20:30:28
brach: Sám jsem to nevidě, ale z doslechu a fotek vím, že se to stává. Dohadovali jsme se jak je to možné - kolega - starší a zkušenější - tvrdil, že když kapr plave při hladině, tzv. loká vzduch tlamou nahoru, žába mu skočí na hlavu v domění že jde o vhodné stanoviště. A protože žáby dopadají na přední nohy, a oko kapra je těsně pod hladinou .....
Bylo by to možné?
Bylo by to možné?
Nmildas - Profil | Ne 25.2.2007 20:24:03
brach: Neuvěřitelný, díky za odpověď.
Tak taky přidám kamarádovu příhodu, i když na Kolčiho asi nemá.
U všech jsem byl. Na Moravici urtrhl kamarád velkého lipana i se třema mouchama na návazci. Zanadával, udělal nový forpas a chytali jsme dál. Po chvíli záběr, zásek a on hlásí další pěknou rybu. Při zdolávání se vynořovaly z vody mušky. První,druhá, třetí........ale pak čtvrtá a pátá. Kamarád si chytil toho samého lipana ale jak. Poslední muškou nového návazce se strefil do milimetrového očka první mušky starého forpasu na jehož konci byl stále ten lipan.
Tan samý kamarád na Otavě pod jezem utrhnul opět celý návazec. Postavil nový a po třech hodinách si ten utržený návazec chytil o půl kilometru dál. Samozřejmě opět háčkem do očka minulé mouchy.
Tak taky přidám kamarádovu příhodu, i když na Kolčiho asi nemá.
U všech jsem byl. Na Moravici urtrhl kamarád velkého lipana i se třema mouchama na návazci. Zanadával, udělal nový forpas a chytali jsme dál. Po chvíli záběr, zásek a on hlásí další pěknou rybu. Při zdolávání se vynořovaly z vody mušky. První,druhá, třetí........ale pak čtvrtá a pátá. Kamarád si chytil toho samého lipana ale jak. Poslední muškou nového návazce se strefil do milimetrového očka první mušky starého forpasu na jehož konci byl stále ten lipan.
Tan samý kamarád na Otavě pod jezem utrhnul opět celý návazec. Postavil nový a po třech hodinách si ten utržený návazec chytil o půl kilometru dál. Samozřejmě opět háčkem do očka minulé mouchy.
Nwenda - Profil | Ne 25.2.2007 18:17:57
S tou žábou to bylo určitě na jaře co? Já to už taky viděl unás. Jinak přidám ještě jednu kuriozitu a to tu, že jsem s kámošem jednou chytal ze splavu na řece Olši a kámoš měl najednou brutální záběr, zasekl a nemohl stím hnout, tak jsem se vyslékl a čel pod splav, kdyby tam náhodou byla ryba, aby se pohla, jenže ten blázen chytil digitální hodinky, které byly zaklesnuté mezi kameny a stále jely. Jinak ty hodinky tam byly asi docela dlouho, kovové části na řemínku byly úplně snilé rzí a displej celý porostlý řasou :D
Nbrach - Profil | Ne 25.2.2007 18:11:50
mildas - to bych si nedovolil. Tehle bionesmysl přírody jsem poprvé viděl tak před - no, to už je dávno při výlovu rybníka Školní u nás ve Křinicích. Rybník plivátko musel zůstat na nízké vodě o den déle a hned se objevily jezdci.
NFreefish - Profil | Ne 25.2.2007 18:09:43
Taky jsem šel jednou s kámošem koncem listopadu na dravce(on dravce chytal poprvé) a měli jsme kýbl plný vody s rybkama.Po nahzení ,nečekaně brzy přišel záběr na kamarádův prut, on nelenil a místo toho,aby povolil vlasec, tak asi v domění kapra zasekl ihned. Na menším srázu neudržel balanc a skončil řití v kýblu. Statečně řekl,že domů nejdeme,ale když se mu na kalhotech udělalo zmrzlé kolo změnil názor.
NVítek - Profil | Ne 25.2.2007 18:08:02
brach: oni jim to zas kapři oplatí na pulcích(aby nám tu diskusi ochranáři netípnuli :))))
Nbrach - Profil | Ne 25.2.2007 18:01:54
U nás říkáme - "žába jezdec" a stává se to hlavně při nižším stavu vody, kdy si žába dokáže "osedlat" kapra, který, protože nevidí , nejde ke dnu, ale plave neustále na hladině, takže se žába může kdykoliv nadechnout. Kapr nakonec oslepne....
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"











