MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Přívlač a to ostatní

Prostor pro ty, kteří chápou rybaření jako zdroj zábavy.

Autor diskuse: Flip ®
Zařazeno do: dravci - ostatní, 21.2.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8.363 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Big Mike - ® Ne 23.4.2017 22:07:41
sliver >> jooo hochu, i mistr tesař se někdy utne! Ale už sem se z toho dostal, podpořila mě rodina, kolegové v práci...
N otoš - ® Ne 23.4.2017 19:46:12
čolkař,zloch >> Žernoseky (vinařství) znám, ale kuwa s Pálavou to nesrovnávej!...to by si mi nasr.l...:-)))
PS.: není hezčího místa u nás!
N CharlieTrapper - ® Ne 23.4.2017 19:38:09
Transalp2 >> Definice je jasná a kdyby se všichni chovali slušně, tohle by se řešit nemuselo. Ale spát ve stanu 20 m daleko nebo 2 m od prutů a nevzbudit se ani když někdo přijde, tak to se nezlobte, ale to je přestupek.
N CharlieTrapper - ® Ne 23.4.2017 19:35:51
kritik >> Svolává to vedoucí RS a myslím že na Vás nezapomene :-) A k diskutování je toho pořád hodně, nejenom v oblasti RS.
N kritik - ® Ne 23.4.2017 18:51:19
CharlieTrapper >> Výborně. Doufám, že na mne nějakým "nedopatřením" nezapomenete a na onu plánovanou schůzku RS dostanu v předstihu pozvání.
U Boršovského kulatého stolu toho bude tentokrát k prodiskutování opravdu hodně.
N čolkař,zloch - ® Ne 23.4.2017 18:40:11
kritik >> no nejsou to Žernoseky,ale snad se neotrávíš...
N otoš - ® Ne 23.4.2017 18:07:08
kritik >> ahojky, to vinařství znám, dělá dobrá vína! Portugal mám rád.
N kritik - ® Ne 23.4.2017 17:46:10
otoš >> Ještě k té nezapsané docházce, kterou jsi mi tady vytýkal.... Je docela rozdíl,jestli si zapomene dopsat docházku rybář, který si jde sednout na pár hodin k vodě.....stát se to může, jsme lidi....
Během dobu lovu nosntop ti nezapsaná docházka po půlnoci umožňuje zapsat rybu, kterou pěkně vyloupneš třeba v 6h ráno následujícího dne.
V tomhle já problém tedy vidím....
Jinak jsem uposlechl tvé doporučení a dneska večer tohle vysosnu.....Je to pitné? :)
N Transalp2 - ® Ne 23.4.2017 17:14:01
Scanix >> Tak ano .. myslel jsem oravdové rybáře , ne partičky jinak hodnejch tatíků co se jedou jednou do roka k vodě ožrat a udělat bordel o:)
N Scanix - ® Ne 23.4.2017 17:08:34
Transalp2 >> problem v zasade neni az tak ta 2m vzdalenost, ale kdyz prijdes na kontrolu, zabzukas jim na hlasic a vsichni chrni a jsou tak ozrlali, ze nevi o svete. Podle me to s rybarenim nema nic spolecneho, bud lovim ryby a nebo popijim, oboji naraz se neda delat na 100%, jde pak o zdravi, at cloveka nebo ryby ;)
N Transalp2 - ® Ne 23.4.2017 16:59:09
CharlieTrapper >> Je to divné v době hlásičů a odposlechů , koukat z metru na pruty ...) Natož u kaprařů , kteří je stejně nechávají nějakou dobu "jet" ... )
N CharlieTrapper - ® Ne 23.4.2017 14:02:35
kritik >> Vzdálenost u prutů je neustále diskutovaný problém. Pravidla hovoří jasně: "...že osoba provádějící lov je u udic přítomna tak, aby s nimi mohla bez prodlení manipulovat...". Navrhoval jsem, aby se stanovila pevná vzdálenost, např. 5 m, ale neprošlo to. Pokud bude ta formulace takhle vágní, bude pořád předmětem sporu. Pokud se týká schůzky s RS, je naplánována, myslím že na první polovinu května. Tak se tam určitě potkáme.
N sliver - ® Ne 23.4.2017 9:09:25
otoš >> jojo, máš pravdu, ti místní porybní, to jsou robocopi a ne lidi. Taky si stále pamatuju, jak tu na podzim proběhla fotka trofejniho potočáka s gratulacema, kterou sem dal porybny. Fraška k popukani. Voni chcou být horší než kontrola z financaku, brrr
N kritik - ® Ne 23.4.2017 9:08:44
otoš >> Hele Otošu, já to s humorem beru, jinak bych se z toho v životě po+ral....K té nezapsané docházce, pokud jsi četl pozorně tak jsem napsal, že to RS vždy řešila domluvou, vyjímečně zápisem, pouze v součtu několika přestupků byly sebrány noty.Tož tak. Dotyčný si vytřel ospalky z očí, dopsal docházku a bylo to v klidu.
Dokonce jsme měli pravidlo, že Hněvkovická stráž a pošťák v noci zvoní třikrát.
Jinými slovy jsi dotyčnému třikrát zapípal na hlásiče nebo zarumploval rolnou na sumce, než jsi ho došel do bivaku vzbudit. S rizikem, že je to jeho majetek, na který nemáš co sahat.
Výsledkem zase pouze zápis. Dělali jsme to hodně s nadhledem.
Včera jsem nad tím ještě krapet přemýšlel, kamarád dovezl flašu domácí slivovice ze Slovenska, proto ten pozdní zápis :)
Na nostopce život nestojí, já se z toho nepodělám a život bude plynout dál.
N otoš - ® Ne 23.4.2017 7:04:23
kritik >> No teda Ladislave....dovol mi zareagovat...K tomu bodu, že si zapomeneš zapsat docházku...Se mi to stalo! A víš proč? Jsem člověk! a ne švýcarské hodiny....Když jsem to pak zjistil na konci při odchodu, když jsem chtěl proškrtnout kolonku, sám jsem nechápal, jak je to možné... Nikdo mi nekontroloval, takže bylo vše OK. Stát se to může i jinému. Já byl v domnění, že jsem si příchod zapsal, prostě mi v tém mžiku jinak ,,zapracoval" mozek...Dělat pak problém rybáři je ,myslím si, tak trocha ne košer. A že někdo usne u vody?....Já několikrát jsem usnul i v práci...A zápočťák mi nikdo nevzal. Buď trochu i člověkem! Uvidíš, jak se ti pak bude lépe žít a budeš i šťastnější. A to vše ti napomůže i k delšímu pobytu na Zemi... A pamatuj...někdy i kapka humoru je lepší nežli řízek cpát hladovému Somálci.... Přeji ti hezkou neděli! A dej si k obědu 2 dcl moravského vínečka...doporučuji vlašák z Perné, nebo Pavlova....
N kritik - ® Ne 23.4.2017 1:18:02
CharlieTrapper >> Co je podle Vás drobný přestupek? To, že naprostá většina rybářů s nahozenými pruty během nonstopu chrápe tak, že není schopna reagovat na příjezd RS a případný záběr ryby na nahozených prutech kolikrát ani neregistruje, protože je prostě neprobudí? :))
Že spí ve stanech a v bivacích, někdy i v autech mnohdy několik desítek metrů od nahozených prutů?
Na Mrcku se už několik let řeší téma vzdálenosti od nahozených prutů, případy zadržených povolenek za to, že si dotyčný odskočil vykonat potřebu do křoví nebo že usnul v křesle kousek od nahozených prutů......
Vždycky jsem se v duchu těmto příspěvkům smál a říkal si, že by si dotyční měli "hodit" pár kontrol v noci na vodě nonstop, aby byli v obraze.....
Či neosvětlené místo lovu, aby si dotyčný třeba "neplašil" sumce nebo nepřilákal RS?
Nebo nedopsaná docházka?
Všechny tyto vyjmenované přestupky byli RS hodnoceny jako méně závažné, byl učiněn zápis do povolenky či domluva, pouze v případech součtu několika přestupků byla odebrána povolenka....
RS postupovala značně benevolentně, jsem přesvědčen že mnohde jinde v jiných krajích by RS sbírala povolenky bez mrknutí oka za jeden z těchto přestupků.
Tímto se snažím naznačit, že statistika mohla být ještě podstatně krutější.

Činnost RS je mi známa, měl jsem možnost nahlédnout do statistik kontrol jednotlivých RS ve dvou Budějovických organizacích za poslední dva roky.To, co jsem viděl není k zamyšlení, ale k pláči......Obdobné to bude i v dalších MO.
Zmiňujete tady, že máte kvalitní RS na Lipně a na Hněvkách. Namísto toho, aby jste se s těmito lidmi s bohatými zkušenostmi z daného revíru jako výbor třeba jednou za rok sešli, vyslechli si kde nás tlačí bota a zkonzultovali s nimi případné kroky, rozhodnutí či omezení na dané vodě postupujete přesně opačně.
N Denny - ® Ne 23.4.2017 0:30:17
CharlieTrapper >> Ja jen monitoruju z povzdali,ale co jsem cetl mesice zpet,tak mam pocit,ze se dela vse pro to,aby ta kvalitni RS mlcela nebo se na jeji pripominky a nazory kasle.
N CharlieTrapper - ® So 22.4.2017 22:41:54
lerak >> Tohle je přesný popis kvality některých strážných z nichž někteří se vehementně dožadují povolenky zdarma. Na druhé straně máme kvalitní strážné, kteří výkonu RS věnují hodně času a nebojí se chodit ani v noci - viz např. strážní na Lipně a Hněvkovicích. Paradoxem je, že poslední dobou se ozývají právě ti nekvalitní a kvalitní mlčí.
N lerak - ® So 22.4.2017 22:18:55
CharlieTrapper >> nemínil jsem zbavovat se strážných (a vlastně to ani nejde, my ČRS jim činnost zřejmě ani utnout nemůžeme), ale na druhou stranu : k čemu jsou nám tací, kteří se ptají (aktuální zkušenost ze 16.4), proč nemá pstruhař zakroužkované datum ? A když přijdou 2 nezávisle za sebou v průběhu 60 minut, zkontrolují noty a ani jeden se nepodívá na používanou nástrahu (protihrot)...Jde jim jen o počet zápisů ? :-) Ale to je na dlouhé povídání a téměř každý ví, jak to u těch revírů vypadá...
N Scanix - ® So 22.4.2017 22:17:18
Big Mike >> asi bych taky zminil, ze vetsina clenu RS je v pokrocilem veku a nejsou prilis schopni fakticky vykonavat sve povinnosti. Nadruhou stranu, zajem o nove cleny RS neni, nemyslim tim svou osobu, lec jsem si diky jedne bote navzdy zavrel dvere, ale jine mlade kluky, kterym se stav u vody nelibi a radi by s tim aktivne neco provedli a o povolenku zdarma jim opravdu nejde, tak v cem je problem, pockame az pomre starsi generace, nebo se to clenstvi RS bude brat trosku vazne a zodpovedne?!
N CharlieTrapper - ® So 22.4.2017 22:14:54
FRANK71 >> Tak to opravdu nevím, jak by se kdo zachoval, nemohu předjímat. Pokud se týká dětí, je zákon nedokonalý. Děti předškolní a malí školáci neumějí číst a psát a tak nemohou splnit podmínku získání RL a proto dělají kurz a zkoušku až okolo deseti. Je samozřejmě společenským zájmem, aby malé děti měly možnost se s rybolovem seznámit a vyzkoušet si ho. Proto je tato praxe naštěstí obecně a plošně tolerována, protože ještě pořád existuje dostatek lidí i strážných používajících zdravý rozum :-)
N CharlieTrapper - ® So 22.4.2017 22:09:06
lerak >> Ne sice takhle, ale podobně je to navrženo. Není cílem se zbavit strážných, ale víc podpořit ty výkonné, co to dělají dobře a poctivě.
N FRANK71 - ® So 22.4.2017 21:55:13
CharlieTrapper >>když už si chcete hrát na slovíčkaření. Není to obec,ale
Obecní úřad obce s rozšířenou působností. Jinak je srandovní, že svaz chce úkolovat RS, která má dohlížet jestli neporušuje sám zákon. Dále Rs ,, může,, ukládat a vybírat pokutu v blokovém řízení za spáchání přestupku. Takže sankcionovat( lidově trestat). To, že se to neděje je jiná.
A na závěr bych se zeptal, jak by se KK ke mně zachovala, kdybych narazil na nekompromistni RS, která by mě zadržela povolenku za to, že jsem umožnil osobě mladší 10 let manipulovat s prutem, což zákon neumožňuje, ale svaz si dovolil jít nad rámec svých pravomocí a toto napsat do BP. A jak by se zachoval následně svaz, kdyby mě na základě tohoto přestupků správní orgán potrestal?
N lerak - ® So 22.4.2017 21:53:49
CharlieTrapper >> říkám už dávno...ponechat těch 150 kvalitních hajných, ostatním pomalu utlumovat činnost, a cenu za povolenky zdarma těch "lajdáků" (cca 500 x 1400,-) přerozdělit na činnost těch 150ti. Vytvářet v rámci kraje nějaké rezervy na činnost RS...
N Big Mike - ® So 22.4.2017 21:31:28
CharlieTrapper >> možná tam přibylo těch 5 revírů v kraji, ale je fakt, že to další platilo i před.
Tak uvidíme, je faktem, že mnoha členům RS je jeden revír moc. U nás si 2 mladí udělali asi 3 roky zpět papíry a loni neměli ani jednu docházku, což mne velmi překvapilo.
Pokud tedy bude dobře fungovat systém pár profíků a něco vlčáků okolo nich, jen dobře! Jen aby jich bylo dost, hodně lidí toho nechá a třeba to nebudou jen ti nicnedělkové.
N CharlieTrapper - ® So 22.4.2017 21:21:40
Big Mike >> V interpretaci nové směrnice požadující po RS docházky k vodě a kontroly rybářů došlo k trochu nepřesné interpretaci u veřejnosti, resp. u strážných. RS měla vždy pravidla, kolik musí vykonat pochůzek a kontrol, aby měla nárok na povolenku. Jenže se to moc nedodržovalo a trochu se to časem rozvolnilo. Ptal jsem se v jiných ÚS, kolik z těch několika set strážných je opravdu kvalitních a dělá dozor na revírech jak má - odpověď: 50-150 je opravdu kvalitních strážných.
N Big Mike - ® So 22.4.2017 21:19:13
Pokutové bloky se RS už sebraly? Nebo je asi už ani nikdo nepoužívá, radši...
N FRANK71 - ® So 22.4.2017 21:18:09
CharlieTrapper >> jinak naprosto souhlasím, že někdy se povolenky odebírají za hlouposti.
N CharlieTrapper - ® So 22.4.2017 21:17:12
FRANK71 >> Pane kolego, nezlobte se, ale máte v tom trochu zmatek. Rybářská stráž nikoho netrestá, na to je místně příslušná obec jako orgán řešící přestupky, případně dozorčí komise místní organizace.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8.363 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | ostatní ]

Co je nového - dravci + obecné
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLehátko Fox R-Series Camo Bedchairs

Nová řada lehátek R-Series od firmy FOX nahrazuje předchozí řadu Royale a nabízí tři modely - R1 (Compact), R2 (Standard), R3 (KingSize). Lehátka těží ze zcela plochého profilu a bederního podpěrného systému pro lepší pohodlí.


akce, rybareniPlano 3258-00

Za 2291
Špičkový kufr za vynikající cenu. Obsahuje 3 + 3 krabičky a speciální výklopný úložní prostor.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!