- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruhařský seminář - co Vy na to?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Út 13.2.2007 17:48:23
Ale na MRKu přece platí staré známé, nemusím o tom nic vědět, ale mohu o tom psát. Tady jsou viníci stavu jasní dopředu. Klidně pokračujte. Pstruhy to do vody nevrátí, tím si můžete být jistí. A můžete tu násadu v chovných potocích chytat po jednom do sítěk na akvarijní rybky.
Nstilet - Profil | Út 13.2.2007 17:22:11
"mělo by se něco dělat..."
Hospodáři, proklínaní výboři, dobrovolní brigádníci již dlouhé roky dělají. Přijdete k rěce a na první pohled je vidět, že pod hladinou je rybí život. Je tam proto, že jsou stále lidé, kteří dělají!
Za posledních padesát let bylo cca 40% potoků v údolích obestavěno rodinnou zástavbou. Co to pro tyto potoky znamená - meliorace, splavy ve výškách 1,5 - 2m, trativody z jímek, ALE RYBY TAM NEJSOU, PROTOŽE JE KDYSI RYBÁŘI SLOVILI AGREGÁTEM!!!
NCottus - Profil | Út 13.2.2007 13:22:12
Problém je v něčem jiném:
- např.přístup k revíru(zda o něj pečuji.či pouze slovuji..)
- vlastní líheň(genetic.fond)
- vlastní provádění odlovu(cit k prostředí, např.trdliště)
- a celosvazový kšeft s násadou...
A to agregát znám velice dobře...i technicky,praxe 20 let. Jenže agregát je "zneužíván" ve prospěch výše uvedeného...!! Proto ten odpor!
-
Ndrozďák - Profil | Út 13.2.2007 10:58:28
NCottus - Profil | Po 12.2.2007 22:27:12
Je to stejné všude,kde chybí místní základna - a ten region je pak brán pouze jako spižírna...
viz. Březová vers, MO Uh.Brod...
Nsprta - Profil | Po 12.2.2007 21:30:30
NCottus - Profil | Po 12.2.2007 19:47:30
..jinak spíše Jan Hus
NZN - Profil | Po 12.2.2007 19:17:57
tvůj poslední příspěvek mě dostal. Jsi František z Asisi?
A mezi řádky? Proč. Ještě by jsme tam našli nějakou důmyslně ukrytou šifru, třeba "My svou pravdu nebudeme skrývat".
NCottus - Profil | Po 12.2.2007 19:07:28
Právě proto se snažíme o nutnost výstupu. Měl by dát dohromady názory různých odborníků i praktiků, aby se nějak smysluplně pohlo se současnýn stavem,...Kdy dle nás škodí pstruhům všichni :
- "hospodaření svazů"svojí svazovou politikou
- ochranáři (CHKO)nevědí co chtějí..
- KÚ( Mze) dekrety a co je víc..
- ale i některé MO,které díky předchozím institucím fungují systémem - Po nás potopa...
Je toho až příliš, ale něco se musí změnit!!! Nejhorší je nedělat nic..
NCottus - Profil | Po 12.2.2007 18:33:17
libkos: děkuji za uznání , už jsem si myslel ,že
zase jsem zůstal nepochopen u všech
rybářů,vyjma těch několika málo(colek a
spol) kteří umí číst mezi řádky...
stilet: budou přizváni tito odborníci (omluvte ,že
nepíšu tituly,snad se oni neurazí..
Slavík(VÚ VH),Randák(VÚ Ryb),Dušek(AOPK)
Holzer, a jiní, včetně svazů.
Zatím minimálně polovina přislíbila účast..
Nlibkos - Profil | Po 12.2.2007 18:01:40
Nstilet - Profil | Po 12.2.2007 16:44:52
Byl jsem před pár týdny na semináři o velkých šelmách v Beskydech a z odborníků se vyklubali neználkové, plašící v zimě zvěř v lesích jako "vlčí hlídky". Nejdůležitější z celého semináře bylo pro pořadatele správně sepsaná prezenční listina, aby bylo možné inkasovat dotaci...
Ncolek - Profil | Po 12.2.2007 11:19:12
NPyzda | Ne 11.2.2007 17:14:07
NMiloš_Dia | Ne 11.2.2007 17:00:36
colek to pochopil, vysvětlil...
A PROČ to nebylo vysvětleno v tom filmu ??????
NJan Miko - Profil | Ne 11.2.2007 16:39:54
Já tu to nechtěl říct tak nahlas.protože by to mohlo vypadat divně..
A to že to někde funguje bez nutnosti medializace je jen dobře,,Moravské Kopanice po léta slouží pouze jako polo-pytlácký revír pro MO z poza hor,které k tomu mají specifický přístup...
Ještě jednou děkuji za pochopení myšlenky!!
Kde to žije - všechna témata
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
9:59NRybáři vs ochránci přirody 55
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
-20% akce ANGLICKÝ TýdenZa 79 Kč
ANGLICKÝ TÝDEN -20% od středy 17.6. do úterý 23.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na sortiment značek SONUBAITS, KORUM, PRESTON, FOX, CC MOORE a AVID. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_AN20. Více na www.chytil.cz
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












