- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kde sehnat (nejlevněji) suroviny na výrobo boilie?
Chytám už pátý rok a jsem ve stádiu přechodu od krmítka na boilie. Je jasné, že nejlevnější je vyrobené doma, ale kde sehnat za dobrou cenu jednotlivé suroviny, už třetí den brouzdám na netu a kromě fi Chytil jsem na nic slušného nenarazila.Můžete mi pomoct s odkazy na dodavatele? Díky máma
Autor diskuse: máma - , 10.1.2007 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NFishky - Profil | Čt 11.1.2007 10:30:54
Miras: v podstatě mám "jen" jednu směs (asi 6 surovin) které měním jen v různých poměrech podle konkrétního revíru (aktivita bílé ryby, teplota vody), případně obměňuji tekuté složky a aditiva. Dát sem recept, tak profláknu vše... dík za pochopení.
NMiras - Profil | Čt 11.1.2007 10:27:23
Fishky: hoď sem nějaký nástřel směsi do 30 kaček za kilo, nějak jsem se nikdy nedostal pod 50 Kč/kg.
NFishky - Profil | Čt 11.1.2007 9:56:14
m.kindl: ...a je ta voda blízko? :o) proč myslíš, že by to ryby nežraly? Z logiky věci máš pravdu - levný šrot nemá předpokládanou výživnost uspokojující nároky kapra, ale při druhém pohledu na věc, kdy se mu nesnažíš v žádném případě simulovat přirozený zdroj potravy (boilie je často jen doplňkem /částí v pestré stravě/), nekrmíš bodově ale plošně - takže se v podstatě dostane jen k části návnad a k přežrání (z čehož by možná při zavření obou očí mohl vyplinou kaprův závěr, že mu směs nic nedává), jinak nejspíš není schopen poznat, co mu směs dává, či nedává, netvoří-li velkou část jeho potravy. Proto nevidím problém (či negativa) ani při dlouhodobějším krmení.
Bude tomu už nějaký pátek, co tady Rick psal o lovu na levné bobky, když jsem si jeho příspěvky s velkým zájmem pročítal prvotně sem si myslel, že je to pěkná "ptákovina" chytat ryby na levný bobky - a tak mi zvědavost nedala a zkusil jsem to. Po celkem aktivní sezoně (a nebyla prní) a odchytaných XY hodinách lovu (nejen) na levnou směs si troufnu tvrdit, že velká část úspěchu nástrahy (či návnady) jako takové při lovu je o naší důvěře v ní.
Mé závěry jsou však jen z praxe od vody - nejsem študovaným v tomto oboru (a ani nehodlám být, kaprařina není mou životní náplní), ale možná by tě zajímala odpověď osoby která tímto zabívá: "Co se týká směsi 50/50 tak já nevím ani co si pod tím mám představit. Pokud něco z levnějších surovin, tak nevidím důvod, proč by nemohly i ony uspět po delší dobu, i třeba jednoho měsíce, pokud jsou uváženě složeny anejsou jen slepenou semolinou. Samozřejmě, že mimo vyjímek, zapříčiněné počasím a druhovou obsádkou jsou k delšímu krmení lepší směsi složené z kvalitnějších surovin." /Lukáš Krása/ (odpověď byla na otázku: dlouhodobého krmení (v horizontu kolem měsíce) se směsí 50/50 (respektive nutričně velice málo hodnotnou)? Je možné s touto směsí chytat pravidelně ryba (samozřejmě větší) i po dlouhém krmení?).
Vlastní směsi jsou jak už psal Kocháč mnohdy o dlouhé "cestě s nejasným koncem", snad i proto mě tento styl vyhovuje a případného úspěchu si cením dvojnásob, nic víc, nic míň...
Bude tomu už nějaký pátek, co tady Rick psal o lovu na levné bobky, když jsem si jeho příspěvky s velkým zájmem pročítal prvotně sem si myslel, že je to pěkná "ptákovina" chytat ryby na levný bobky - a tak mi zvědavost nedala a zkusil jsem to. Po celkem aktivní sezoně (a nebyla prní) a odchytaných XY hodinách lovu (nejen) na levnou směs si troufnu tvrdit, že velká část úspěchu nástrahy (či návnady) jako takové při lovu je o naší důvěře v ní.
Mé závěry jsou však jen z praxe od vody - nejsem študovaným v tomto oboru (a ani nehodlám být, kaprařina není mou životní náplní), ale možná by tě zajímala odpověď osoby která tímto zabívá: "Co se týká směsi 50/50 tak já nevím ani co si pod tím mám představit. Pokud něco z levnějších surovin, tak nevidím důvod, proč by nemohly i ony uspět po delší dobu, i třeba jednoho měsíce, pokud jsou uváženě složeny anejsou jen slepenou semolinou. Samozřejmě, že mimo vyjímek, zapříčiněné počasím a druhovou obsádkou jsou k delšímu krmení lepší směsi složené z kvalitnějších surovin." /Lukáš Krása/ (odpověď byla na otázku: dlouhodobého krmení (v horizontu kolem měsíce) se směsí 50/50 (respektive nutričně velice málo hodnotnou)? Je možné s touto směsí chytat pravidelně ryba (samozřejmě větší) i po dlouhém krmení?).
Vlastní směsi jsou jak už psal Kocháč mnohdy o dlouhé "cestě s nejasným koncem", snad i proto mě tento styl vyhovuje a případného úspěchu si cením dvojnásob, nic víc, nic míň...
NŠuli - Profil | Čt 11.1.2007 8:18:59
Kocháč:A wo tom to je.Přes zimu se na ryby moc nedostanu tak aspoň honim kontakty a doplňuju zásoby na novou sezónu.Pak si jenom chrochtám kolik toho mám a jak levně jsem to pořídil:-)))
NKocháč - Profil | Čt 11.1.2007 8:01:30
Souhlasím s tím, že je možné vytvořit levné a při tom velice kvalitní boilí do 200,- Kč/kg, ale:
1. člověk musí vědět jak na to
2. člověk musí mít nakoupené ingredience ne z rybářských obchodů, ale posháněné od dodavatelů, kdy jsou odběry mnohdy ne jen v 25kg pytlech, aby se to odrazilo na ceně. A každou složku seženete někde jinde :o)
Všechno co jsem popsal je dost složité a vyžaduje to kontakty a zkušenosti.
Když si koupíte zamražené boilí od Karla, Mika, Těšínského,.....platíte za ten luxus, že máte během pár vteřin v ruce boilí, které chytá. Jedinou nevýhodou je cena. Logicky musíte zaplatit překupníky, obal, nápad,.....a i když se výrobní cena nepohybuje na 50% finální ceny, je to tak.
Chceš pohodlí a jistotu nebo šetřit a spoustu lítání a starostí s nejistým koncem? :o)))
1. člověk musí vědět jak na to
2. člověk musí mít nakoupené ingredience ne z rybářských obchodů, ale posháněné od dodavatelů, kdy jsou odběry mnohdy ne jen v 25kg pytlech, aby se to odrazilo na ceně. A každou složku seženete někde jinde :o)
Všechno co jsem popsal je dost složité a vyžaduje to kontakty a zkušenosti.
Když si koupíte zamražené boilí od Karla, Mika, Těšínského,.....platíte za ten luxus, že máte během pár vteřin v ruce boilí, které chytá. Jedinou nevýhodou je cena. Logicky musíte zaplatit překupníky, obal, nápad,.....a i když se výrobní cena nepohybuje na 50% finální ceny, je to tak.
Chceš pohodlí a jistotu nebo šetřit a spoustu lítání a starostí s nejistým koncem? :o)))
Nm.kindl - Profil | Čt 11.1.2007 0:48:14
Fishky - ® Můžu vybrat těžkou vodu abys mi předved jak měsíc lovíš na boilie za 30 kč kilo ???
NMichal Kučera - Profil | St 10.1.2007 22:45:46
Myslím, že tu v několika odpovědích byla zachycena prakticky celá podstata výhod a nevýhod směsí z levných "domácích" komponentů. Kapry to opravdu chytá, ve svých zčátcích jsem s podobnými směsmi dokonce ulovil pár kaprů okolo 15kg na poměrně těžkých vodách, ovšem dnes bych s takovou směsí šel jen na hladovou vodu, kde bych navíc nebazíroval na velikosti ryby. Jak správně napsal L.Čečelovský, pokud vedle vás má někdo něco lepšího, brzy vás výrazně přechytá, byť to nemusí být hned první nebo druhý den. Také šance na ulovení trofejního kapra se na většině standardních vod s těmito směsmi výrazně snižuje. Nerad bych ale odbočoval od původní otázky, pro účely přechodu z krmítka na boilie, kde rybář spíš očekává více záběrů a střední velikost kaprů, lze levné směsi doporučit...
Nmacin - Profil | St 10.1.2007 21:22:08
carpmania: to je týrání zvířat, bv tomto případě ryb, dávat ttang do boilí se zblázním,ale špatnej nápad to není
Ncarpmania | St 10.1.2007 21:13:46
vloni jsem zkusil boilie, které bylo velmi levné.... složení bylo 0,5kg kukuřičné mouky a 0,5kg sojové mouky a do vajec jeden TANG broskev... násaďáci se po tom mohli umlátit!!!!!!!! :-))))))))))))
NLadislav Čečelovský - Profil | St 10.1.2007 21:10:15
odkazy na zdroje surovin-www.kapripohoda.webzdarma.cz/index.php?page=linky, www.pustil.cz,na začátek stačí rozemleté pstruží granule,sacharidy sušená syrovátka,laktalbumin,řasa+esence a trocha tekuté potravy.S tím si ze začátku vystačíš.Směs za 70kč neobstojí při dlouhodobějším chytání,v konkurenci se směsí za 500 a více korun.Se směsí okolo 100kč lze dlouhodobě úspěšně rybařit(při zachování nízkých dávek aromat a jejich obměně,či kombinaci)pouze na revírech s nízkou konkurencí ostatních rybářů lovících na boilie.Jestliže tam bude někdo s lepší směsí bude chytat větší ryby.Takto se rozjíždí návnadový kolotoč.Jinak ti přeji mnoho úspěchů a hlavně prosím daruj svobodu kapříkům větším jak 65 cm!Díky.
Nsidneyv | St 10.1.2007 20:31:00
Fishky: Ja som na "prechytanej vode", ako si ju zadefinoval ty, a to je aj moje ponímanie, tohto pojmu, na svoju vlastnú zmes nemal nejaký výraznejší úspech. Väčšinou na kusy som chytil veľa kaprov, niekedy až tak, že som chytal len na jeden prút a pod háčikom 2x24mm, lebo už som nevedel, ako selektovať.Boli však malí, len do cca 65cm. Pritom tieto vlastné gule neboli nejak veľmi nekvalitné. Kilo ma vychádzalo, keď to prepočítam na CZK, tak asi cca od 80CZK - 310CZK. Moc som sa tomu ani nedivil, keď sú tam kapri chytaní a kŕmení Nashom, Nutrou, Solarom, Mainlinom, Hutchinsonom... tak som si aj ja priplatil, a úspech sa dostavil... Na až tak neprechytaných vodách (priehradách?) by som pravdepodobne uspel aj so svojim vlastným boiliesom...
NKok - Profil | St 10.1.2007 18:34:09
Fishky - to, že chytají dobře není sporu, to je vidět i s tvých úlovků, ale myslím si, že kdyby si to boilí trochu více "vyšňořil", chytal by jsi ještě lépe, já nejsem zastáncem ani "přeplácaného boilí" za několik stovek korun, avšak ani toho "kde nic není", ona pravda bude někde uprostřed, pro mne je vždy důležitá chuť boilí a nějaká ta výživa ( vyvážený poměr bílkovin, tuků a sacharidů ), atraktory v mé situaci stavím až na poslední místo, protože nejsem krátkodobým lovcem, vzhledem k velmi nízké ceně tvého boilí, nesplňují bod 2, který je velmi důležitý při dlouhodobém chytání na jeden druh bobků
NFishky - Profil | St 10.1.2007 17:13:43
Kok: cena je extrémně nízká, ale nemyslím že na úkor kvality. Nevýhodou je výroba, která je o něco náročnější, dost netradiční (nebo spíš ojedinělá - ještě jsem neviděl někoho kdo by dělal podobně boilies), a taky skladování - protože jsou určeny k okamžitému spotřebování, krom zamražení je nelze skladovat, ale chytají dobře :)
NBachy - Profil | St 10.1.2007 16:30:22
Kocháč - Myslím si že levné a dobré boilies jde udělat i když suroviny koupím za běžné ceny.
Kok - Já bych řekl za sebe že za 100,- :o)
Kok - Já bych řekl za sebe že za 100,- :o)
NKocháč - Profil | St 10.1.2007 15:39:45
Petr Havlíček - ® : určitě se dá vyrobit fungující levné boilí, ale to člověk musí počítat s komponenty ne z Rybářských obchodů, kde se cena příkladně rybí moučky vyšplhá na neuvěřitelné ceny. Ony dnes už jsou ceny RM někde jinde než byly na začátku minulého roku:o(, ale i tak se pořád vyplatí s kamarády hledat a odebírat min 25kg pytle :o)))
NKok - Profil | St 10.1.2007 15:38:53
Kocháč - za cca 70 korun se dá postavit směs která bude stejně dobře chytat jako nějaká za 500 Kč, ale už moc nedůvěřuji nástraze za 30 Kč, to už je extrém, tolik už snad nestojí ani kilo obyčejné krupice, Fishky to možná vyhnal s tou cenou boilí do extrému, ale alespoň neleje zbytečné peníze do vody jak někteří "fajnšmekři"
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
10:10NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5338
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:49NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8061
8:29NKrátkodobá kaprařina x 9972
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky













