Platnost celoroční povolenky

Nevíte někdo, jak je to s platností roční celosvazové povolenky? Mám dojem, že jsem kdysi někde četl, že na ní lze chytat až do 15. ledna, ale teď to za boha nemůžu najít... Díky moc.
Autor diskuse: crypto_rsa - Profil , 4.1.2007 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NWillow - Profil | Po 2.1.2017 11:12:59

Platnost celoroční povolenky je
od 1.1.2017 do 31.12.2017 včetně.
Co je dopr.kurw. nejasné.!!!!!

    NPvl - Profil | Po 2.1.2017 10:57:52

    Lee-Haney >> Také se domnívám , že se "to" zbytečně hrotí . Velká většina stejně na ryby nejde -je jedno z jakého důvodu . U nás přijdu (v so -tento týden) odevzdám ulovkáč- pokecáme vyzvednu povolenku a mažu domů . Je mi jasné ,že by povolenka měla být vydaná tak abych mohl od prvního na ryby . Když požádám o povolenku dříve (zvlášť -před vydáváním ) -tak ji k prvnímu budu mít

      Nkakr - Profil | Po 2.1.2017 10:33:53

      Lee-Haney >>
      Je na Spolku jak si výdej povolenek organizuje. U nás se vydávají na počkání, ale někdy se čeká ve frontě 1/2 hodiny.

        NLee-Haney - Profil | Po 2.1.2017 10:26:02

        Přijde mi že se tady dělá z komára velbloud. Taky utíkám hned první pondělí v roce odevzdat povolenku a vyřídit novou, abych to měl za sebou, ale přiznejme si že ač stoji zimy poslední roky za prd, tak konkrétně leden bývá stejně nejchladnější měsíc a sedět u vody je spíš utrpení, pokud to vůbec jde a není zamrzlé. Vláčet se stejně nesmí tak co.
        Co vadí konkrétně mě je to že v to pondělí odevzdám povolenku a pro novou si musím jít znovu za týden. Nevadí mi to proto že bych byl líný, já chodím rád, ale nevycházi mi to časově a musím to řešit kvuli práci. Ano pak na začatku února až března jsou ty termíny o sobotách, ale i tehdy tam musí jít člověk dvakrát. Na jednu stranu chápu že to ti lidé dělají ve svém volnu a můžem tady nadávat jak chcem, ale nikdo z nás to dělat nechce, ale zajímalo by mě co brání tomu, tu povolenku vydat na počkání ješte ten den odevzdání. Nevím zda je tam problém v nějakém ověřování nebo tisknutí, ale myslím si že by to mělo jít a stejně ten čas tomu vyřízení a vyhotovení musí obětovat.

          NKnapík - Profil | Po 2.1.2017 10:03:32

          u x a >> to ti řeknu úplně přesně, odpadly by dlouhé čekací doby a fronty na odevzdání a vydání nové povolenky. O významu sumarizace si myslím své, je to prostě taková znytečná statistika s podklady, které jsou, mým laickým odhadem hodnoceno, zkreslené tak o 50%.
          90% ponechaných ryb bude tvořit kapr, duhák, cejn a zbytek jsou candáti z Lipna a Orlasu .-)

            Nkakr - Profil | Po 2.1.2017 9:38:51

            hering >>
            Zákon nestanovuje dobu platnosti povolenky, ta je dána uživatelem revíru na předepsaném formuláři povolenky. Pokud je vydávaná jako roční, měla by platit rok a nepřestupný rok má 365 dní.
            V Praze jsou ovšem čímani, platnost povolenky v souvislosti s její cenou uvádějí ve dnech (365).
            Ovšem platí do 5.1. jak zde bylo psáno.
            Aby platilo ustanovení (365dní) tak by povolenka musela platit od 5. a ne od 1. ledna.
            Jinak je čistě jen na uživateli revíru na jakou dobu povolenku vydává, roční je proto, že je potřeba do termínů stanovených vyhláškou odevzdat na příslušné úřady sumarizaci.

              Npotočák 62 - Profil | Ne 1.1.2017 21:47:04

              FRANK71 >> Musíš mít trpělivost.Část území našeho US bylo součástí velkoněmecké říše-sudety a někteří z vedení dosud nezjistily, že je po válce,tak pracují v utajení.Petrův Zdar

                NFRANK71 - Profil | Ne 1.1.2017 21:39:09

                potočák 62 >> Počkám tři neděle. Pokud se neozve, vznesu dotaz na předsedu ČRS.

                  Npotočák 62 - Profil | Ne 1.1.2017 21:27:24

                  FRANK71 >> Máš pravdu,stránky našeho US jsou .....nemám slov,několik let zastaralý.Jsem zvědavý,jestli ti odpoví.Když tak dej vědět.A pokud´ ti neodpoví a je to pro tebe důležitý,tak pošli sz a o co jde,uvidím, jestli ti s tím budu moc pomoc.Petrův Zdar

                    NFRANK71 - Profil | Ne 1.1.2017 21:14:55

                    potočák 62 >> Úž jsem vznesl dotaz na váš ÚS. Sice v jiné věci, ale jsem zvědavý jestli se pan jednatel pochlapí a odpoví. Sice jsem chtěl přímo předsedu, ale jste jediný, kde nemá na ofiko stránkách kontakt a ani vlastně napsán kdo to je. Ale slyšel jsem, že to tam vede pan jednatel , tak uvidíme.

                      Nhering - Profil | Ne 1.1.2017 21:08:08

                      nofish >> Ty to chápeš správně já taky a u ostatních je to jejich boj :-)

                        NFRANK71 - Profil | Ne 1.1.2017 21:07:40

                        hering >> to jsem nestudoval, ale dle mě je to věc ÚS.

                          Nretrívr - Profil | Ne 1.1.2017 21:06:30

                          Ja jsem nikdy nebyl, nechci být ani nyní žádný prudič. U nás na horách platí, že v Praze je vše jinak. Je na to mnoho definic, všechny platí.Je to stejné jako Brno.S tím jsme se tu u nás na horách tak trochu smířili. Pravda je, že to smíření je spojeno právě s těmito většinou komickými lidmi.Byli, jsou a budou prostě jiní.Mám tam spoustu kamarádů, známých, jsou to ale komičtí pražáci.To vím já retrívr.

                            Nhering - Profil | Ne 1.1.2017 21:04:32

                            FRANK71 >> Toto už jsem zmínil zkraje dnešní diskuse. Je to elegantní řešení jak umožnit těm pár nadšencům rybolov co musí být u vody jak poslední den tak první den v roce.Myslím si,že to ale nemá oporu v zákoně o rybářství.Nevím jestli roční povolenka může mít platnost větší než 365 nebo respektive 366 dní pokud je přestupný rok.

                            Docela rád bych viděl zdůvodnění těch 5 dní navíc.Aby to nebyl zase nějaký svazový kočkopes.

                              Nalžběta - Profil | Ne 1.1.2017 21:02:32

                              u x a >> samozřejmě, že by to šlo a bylo by to lepší. Všichni to vědí. Jenže bafuňáři z ČRS to nikdy nepřiznaj, protože si hlídaj koryto, který se bez hnutí brvou plní samo. Navíc jsou líný a neplodný.

                                Nalžběta - Profil | Ne 1.1.2017 20:59:16

                                Serjoža >> to je vina ČRS, že si to neumí zařídit a přizpůsobit se světu. Když na to nemaj tak ať to nedělaj. V řekněme "moderních zemích" to funguje. Spotřebitele vůbec nezajímá kdo, kdy a kde to dělá. Když budeme litovat ty dědy, kteří si sotva koupí lahváče, tak se fakt dostaneme daleko.

                                  NPallermo - Profil | Ne 1.1.2017 20:51:59

                                  chřenovák >> to nepouzivam :D a ani ji nemam :D snad

                                    Npotočák 62 - Profil | Ne 1.1.2017 20:49:39

                                    Jestli platí přísloví-jak na nový rok,tak po celý rok,tak bude na MRKU letos o zábavu postaráno a to se tady ještě neobjevil Mrknato.A jestli US jako držitelé dekretů na revíry prodlouží platnost povolenky o 5 dní,je pouze na nich a žádná MO s tím nic neudělá.Je zajímavé,že to prodloužení platnosti povolenky kromě Pražáků a středočechů nemá žádný US.Zřejmě věděj proč.Petrův Zdar

                                      Nchřenovák - Profil | Ne 1.1.2017 20:37:16

                                      Pallermo >> Co máš k povolence

                                        NPallermo - Profil | Ne 1.1.2017 20:36:00

                                        chřenovák >> jakou nemam zadnou :D