prút na klasiku lov na boilies

ahoj, poraďte mi prosím nejaký prút hlavne výrobcu ktorý vyrába niečo také (2 1/4 lbs, 360 cm) alebo aj (2 lbs, 360 cm), všetky čo som videl v predajniach boli ako kolíky k paradajkám 3 lbs a 3,5 lbs, to už naozaj nikto nevyrába niečo jemnejšie. potrebujem to na šupináčov na rieku veľmi pomaly tečúcu alebo na stredne veľké rybníky, vďaka
Autor diskuse: Laci - Profil , 18.8.2006 kaprařina - náčiní, doplňky

Bachy - Profil | Čt 8.2.2007 11:31:16

m.kindl - Já jsem myslel že rozdíl je jen v průběžnosti a rozložení akce, ne? Tedy prut se zdá být měkčí, ale sílu by měl mít stejnou, není tomu tak? Jinač zas u použitých prutů bych měl strach ohledně ťuknutí blanku, víš jak, někdo to trochu ťukne a projeví se to později. Leda kdyby mě ten prodávající nechal prut pořádně otestovat :o))), pak bych tomu určitě věřil. Ale zas nevím jestli není rozdíl v provedení testu mezi tahem za špičku blanku a rozloženým tahem šňůry v očkách. Taky nevím jestli by ten prodávající snesl ten pohled ještě před zaplacením. :o)

    jopa1 - Profil | Čt 8.2.2007 11:22:39

    taky jsem uvažoval 2.5lbs a líbí se mi SpeedMaster Specimen.Outcast je taky pěknej.

      Carpion | Čt 8.2.2007 9:57:03

      Co takle něco s naší zahrádky přímo na míru

        TK | Čt 8.2.2007 8:41:28

        Laci: mám je ve 3lbs, jestli chceš detaily napiš.

          Alešák | Čt 8.2.2007 8:38:52

          Laci:sus se podívat na Byron,mají v sortimentu docela slušný light carp pruty

            m.kindl - Profil | Čt 8.2.2007 8:38:09

            Bachy - ® U Anglickýho prutu je 2 1/4 lbs spíš plavačka...tam bych se nebál trojky.Jinak je podle mě lepší koupit prut z druhý ruky,není se na něm co pokazit a slouží fakt dlouho.

              Laci - Profil | Čt 8.2.2007 8:03:32

              Knecht- tak to je asi to prave aj pre mna, povedz nieco blizsie o tych prutoch, a to sa uz nedaju zohnat?- tak tie by boli super ma maly rybnik

                Bachy - Profil | St 7.2.2007 19:04:19

                m.kindl - Jo, tak takové sumy jdou zatím mimo mě. :o)
                Jednou bych si chtěl takové proutky taky nechat udělat, sice bych bral tak maximálně 2 a čtvrt lb, ale musí to být paráda. :o)

                  Knecht - Profil | St 7.2.2007 17:40:23

                  Laci: ja mam tenhle prut ve 3,9m a je to velmi prijemny(co se zdolavani tyce) a hodne mekky (pomaly prut), zel take ponekud tezsi.Ale za ty penize spokojenost.
                  Jinak muj nejjemnejsi, nejlehci a proste NEJ prut na male vody byl Grauwell Specialist Float 1,75 lbs. (3,66m, 2 dily) Stal asi 1800, - Zel ukradli mi ho.

                    m.kindl - Profil | St 7.2.2007 17:18:54

                    Bachy - ® Já jsem za něj dával cca 12000 kč ale když mi je ukradli tak jsem teď na aukci koupil blanky asi za 115 eu a nechal si je vyvázat u p.Mikeráska asi za 25OO kč.Takže suma sumárum asi 6000 kč.

                      Bachy - Profil | St 7.2.2007 16:36:23

                      m.kindl - Na kolik vyjde takový proutek?

                        sidneyv | St 7.2.2007 14:19:20

                        ja mám na lov nakrátko, alebo na rieku od Awashimy prúty Agilitu 13ft/2,5lbs. Dlhšie som si zobral preto, aby som rybu prípadne mohol aj efektívnejšie vydolovať z prípadných pobrežných porastov. Perfektne pracujú, čo je potrebné, ak je ryba chytená nakrátko a treba tlmiť prudké výpady. Sú to mäkké jak blato prútiky, také príjemné.

                          Laci - Profil | St 7.2.2007 14:01:31

                          Nemá niekto z vás skúsenosti s kaprovým prútom Dragon Mystery specialist carp 3,6m 2 lbs, 3 diel, vdaka

                            tulo - Profil | Čt 24.8.2006 20:48:47

                            M.kindl-hlavně to zero nedavej do postele))))

                              m.kindl - Profil | Čt 24.8.2006 19:11:01

                              Laci - ® : Nechal jsem si postavit Harrison Zero D, ale nechal jsem si udělat kratší rukojeť a osm oček.Když jsem měl žvejkačku Fat Boy Slim tak jsem si myslel že nic lepšího už není...mýlil jsem se,daleko lepší akce a na rozdíl od Fat boye dokáže skutečně házet.

                                carpik(spinningman) - Profil | Čt 24.8.2006 14:28:07

                                potvrzuju slon1211-ova slova,ty proutky mám 2měsíce a navýsost spokojen nej mám na něj 12kg kapříka:-))

                                  slon1211 - Profil | Čt 24.8.2006 11:20:31

                                  mrkni se na tohle
                                  http://www.hobby-g.cz/rybar/index.html?pod=/rybar/_cbn13300b.htm
                                  je to Ultimate PLATINUM 2,75 lb 3,6m ale ten proutek ma nadherne tenkej a neskutecne citlivej blank je to lahudka
                                  da se objednat pres net a stoji ted ca 3600,-Kč

                                    Laci - Profil | Čt 24.8.2006 9:51:31

                                    m-kindl - a aké prúty to sú ak sa smiem spýtať? značka, dĺžka? presne po takom pocite túžim čo si opísal :-)

                                      m.kindl - Profil | Čt 24.8.2006 9:01:26

                                      Fishky - ® Je to fakt rozdíl, já jsem měl naštěstí tu výhodu že můj první opravdovej kaprák byl dva a půlka :-) Ale taky záleží na prutu, teď chytám na třilibru a můžu směle prohlásit že je je měkej jako dva až dva a půlka většiny výrobců.Po prvním záběru jsem radostí vykřikl že mám novej osobák, tak byl ohnutej prut a nakonec jsem zdolal asi sedmičku :-))

                                        Laci - Profil | St 23.8.2006 9:10:56

                                        m.kindl-presne ako hovoris citim sa ako "naprostej blbec" ked sa v obchodoch pytam na jemnejsie kapraky, nejaky ten picker atd.