- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
prút na klasiku lov na boilies
ahoj, poraďte mi prosím nejaký prút hlavne výrobcu ktorý vyrába niečo také (2 1/4 lbs, 360 cm) alebo aj (2 lbs, 360 cm), všetky čo som videl v predajniach boli ako kolíky k paradajkám 3 lbs a 3,5 lbs, to už naozaj nikto nevyrába niečo jemnejšie. potrebujem to na šupináčov na rieku veľmi pomaly tečúcu alebo na stredne veľké rybníky, vďaka
Autor diskuse: Laci - Profil , 18.8.2006 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Bachy - Profil | Pá 9.2.2007 8:46:08
maxwell - Dík, takové fotečky se podle mne vždycky hodí. Člověk si udělá aspoň trochu představu o akci různých proutků. :o)
Bachy - Profil | Čt 8.2.2007 23:13:35
m.kindl - Tak to mi taky nejde do hlavy. :o) Tady je ten můj při 3kg. Tý jo, koukám že jsem byl o vánocích pěkně vyžraný, už jsem zhubl. :o)) Taky vidím u menších háčků v tahu od 3kg nahoru vysokou pravděpodonost vyříznutí.
No name - Profil | Čt 8.2.2007 23:11:49
m.kindl: ten jeden je fat boy slim žejo? - ten je parabolický.
m.kindl - Profil | Čt 8.2.2007 23:04:12
Bachy - ® Zatížil jsem oba tak aby se kyblík tak tak neodlepil od země,nevím už přesně ale měl myslím 2,5 kg.Je to daný právě konstrukcí prutů,ten první je nesmírně rychlej blank a přesto že vypadá jako parabola tak je tuším na hranici před vyříznutím.Naopak ten druhej je spíš pomalej a zase to tak nevypadá ale má mnohem větší rezervu při zachování tahu...jsem z toho magor :-))
Bachy - Profil | Čt 8.2.2007 22:52:53
m.kindl - Ono se to takhle asi nedá poznat, to chce vidět na živo nebo aspoň při různem zatížení. Ten kyblík je nad zemí nebo jen prut v akci? Kolik mohlo být zatížení? Moc ale nerozumím tomu proč ten s pozvolnější akcí vyřezával ryby víc než ten rychlejší? Mělo by to být naopak ne? Jinač 70g na 70m hodí i ten můj a to má 2,7m v 50g. :o)
charlos - Profil | Čt 8.2.2007 22:38:31
čus chlopi, když už jste u těch prutů, nemáte nějaké zkušenosti s pruty od fa CHUB ??
Knecht - Profil | Čt 8.2.2007 22:35:53
Laci: Grauwell mel zastoupeni nekde u Plzne a vim, ze se v CZ i vozi, ale v SK...nevim! Kazdopadne ten prut neni na zadne extremni lovy, ale 70-90 m s 50g urcite hodi a 13 kg kapra jsem na nem take zdolal v klidu, dokonce to bylo na rece v proudu.
No name - Profil | Čt 8.2.2007 22:34:04
m.kindl: Parabolický prut je jemnější (pro pocit ze zdolávání aby jsi cítil každý výpad ryby) - proto na něj stačí vivinout né moc velkou sílu a on se ohne do C'' tudíš na rybu nepůsobí velkou silou. Aby jsi na rybu působil velkou silou, potřebuješ mít progresivní prut - semiparaboli.
m.kindl - Profil | Čt 8.2.2007 22:21:14
Bachy - ® Je to hrozně těžký posoudit, je tolik modelů od tolika firem v tolika librážích že spíš záleží na zkušenosti a citu pro zvolení správnýho prutu pro tu danou příležitost.Tady jsou dvě fotky, jedna je vysloveně házecí speciál a druhá zase zdolávací speciál..Oba dva jsou 12 Ft 2,75 Lbs...ten první hází 100gr zátěž za hranici sta metrů a ten druhej odhodí stěží 70gr na hranici 6O-70 metrů.Na oba jsem pověsil stejnou zátěž a takhle se ukázala akce..Asi to nic neřekne ale ten první na blízko vyřezává ryby a ten druhej pro změnu na větší vzdálenost kaprovi jen lehce natáhne pysk a stejně si dělá co chce...Proto jsem dal přednost složený akci abych s inteligentní strátou získal alespoň poměrnou část z obojího.
Bachy - Profil | Čt 8.2.2007 21:46:05
m.kindl - No já jen kdyby jsis chtěl někdy chytit severomoravského kapříka, tak bych se za tebou rád stavil na pokec a přitom bych zkouknul jak pracují ty tvé proutky. Jsou tu zajímavé vody, sice nic jako NM, Dyje nebo Labe, ale velký kapřík se tu chytit určitě dá. :o) Jinač taky myslím že parabolou se dá vyvinout větší tah a zároveň vyrovnává spoustu rázů které rychlý prut prostě při rybě na krátko nevyrovná. Tedy pracuje podle mne líp a snižuje ryziko vyřezání ryby.
m.kindl - Profil | Čt 8.2.2007 21:35:32
Bachy - ® Myslím že když je prut parabola tak vyvine větší tah protože se ohne víc do rukojeti čímž se zkracuje páka, naopak prut se špičkovou akcí sice líp hodí ale když se ohybá jen horní třetina tak je páka nepříznivá a z toho vyplývá styl použití.Co se děje na severno moravě ?
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
21:36Dalešice ?? 8168
21:31Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1640
21:29Rybářská videa: Podvodni zabery na Šírave - sumce, kapre a zubáče 1
20:50Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5355
20:41Podběrák Solar Bow Loc Carbon Fibre 87
20:02Labe fishing store 21
19:16Kyjský rybník, Džbán 50915
19:05Trofeje - lín obecný 1
15:09Fanclub značky Shimano 16403
13:18Boilies TB baits- chytací řada 50
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:04Ohře, úlovky, nástraha 1055
7:24Krátkodobá kaprařina x 10040
SoÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....
















