MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Parmy

Rád bych si zachytal parmy a ostroretky v okolí Brna.V květnu jsem zkoušel Jihlahu 3 a Svratku 3 a kromě pár plotíček a nějakého jesena, se mě nedaří parmy nalákat. Poraďte prosím.

Autor diskuse: kojhle ®
Zařazeno do: feeder - revíry, cestování, 8.6.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N wenda - ® Pá 8.6.2007 7:27:35
poradím ti tak, že ti řeknu, aby jsis našel nějaký rychlý proud, dal si tam mnohem větší hloubku než tam je, aby se nástraha vlekla dost pomalu po dně a olůvka od háčku musí být alespoň 40cm, za nástrahu je nejlepší pijavice (3ks na 10 háčku) nebo rohlík, červi. Pijavice najdeš pod kameny a parmy jsou po nich jako divé. Můžeš i pokrmit a to na rozhraní proudu a klidné vody, kde se potom rády sjíždějí i ostroretky. Záběry vypadají jako by jsi zachytil o dno, ale poznáš jej tak, že splávek velmi rychle zmizí pod hladinou a někdy i pomalu jede poté proti proudu. Chytám takhle ve kterooukoli denní dobu a mám s tím úspěchy. S feederem je lepší si najít klidnější místo, nebo házet podél silného proudu do tišiny, odkud ty parmy vyjíždějí a je dobré házet daleko, aby ty záběry byly dobře sekatelné a za nástrahu tu lze použít úplně vše a krmení je taky dobré, ale není nutností a záběry nenechají na sebe dlouho čekat, tak hodně štěstí a petrův zdar
N MrKos - ® Pá 8.6.2007 5:38:26
na obou uvedených vodách parmy i ostroretky jsou ... většinou jsem je chytal bez krmení a jen na cit... lze je vysledovat jak a kde žerou a potom jim to tam jen hodit... stačí k tomu feeder a hrst masňáků ale jde to i na kukuřici a nebo nějakou žížalu... na plavačku mi to s nima nikdy dobře nešlo...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | revíry, cestování ]

Co je nového - feeder + obecné
Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSkvělá cena za novinku 2017!!!

SASORI FEEDER (do 100 g) patří mezi pružné a vysoce elastické feederové jedince. Jeho blank je vyrobený z vysocemodulovaného uhlíkového vlákna, který zaručuje jeho sílu a odolnost.


akce, rybareniLehátko Fox R-Series Camo Bedchairs

Nová řada lehátek R-Series od firmy FOX nahrazuje předchozí řadu Royale a nabízí tři modely - R1 (Compact), R2 (Standard), R3 (KingSize). Lehátka těží ze zcela plochého profilu a bederního podpěrného systému pro lepší pohodlí.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Sema Sema

Hradec Králové, Pražská 8