Ochrana před komáry

Ahoj , máte někdo opravdu účinnou ochranu před komáry ,či jiným bodavým hmyzem na rybách ?
Autor diskuse: Martin - Profil , 20.6.2006 všeobecné - ostatní
65 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NSumec ST - Profil | So 7.4.2012 21:44:35

dnes jsem dostal od kolegy rybáře domácí recept : 200 ml. Alpy a v ní 24 hod. louhovat 30 ks
hřebíčků. Hřebíčky v ní nechat do spotřebování. Funguje prý to naprosto nečekaně odpudivě.
Já používám bateriový odpuzovač komárů, starý asi 10 let, a v metru kolem křesla komár není.

    Nkopr69 - Profil | So 7.4.2012 21:33:45

    Kombinace těchto prostředků je 100% účinná.

      Nkolesarar - Profil | So 7.4.2012 21:20:53

      Ta vodička OFF opravdu funguje.

        NOpi - Profil | St 21.6.2006 8:14:05

        Taky používám OFF, ale vodičku s mechanikým rozprašovačem. Nesmrdí, malá spotřeba a je fakt účinný.

          NBíbo | St 21.6.2006 8:01:46

          Kdysi jsem na nějakých rybářských stránkách četl příspěvek o obraně proti komárům. U vody často roste taková kytka se žlutýma kuličkama (tvarově něco jako mrkvous)...:o) ty luličky stačí rozemnout a trochu se tím naplácat - je to dost aromatický a opravdu to fungovalo. (takže v případě nouze a za předpokladu že to u vody roste) je to dobrá možnost jak to těm krvežíznivcům znepříjemnit!!! (Já jsem si koupil ještě takový bzučák na tužkovou baterii - vydává to sotva slyšitelný zvuk, ale nemám to ještě odszkoušeno). Až budu vědět víc, napíšu Vám to.. Hezký chvíle u vody a ani kapku krve nazmar -

            Nbrach - Profil | St 21.6.2006 7:57:48

            Opět se opakující otázka- no, nevadí. Opět napíši - OFF! (o puchýřích nic nevím)

              NHonza T. - Profil | Út 20.6.2006 18:10:50

              Modrý OFF! cca 120kč...Stříkat ale pouze na oblečení...Při slunci udělá na kůži nehorázný puchýře...

                Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 18:03:42

                dandyss: to mi povídej..já taky :-))

                  NMusqwa | Út 20.6.2006 17:40:47

                  Toulovec: jj to je ona ale ako bolo uz spomenute, ked ju najviac potrebujes nie je tu a ked je nepotrebujes najcastejsie sa do nej mota vlasec :))

                    Ndandyss | Út 20.6.2006 17:09:00

                    xycht: Díky mooooc, to vypadá velmi dobře. Minulý víkend jsem prožil komáří peklo na Labi, příště už těm potvorám v tomhle "módním doplňku" nedám ani kapku :-)

                      Ndandyss | Út 20.6.2006 17:02:26

                      xycht: mohl by jsi sem dát odkaz na tu vyhlídnutou moskytiéru? Také se po nějaké ohlížím :-) díky moc. D.

                        Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 16:51:23

                        Fishky: a co zkusit moskytiéru...ted mam jednu vyhlídnutou :-) a jdu do ní

                          NBaron 007 - Profil | Út 20.6.2006 16:40:42

                          Tabard. Vyrabi to SHELL.

                            NFishky - Profil | Út 20.6.2006 16:27:15

                            xycht: jj, já mám z toho taky ohromnou radost, o to větší, že mám na ty potvory alergii... ale prý se proti tomu dá něco dělat... doktorka mi doporučila nechodit k vodě :o)))

                              Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 16:22:52

                              Fishky: tak to je hukot, chci se podívat na Moravu na ryby, takže je to "dobrá" zpráva :-))

                                NFishky - Profil | Út 20.6.2006 16:17:55

                                xycht: nepamatuji si, že by někdy byli u nás tak velcí komáři jak letos, a navíc ty potvory jsou schopný sednout a ihned to do tebe "naprat", u těch minuloročních demoverzí komárů měl člověk aspoň krapet čas - jak ho spatřil, tak ho típnout... no letos mnohdy než ho stačím pleštit tak už to do mě napere:) a velikostně se mnozí blíží spíš mouše, než komárům z minulých let :o))) jinak elegantně zamáčknout tři pouhým "bříškem" ukazováčku, nebo pleštit třeba 6 kousků dlaní letos není nic neobvyklého...

                                  Nharpunar - Profil | Út 20.6.2006 15:40:01

                                  Kdyby je tolik lidí nevolilo,nebyli by tak přemnoženi a dávno by vychcípali.Co komár,to svině,která pije krev!!!

                                    NMíra Rybář - Profil | Út 20.6.2006 15:20:53

                                    Kouřící a smrdící spirály mě osobně dusí, ale i jiné repelenty mi nedělají dobře a taky, když si neumeju po aplikaci ruce a napichuji krmivo pro ryby, je taky po záběrech. Asi jim to taky smrdí. A tak nezbývá, než moskytiera a ruce.

                                    MM - nejseš po té rybařině jako otlučenej jako píšťalka?

                                      NMichal | Út 20.6.2006 14:59:23

                                      Martin M.: to máte dobrý, u nás na SM si ti hajzlíci snad pořídili brejle pro noční vidění nebo co :-))

                                        NKubík | Út 20.6.2006 14:58:15

                                        repelent na ně na hajz*y, nebo dlouhý rukávy

                                          NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 14:35:18

                                          uzená makrela> u nas komari za tmy moc neletaji, spise za soumraku a za svitani, nebo kdyz je pres den pod mrakem a nefouka. To kdyz je kalamitni situace, tak zerou furt, to jo.

                                            NJM - Profil | Út 20.6.2006 14:00:14

                                            all: Zlatý komáři. Na ně u nás stačí cigáro nebo obyčejný repelent. Na Slapské přehradě jich moc není, ale jsou tam klíšťata, ale stovky. A nic moc na ně nefunguje. Od jara do podzima jím deně B - komplex a přesto si pokaždé nějaké odnesu. Na pivo jsou už šmejdi zvyklý.

                                              Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 13:25:43

                                              Martin M: to jo :)) sou to stejně bestie i když v Čechách to celkem jde,ale na Moravě jsou prej agresivnější ...

                                                Nuzená makrela - Profil | Út 20.6.2006 13:18:38

                                                můžeš vyzkoušet svíčky proti hmyzu-fakt to funguhe a navic v noci něco vidíš.

                                                  NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 13:16:36

                                                  fyzicka likvidace je proste nejucinnejsi ;-)

                                                    NAmurek - Profil | Út 20.6.2006 13:13:39

                                                    Bachy - ® To musí být MM z rybařiny pěkně unavaný.400 komárů to je zážitek.

                                                      NBachy - Profil | Út 20.6.2006 13:05:32

                                                      Amurek - Měl jsem spirálu - Biolit. Vítr foukal jen lehce a spirálu jsem měl asi 1m za sebou. Kouř z té spirály jsem cítil, museli to cítit i ti komáři. Některé to zahnalo, některé ne. Druhou noc už jsem se na spirálu vykašlal. Než čuchat smrad a pak ještě kolem sebe plácat, to radši jenom plácat. :o) Samozřejmě věřím, že to někde může být účinné, taky to budu ještě zkoušet. Jinak to řeším neustálým zabíjením každého komára, který se u mně ukáže. Nepočítal jsem je, ale zabít jich 400 jako MM - to musí být mazec. :o)

                                                        NAmurek - Profil | Út 20.6.2006 12:41:32

                                                        Tady spirála v akci.

                                                          NToulovec - Profil | Út 20.6.2006 12:38:27

                                                          Jinak pokud jde o tu rostlinku, jedná se o Tanacetum vulgare, česky Vratič obecný, sám jsem nikdy nezkoušel, bo nosím ten AUTAN :o)))

                                                            NAmurek - Profil | Út 20.6.2006 12:38:12

                                                            xycht - ® Bachy - ®Já jsem zatím ze spirálou byl vždycky spokojený a to u Odry je komárů požehnaně.Jasně fetovat se to nedá ale dá se to vydržet.Mám koupenou ještě jinou značku kterou zatím vyzkoušenou nemám,třeba nebude tak smrdět.

                                                              Norf - Profil | Út 20.6.2006 12:37:32

                                                              ještě jeden výmluvný obrázek, vím že to není astetické a doví jak pěkné ale v podvečery na řece moravě se to fakt nedá vydržet, zatím použito jenom jednou a podotýkám je to na sedavý způsob lovu a pro dva lidi velice prostorné........materiál stará záclona a deštník

                                                                NToulovec - Profil | Út 20.6.2006 12:33:19

                                                                Používám tuhý AUTAN, nemám nejmenší problém s komáry, pokud ho nepoužiju, jsem do hodiny tak dojebanej, až běda.

                                                                  NMutin - Profil | Út 20.6.2006 12:31:41

                                                                  Šnorchl, harpuna a komáři mě můžou .....:-)))

                                                                    NFishky - Profil | Út 20.6.2006 12:26:34

                                                                    U maskáčové bundy mám ke kapuci přišitou moskytieru, ruce mi dokoušou a kotníky taky, jen když mám tlustý fusekle ne, ale vydržet to v tom hycu... to ať si mě radši sežerou :)

                                                                      NMiramax - Profil | Út 20.6.2006 12:06:48

                                                                      me letos naprosto uzasnym zpusobem funguje repelent znacky repelent, takovy ten klasicky cesky, zluty s cervenym napisem, kdyz se nastrikam, je pokoj, komari se mi vyhybaji obloukem, ale jinak taky nemam repelenty rad, takze kdyz to jde vydrzet, radsi se bez nej obejdu

                                                                        NFanda | Út 20.6.2006 12:05:50

                                                                        ta vysoká žlutá rostlina se jmenuje vratič obecný, roste prý v kde jaké příkopě, ale znáte to : když ji zrovna potřebujete, ne a ne ji najít. Je to opravdu funkční, ale mít ji pokaždé sebou, nebo ji jen tak honem najít, prostě nejde!

                                                                          NMusqwa | Út 20.6.2006 11:56:12

                                                                          Vláďa S.: no je to asi 70 cm vysoka bylina, skusim to pohladat

                                                                            NMusqwa | Út 20.6.2006 11:52:31

                                                                            Martin M. : Tak o tomto som este nepocul, cez vikend to vyskusam a potom sa ozvem :))

                                                                              NVláďa S. - Profil | Út 20.6.2006 11:51:31

                                                                              Musqva> Žluté kulovité květy mají kolem vody blatouch, pryskyřičník a vlaštovičník - zkus je všechny a uvidíš jaký výsledek se dostaví. Minimálně budeš krásně žlutooranžový od vlaštovičníku a zároveň je to prevence proti bradavicícm :-)

                                                                                NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 11:46:13

                                                                                Musqwa> udajne rajcatove listy.

                                                                                  NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 11:45:33

                                                                                  Tak ted vime, ktery repelent zabrani stipnuti komaru. A ted ktery je opravdu odezene? Posledne jsem za dopoledne trefil 400 komaru (pocital jsem to) a asi 20 stipancu jsem dostal - bez repelentu, nerad je pouzivam. To bych snesl, kdyby mi ty bestie nepiskaly kolem usi. Jsem rozhodnut koupit moskytieru na klobouku.
                                                                                  xycht> At mi klidne vlezou na zada, ja se pak vzdycky opru o zidli a je to :)

                                                                                    NMusqwa | Út 20.6.2006 11:45:13

                                                                                    G.Moolis: aj o tabaku som pocul, ale tato rastlina rastie aj pri vode, ma take zlte gulovite kvety a trocha farbia na zlto

                                                                                      NG.Moolis - Profil | Út 20.6.2006 11:42:07

                                                                                      Musqwa: jasně. tabák. Vajgly máčet ve skleničce a výsledným elixírem se pak namažeš.

                                                                                        NMusqwa | Út 20.6.2006 11:41:08

                                                                                        niekde som cital o prirodnej verzii repelentu, akasi rastlina ktorou sa staci potriet, neviete o nej niekto?

                                                                                          NFanda | Út 20.6.2006 11:35:10

                                                                                          Na téma kamenec : z logiky věci vyplývá, že pokud se to dříve za časů mého dědečka používalo na zastavování krve při holení ( a tak jsem to taky já ještě zažil ), měli by to mít v každé DOBRÉ grogerii. V prodejmě barev a laků jsem na to konto dnes dopoledne objevil kamenec v podobě kostečky 3x5x5 cm, už to nestálo těch 12 kaček, ale 64.-, ale na druhou stranu se ta kostka dá lépe namáčet, ve větší ploše a zřejmě i intenzivněji, čili lépe natírat xycht atd., tu "rtěnku" schováte snadněji do kapsy, dá se zase mnohem pečlivěji udělat puntík na tvář v místě krvácení, ale na rybách se většinou neholíme...
                                                                                          Přeji mnoho zdaru, fakt to chce jen pořádně zvlhčit a v klidu se natřít. Vyzkoušejte a dejte vědět, pokud vyhrajete taky flašku, jako já několikrát v sázce, co z přípravků je nejlepší, nebudu závidět!

                                                                                            NMrKos - Profil | Út 20.6.2006 10:34:59

                                                                                            ... když už spirálu tak jedině pořádnou :-))

                                                                                              NSla - Profil | Út 20.6.2006 10:02:21

                                                                                              Bachy: funguje, ale je pravda ze po delsi dobe mi to taky zacalo pekne smrdet:)

                                                                                                NBachy - Profil | Út 20.6.2006 10:01:10

                                                                                                Amurek - Tahle spirála mi moc nefungovala - použil jsem ji zatím jednou, ale nepozoroval jsem, že by to komárům nějak vadilo. Spíš to po delší době začalo smrdět mi. :o)

                                                                                                  Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:57:24

                                                                                                  Sla: díky, zkombinuju ještě s moskytiérou a ať mi vlezou komáři na záda :-)) EDIT: na záda radši ne :-)

                                                                                                    Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:56:55

                                                                                                    Michal: to mi povídej a to u Vás na Moravě je to prej horší než u nás....já jel na 3 denní výpravu a po první noci jsem rovněž zbaběle prchnul ...neměl sem na to nervy

                                                                                                      NMichal | Út 20.6.2006 9:55:27

                                                                                                      xycht: já byl ve čtvrtek na Moravě 22 muškařit, za každýho komára co jsem zabil mě jich 10 kouslo, 1 komára jsem zabil v průměru za 20 vteřin bo jsem nevěděl jesti mám házet nebo zabíjet komáry, ta 2 hodiny jsem zbaběle prchl

                                                                                                      tu spirálu můžu doporučit, není to absolutní, ale nesmí moc foukat, pak se ta účinnost dost snižuje

                                                                                                        NSla - Profil | Út 20.6.2006 9:55:27

                                                                                                        xycht: funguje, ale chce to rozmistit kolem sebe, ale vzdy se najde nejaky komar který tím kouřem prokličkuje:))

                                                                                                          Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:53:19

                                                                                                          Amurek: funguje to? máš to vyzkoušený?

                                                                                                            Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:52:58

                                                                                                            Teď o víkendu jsem zažil očistec takže kupuju moskytiéru + samozřejmě repelent.

                                                                                                              NAmurek - Profil | Út 20.6.2006 9:52:23

                                                                                                              Martin, Tady máš tu kouřící spirálu proti komárům.

                                                                                                                Npz - Profil | Út 20.6.2006 9:46:44

                                                                                                                diffusil nebo autan - diffusil je vyrazne levnejsi, ale musi se casteji aplikovat...
                                                                                                                oboje funguje spolehlive i na mne, ktere komary a hlavne muchnicky doslova pritahuje, navic je pouzivam ucinne i proti klistatum

                                                                                                                  NMartin - Profil | Út 20.6.2006 9:10:16

                                                                                                                  Díky za tipy , ta moskytiéra přes klobouk by šla celkem použít i při pohybu ,ten sak bych viděl na sedavé chytání dobré ,ale na přívlač zkusím tip od Fandy a jsem zvědavej , letos na Lužnici jsem nevěděl jestli točit kličkou navijáku ,nebo plácat muchničky ráno a večer komáry

                                                                                                                    NVláďa S. - Profil | Út 20.6.2006 9:08:30

                                                                                                                    Mě funguje spolehlivě AUTAN v tuhé tyčince, jak na komáry tak na klíšťata.

                                                                                                                      Nstaroch | Út 20.6.2006 9:01:42

                                                                                                                      Fanda - kde prodavají ten kamenec v lékárně nebo někde v marketu?

                                                                                                                        NFanda | Út 20.6.2006 8:15:30

                                                                                                                        Hoši, už jsem to tu někde psal : kupte si obyčejný KAMENEC ve formě tyčinky podobné rtěnce, stojí to 12 Kč a kdysi se to používalo na zastavování krve při holení. Stačí olíznout a natřít se na tvář, zátylek a zápěstí, a máte na dvě hodiny pokoj. Při tom olizování počítejte s podivuhodnou pachutí, takže pokud sedíte u čisté vody, raději tvář namočit. Ta pachuť je jediným nedostatkem, jinak funguje suprově. Už jsem na to vyhrál několik šampusů.

                                                                                                                        I v letošních kalamitních stavech po záplavách kolem Moravy mne posledně navštívil pouze jeden dost odvážný komár, který brzdil asi 5 cm od ruky, pak zmizel a už jsem ho vícekrát neviděl.

                                                                                                                          NSla - Profil | Út 20.6.2006 8:05:28

                                                                                                                          ucina je pouze moskytiera. Kdyz je tolik komaru jako tento rok tak nepomuze zadny sprej. Jeste je celkem dobra takova spirala která se zapali.

                                                                                                                            Norf - Profil | Út 20.6.2006 7:51:09

                                                                                                                            jo jo SZUKU mám taky ale po masti je člověk docela uleptaný(a po celém víkendu na rybách :-)) ale je pravda že momentálně je tento výrobek dost učinný asi to ti naši krvežrouti ještě neznaj.

                                                                                                                              Nrommi | Út 20.6.2006 7:46:21

                                                                                                                              ak ti ide o repelentnu ochranu, pomerne dobre skusenosti mam s mastou SZUKU. myslim, ze spomedzi predavanych pripravkov proti komarom patri k tym lepsim.

                                                                                                                                Norf - Profil | Út 20.6.2006 7:41:26

                                                                                                                                ano jedna je opravdu učinná a to moskytiéra já ji koupil myslím za 380,-kč a funguje suprově, akorát musíš sedět někde u stromu a pěkně ji zavěsíš nad sebe a pak se jen díváš jak ty potvory lítaj kolem. koupil jsem ji na www.smrtihlav.cz a koupi nelituji. Vejdou se i dva lidi(já+moja)