NSumec ST - Profil | So 7.4.2012 21:44:35
dnes jsem dostal od kolegy rybáře domácí recept : 200 ml. Alpy a v ní 24 hod. louhovat 30 ks
hřebíčků. Hřebíčky v ní nechat do spotřebování. Funguje prý to naprosto nečekaně odpudivě.
Já používám bateriový odpuzovač komárů, starý asi 10 let, a v metru kolem křesla komár není.
Nkopr69 - Profil | So 7.4.2012 21:33:45
Kombinace těchto prostředků je 100% účinná.
NOpi - Profil | St 21.6.2006 8:14:05
Taky používám OFF, ale vodičku s mechanikým rozprašovačem. Nesmrdí, malá spotřeba a je fakt účinný.
NBíbo | St 21.6.2006 8:01:46
Kdysi jsem na nějakých rybářských stránkách četl příspěvek o obraně proti komárům. U vody často roste taková kytka se žlutýma kuličkama (tvarově něco jako mrkvous)...:o) ty luličky stačí rozemnout a trochu se tím naplácat - je to dost aromatický a opravdu to fungovalo. (takže v případě nouze a za předpokladu že to u vody roste) je to dobrá možnost jak to těm krvežíznivcům znepříjemnit!!! (Já jsem si koupil ještě takový bzučák na tužkovou baterii - vydává to sotva slyšitelný zvuk, ale nemám to ještě odszkoušeno). Až budu vědět víc, napíšu Vám to.. Hezký chvíle u vody a ani kapku krve nazmar -
Nbrach - Profil | St 21.6.2006 7:57:48
Opět se opakující otázka- no, nevadí. Opět napíši - OFF!
(o puchýřích nic nevím)
NHonza T. - Profil | Út 20.6.2006 18:10:50
Modrý OFF! cca 120kč...Stříkat ale pouze na oblečení...Při slunci udělá na kůži nehorázný puchýře...
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 18:03:42
dandyss: to mi povídej..já taky :-))
NMusqwa | Út 20.6.2006 17:40:47
Toulovec: jj to je ona ale ako bolo uz spomenute, ked ju najviac potrebujes nie je tu a ked je nepotrebujes najcastejsie sa do nej mota vlasec :))
Ndandyss | Út 20.6.2006 17:09:00
xycht: Díky mooooc, to vypadá velmi dobře. Minulý víkend jsem prožil komáří peklo na Labi, příště už těm potvorám v tomhle "módním doplňku" nedám ani kapku :-)
Ndandyss | Út 20.6.2006 17:02:26
xycht: mohl by jsi sem dát odkaz na tu vyhlídnutou moskytiéru? Také se po nějaké ohlížím :-) díky moc. D.
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 16:51:23
Fishky: a co zkusit moskytiéru...ted mam jednu vyhlídnutou :-) a jdu do ní
NFishky - Profil | Út 20.6.2006 16:27:15
xycht: jj, já mám z toho taky ohromnou radost, o to větší, že mám na ty potvory alergii... ale prý se proti tomu dá něco dělat... doktorka mi doporučila nechodit k vodě :o)))
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 16:22:52
Fishky: tak to je hukot, chci se podívat na Moravu na ryby, takže je to "dobrá" zpráva :-))
NFishky - Profil | Út 20.6.2006 16:17:55
xycht: nepamatuji si, že by někdy byli u nás tak velcí komáři jak letos, a navíc ty potvory jsou schopný sednout a ihned to do tebe "naprat", u těch minuloročních demoverzí komárů měl člověk aspoň krapet čas - jak ho spatřil, tak ho típnout... no letos mnohdy než ho stačím pleštit tak už to do mě napere:) a velikostně se mnozí blíží spíš mouše, než komárům z minulých let :o))) jinak elegantně zamáčknout tři pouhým "bříškem" ukazováčku, nebo pleštit třeba 6 kousků dlaní letos není nic neobvyklého...
Nharpunar - Profil | Út 20.6.2006 15:40:01
Kdyby je tolik lidí nevolilo,nebyli by tak přemnoženi a dávno by vychcípali.Co komár,to svině,která pije krev!!!
NMíra Rybář - Profil | Út 20.6.2006 15:20:53
Kouřící a smrdící spirály mě osobně dusí, ale i jiné repelenty mi nedělají dobře a taky, když si neumeju po aplikaci ruce a napichuji krmivo pro ryby, je taky po záběrech. Asi jim to taky smrdí. A tak nezbývá, než moskytiera a ruce.
MM - nejseš po té rybařině jako otlučenej jako píšťalka?
NMichal | Út 20.6.2006 14:59:23
Martin M.: to máte dobrý, u nás na SM si ti hajzlíci snad pořídili brejle pro noční vidění nebo co :-))
NKubík | Út 20.6.2006 14:58:15
repelent na ně na hajz*y, nebo dlouhý rukávy
NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 14:35:18
uzená makrela> u nas komari za tmy moc neletaji, spise za soumraku a za svitani, nebo kdyz je pres den pod mrakem a nefouka. To kdyz je kalamitni situace, tak zerou furt, to jo.
NJM - Profil | Út 20.6.2006 14:00:14
all: Zlatý komáři. Na ně u nás stačí cigáro nebo obyčejný repelent. Na Slapské přehradě jich moc není, ale jsou tam klíšťata, ale stovky. A nic moc na ně nefunguje. Od jara do podzima jím deně B - komplex a přesto si pokaždé nějaké odnesu. Na pivo jsou už šmejdi zvyklý.
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 13:25:43
Martin M: to jo :)) sou to stejně bestie i když v Čechách to celkem jde,ale na Moravě jsou prej agresivnější ...
Nuzená makrela - Profil | Út 20.6.2006 13:18:38
můžeš vyzkoušet svíčky proti hmyzu-fakt to funguhe a navic v noci něco vidíš.
NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 13:16:36
fyzicka likvidace je proste nejucinnejsi ;-)
NAmurek - Profil | Út 20.6.2006 13:13:39
Bachy - ® To musí být MM z rybařiny pěkně unavaný.400 komárů to je zážitek.
NBachy - Profil | Út 20.6.2006 13:05:32
Amurek - Měl jsem spirálu - Biolit. Vítr foukal jen lehce a spirálu jsem měl asi 1m za sebou. Kouř z té spirály jsem cítil, museli to cítit i ti komáři. Některé to zahnalo, některé ne. Druhou noc už jsem se na spirálu vykašlal. Než čuchat smrad a pak ještě kolem sebe plácat, to radši jenom plácat. :o) Samozřejmě věřím, že to někde může být účinné, taky to budu ještě zkoušet. Jinak to řeším neustálým zabíjením každého komára, který se u mně ukáže. Nepočítal jsem je, ale zabít jich 400 jako MM - to musí být mazec. :o)
NToulovec - Profil | Út 20.6.2006 12:38:27
Jinak pokud jde o tu rostlinku, jedná se o Tanacetum vulgare, česky Vratič obecný, sám jsem nikdy nezkoušel, bo nosím ten AUTAN :o)))
NAmurek - Profil | Út 20.6.2006 12:38:12
xycht - ® Bachy - ®Já jsem zatím ze spirálou byl vždycky spokojený a to u Odry je komárů požehnaně.Jasně fetovat se to nedá ale dá se to vydržet.Mám koupenou ještě jinou značku kterou zatím vyzkoušenou nemám,třeba nebude tak smrdět.
Norf - Profil | Út 20.6.2006 12:37:32
ještě jeden výmluvný obrázek, vím že to není astetické a doví jak pěkné ale v podvečery na řece moravě se to fakt nedá vydržet, zatím použito jenom jednou a podotýkám je to na sedavý způsob lovu a pro dva lidi velice prostorné........materiál stará záclona a deštník
NToulovec - Profil | Út 20.6.2006 12:33:19
Používám tuhý AUTAN, nemám nejmenší problém s komáry, pokud ho nepoužiju, jsem do hodiny tak dojebanej, až běda.
NMutin - Profil | Út 20.6.2006 12:31:41
Šnorchl, harpuna a komáři mě můžou .....:-)))
NFishky - Profil | Út 20.6.2006 12:26:34
U maskáčové bundy mám ke kapuci přišitou moskytieru, ruce mi dokoušou a kotníky taky, jen když mám tlustý fusekle ne, ale vydržet to v tom hycu... to ať si mě radši sežerou :)
NMiramax - Profil | Út 20.6.2006 12:06:48
me letos naprosto uzasnym zpusobem funguje repelent znacky repelent, takovy ten klasicky cesky, zluty s cervenym napisem, kdyz se nastrikam, je pokoj, komari se mi vyhybaji obloukem, ale jinak taky nemam repelenty rad, takze kdyz to jde vydrzet, radsi se bez nej obejdu
NFanda | Út 20.6.2006 12:05:50
ta vysoká žlutá rostlina se jmenuje vratič obecný, roste prý v kde jaké příkopě, ale znáte to : když ji zrovna potřebujete, ne a ne ji najít. Je to opravdu funkční, ale mít ji pokaždé sebou, nebo ji jen tak honem najít, prostě nejde!
NMusqwa | Út 20.6.2006 11:56:12
Vláďa S.: no je to asi 70 cm vysoka bylina, skusim to pohladat
NMusqwa | Út 20.6.2006 11:52:31
Martin M. : Tak o tomto som este nepocul, cez vikend to vyskusam a potom sa ozvem :))
NVláďa S. - Profil | Út 20.6.2006 11:51:31
Musqva> Žluté kulovité květy mají kolem vody blatouch, pryskyřičník a vlaštovičník - zkus je všechny a uvidíš jaký výsledek se dostaví. Minimálně budeš krásně žlutooranžový od vlaštovičníku a zároveň je to prevence proti bradavicícm :-)
NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 11:46:13
Musqwa> udajne rajcatove listy.
NMartin M. - Profil | Út 20.6.2006 11:45:33
Tak ted vime, ktery repelent zabrani stipnuti komaru. A ted ktery je opravdu odezene? Posledne jsem za dopoledne trefil 400 komaru (pocital jsem to) a asi 20 stipancu jsem dostal - bez repelentu, nerad je pouzivam. To bych snesl, kdyby mi ty bestie nepiskaly kolem usi. Jsem rozhodnut koupit moskytieru na klobouku.
xycht> At mi klidne vlezou na zada, ja se pak vzdycky opru o zidli a je to :)
NMusqwa | Út 20.6.2006 11:45:13
G.Moolis: aj o tabaku som pocul, ale tato rastlina rastie aj pri vode, ma take zlte gulovite kvety a trocha farbia na zlto
NG.Moolis - Profil | Út 20.6.2006 11:42:07
Musqwa: jasně. tabák. Vajgly máčet ve skleničce a výsledným elixírem se pak namažeš.
NMusqwa | Út 20.6.2006 11:41:08
niekde som cital o prirodnej verzii repelentu, akasi rastlina ktorou sa staci potriet, neviete o nej niekto?
NFanda | Út 20.6.2006 11:35:10
Na téma kamenec : z logiky věci vyplývá, že pokud se to dříve za časů mého dědečka používalo na zastavování krve při holení ( a tak jsem to taky já ještě zažil ), měli by to mít v každé DOBRÉ grogerii. V prodejmě barev a laků jsem na to konto dnes dopoledne objevil kamenec v podobě kostečky 3x5x5 cm, už to nestálo těch 12 kaček, ale 64.-, ale na druhou stranu se ta kostka dá lépe namáčet, ve větší ploše a zřejmě i intenzivněji, čili lépe natírat xycht atd., tu "rtěnku" schováte snadněji do kapsy, dá se zase mnohem pečlivěji udělat puntík na tvář v místě krvácení, ale na rybách se většinou neholíme...
Přeji mnoho zdaru, fakt to chce jen pořádně zvlhčit a v klidu se natřít. Vyzkoušejte a dejte vědět, pokud vyhrajete taky flašku, jako já několikrát v sázce, co z přípravků je nejlepší, nebudu závidět!
NMrKos - Profil | Út 20.6.2006 10:34:59
... když už spirálu tak jedině pořádnou :-))
NSla - Profil | Út 20.6.2006 10:02:21
Bachy: funguje, ale je pravda ze po delsi dobe mi to taky zacalo pekne smrdet:)
NBachy - Profil | Út 20.6.2006 10:01:10
Amurek - Tahle spirála mi moc nefungovala - použil jsem ji zatím jednou, ale nepozoroval jsem, že by to komárům nějak vadilo. Spíš to po delší době začalo smrdět mi. :o)
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:57:24
Sla: díky, zkombinuju ještě s moskytiérou a ať mi vlezou komáři na záda :-)) EDIT: na záda radši ne :-)
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:56:55
Michal: to mi povídej a to u Vás na Moravě je to prej horší než u nás....já jel na 3 denní výpravu a po první noci jsem rovněž zbaběle prchnul ...neměl sem na to nervy
NMichal | Út 20.6.2006 9:55:27
xycht: já byl ve čtvrtek na Moravě 22 muškařit, za každýho komára co jsem zabil mě jich 10 kouslo, 1 komára jsem zabil v průměru za 20 vteřin bo jsem nevěděl jesti mám házet nebo zabíjet komáry, ta 2 hodiny jsem zbaběle prchl
tu spirálu můžu doporučit, není to absolutní, ale nesmí moc foukat, pak se ta účinnost dost snižuje
NSla - Profil | Út 20.6.2006 9:55:27
xycht: funguje, ale chce to rozmistit kolem sebe, ale vzdy se najde nejaky komar který tím kouřem prokličkuje:))
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:53:19
Amurek: funguje to? máš to vyzkoušený?
Nxycht - Profil | Út 20.6.2006 9:52:58
Teď o víkendu jsem zažil očistec takže kupuju moskytiéru + samozřejmě repelent.
NAmurek - Profil | Út 20.6.2006 9:52:23
Martin, Tady máš tu kouřící spirálu proti komárům.
Npz - Profil | Út 20.6.2006 9:46:44
diffusil nebo autan - diffusil je vyrazne levnejsi, ale musi se casteji aplikovat...
oboje funguje spolehlive i na mne, ktere komary a hlavne muchnicky doslova pritahuje, navic je pouzivam ucinne i proti klistatum
NMartin - Profil | Út 20.6.2006 9:10:16
Díky za tipy , ta moskytiéra přes klobouk by šla celkem použít i při pohybu ,ten sak bych viděl na sedavé chytání dobré ,ale na přívlač zkusím tip od Fandy a jsem zvědavej , letos na Lužnici jsem nevěděl jestli točit kličkou navijáku ,nebo plácat muchničky ráno a večer komáry
NVláďa S. - Profil | Út 20.6.2006 9:08:30
Mě funguje spolehlivě AUTAN v tuhé tyčince, jak na komáry tak na klíšťata.
Nstaroch | Út 20.6.2006 9:01:42
Fanda - kde prodavají ten kamenec v lékárně nebo někde v marketu?
NFanda | Út 20.6.2006 8:15:30
Hoši, už jsem to tu někde psal : kupte si obyčejný KAMENEC ve formě tyčinky podobné rtěnce, stojí to 12 Kč a kdysi se to používalo na zastavování krve při holení. Stačí olíznout a natřít se na tvář, zátylek a zápěstí, a máte na dvě hodiny pokoj. Při tom olizování počítejte s podivuhodnou pachutí, takže pokud sedíte u čisté vody, raději tvář namočit. Ta pachuť je jediným nedostatkem, jinak funguje suprově. Už jsem na to vyhrál několik šampusů.
I v letošních kalamitních stavech po záplavách kolem Moravy mne posledně navštívil pouze jeden dost odvážný komár, který brzdil asi 5 cm od ruky, pak zmizel a už jsem ho vícekrát neviděl.
NSla - Profil | Út 20.6.2006 8:05:28
ucina je pouze moskytiera. Kdyz je tolik komaru jako tento rok tak nepomuze zadny sprej. Jeste je celkem dobra takova spirala která se zapali.
Norf - Profil | Út 20.6.2006 7:51:09
jo jo SZUKU mám taky ale po masti je člověk docela uleptaný(a po celém víkendu na rybách :-)) ale je pravda že momentálně je tento výrobek dost učinný asi to ti naši krvežrouti ještě neznaj.
Nrommi | Út 20.6.2006 7:46:21
ak ti ide o repelentnu ochranu, pomerne dobre skusenosti mam s mastou SZUKU. myslim, ze spomedzi predavanych pripravkov proti komarom patri k tym lepsim.
Norf - Profil | Út 20.6.2006 7:41:26
ano jedna je opravdu učinná a to moskytiéra já ji koupil myslím za 380,-kč a funguje suprově, akorát musíš sedět někde u stromu a pěkně ji zavěsíš nad sebe a pak se jen díváš jak ty potvory lítaj kolem. koupil jsem ji na
www.smrtihlav.cz a koupi nelituji. Vejdou se i dva lidi(já+moja)