Vláčet s lankem nebo bez?

Zdarec borci, dáváte lanko na vláčení nebo ne? Případně jaké. Mě se zdá že když ho tam dám, tak je méně záběrů. Dnes jsem ztratil bez lanka štiku asi 70cm i s moji oblíbenou rapalou :-( proto se ptám. Díky xxx
Autor diskuse: domino - Profil , 19.6.2006 dravci - techniky lovu

NThor - Profil | St 3.7.2013 22:38:18

PepíkPepík >> tak zkus změnit značku, třeba Awa Shima, Asso,...vláčet stále s šnůrou je blbost, navíc na 20kg jak jsi psal...přijdeš o spoustu ryb a taky spoustu ryb.poškodíš...

    NSoulfish - Profil | St 3.7.2013 22:37:52

    elhierro >> to je ovšem hloupé přirovnání, protože TY s lehkou děvou bez gumy ohrožuješ jen a pouze sebe, kdežto ten stejný TY ovšem bez lanka ohrožuješ na životě tu štiku :o) tedy pokud ti bez lanka zabere, můžeš ji zabít

    to je potřeba si uvědomit - je to úplně jiný typ hazardu

      Nnofish - Profil | St 3.7.2013 22:35:50

      PepíkPepík >> vem te vlasec, vyhoď ho a kup jiný. Mezi vlasci jso prostě šmejdy, případně nějaké asi špatně skladované a tak. Nejednou už jsem se s tím setkal.

        NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 22:25:20

        Thor >> Ten vlasec je v navijáku od jara. Rolnička by měla být ok, cívku seřízenou mam a rybu nikdy nervu. Ale myslím že je to tím že jak už sem psal vláčim pod jezama v těch šutrech a ten vlasec se nicí, nebo když zdolávám vázku tak se natáhne.... dneska sem s nim vytách bolena 63 cm, celkem se divim :D

          NThor - Profil | St 3.7.2013 18:34:46

          PepíkPepík >> Pokud trháš 0,25 v běžných podmínkách, je problém hlavně v tobě nebo ve tvém cajku (špatné očko, rolnička, jinak poškozený vlasec) řekl bych:-) 0,25 neurvu ani náhodou...a to ji měním max.dvakrát do roka...a chytám s 40g prutem... na klacku 21g neurvu ani 0,18.

            NFRANK71 - Profil | St 3.7.2013 16:52:59

            Thor >> Vadí, ale nic proti lanku.

              Ngroovy - Profil | St 3.7.2013 16:50:10

              marry.24 >> ja stim problém nemám. Mě to drží dobře, ale je dobře že to vim.

                NZlejšek - Profil | St 3.7.2013 16:07:53

                Lanko je s woblerama nutnost. Akorát když jdu s gumama, tak dám občas jen fluorocarbon.

                  NThor - Profil | St 3.7.2013 16:04:21

                  Vláčet na šitku bez lanka může jen úplnej DEBIL....lanka se štika nebojí, to že bere opatrně a málo je věc něčeho jiného, ne lanka...

                    Nnofish - Profil | St 3.7.2013 15:44:50

                    Vláčím už bez lanka. U nás štiky nejsou... :-)))

                    Věně omílaná věc a vždycky se ajdou blbci co tvrdí, že bez lanka je to ok. To je jak v autě bez zapnutého pásu. Taky je to ok.. než se něco stane...

                      NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 15:38:13

                      Pedro1 >> No ale u mě je to všema těma třema způsobama dohromady plus ještě tim že sem u vody skoro pořát a řek bych že neni den kdy bych nezapřách šutr nebo tak a jak se snažim to uvolnit tak se ten vlasec natahuje atd....

                        NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 15:36:05

                        Reznik76 >> Nevim, ale nebylo to jenom s timdle, třeba vloni sem měl 0.24 a to samý....řikám, za zkoušku pletenky nic nedám tak to chci skusit

                          NReznik76 - Profil | St 3.7.2013 15:27:40

                          PepíkPepík >> co to bylo za vlasec? jak píše Kóďa 0,24 Asso Ultra vyndá i koně z vody

                            NPedro1 - Profil | St 3.7.2013 15:26:37

                            PepíkPepík >> Jestli trhas pětadvacítku,tak můžou být jen tři příčiny.Ten vlasec je zpuchrelej,nebo Ti ho něco poškozuje (praskle ocko na prute,chyba na rolnicce navi,...) no a nebo je to rukama.Ale normální vlasec 0,25 mm Ti nemůže 65 cm bolen utrhnout.

                            A tam kde chytas je šance na stiky stejná,jako na sumce.Chytat s trojhackem bez lanka je blbost.

                              NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 15:08:25

                              KóĎA >> Něco špatně je, vláčim u spadlejch stromů, u wostrejch šutrů atd a to dokážu urval i bolena kolem 65 cm... včera sem zapřách fousatýho (letos už 4.ho) a z těch čtyř jsem vytách jen jednoho... a aby kvůli mě ty ryby chcípaly se sešitou držkou to rači budu mít místo 5ti záběrů 2 ale ať to klape... ty sumíky jsem naštěstí chytal na kopyta s malejma jednoháčkama bez protihrotu takže snad v poho ale kdybych tam měl woba tak je v prdeli... za zkoušku pletenky nic nedám... až na pár stovek za ni :-))

                                NKóĎA - Profil | St 3.7.2013 15:04:20

                                PepíkPepík >> jestli trháš 0,25 je něco špatně. Já jsem 0,24 (reálně 0,26) na čtyřicetigramovém prutu nedokázal utrhnout...

                                  NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 14:57:23

                                  Reznik76 >> Já pod jezama v Čer. a Mok. chytil zatím jen štiky do 35 cm ale o nějakých už jsem tam slyšel, no řikám překvapit dokážou no :D

                                    NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 14:56:01

                                    KóĎA >> do teď jsem vláčel s 0.25 ale už jsem utrhal za 3 roky tolik ryb co neutrhal nikdo za celej život... s 0.25 končím, zítra jdu pro pletenku kolem 22 kg a je vymalováno :D

                                      NReznik76 - Profil | St 3.7.2013 14:55:24

                                      KóĎA >> tak nějak .-)))

                                        NKóĎA - Profil | St 3.7.2013 14:51:05

                                        Reznik76 >> to nejtenčí z těch tvejch má deklarovanou nosnost tři kila. Pokud by to odpovídalo realitě, tak tři kila je reálná nosnost pětadvacítky - tu by asi nikdo na ty nejtenčí lanko nedával, že...