- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčet s lankem nebo bez?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NPedro1 - Profil | St 10.7.2013 8:16:26
Obě ty lanka mi celkem vyhovují.
Nu.x.a. - Profil | Út 9.7.2013 18:53:45
Nsramas - Profil | Út 9.7.2013 18:36:22
NPedro1 - Profil | Út 9.7.2013 13:06:52
Nsramas - Profil | Út 9.7.2013 13:05:39
NPedro1 - Profil | Út 9.7.2013 13:01:08
Nsramas - Profil | Út 9.7.2013 12:53:25
NPedro1 - Profil | Út 9.7.2013 12:42:46
Nsramas - Profil | Út 9.7.2013 12:39:18
nebo toto: https://www.tackleuk.co.uk/#Drennan-E-Sox-Super-7-Piker-Trace-Wire-15m/sp/1293
Co mám koupit? M.
NP!F - Profil | Út 9.7.2013 12:00:39
:o)
NButchi - Profil | Út 9.7.2013 11:34:37
Jo, je pravda, že to pěkně táhne dolů, to máš recht - takže streamer hezky propadával...
Myslím, že nejlepší by asi bylo udělat si vlastní MW nebo titan - ale ten už je cenově někde jinde :-))
Ten Direct fly od hendsu je na prd, párkrát jsem ho taky zkoušel a zase rychle odložil.
NDavca - Profil | Út 9.7.2013 11:19:10
Tak si hoši trhněte končetinou a dejte si tam 5metrů trojky drátu, to Vám snad nepřekousne:DDD
Nšumava - Profil | Út 9.7.2013 11:15:00
Butchi, mně se líbily proto, že pěkně zatížily strýmra a v kombinaci s plovoucí šňůrou to tak nějak pěkně chytalo a navíc ve vodě kde chytám nebyly vidět (skoro) Když jsem použil ,muškařské´lanko od Hends, svítilo v té vodě tak ukrutně, že záběry přestaly.
Nrybomil - Profil | Út 9.7.2013 10:59:56
NButchi - Profil | Út 9.7.2013 10:51:07
Vidíš, ja to s nimi na streamer taky zkoušel, ale přijde mi, že to není vhodný materiál - právě kvůli tomu, jak se zkroutí..
Jinak mám úplně stejnou zkušenost, ostatně ten wolfram používám už jen na gumy a menší woby.
Připadá mi, že se i bez vázek po určitém čase oddělí pár vláken u karabinky, což má za následek katastrofální snížení nosnosti...
Nšumava - Profil | Út 9.7.2013 10:45:23
NP!F - Profil | Út 9.7.2013 10:43:36
Nrybomil - Profil | Út 9.7.2013 10:28:23
podle mě aby ti to nepředřel je těch Davčových 30cm ukrutně málo, mnohdy bych potřeboval tak 120cm, ale pak bych is 3m klackem blbě nahazoval. Aby mi to v noci nevlezlo ve spoji do koncovýho očka a nepočkodilo ho to, dávam před to kaprařský gumový korálek tak 5 - 6 mm ( podle velikosti očka.
na spojení lajny a Shock návazce dávám tenhle oválný, velikost č. 1, do toho to lze uvázat
http://rybar.braunstar.cz/ostatni-doplnky/krouzek-ovalny-carpsystem-baleni-10ks
NDavca - Profil | Po 8.7.2013 11:53:48
Samozřejmě netvrdí, že je jediný materiál, ale neznám jiný s kombinací jeho vlastností. Podle mě neexistuje. Napsal jsem pouze, že s ním mám bohaté zkušenosti a můžu se na něj absolutně spolehnout..a to mi za osm kaček za návazec fakt stojí.
NObrtlik - Profil | Pá 5.7.2013 12:25:12
NPedro1 - Profil | Pá 5.7.2013 11:40:46
NMIŇAS - Profil | Pá 5.7.2013 10:11:56
Radost z úlovků ti vynahradí ztráty,peníze za nástrahy a život hodně rybám !!
http://www.mojerybarina.cz/lanka/titanove-lanko/
Ncarrrrp - Profil | Pá 5.7.2013 8:40:07
Nrybomil - Profil | Pá 5.7.2013 0:18:55
1) tenhle Carpus je u páně Nikla drahej jak kráva
2) Daiwa dělá to samý SALTIGA Shock LEADER v 50m návinu a méně peněz
viz http://shop.top-carp.cz/cs/produkt/saltiga-shock-leaderfluorocarbon/
3) mám podobný nějaký frantícký Shock Leader v 0,60mm a 0,70 mm ,ten jsem zakoupil zde v ČR a cena návinu 100 m byla 299,- Kč
Výdrž jak Saltiga, tak ten frantícký mají v oděruvzdornosti obrovskou a v uzlech NEPRASKAJÍ
takže podle mě tvůj dobrý pocit je finanční sebevražda :§)
NButchi - Profil | Čt 4.7.2013 22:42:16
Zrovna dneska jsem si na ty wolframy od Trapera pěkně zanadával, protože mi ho pod nohama u karabinky očesal asi 40cm bolen.
Naháněl jsem ho jako debil v zatopené trávě podběrákem, aby mi neodplaval i s woblerem :-)))))))
NPepíkPepík - Profil | Čt 4.7.2013 20:49:40
NPepíkPepík - Profil | Čt 4.7.2013 20:46:15
NChytámrybyjakokrávy - Profil | Čt 4.7.2013 17:20:17
Tak jsem začal používat 25cm lanka Traper wolfram a neměl jsem pocit, že by záběru ubylo. Ba naopak - zjistil jsem, že pokud (píšu mou zkušenost s velkou přehradu) má ryba chuť, vezme prakticky jakoukoliv barvu, včetně candátů, které jsem chytal najete například na mělčině jako štiky, jeden to vzal asi na pětkrát než jsem ho vytáhl 67 cm....
Jenže je to opravdu otázka, protože wolfram i jiná lanka obtěžují a určitě zhoršují práci, chod kopýtek, takže jsem udělal závěr - co nejdelší pevnostní karabinku - jednohák a bez lanka či čehokoliv. Když ale tluče štika, či jdu cíleně na štiku o které vím, což už je dosti raritní dnes nejen zde, tak wolfram určitě dám.
PS Pro milovníky chyť a pusť, tu štiku jsem si tedy vzal, jinak pouštím 98% ryb, dneska už bych jí asi nevzal, měl jsem nepříjemný pocit, když jsem jí "porcoval", fakt divnej, takhle velké ryby od Té doby neberu.
NDavca - Profil | Čt 4.7.2013 17:11:20
NFRANK71 - Profil | Čt 4.7.2013 17:03:47
NDavca - Profil | Čt 4.7.2013 16:57:05
NDavca - Profil | Čt 4.7.2013 16:47:08
Mám dobrý pocit, že štika nevidí lanko a zároveň mi to neupálí. Dostal jsem za 4 roky z vody kolem 100 štik a žádnou jsem neztratil. Pro mě je to tedy při správném používání 100% materiál.
Když jdu po menší rybě(okoun), používám klasický návazcový 25lb, ale opět jen CARP´R´US - !!!TO JE OPRAVDU DŮLEŽITÉ !!!- kdyby se náhodou spletla nějaká kudla. Rozhodně nedoporučuji používat ŽÁDNÝ JÍNY. Zkoušel jsem mnoho jiných fluocarbonů(ne při vláčce) a většina z nich je na nic, nemají ODĚRUVZDORNOST, PRASKAJÍ v uzlech, jsou jinak náchylné, nedosahují minimální nosnosti atd. atd.. Nenechejte ryby umírat pomalou smrtí!
Maximálně se mi stalo, že byl fluocarbon poškrábaný od zubů - v ten moment okamžitě měním! Cívku sotva spotřebujete za 2 sezóny, pak to výjde na pár korun na návazec..
NThor - Profil | Čt 4.7.2013 16:31:04
Nelhierro - Profil | Čt 4.7.2013 15:17:25
NPepíkPepík - Profil | Čt 4.7.2013 15:05:39
NPepíkPepík - Profil | Čt 4.7.2013 15:04:39
NKóĎA - Profil | Čt 4.7.2013 14:53:16
Nluckyhebeda - Profil | Čt 4.7.2013 14:50:05
NMAXXSKATER - Profil | Čt 4.7.2013 11:27:50
NJarda Š. - Profil | Čt 4.7.2013 11:25:06
NSoulfish - Profil | Čt 4.7.2013 10:35:52
je mi proti srsti ty ryby zabíjet zbytečně, takže ano - se ztrátou života je počítáno, pokud to ovšem má smysl
Nelhierro - Profil | Čt 4.7.2013 9:46:02
NMAXXSKATER - Profil | St 3.7.2013 23:17:17
NMAXXSKATER - Profil | St 3.7.2013 23:14:41
Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 23:13:22
NSoulfish - Profil | St 3.7.2013 23:11:39
NMAXXSKATER - Profil | St 3.7.2013 23:11:21
Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 23:09:45
Nnofish - Profil | St 3.7.2013 23:09:13
Jestli jsi nikdy u přívlače nesekal, tak to pak jo. To nekomentuju. Asi chytáš nějaké sebevrahy ryby co se napíchnou s radostí samy. Každý chytá nějak. Nenechám si spadnout každou ruhou větší rybu, takže sekám. Candoše naplno, když je větší.
edit: Musíš používat prut. Ne lešenářskou trubku :-)
Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 23:08:00
NFRANK71 - Profil | St 3.7.2013 23:06:32
NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 23:06:25
NMAXXSKATER - Profil | St 3.7.2013 23:05:20
NSoulfish - Profil | St 3.7.2013 23:04:31
napsal jsem, že je ryba hračka? ne - jen nerad vidím plavat ty zdechliny na hladině - je jich škoda
zápisem z St 3.7.2013 22:55:40 jsem chtěl hlavně naznačit, že je to na každém z nás
Nnofish - Profil | St 3.7.2013 23:04:15
Každý ať si chytá na co chce. Já okounům netrhám huby ani pletenkou. Když cítím malou rybu, tak proč ji rychle rvát ven?
Ale to je jedno. O pletence tahle diskuze není.
Nnofish - Profil | St 3.7.2013 23:02:06
Chce to klid a zvyknout si. Nedávno jsem po dlouhé době chytal na gumy s vlascem a byl jsem z toho úplně mimo. Ani záběry nebyly poznat, akorát tam ty ryby prostě visely :-)
Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 23:01:15
Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 22:59:57
NFRANK71 - Profil | St 3.7.2013 22:59:48
Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 22:57:08
NThor - Profil | St 3.7.2013 22:57:06
Kde to žije - dravci
4:21NÚhoří sezona 2012 10519
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...














