Vláčet s lankem nebo bez?

Zdarec borci, dáváte lanko na vláčení nebo ne? Případně jaké. Mě se zdá že když ho tam dám, tak je méně záběrů. Dnes jsem ztratil bez lanka štiku asi 70cm i s moji oblíbenou rapalou :-( proto se ptám. Díky xxx
Autor diskuse: domino - Profil , 19.6.2006 dravci - techniky lovu

Nnofish - Profil | St 3.7.2013 22:56:23

Thor >> Okouni se nesekají. Vždyť ti sedí většinou sami. Nepruží pletenka, pruží prut. Sekám je akorát v zimě, když je chytám na dálku v hloubce.
Tohle si někdy vyzkoušej dlouhodobě a uvidíš. Nemám problém s tím že by pletenka jakkoli poškozovala ryby a že bych díky ní tahal z vody méně ryb.

    Nrover - Profil | St 3.7.2013 22:55:58

    Lanko dnes už ze stresu dávají i "kapraři ". Už to tu padlo, šňůra dá skoro 2x tolik, a je navíc variabilní !

      NSoulfish - Profil | St 3.7.2013 22:55:40

      marmyš >> mně je to jedno :) s lankem takovou věc řešit nemusím

      pokud jsi ochoten vzít si na svědomí fakt, že štiku s ukousnutým wobem nečeká nic pěkného a bude se kvůli tobě opravdu nechutně trápit, tak si chytej jak uznáš za vhodné

        Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 22:55:27

        FRANK71 >> Prdlajs-neozval se nikdo. Chci dát něco navíc,ale nikdo není asi potřebný.

          Nnofish - Profil | St 3.7.2013 22:53:11

          marmyš >> 90% štik co jsem měl bez lanka když jsem zkoušel okouna, candoše, nekde kde údajně štiky nejsou/neberou mi to uraflo člověče. Co mi neurafnou jsou většinou menší twistery, menší kopýtka, žížalu neurafla. Mi to připadá, že drobnější nástrahy bere štika opatrněji, nebo co. Většinou to mají na krajíčku. Přitom velkou gumu woblera, mají až kdoví kde.

            NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 22:52:45

            Thor >> Stačí měkkčí prut a něco málo vypruží.... (snad)

              NFRANK71 - Profil | St 3.7.2013 22:52:05

              marmyš >> Tak už se ti ozval Anglán, jak je to s tím echolotem?

                NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 22:51:59

                nofish >> pro pletenku si jdu zejtra...

                  NThor - Profil | St 3.7.2013 22:51:37

                  nofish >> tak třeba máš jinou zkušenost, ale co jsem chytal okouny se šnůrou, přešel jsem hodně rychle na vlasec, měli na můj vkus až moc potrhaný tlamy...navíc jednou jsem viděl chlapa co seknul okouna celkem běžným zásekem a ten měl vyrvanou spodní čelist...takže nejsem velkej fanda ty šnůry...

                    NFRANK71 - Profil | St 3.7.2013 22:50:44

                    Thor >> možná tomu pomůže trochu lanko, ale pokud máš ostrý velký kameny, tak smůla. Musí častěji kontrolovat vlasec.

                      Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 22:48:51

                      Soulfish >> To by mě fakt zajímalo,jak tady kdejaký mudrc ví,kolik štik to bez lanka ukousne. Jak to mohou vědět,když tak neloví? Ty třeba víš,kolik štik z deseti v průměru překusuje?

                        NThor - Profil | St 3.7.2013 22:47:57

                        FRANK71 >> tak to se trhá často no...já na podobným místě lovil taky...a vlasec jsem měnil po cca.10 vycházkách. Nedá se nic dělat, kdo chce v tomhle lovit, musí počítat s tím že se vlasec opotřebí rychle...

                          Nnofish - Profil | St 3.7.2013 22:47:15

                          Thor >> Jak poškodíš rybu šňůrou? Chytám s ní z 90% a zatím žádná ryba si nestěžovala. O žádné nějak nepřicházím. Když, tak svojí blbostí, ne kvůli šňůře.

                            NThor - Profil | St 3.7.2013 22:46:49

                            PepíkPepík >> šňůra nepruží... pokud ryba dělá výpady, třeba hlavou a pod. nemá ti to co odpružit a může se vyřiznout snadněji než na vlasci, to samý v proudu atd... navíc při každým záseku rybě můžeš dost výazně protrhat tlamu - opět z důvodu, že to nepruží... neříkám, že se šnůrou nevláčím, ale jen při určitých metodách...

                              Nnofish - Profil | St 3.7.2013 22:45:25

                              PepíkPepík >> Tak holt zkoušet. Když rveš na šutrech. Já třeba proto chytám už z 90% na pletenku. Připadá mi to, že vydrží víc. Horší než šutry už jsou pak jen hrany z šutrů :-)
                              Když jsem chytával v kamenech a mělké vodě tak jsem se snažil alespoˇdržet vlasec co nejvíc nahoru. Ale stejně to zas tak moc nepomohlo.

                                NSoulfish - Profil | St 3.7.2013 22:45:10

                                marmyš >> 1) né každý chytá štiky proto, aby je sežral

                                2) a i když by ji pohladil za hlavičkou pořádným nožem, tak to má milá štika za sebou hodně rychle a v podstatě ani o ničem neví - ovšem pěkne prošitá se nějakou dobu potrápí, než konečně zdechne

                                tedy ano, je v tom rozdíl a to zásadní

                                  NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 22:42:27

                                  Thor >> Awa shima pár vlasců mam a musim říct že 0.16 mi drží líp jak 0.24.... :D proč bych s pletenkou přišel os poustu ryb?

                                    NFRANK71 - Profil | St 3.7.2013 22:41:34

                                    Thor >> chytá ve vodě kde je s bídou 50 cm a velký kameny tam bude trhat vždycky, s každým vlascem.

                                      NPepíkPepík - Profil | St 3.7.2013 22:41:24

                                      nofish >> tendle neni jedinej co se mi s nima děje... asi sem ňákej prokletej či co.

                                        Nmarmyš - Profil | St 3.7.2013 22:40:13

                                        Soulfish >> Pokud jinému zabere a má tam lanko,tak ji sežere a štika to má taky spočítané--je v tom rozdíl?