Vláčet s lankem nebo bez?

Zdarec borci, dáváte lanko na vláčení nebo ne? Případně jaké. Mě se zdá že když ho tam dám, tak je méně záběrů. Dnes jsem ztratil bez lanka štiku asi 70cm i s moji oblíbenou rapalou :-( proto se ptám. Díky xxx
Autor diskuse: domino - Profil , 19.6.2006 dravci - techniky lovu

Butchi - Profil | St 3.7.2013 12:50:17

Honza71 >>
To je veselá snůška bludů, pošleš to do perel MRKu sám, nebo to mám udělat za tebe?

    Butchi - Profil | St 3.7.2013 12:49:39

    luckyhebeda >>
    Možná jo, akorát ti to bude trvat 2 hodiny a odrovnáš na tom nůž :-D

    Nepopírám, že má lanko vliv na chod vznášivých woblerů, tahá je to dolů svou vahou.. Wolfram je samozřejmě těžší, dá se to vyřešit tenkým MW nebo tak - kdo chce, cestu si určitě najde.
    Nicméně, a to je pointou celého povyku kolem lanek, na počet záběrů to prostě nemá vliv, tady nejsme v Alpách, kde je vidět do třímetrové hloubky.. :-))))

    Tvůj kamarád je rozhodně rozumnej člověk - a to myslím naprosto bez ironie.

      Honza71 - Profil | St 3.7.2013 12:26:59

      Vláčím bez lanka. Většinou tahám větší plandavky nebo woby. Ročně chytnu tak 30 štik. Ještě se mě nestalo, že by mě to ukousla. Vždy býva chycená za kraj a to i větší štika. Hlavní je nedovolit štice vyskočit a zatřepat hlavou. To se jí může dostat volný vlasec (i když je za kraj) huby a ukousne to. Stačí opatrně zdolávat, netahat ji kolmo k hladině a když chce i tah vyskočit tak ji těsně před výskokem potáhnout ve směru kterým plave. Většinou sebou pak jen plácne na hladině nebo nevyskočí vůbec. Kdyby se mě stalo, že by mě to pár štik ukouslo asi bych začal nějaké lanko řešit, ale takto není třeba.

        venca1 - Profil | St 3.7.2013 12:00:45

        Reznik76 >> A čím , když nemáme lanko? :-))

          luckyhebeda - Profil | St 3.7.2013 11:41:38

          Butchi >> lanko taky řízneš nožem :D né s tou změnou hmotnosti jsem to myslel hlavně tak že jsem zvyklej resp. mám v rukou už nacvičenou kontrolu nad svejma woblerama s určitym lankem, do te´d sem používal 35cm wolfram na 15kg a teď sem přešel na ten wolfram s titanem a je to znát, při každym náhozu, tim že je ten konec sestavy těžší, kvůly tomu se znovu učim ovládat popery, slidery a hlavně potápivé woblery se kterými chytám v proudu těsně nadedne, už jsem několikrát o víkendu musel brodit k vázce jen proto že jsem měl špatnej odhad (resp jsem byl zviklej na jiný lanko) takže podle mne to vliv má.... jinak kamarád se specializuje na boleny a lanka normálně používá, nemá problém že by měl méně záběrů :) takže s tímto s tebou také souhlasím

            marry.24 - Profil | St 3.7.2013 8:46:14

            groovy >> koupil jsem to lanko jako novinku na zahájení 0,105mm průměr vzala mi štika tak kolem 60 dvakrat škubla z hlavou a byla pryč, takže nic moc.

              Butchi - Profil | St 3.7.2013 8:34:59

              50cm - 3cm Rapala Original S LANKEM
              54cm - 3cm Rapala Original S LANKEM
              52cm - Salmo Tiny S LANKEM

              Chce ještě někdo tvrdit, že lanko plaší ryby?

              Ad vznášivé woblery - ryba opravdu nečeká s pravítkem, jestli se woler náhodou nepotopil o 2,5cm hlouběji, takže ho jako nevezme.
              Ad nikdy mně to neukousla - jezdím v obci 190km/h, zatím jsem nikoho nezabil.
              Ad hardmono, FC, návazec z pletenky a další podobné hovadiny - pořád je to jenom vlasec, pokud to uříznu nožem, ukousne to i kudla.

                Reznik76 - Profil | St 3.7.2013 8:29:21

                všichni bezlankoví hrdinové spojte se !!!!

                  Lauri - Profil | Út 2.7.2013 23:03:40

                  CHaP >> dlouho? Ale někdy přišel. Neboj ani já nejsem bez hříchu, jen si už dávám pozor, abych tam to lanko měl. Měj se a Petrův zdar s lankem :)

                    patlal - Profil | Út 2.7.2013 22:27:56

                    Moc toho nenavláčím ale za ty léta mi to uňafla štika jen jednou, já lapu bez lanka a nevidím v tom problém.

                      Špráchys - Profil | Út 2.7.2013 22:19:46

                      groovy >> MC se dela ve 4 tloustkach (nosnostech) 3, 6, 9 a 13 kg, kupuju tu 6kg a zatím v poho bez ztrát.. mám i 9kg verzi, tu jsem kupoval, kdyz jsme planovali svedsko, ktery loni nakonec nedopadlo, letos to vezmu asi na bodden... na pstruhovku nebo na UL jsem chtel 3kg, ale jen kvuli jedny spulce se mi nechtelo objednavat, tak to chytam zatim s tim 6kg a v pohode...

                        Fewllet - Profil | Út 2.7.2013 22:18:54

                        Chytám bez lanka gumu a třpytky, ale wob je trochu dražší sranda tak dávám lanko, ocel ne wolfram...

                          groovy - Profil | Út 2.7.2013 22:16:06

                          Špráchys >>
                          Kámo řekl bych, že se to váže stejně přirovnal bych to microwire, nevim jakou má MC nosnost, ale tohle fakt drží

                            groovy - Profil | Út 2.7.2013 22:14:16

                            luckyhebeda >>
                            Hele mám celkem silu a zkoušel jsem to přervat a nedal jsem to a navazuje se to normálně jak na vlasec prostě snadná a rychlá instalace a už jsem na tom měl i pár štik a nedali to nebyli sice nějak velký cca do 60cm, ale říkaj, že ty maj zas ostré zuby a daj hodně návazců. Tohle nedali. Kupuju to v Polsku je to tam levnější

                              Jouricek - Profil | Út 2.7.2013 22:03:37

                              šťovíček >> Já používám slabej monofil asso 0.16,měla to třeba i trochu hlouběji,ale tim jak je to ''tenký'' tak to zapadne mezi zuby a nepřekousne to.

                                šťovíček - Profil | Út 2.7.2013 22:00:40

                                Jouricek >> Prostě z prdele klika :)) Když jsem začínal chytat, taky jsem myslel, že mi stačí pletenka, štika přes 70 cm sebrala popera nějak blbě se jí otočil a pletenka ji šla rovnou na zuby a byla v pr... Ale těžko něco vysvětlovat, každý si bude zahrávat dokud tak nezabije nějakou rybu..

                                  CHaP - Profil | Út 2.7.2013 21:57:58

                                  Lauri >> chytám na pletenku dlouho a o rybu jsem nepřišel.

                                    Špráchys - Profil | Út 2.7.2013 21:54:28

                                    groovy >> nj, to je asi nejaky kovovy jadro opleteny aramidovejma vlaknama (kevlar), takze tu hlavni odolnost vuci sticim zubum zajistuje stejne zase jenom ocel... jak je to pruzny a jak se to vaze?.. porovname to nekdy s microwire ;-)

                                      Jouricek - Profil | Út 2.7.2013 21:51:47

                                      šťovíček >> Ani 83 mi to neukousla.Obávám se,že v našem kraji bez ryb už větší nechytim

                                        luckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 21:50:13

                                        groovy >> jako v popisu o tom básněj velmi pěkně, jen jestly to neni pohádka, hlavně ty nosnosti... jinak pokud to funguje tak to bude paráda :) souhlasí ty průměry s nosností? jaký používáš a na jaký sestavy?