Vláčet s lankem nebo bez?

Zdarec borci, dáváte lanko na vláčení nebo ne? Případně jaké. Mě se zdá že když ho tam dám, tak je méně záběrů. Dnes jsem ztratil bez lanka štiku asi 70cm i s moji oblíbenou rapalou :-( proto se ptám. Díky xxx
Autor diskuse: domino - Profil , 19.6.2006 dravci - techniky lovu

luckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 21:46:22

KóĎA >> tak oproti těm obyč klasickejm ocelovejm lankum jsou třeba wolframový rozhodně tenčí, bohužel i jemnější, tuhý lanko = utlumení chodu nástrahy, vážně je to znát hlavně u těch malejch woblírků, proto jsem používal wolfram místo ocele.....

    elhierro - Profil | Út 2.7.2013 19:12:40

    odbočím od erotiky a vrátím se k tématu. Já používám titanová lanka a už jiné nechci. Dříve jsem používal Hard-Mono a bylo fajn. Ale titanové lanko nemá konkurenci. Pravda, nemá konkurenci ani v ceně, ta je vysoká. A to může spoustu vláčkařů odradit.

      groovy - Profil | Út 2.7.2013 18:35:59

      Já používám toto. Je to skoro neviditelné a o sile 0,105mm to vydrží 12,5kg
      http://www1.fish-ing.cz/e-shop/snury-lanka-navazcov​e-snury/lanko-aramid-steel-0-105mm-12-5kg-5m

        u.x.a. - Profil | Út 2.7.2013 18:20:25

        domino >> jednou
        mi došly lanka tak sem tam jebnul woba bez lanka,ukousla mi to pěkná
        štice a dobře mi tak,wob nejde sehnat a jsem vyškolenej,proto ti radím
        nikdy na woba bez lanka ryba příde i s lankem...

          KóĎA - Profil | Út 2.7.2013 17:55:04

          luckyhebeda >> kolik si měl těch "tenčích" že to víš?

            marmyš - Profil | Út 2.7.2013 17:01:37

            luckyhebeda >> Za posledních 10 dnů mi skočily dvě štiky na hnojku,obě jsem vytáhl. Měly 68 a 48 cm,vlasec 0.12 . Vláčet na dravce nechodím.

              Hadrák - Profil | Út 2.7.2013 16:49:48

              používám 0,60mm fluocarbon a ještě mi to nic neucvaklo, štika 75 píchlá až u skřelí a fluocarbon bez známek poškození (možná jen zmatnělej)...

              něco jiné je na rybku, na vláčku si myslím že to lanko není tak bezprostředně nezbytná věc...


                luckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 16:42:53

                KóĎA >> tak máš nějaký ultralanko :) né já myslel ty klasický zelený co se prodávaj za 15kč, samozřejmě že jsou tenčí, ale je pravda že to silně ovlivnuje chod wobleru, používám minimálně 35cm dlouhá lanka a lanko neni peří, neutrální wobler kterej má stát ve sloupci jede ke dnu a tuhost a váha lanka tlumí kmity (vybrace) všech woblerů co mam, to ale udělá i hardmono, největší nevýhoda mi přijde akorát v tom že vlasec pokud je čirý ryba tolik nevnímá (průsvitnost) kdežto lanko je prostě znatelnější, samozřejmě se o tom dá polemizovat, i tak si ale myslim že pokud neni vysloveně křištálová voda lanko rybám samotným nevadí, problém bude právě v utlumení chodu nástrahy, samozřejmě když nacpu na udici 14cm woblera tak tomu to vadit nebude, ale většina rybářů de k vodě se sestavou kolem 10kg nosnosti a pak na to chtěji házet woblery 6cm dlouhé a na ty to vliv má, za rybí život to ale nestojí, rybačka bez lanka

                  luckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 16:36:42

                  marmyš >> před týdnem když jsem byl na minipotůčku s 3cm rapalkou na pstruhy, chyt sem 2 pstruhy, 2 okouny a pak mi to tafla štika, aspoň že tam byly zamáčklí protihroty a zapláclý trojháky, snad se vymanila, jinak ať du na řeku nebo kamkoliv vláčet na cokoliv tak lanka používám, kdysi jsem lanko nepoužíval jen na gumy kde jsem zamačkával protihroty a místo lanka měl 50ku vlasec, nikdy sem ale štiku neměl zažranou tak aby mi gumu ucvakla, jinak hardmono používám jen na sumce a to proto že nejeden mi už zajel pod šutr nebo traverzu a mít tam šnůru třeba i na 90kg tak mi přerve jedna dvě, to hardmono jak je tuhý tak se o vázku neláme ale prohne nebo nevim jak jinak to definovat, je to odolný proti kartáčum a štika 70 mi to taky neurafla (kmenová šnůra na 20kg a hardmono na 19kg průměr kolem 0,70) opotřebení minimální jen takový poškrábání, jinak na jakoukoliv jinou vláčku krom ul lanko nezbytnost!

                    KóĎA - Profil | Út 2.7.2013 16:32:08

                    luckyhebeda >> ocelové lanko tlusté??? Co je to za peachovinu? Moje lanko na dvanáct kilo (ocelové) je o malinko silnější než můj kmenový vlasec o průměru 0,26 mm

                      CarpHouser - Profil | Út 2.7.2013 16:28:59

                      domino - >> wolfram, micro wire, fluocarbon, rybám nevadí ... Snad jen takové ty tlusté ocelové, bych nepoužil ...

                        luckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 16:27:06

                        zaplosak >> osobně bezlankaře chápu v tom že ocelové lanko je tlusté a wolframové se zase po vycházce může vyhodit, nicméně wolfram sem používal vždy až na pár vyjímek, te´d sem si ale oblíbil lanka která se jmenují superwolfram, po pár vycházkách bez problémů, je trochu tlustší než samotnej wolfram ale rozhodně pevnější, netřepí se a vůbec se nemotá při náhozu, když už jsem ho přiohnul o vázku tak jsem ho narovnal zpátky jako nic, každopádně nedělají se na něm ty spirálky jako na normálnim wolframu, kdo nezná doporučuju

                          elhierro - Profil | Út 2.7.2013 16:25:13

                          marmyš >> erotiky není nikdy dost, obzvlášť na rybářském webu, kde je šupina na každým rohu. :-)

                            marmyš - Profil | Út 2.7.2013 16:23:28

                            luckyhebeda >> tys to teda oživil!! my tu nepsat,tak je tu mrtvo.kdys lapl naposled štiku bez lanka?přiznej se!

                              luckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 16:21:46

                              CHaP >> pletenka je ještě horší než vlasec, přesvědčil se o tom nejeden sumcař, osobně doporučuju aspoň hardmono což je takovej tvrdší předraženej fluorcarbon ale pokud nerveš na krev tak to vydrží i velkou rybu

                                luckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 16:19:31

                                venca1 >> jen sem to chtěl oživit :) a povedlo se mi to :D

                                  marmyš - Profil | Út 2.7.2013 14:03:08

                                  zaplosak >> Jak je tu erotika,tak to tu nějak obživlo. Víš kdy se u sexu ohýbají babě palce na nohách? ---Když jí nestihneš sundat punčocháče:-)

                                    zaplosak - Profil | Út 2.7.2013 14:00:00

                                    marmyš >> nebo blézat pi.u přes gatě:-) DDDDDDDDDDDDD

                                      marmyš - Profil | Út 2.7.2013 13:42:06

                                      Lauri >> Jak píšeš,lanko je v poho,akorát ta štika nesmí fiknout někde pod pařez,to je i lanko k hounu a štika má pěknou ozdobu tlamy--pokud na tom pařezu nezůstane rovnou viset. Já nemám doma troj+dvojháčky,nepoužívám.Nějak hodně železa na jednu rybu.

                                        elhierro - Profil | Út 2.7.2013 13:39:48

                                        Definoval bych to takto. Půjdu-li vláčet primárně okouny, candáty, pak lanko není nutné, ale musím počítat, že přijde-li štika, můžu o ni přijít. Půjdu-li primárně na štiky, pak jedině s lankem. Zase to přirovnám. Jít bez lanka na štiku je stejným hazardem, jako jít s "terénní pracovnicí" bez gumy. :-)