Vláčet s lankem nebo bez?

Zdarec borci, dáváte lanko na vláčení nebo ne? Případně jaké. Mě se zdá že když ho tam dám, tak je méně záběrů. Dnes jsem ztratil bez lanka štiku asi 70cm i s moji oblíbenou rapalou :-( proto se ptám. Díky xxx
Autor diskuse: domino - Profil , 19.6.2006 dravci - techniky lovu

NTransalp2 - Profil | Út 2.7.2013 13:24:23

Nejsou jen lanka z oceli ... wolfram atd ...

    NLauri - Profil | Út 2.7.2013 13:24:00

    marmyš >> nevím co jaké to je šu.... s gumou, ale chytat s lankem je v poho

      NLauri - Profil | Út 2.7.2013 13:22:29

      CHaP >> pletenka nepomáhá

        Nmarmyš - Profil | Út 2.7.2013 13:21:47

        KóĎA >> Špatně jsi mě četl,napsal jsem: ti lidi........ Já už za sebe raději ani nemluvím.

          NKóĎA - Profil | Út 2.7.2013 13:16:43

          marmyš >> myslíš, jakože s gumou toho chytneš míň? :-)

            NLukeSSS - Profil | Út 2.7.2013 13:11:58

            Pokud chytám na cokoli co má víc jak jeden háček,je lanko nutnost,i v noci.

              Nmarmyš - Profil | Út 2.7.2013 13:07:29

              zaplosak >> Ti lidi zas tvrdí,že chytat s lankem je jak šu... s gumou:-)

                NTransalp2 - Profil | Út 2.7.2013 12:57:12

                zaplosak >> Lanka jsou drahý , co je jim do ryb ..))

                  Nzaplosak - Profil | Út 2.7.2013 12:51:37

                  k neuvěření, kolik lidí ještě chytá všelijak, jen ne s lankem....

                    NCHaP - Profil | Út 2.7.2013 12:44:25

                    já používám pletenku.

                      Nšťovíček - Profil | Út 2.7.2013 11:53:41

                      Jouricek >> Až ti zabere nějaká větší, tak to má spočítané ;))

                        NLauri - Profil | Út 2.7.2013 11:09:53

                        Jouricek >> lepší je ho mít. Já chytám i na 3cm woblery s lankem a rybám to nevadí. Až sešiješ pár woblery štikám tlamu a tím je odsoudíš k pomalé smrti. Možná změníš na lov s lankem názor

                          NJouricek - Profil | Út 2.7.2013 10:32:03

                          Já jsem za 3 roky,co vláčim nepoužil lanko a ani jednou se mi nestalo,že by mi to štika ukousla.Mám asi štěstí,ty štiky to maj pokaždý v koutku.Když chytám na rapalu a dám lanko,wobler pracuje na hovno.

                            Nvenca1 - Profil | Út 2.7.2013 10:10:41

                            luckyhebeda >> Podívej se na datum reakce , na kterou odpovídáš. :-))

                              Nluckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 9:54:30

                              jinak nepodcenovat vodu, kort po letošních povodních jsem se divil kde všude jsem na štiku narazil, a to i na vysloveně pstruhoví vodě kde jsem v životě štiku neviděl.... stačil jeden nához bez lanka a měl jsem po gumě, tím spíš si už bez lanka lov netroufnu....

                                Nluckyhebeda - Profil | Út 2.7.2013 9:52:22

                                Robur >> souhlasim, když větší nástrahy tak jedině s lankem, když du s gumama tak zamačklí protihroty a kdysi jsem používal silnej vlasec ale dnes již jedině hardmono v které pokud rybu netaham na krev mam velkou důvěru, jinak pokud nevláčim na micro nástrahy tak vždy lanko a letos jsem místo wolframu nasadil novinku, nevim název ale je to wolfram s titanem a je to potažený nějakou průhlednou vrstvou, vůbec se to nekroutí a je to jen nepatrně tlustější než samotný volframový lanko který se ohne jen když se na něj podívám :) jo a k těm lankum, pod 30cm bych rozhodně nešel, kamarádovy štika při záběru přeťafla kmen za 35cm lankem

                                  Ntucnak11 - Profil | Út 13.11.2007 10:29:59

                                  Ja použivam vyhradně lanko jak voda je většinou štikova.Je pravda že lanko ruši hod nastrahy co se jedna tvistru ne mlouvim o velkych tvistrah tym to nevadi.Ja chytam většinou UL-L.,take na male tvistry berou štiki jen použivam hački bezprotihrotu tak mam klit vim že se toho zbavi,a zate roky co chytam na vlačku jsem zjstil že protihroty vic vadi přy zatnuti na ul-l prutu jak bezprotihrotu, haček se sam zapihuje přy dobrym kontaktu a vedeni ryby jak nema protihrot.

                                    NKROPACEK - Profil | Ne 11.11.2007 19:41:38

                                    čau. lanko používám u woblerů a třpytek vždycky nedávám ho na gumi a na popry,protože se to snim špatně kroutí. akorád dávám pokud možno stejnou barvu lanka jako šnůry.

                                      NRobur - Profil | Ne 11.11.2007 10:21:49

                                      dřív jsem si myslel, že když nemám lanko budu mít více záběrů, ale je to spíš psychický blok, buď nic nebere a je to šumák nebo berou a je jim to šumák. Rozhodně u nástrah větších jak 5 cm to lanko dávám. Lanko tedy nedávám jen na maličké plandy, rotačky do velikosti 1 a mikrotvistery, kdy jdu opravdu cíleně na okouny. Teď jsem v létě popal spopem tak 4 cm a byly tam štičky tak 35 cm a ukusovaly to jedna radost /pletenku/, aokrát bylo štěstí, že to vždy vyplivla a pop tak metr od místa útoku vyplaval.

                                        NTK - Profil | So 10.11.2007 21:40:03

                                        ne jednou