Vláčet s lankem nebo bez?

Zdarec borci, dáváte lanko na vláčení nebo ne? Případně jaké. Mě se zdá že když ho tam dám, tak je méně záběrů. Dnes jsem ztratil bez lanka štiku asi 70cm i s moji oblíbenou rapalou :-( proto se ptám. Díky xxx
Autor diskuse: domino - Profil , 19.6.2006 dravci - techniky lovu

Ntench - Profil | So 10.11.2007 21:36:38

to už tu nejednou bylo

    NRomikS - Profil | So 10.11.2007 21:35:52

    Denny- je teda vidět,že si tam u Vás ryb víc váží...

      NDenny - Profil | So 10.11.2007 20:28:17

      Precetl jsem si celou tuhle debatu a nazory jsou ruzne ale pokud si udelate rekapitulaci tak pripouziti wobu jednoznacne lanko,nevim mozna ze pripouziti jednohaku se zamacklym protihrotem je vetsi sance na to aby to rybe prilis neublizilo a vytrepala to,zadne zkusenosti s tim nemam.Tady kde ziju spousta lidi chyta pouze na vlasce ale to se tyka pouze okounu(bass),jakmile se dostanete na vody kde jsou stiky nebo musky neuvidite rybare bez lanka at uz jakehokoliv,titanovych,klasickych nebo tech na kterych se daji vazat uzly.Ja a moje zena po osobnich zkusenostech pouzivame na stiky vyhradne lanka, sebelepsi snura nema prakticky na stici zuby zadnou nebo jen nepatrnou sanci a to opravdu pouzivame spickove vyrobky a tak bych se primlouval za ceske stiky,pouzivejte lanka,vyplati se to.

        NBaron 007 - Profil | So 10.11.2007 18:05:53

        sliver: Hmmm hmmm, koukam na to.

          Nsliver - Profil | So 10.11.2007 17:53:16

          Baron007- říkal jsem , že to nevydrží ani 14 dnů ? Říkal.

            NMr.Stick - Profil | So 10.11.2007 16:35:51

            Pokud jdou na vodu, kde čekám jako nejpravděpodobnější rybu štiku, dávám buď HM nebo MW. Jiank vláčím téměř bez lanka. A když náhodou přijde štika, ukousne mi to většinou tak 1/10. Sázím na to, že se jednoháčku a gumy rychle zbaví. U woblerů dávám lanko vždy.

              NUL-Dr.FiSh - Profil | So 10.11.2007 16:29:50

              Po 19.6.2006 20:25:37 kosmak: písal si o tom lanku technostel...
              To lanko je naozaj super ! a vydrží veľa

                NRomikS - Profil | So 10.11.2007 15:52:33

                Noe- nesouhlasím s Tebou! lanko má vliv na počet záběrů,může byt někdo šikovnej až na půdu a v čistší vodě s lankem na prochytávaných vodách Tě budou školit pdesátky kudly že bys čučel... (tím nikoho nenabádám k lovu bez lanka)

                  NAďo - Profil | So 10.11.2007 15:14:12

                  Toto je jeden z hlavnych dovodov preco lanko pouzivat stale! Aj mala stuka je schopna zhltnut nastrahu naozaj hlboko.

                    Nmirakorys - Profil | Čt 22.6.2006 19:11:23

                    Ahoj chlapi ja sem nastivil u nas propadliny sou velmi zarostli a da se chtat jen v okach.vydel sem tam stiky ale bohuyel sem tam dostal jen ty mensi kusi.Muzete mi poradit co tam mam pouzit ja pouzival lehke trpitky,ale je to tam tesky.dik

                      NNoe | Čt 22.6.2006 17:52:49

                      lanko nemá na počet záběrů vliv..... Počet záběrů může ovlivnit svojí šikovností a umem sám rybář..........

                        Ntomm - Profil | Čt 22.6.2006 10:00:56

                        domino - ® > Myslím,že Catfish myslel muškařské lanko od Hends.

                          Ndomino - Profil | St 21.6.2006 20:39:45

                          Catfish - ® Muškařskou šnůrku štika nepřekousne?

                            NBican - Profil | St 21.6.2006 19:22:06

                            Já chytám bez lanka jen,když používám gumy,ale když chytám na woblery větší velikosti,tak použiji kevlarové lanko

                              NCatfish - Profil | St 21.6.2006 16:27:39

                              Taky se musím zapojit do diskuse. Na twistery menších velikostí lanka nepoužívám, protože mi absolutně nechodí. Na nástrahy větších velikostí používám šňůrky od Hends, zatím mi to ještě žádá nepřekousnula a chovají se ve vodě přeci jenom lépe než tvrdá ocelová lanka. Hazardovat s velkými nástrahami na monofilu se mi nelíbí.

                              Štiky se mi občas spletly při cíleném lovu okounů v čiré vodě a na mininástrahy, tudíž 0,16 bez lanka či šňůrky a stejně jsem je dostal - paradoxně jedné takové 70ce koukalo z huby lanko a břicho bylo prošité trojhákem - to zase nějakej rybičkář si dával kouřovou než zaseknul, no a lanko 40cm bylo stejně krátké!!!

                              Určitě máte každý svůj styl jak na ně, ale pokud je jen šance že se na nástrahu budou věšet štiky, dávejte laskavě lanka, wolfram, hard-mono, nebo ty muškařské šňůrky... jsou docela měkké, dají se na nich vodit i ty gumy a štika se na nich zdolat dá - dokonce i na těch docela tenkých.

                                Nrybomil | St 21.6.2006 14:41:48

                                brach: Nevím ale nejpíšzcela plnou. je to už pár let, ale v očích místních lovců - rybičkářů byl pan rybář.Vůbec nebyla píchnutá, ale visí nade dveřma.

                                  Nstrejka - Profil | St 21.6.2006 11:41:52

                                  septal: c) je spravene, dokoupil jsem wolframy :-), ve Svedsku jsme ke konci uz hodne paberkovali, doslo tedy i na DF...

                                    Nšeptal - Profil | St 21.6.2006 11:32:33

                                    strejka: Nabízí se 2 varianty řešení. 1) lihový fix, 2) nevyskakovat. :o)

                                      Nstrejka - Profil | St 21.6.2006 11:11:53

                                      septal: no jo jenze ten streamer pak vypada, jako by mel pul metru a to uz na standardne lovene velikosti zrovna moc neni, stiky do toho nesly, bez lanka to bylo supr, teda az do prvniho vyskoku a Ne, ne, ne :-)))

                                        Nšeptal - Profil | St 21.6.2006 11:10:17

                                        strejka: U těch tvých stýmrů nadupaných "flešhárem" to je snad putna, ne? :o)