Podběrák na kapry

Potřeboval bych poradit s výběrem podběráku na kapry (né na tlouště:-)) ). Jezdím převážně sám proto bych chtěl co největší. Máte nějaké kladné nebo záporné zkušenosti s konkrétními typy?

NRadek Fox - Profil | St 24.5.2006 15:10:03

Foto viz. FOX Extreme Landing Net

    NRadek Fox - Profil | St 24.5.2006 15:09:05

    Ohledně podběráku značky FOX Carbon Landing Net, který by měl být vlajkovou lodí Vás všechny mohu ujistit, že jeho koupě není dobrým počinem. Po necelém roku používání se mi zcela , a to doslova roztrhl litinový díl, kterým podběrák rozkládám či skládám. Nebylo to z důvodu špatného zacházení, ale opotřebování tohoto dílu, který se nedá samostatně nikde sehnat, což by u podběráku za cca 5.000, - Kč mohlo být normální. Proto si dovoluji nesouhlasit s tvrzením některých přispěvatelů, že Fox je v podběrácích špička.

    Dále vlastním FOX Extreme Landing, který jsem ještě nepoužil. Vypadá pěkně, ale Carbon vypadal též pěkně a už ho nikdy nekoupím.

    Na člun používám FOX Predator Net - kulatý o průměru 30 palců. Větší bohužel nedělají, ale v klidu jsem do něj šoupnul několik ryb kolem 20kg. Jeho obrovskou výhodou je malá váha, a tím možnost snadné manipulace.

    Foto viz. FOX Carbon Landing Net

      NFBC | Ne 21.5.2006 12:34:38

      JRC specialist je bomba cena 1350kc viz. tomas-carpio.cz

        NKorda | Ne 21.5.2006 10:16:48

        Jkh: Tak koukám , že zkušenost se Sonou mám úplně stejný. Ten závit je v pr...:-))

          Nkabo - Profil | Ne 21.5.2006 9:41:14

          No ja bych SONU nebral ani náhodou, nejen že má tolik vad, o kterých tady píšete, a já s nimi souhlasím, ale hlavně proto že se svou cenou nemůže konkurovat kvalitnějším podběrákům. Např.: jestli mám dát za sonu (105 cm) 1100,- a za JRC Specialist 42" 1400,- tak mám jasno...JRC :-) Kámoš má Podběrák Fox Warrior 42" a taky je velmi spokojenej, ale tose bavíme o ceně trochu jinde. Tandem Baits se mi zdá za ty peníze drahý, nejvíc se mi zamlouvá to JRCéčko a nejspíš si ho koupím.

            NCucák - Profil | Pá 19.5.2006 16:04:03

            Výbornej podběr za dobrou cenu je Nash - Outlaw, lehkej a trvanlivej, dobrý se mi zdají taky podběráky Ultimate ale neznám je z praxe. Já osobně mám kaprařskej podběr od Mila a jsem s ním maximálně spokojenej, stál mě asi 1400,-

              NJkh - Profil | Pá 19.5.2006 15:29:52

              asi bych se nebal zadneho z http://www.carpfishing.de/kl/shop/catalog/default.php?cPath=26_41&PHPSESSID=f8ab733dcd7e3ccb80bc13a7933714de , ale bohuzel osobni zkusenost zatim jen se Sonou....ale je jiz delsi dobu bez zaruky, takze se to asi velmi brzo zmeni ..:-) Jeste bych se mrknul na to JRC a Anacondu, oba nevypadaji spatne....

                NPvl - Profil | Pá 19.5.2006 15:20:31

                Jaký by jste udělali závěr .... v cen. relaci +- do 2000Kč Těžká rozhodovačka :o) :o(

                  NFery | Pá 19.5.2006 14:48:13

                  maxwell- no chtěl bych tě vidět jak tam cpeš metrovýho kapra:-)))

                    Nmaxwell - Profil | Pá 19.5.2006 13:28:51

                    Já používám k naprosté spokojenosti tenhle podběrák od Dobeše.

                      NVašek Kaška - Profil | Pá 19.5.2006 13:17:48

                      Jeden z nejlepsich podberaku je asi od Century, jen ta cena je priserna, myslim ze dat 6500kč za podberak muze dat jen rybar ktery nevi co s penezma :-D

                        NMarda - Profil | Pá 19.5.2006 13:13:47

                        Fery > Taky jsem chtěl pletenou síť od Dobeše a někdo mi to vymluvil, že je namočená hodně těžká :( Sona jí má totiž nějak svařovanou nebo co a ta se trhá už když se na ní člověk špatně podívá.

                          NFery | Pá 19.5.2006 12:28:22

                          ..síťka od sony se netrhá jen vinou rybáře..novej podběrák a hned první kapr kolem 10kg mi ji rozpáral pilkou ,ani jsem nemrk a byl pryč:-))..koupil jsem síťku od Dobeše a je to v poho akorát je na sonu mokrá dost těžká:-(..

                            NŠuli - Profil | Pá 19.5.2006 12:05:02

                            Jak to tak čtu tak zůstanu u gafu.Stačí občas dobrousit a víc neřešim:-))

                              NKocháč - Profil | Pá 19.5.2006 11:51:25

                              m.kindl - ® : alkoholické nápoje budou konzumovány povině :o)

                                NMarda - Profil | Pá 19.5.2006 11:34:07

                                Taky jsem byl ze SONY s kevlarovou tyčí unešenej když jsem si jí koupil ale... Do těch lemů na síti kde jsou prostrčený ramena nateče voda a podběrák je rázem o 2kg těžší, síť se šíleně trhá, šroubovací spoj se uvolňuje a když je podběrák složený protáčí se. už bych ho nekoupil ani náhodou! Teď řeším kde koupit solidní samotnou síť.

                                  NFolpy | Pá 19.5.2006 10:55:09

                                  Nemáte někdo zkušenosti s podběráky od Fencla ?

                                    NKato | Pá 19.5.2006 10:40:48

                                    Ondra: taky po něčem pokukuju, mrkni na http://www.tandembaits.cz/shop.php?shop=1§ion=711 tam taky není špatný výběr za rozumnou cenu, ale kvalitu nevím...

                                      NVita3 - Profil | Pá 19.5.2006 10:09:12

                                      podberaky od sony stoji za ho... po nekolika vychazkach k vode omotavka na rukojeti se rozpadla,zavit se strhl takze se tedka podberak nekontrolovatelne otaci sitka se skube!!!

                                        Nm.kindl - Profil | Pá 19.5.2006 8:56:12

                                        Kocháč - ® Budou se na srazu smět požívat alkoholické nápoje ???