- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Podběrák na kapry
Potřeboval bych poradit s výběrem podběráku na kapry (né na tlouště:-)) ). Jezdím převážně sám proto bych chtěl co největší. Máte nějaké kladné nebo záporné zkušenosti s konkrétními typy?
Autor diskuse: Ondra (tloušťák) - Profil , 19.5.2006 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NRadek Fox - Profil | St 24.5.2006 15:09:05
Ohledně podběráku značky FOX Carbon Landing Net, který by měl být vlajkovou lodí Vás všechny mohu ujistit, že jeho koupě není dobrým počinem. Po necelém roku používání se mi zcela , a to doslova roztrhl litinový díl, kterým podběrák rozkládám či skládám. Nebylo to z důvodu špatného zacházení, ale opotřebování tohoto dílu, který se nedá samostatně nikde sehnat, což by u podběráku za cca 5.000, - Kč mohlo být normální. Proto si dovoluji nesouhlasit s tvrzením některých přispěvatelů, že Fox je v podběrácích špička.
Dále vlastním FOX Extreme Landing, který jsem ještě nepoužil. Vypadá pěkně, ale Carbon vypadal též pěkně a už ho nikdy nekoupím.
Na člun používám FOX Predator Net - kulatý o průměru 30 palců. Větší bohužel nedělají, ale v klidu jsem do něj šoupnul několik ryb kolem 20kg. Jeho obrovskou výhodou je malá váha, a tím možnost snadné manipulace.
Foto viz. FOX Carbon Landing Net
Dále vlastním FOX Extreme Landing, který jsem ještě nepoužil. Vypadá pěkně, ale Carbon vypadal též pěkně a už ho nikdy nekoupím.
Na člun používám FOX Predator Net - kulatý o průměru 30 palců. Větší bohužel nedělají, ale v klidu jsem do něj šoupnul několik ryb kolem 20kg. Jeho obrovskou výhodou je malá váha, a tím možnost snadné manipulace.
Foto viz. FOX Carbon Landing Net
NKorda | Ne 21.5.2006 10:16:48
Jkh: Tak koukám , že zkušenost se Sonou mám úplně stejný. Ten závit je v pr...:-))
Nkabo - Profil | Ne 21.5.2006 9:41:14
No ja bych SONU nebral ani náhodou, nejen že má tolik vad, o kterých tady píšete, a já s nimi souhlasím, ale hlavně proto že se svou cenou nemůže konkurovat kvalitnějším podběrákům. Např.: jestli mám dát za sonu (105 cm) 1100,- a za JRC Specialist 42" 1400,- tak mám jasno...JRC :-) Kámoš má Podběrák Fox Warrior 42" a taky je velmi spokojenej, ale tose bavíme o ceně trochu jinde. Tandem Baits se mi zdá za ty peníze drahý, nejvíc se mi zamlouvá to JRCéčko a nejspíš si ho koupím.
NCucák - Profil | Pá 19.5.2006 16:04:03
Výbornej podběr za dobrou cenu je Nash - Outlaw, lehkej a trvanlivej, dobrý se mi zdají taky podběráky Ultimate ale neznám je z praxe. Já osobně mám kaprařskej podběr od Mila a jsem s ním maximálně spokojenej, stál mě asi 1400,-
NJkh - Profil | Pá 19.5.2006 15:29:52
asi bych se nebal zadneho z http://www.carpfishing.de/kl/shop/catalog/default. php?cPath=26_41&PHPSESSID=f8ab733dcd7e3ccb80bc13a793371 4de , ale bohuzel osobni zkusenost zatim jen se Sonou....ale je jiz delsi dobu bez zaruky, takze se to asi velmi brzo zmeni ..:-) Jeste bych se mrknul na to JRC a Anacondu, oba nevypadaji spatne....
NPvl - Profil | Pá 19.5.2006 15:20:31
Jaký by jste udělali závěr .... v cen. relaci +- do 2000Kč Těžká rozhodovačka :o) :o(
NVašek Kaška - Profil | Pá 19.5.2006 13:17:48
Jeden z nejlepsich podberaku je asi od Century, jen ta cena je priserna, myslim ze dat 6500kč za podberak muze dat jen rybar ktery nevi co s penezma :-D
NMarda - Profil | Pá 19.5.2006 13:13:47
Fery > Taky jsem chtěl pletenou síť od Dobeše a někdo mi to vymluvil, že je namočená hodně těžká :( Sona jí má totiž nějak svařovanou nebo co a ta se trhá už když se na ní člověk špatně podívá.
NFery | Pá 19.5.2006 12:28:22
..síťka od sony se netrhá jen vinou rybáře..novej podběrák a hned první kapr kolem 10kg mi ji rozpáral pilkou ,ani jsem nemrk a byl pryč:-))..koupil jsem síťku od Dobeše a je to v poho akorát je na sonu mokrá dost těžká:-(..
NŠuli - Profil | Pá 19.5.2006 12:05:02
Jak to tak čtu tak zůstanu u gafu.Stačí občas dobrousit a víc neřešim:-))
NKocháč - Profil | Pá 19.5.2006 11:51:25
m.kindl - ® : alkoholické nápoje budou konzumovány povině :o)
NMarda - Profil | Pá 19.5.2006 11:34:07
Taky jsem byl ze SONY s kevlarovou tyčí unešenej když jsem si jí koupil ale... Do těch lemů na síti kde jsou prostrčený ramena nateče voda a podběrák je rázem o 2kg těžší, síť se šíleně trhá, šroubovací spoj se uvolňuje a když je podběrák složený protáčí se. už bych ho nekoupil ani náhodou! Teď řeším kde koupit solidní samotnou síť.
NKato | Pá 19.5.2006 10:40:48
Ondra: taky po něčem pokukuju, mrkni na http://www.tandembaits.cz/shop.php?shop=1§ion= 711 tam taky není špatný výběr za rozumnou cenu, ale kvalitu nevím...
NVita3 - Profil | Pá 19.5.2006 10:09:12
podberaky od sony stoji za ho... po nekolika vychazkach k vode omotavka na rukojeti se rozpadla,zavit se strhl takze se tedka podberak nekontrolovatelne otaci sitka se skube!!!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













