Dalešice ??

Dobrý den.Sem mi prosím pište vaše zážitky z ryb na Jihlavě 7-8.Děkuji
Autor diskuse: Lukáš Uhlíř - Profil , 26.4.2006 kaprařina - ostatní
Dále moderují: dada11 Profil + Starc55 Profil + bleha Profil + matej@ Profil + vladěna Profil + Ned Profil

Jak velký kapry nejčastěji chytáte na dalešicích?

A) 40-50 cm43%

B) 50-60 cm20%

C) 60-70 cm8%

D) větší..30%

Od 27.5.2009 hlasovalo 240 čtenářů.

NJelcin_m - Profil | St 2.3.2022 6:40:10

Nezamrzá ta přehrada zase nahoře?🤔😃

    NMilosVee - Profil | Út 1.3.2022 17:40:19

    Valuček >> Díky, jak to bude možné, tak vyzkouším.

      NValuček - Profil | Út 1.3.2022 17:15:39

      MilosVee >> bez ryb není, ale je jich málo, je tam v mnoha obdobích moc těžké chytání, ale o to je to zajímavější a lze se zlepšit. S hrouzkama je to docela zajímavé - hodně jich je v Řípově - dlouhý splav nad městem, nebo i v Poušově - krátký splav nad elektrárnou v Poušově. Ale i tady, kde jich je opravdu dost, jsou období, kdy nezabere jediný, jako by nebyli, a pak zase cupujou prakticky jakoukoli nástrahu v jiném období - jsou nevyzpytatelní. Ale jsou tam a dost. Nějací jsou pořád i od čističky dolů - splav čistička, Vladislav - staré nádraží, ale není jich zdaleka tolik jako nahoře. Tam bys s tápalem a trošičkou šrotu měl uspět.

        NMilosVee - Profil | Út 1.3.2022 17:01:28

        Valuček >>
        Ok, to teda vypadá že je řeka bez ryb.Já tam nechodím tak nevím.Jen na nástražky, a stěmi problém nemívám.Jo a ještě potřebuju nachytat někde hrouzky do Svýho rybníčku, dají se tam někde na řece nachytat?

          NValuček - Profil | Út 1.3.2022 16:42:43

          MilosVee >> nic, já ti to vysvětlím :-) Řeka je prochytaná stran kaprů po vysazení a pak zjara. To je nás tam poměrně dost. Ovšem potom to geometrickou řadou ubývá a rychle dojde ke stavu, že třeba 3 docházky po sobě není široko daleko nikdo, pak se rybář objeví, nechytí, nevrátí se, přijde zas někdo jiný atd. . A na drobné ryby stačím v kolika úsecích já, kamarád Dan a semtam někdo další. Pak je to přesně jak píšu - v roce několikrát chycená drobná ryba, která už se bojí vzít cokoliv do huby a zradu bleskově pozná. Mistři na ťukání - kromě zbylých kaprů - jsou například cejni a ostroretky, tam kde ještě jsou. A proč by tam rybáři chodili, když zcela běžně nechytí opakovaně ani drobnou rybu, natož kapra, o kterého jim jde. Jsou nespokojení a čekají právě na to vysazení.

            NMilosVee - Profil | Út 1.3.2022 16:20:38

            Valuček >> Tak to se ale nemůžeš divit, že v červnu už nebylo co chytat, když jste jim před tím dali "pokouřit".
            Píšeš že je řeka prochytaná, a následně píšeš že je téměř bez rybářů 🤔.
            Tomu teda bez urážky moc nerozumím.

              NValuček - Profil | Út 1.3.2022 16:01:31

              MilosVee >> tak o naši malou Jihlavu nad přehradou nemusíš mít strach, že by byla kaprodrom :-) Jinak ty říční ryby tam jsou, ovšem ne ve všech splavech. Ale taky se zdá, že buď docela ubývají, nebo těžce neberou - už žádné zachytání si ostroretek, podouství, natož tlouš´tů. Loni v Kočičině zjara kapři brali opravdu dobře, byli to podzimní vysazení šupináči, ty nakoupili, takže průměrná velikost byla kolem 60 cm. Dali sme jim pěkně pokouřit a jak píšu - v červnu už to sakra vázlo a určitě jich tam už moc nezbylo. Řeka je malá a nemá potenciál jako přehrada. Prostě je prochytaná a drobné ryby chytáme pořád dokola. Napodzim jsou už tak ochytané, že ačkoliv chytám na splávek, vše dokonale vyštelované, optimální podmínky a jemné vybavení - tak už je většinou jen ťuknutí a nic dál - ryba to pozná, že je to uvázané. Na těžko pak nemá cenu chytat vůbec. Ale zase mám řeku pod kopcem a je téměř bez rybářů.

                NValuček - Profil | Út 1.3.2022 15:51:57

                Jelcin_m >> to je sice taky pravda, ale ono se to těm lidem nemůže vyčítat. Chytají spíš hůř než líp, nemají nic nachytáno, ryby mají rádi, takže prakticky čekají právě jen na to nasazení a velká část zbylých kaprů se nachytá hladových zjara, po zimě. K tomu vede hospodaření - žádné průběžné vysazování menšího množství, ale ve většině splavů to tam nasypat jednou za rok a konec.

                  NMilosVee - Profil | Út 1.3.2022 8:20:38

                  Valuček >>
                  Tak v první řadě řeka má být primárně zarybněna říčními druhy ryb jako ostroretka, podoustev, jelec atd., které na rybníku budeš těžko pěstovat.Řeka fakt nemá být kaprodrom.Ale když jsme u toho, zajdi se někdy podívat na lávku do kočičiny, budeš překvapen kolik je tam vidět kaprů a jakých!To že se obtížně, většinou takřka nemožně chytají je věc jiná.Ale jsou tam.Já v TR na řeku moc nechodím, ani jsem nikdy moc nechodil, mě ta voda tam nebaví.Když už na řeku, tak na Oslavu pod VelMez nebo nad Náměšť.Svratku i Rokytnou, tam se zase kapr chytá snadno.Snadněji než na leckterém stojáku.
                  řeku Jihlavu jedině pod přehradama.

                    NJelcin_m - Profil | Út 1.3.2022 8:06:28

                    Valuček >> Kolik si taky jede na řeku lidí kapra jen zachytat a né nachytat.. Jakmile se nasadí tak jsou tam kormoráni s prutama..🙂 Ale to je všude stejný, viz. Markovka.. Pak se každej divý, že tam nic není..

                      NValuček - Profil | Út 1.3.2022 6:28:31

                      MilosVee >> tak na řece určitě ne :-( Přije´d od začátku června do začátku září a uvidíme, kolik jich na řece chytíš . To není jednoduché chytání jak na přehradě :-)

                        NMilosVee - Profil | Po 28.2.2022 21:04:26

                        Je fakt, že kaprů je všude 3 prdele.Ale lína skoro nikde nechytíš🤔

                          NBobo10 - Profil | Po 28.2.2022 20:36:07

                          Jsem z toho tumpachovej, ale asi důkaz že to funguje...

                            NPopik - Profil | Po 28.2.2022 19:07:44

                            Valuček >> idealne 3 cejny a jednoho kapra jako bonus. Kapru je poslední dobou ve vode taky docela dost.

                              NValuček - Profil | Po 28.2.2022 17:30:00

                              Popik >> jo, na Dalešicích je to jedno, nebo dokonce dobře. Je jich tam opravdu dost a stejně nerostou. Já jen že většina kaprařů - boiliesářů jsou ortodoxní pouštěči kaprů, nesnášenliví když někdo kapry bere, ale pak mají v pytli tři cejny :-)

                                NPopik - Profil | Po 28.2.2022 16:33:08

                                Valuček >> je dobre, kdyz rybari cejny berou....vsechny prehrady jsou precejnovane, dravcu je pomálu a nema pak bilou rybu co redukovat. Kapri pak poradne nerostou 😀

                                  Ndada11 - Profil | Po 28.2.2022 14:23:48

                                  bleha >> To netuším. Třeba jo.

                                    Nbleha - Profil | Po 28.2.2022 13:27:07

                                    dada11 >> 5 dní buší ten ruskej debil do ukarajinců... Souvislost to určitě má.

                                      Ndada11 - Profil | Po 28.2.2022 12:06:18

                                      Valuček >> Asi nechcou aby lidi věděli kolik je vody 😀

                                        NValuček - Profil | Po 28.2.2022 11:47:19

                                        dada11 >> buď jak píše Golfmagor - pravděpodobné, nebo i možnost poruchy. Udělal jsem tu chybu, že jsem tam jel včera odpoledne - až jsem mohl. Opět na pláž. A 2 hodiny jsem musel pořád dokola couvat před vodou - napouštěli fest, takže plná přehrada by do jara být mohla, na výšku sloupce moc nechybělo - tak 2, 3 metry. Jinak výsledek jako vždycky - na masńáky a feeder 3 plotice a 17 cejnů - za 2 hodiny 20 minut a jel jsem dom. Lidí požehnaně - 11 aut a tak 15 rybářů - vedle "kapraři" chytili 1 cejna a 2 malé kapry z prostředka. Cejna samozřejmě brali :-)