Braní dravců na pstruhové vodě

Je podle Vás braní ryb jako okoun, štika, candát, apod. na pstruhové vodě opravdu tak nezbytné jak to udává rybářský řád ???
Autor diskuse: Kubík - , 11.4.2006 všeobecné - ostatní
59 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NMichal | Pá 14.4.2006 7:46:12

hraji: tušíš dobře, o.k., na tebe tento způsob humoru už nepoužiju :-)

    Nhraji - Profil | Čt 13.4.2006 20:58:39

    Michal: tuším, že to je pokus o vtip, ale nemám tento způsob humoru rád, promiň, nezasměju se.

      NMichal | Čt 13.4.2006 11:08:31

      hraji: lepší je sledovat ho puškohledem, to jde i na víc než 50m a jak se začne chovat jako prase, tak ho lupneš s odůvodněním, že šlo o pěknýho divočáka :-)

        Nhraji - Profil | Čt 13.4.2006 9:54:52

        Milan B. (BM): někdy stačí postát 50 metrů od rybáře s dalekohledem a pak třeba zjistíš, že ho ani nemusíš kontrolovat, když všechno pouští a vidím, že je dobrý a k rybě se chová slušně, neotravuji ho kontrolou. :-))

          NPV - Profil | St 12.4.2006 12:22:11

          Hraji: To s tím košíkem, to je fakt dobrý. Mohu k tomu říct jenom jedmo: Na blbce a na německýho turistu člověk narazí všude.

            NMilan B. (MB) | St 12.4.2006 11:34:45

            To Hraji: No jo, co se tyce lidi asi jsem porad nenapravitelny optimista, porad si myslim, ze lidi jsou v jadru dobri.....to je muj problem.

            A co kdyby jsme kosiky zakazali :-)).
            Jenom me zajima jak jste na to dvojite dno prisli? To delate tak poctive telesne prohlidky? :-))

              NMichal | St 12.4.2006 11:17:27

              hraji: po tvém posledním příspěvku se budu muset raději podívat do košíku, jaký tam mám dno :-)

                Nhraji - Profil | St 12.4.2006 11:10:03

                Milan B. (MB): ale já nic takového nenapsal, já psal o těch imaginárních hospodářích (nejsem hospodář), kteří nerozumí svému revíru a už vůbec hospodaření na něm (alespoň dle názoru práce nezúčastněných diskutérů na MRKu), ale zato na něm pracují.
                Máš právo na svůj názor, nijak ti jej neupírám.
                A ta etuda o myslícím rybáři je sice pěkná, ale nic než úsměvná etuda. Myslím, že by tě z ní vyléčila jediná kontrola na revíru. Zapřisáhlí sportovci pstruhaři mají v košíku dvojité dno a pod ním sedm ryb, některé podmírové. A tito "gentlemani" budou sami rozhodovat, která ryba v revíru zůstane a která ne? Oni už se rozhodli, žádná nezůstane. Víš kolik stojí povolenka a benzín a taky ty bro´dáky dejcháče stály nekřesťanský peníz. :-))
                V praxi to je vždycky trošku jiné, než za klávesnicí počítače. To je fakt, neodiskutovatelný.

                  NMilan B. (MB) | St 12.4.2006 10:42:35

                  To Hraji, proste asi budu mit na spoustu veci jiny nazor.
                  Pokud tady rikas, kolik prace a casu musis obetovat praci ve Vasi organizaci, proto aby to co cpou mrazaky mohli chytat, nedelej to. Je sice chvalihodne, ze neco delas, ale bud to delas dobrovolne a nikdo te do toho nenutil, nebo to mas zaplaceno.....byla to tvoje volba.

                  Proste si myslim, ze rybar by mel byt clovekem myslicim a mel mit moznost se rozhodnout, zda ''skodliva'' ryba je v reviru pritezi, ci jeho pravoplatnym obyvatelem. Je jasne, ze podminky se misto od mista lisi, proto je nejde prikazovat jednim obecnym predpisem. Vzdycka budou existovat reviry na prechodu P a MP, kde podle me tyto ryby proste v soucastne dobe patri.
                  Tenhle problem stejne jednou vyresi uplna komercializace ryb. ''sajuzu''.

                    Nhraji - Profil | St 12.4.2006 9:57:41

                    šeptal: odvolávám se na odborníky, kterým již v době, kdy o zákonu z roku 1962 a dokonce ani z roku 2004 nikdo ani nevěděl, štika, okouna a jelec vadil na pstruhařství již v 30. letech minulého století.
                    To jen tak mimochodem. A co se týče nedokonalosti zákonů, staré téma, nedokonalí lidé, nedokonalé zákony, ale rybářskou čest máme každý jen jednu. :-)))

                      Nšeptal - Profil | St 12.4.2006 7:12:14

                      hraji: Chtěl jsem jen naznačit, že ne každý předpis je moudrý. Nejdřív totiž platí přírodní zákony a pak až teprve ty, co vymyslí moudré hlavy našich zákonodárců. A ti je často vymýšlí bez sebemenšího citu pro věc. A psal jsem to kvůli tomu, že se vytrvale odvoláváš na zákony, které ne vždy řeší situaci optimálně.

                        Nsilvan - Profil | Út 11.4.2006 20:45:57

                        XAXAP - krásný příspěvek v duchu východního kapitalismu který bohužel právě tou buržoazní fází neprošel:-)

                          NХАХАР - Господар на приватизацията - Profil | Út 11.4.2006 19:48:11

                          ta hrajiho socialisticka narodne-frontova retorika je skvela :-) a jeste se najdou individua, kteri pritakavaji :-)))
                          chuderky dobrovolnici se drou a miluji ryby a burzousi, co brazdi dalnice dvoukilem a serou na zakony jim drancuji vody a nechteji prilozit ruce k dilu ... fakt cool :-)))))
                          covece, hraji, kluci mi rikali, ze jsi docela rozumnej chlap, tak mi rekni, kde na tohle chodis? :-)

                            Nlubka | Út 11.4.2006 18:17:16

                            To je přece jasné,dělá to proto, aby zhubnul!:-))

                              NPyzda | Út 11.4.2006 18:10:16

                              Pike, na jednu stranu jsem rád, že na mě tito lidé myslí a proto na druhou stranu si musím pospíšit, aby na mě nějaká ryba ještě zbyla. Hele, kdo šmajdá kilometry kolem řeky vodou, kopřivama, roštím, tak to nedělá prioritně pouze pro úlovek, který odnese.

                                NPike | Út 11.4.2006 16:58:18

                                Pyzda: Ja ti odpovim. Protze ve vsech organizacich jsou lide zkuseni, milujici prirodu a hlavne jim jde o to, podelit duhakama a kaprama i ostatni rybare. Je treba udrzovat zdravy jidelnicek clenu MO a jejich rodin, stejne tak jim kompenzovat drahe povolenky a naklady na rybolov.

                                  NPyzda | Út 11.4.2006 16:55:25

                                  Flip : Je to tak, že se změnily podmínky a to jak na P, tak i MP revírech. Proč se asi udrží pstruh a lipan na horních tocích MP revírů? Protože ti jedinci, kteří do těchto vod doputují, jsou v takové velikosti, že jim tloušť ani okoun neublíží. Velmi by mě zajímalo, na kterých revírech se pstruh sám rozmnožuje tak, že i když ho nebudeme lovit, bude se zdárně rozvíjet. Otázka- proč, když jseme udělali z cejnového pásma kapří pásmo, nemůžeme udělat z pstruhového pásma duhákové pásmo?

                                    NVláďa. - Profil | Út 11.4.2006 16:44:43

                                    hraji:
                                    no to jiste nechci, ale tato podivna pravidla na druhotnem pstruhovem pasmu jsou zbytecna. A useky kde je povoleno chytat nejsou zase tak vzacne z hlediska ochrany prirody.

                                      NPike | Út 11.4.2006 16:40:10

                                      Pravidla by se dodrzovat mela, lec proc si o nich nepodiskutovat a nekritizovat je

                                        Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 16:07:29

                                        šeptal: ale to pak můžeme říct, že i omezení počtu ponechnaých pstruhů je vlastně nelogický nesmysl a budeme si brát kolik chytíme?
                                        Pokud chceme zachránit zbytek pstruhů v revírech, asi bychom je měli přestat úplně brát domů na pánvičku a hlavně bychom jim měli vytvořit podmínky k rozmnožování a posílení stavů. Už dlouhá léta se ví, že jednou z těchto podmínek je omezení predačního tlaku na takovou rybu. Bohužel, co nesní rybáři a nevyloví dravci, vyloví kormoráni. A největší predátor je člověk.

                                          Nsilvan - Profil | Út 11.4.2006 16:07:27

                                          hraji: plně s tebou souhlasím.
                                          Právní vědomí je u nás velmi nízké - "já přece vím, že tady jsou pravidla špatná, tak je nedodržuji":-). Příklad: ve švajcu je na dálnici 120 a všichni jedou 110 - přitom dle výše uvedené teorie jsou tam dálnice nepřetížené, kvalitní, rovné tak proč nejet 200?. Holt jsou hloupější:-)
                                          A že děláš něco zdarma? No to jsi v "čechách" za vol. :-) Holt o tom musíš být přesvědčen, že je to správná věc, s oceněním u nás ještě několik generací počítat nemůžeš:-(

                                            NPike | Út 11.4.2006 16:04:03

                                            Hraji: Napsal jsem to naschval tak. Jiste vis, jak jsem to myslel.

                                              Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 16:02:25

                                              Pike: přesně tak, dělají to z lásky k té vodě a rybám, a nestěžují si, jen jim asi trošku vadí, že někdo nedodržuje stanovená pravidla. A vymlouvá se na jakési pseudoochranářské snahy. :-)))

                                                Nšeptal - Profil | Út 11.4.2006 16:01:29

                                                Na základě nařízení a předpisů se také staví přehrady, regulují toky, zasypávají tůně a pod. Nazývejte si taková nařízení moudrými, ale přírodě tím vrážím kudlu do zad a sobě děláme do vlastního hnízda. Podobně jako s předpisy, které určují kde jaká ryba smí, nebo nesmí být.

                                                  Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 16:01:00

                                                  Vláďa: vadit ti to může, ale rozhodně je lepší, že můžeme lovit v Národním parku Podyjí, byť i za omezení ze strany ochranářů, než kdyby se tento krásný úsek řeky stal pro rybáře úplně zakázaný.
                                                  Rybáři nejsou v republice sami a na místech, kde jsou i jiné zájmy než rybaření, se musíme dohodnout na kompromisu. Jiná cesta není, nebo je, totální zákaz lovu v parku Podyjí, ale to asi nechceš ani ty.

                                                    NPike | Út 11.4.2006 16:00:30

                                                    Hraji: Na to by se dalo rict jedine - dobre tem nezaplacenym dobrovolnikum tak nikdo je k tomu nenuti.

                                                      Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 15:56:40

                                                      Flip: ale kdo rozhodne, zda jsou nebo nejsou ta nařízení k ničemu? Ty? Z jakého titulu?
                                                      U nás je jelec tlouš´t normální ryba chráněná dobou hájení a mírou, žádnou další ochranu nepotřebuje.
                                                      Proč si pořád myslíš, že hospodář na revíru je trouba, který ani neví, kde mu ta jeho voda teče?
                                                      Bohužel, a to je typicky české, ti co tomu údajně rozumí trousí rozumy na netu a v hospodách, ale ruku k dílu nepřiloží, a ti, co tomu údajně nerozumí, musí ve studené vodě lovit matečné ryby, měsíce se starat o plůdek, slovovat chovné potoky a přitom nosit agregát na zádech, vysazovat pstroužky na kilometry toku chovného potoka a řadu dalších nezaplacených věcí, aby mohli splnit alespoň část zarybňovacího plánu. A stejně to nikdo neocení.

                                                        NVláďa. - Profil | Út 11.4.2006 15:53:13

                                                        Me treba zarazi ze na pstruhove Dyji 13 si mohu ponechat jen pstruha ci lipana a ostatni vcetne skodlivych ryb musim vratit :-(( pokud tam bude po povodnich nekde v tuni metrova stika tak je hajena to nechapu

                                                          NFlip - Profil | Út 11.4.2006 15:46:39

                                                          hraji nejsem tak dalece přesvědčen o tom,že to spolu zas tak nesouvisí.Ale budiž!Podle mého není možné všechno dělat plošně!U vás to děláte,takhle,tak si tam ty tlouště zabíjejte dle libosti.Ale uvědomte si,že na druhém konci republiky jsou jiné revíry,kde, když budeme ty tlouště zabíjet,tak mimo vysazených ryb nebudeme mít co chytat.
                                                          Podle tvé teorie předpisy se musí dodržovat i když jsou pro danou lokalitu k ničemu.Nepřipomíná ti to trochu jako poručíme větru dešti?Taky se u nás na polích sázela kukuřice s výtěžností tři klasy na hektar,jenom proto,že to někdo nařídil!Každý se ohání minulostí jak to dělali naši předkové a výsledky v podobě lipana a potočáka jsou takové jako jsou.A těch pár puštěných tloušťů na vodě,kde už lipan a potočák není,to neovlivní.

                                                            Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 15:26:07

                                                            Flip: vycházím z vlastních zkušeností na revíru (Svitava 1). Vysazení duháci rozhodně nejsou vegani, ale ve vodě je tolik bílé ryby různých druhů a velikostí, že asi těžko budou nahánět cíleně těch pár stovek pstruhů a lipanů, navíc, duháky nikdy nevysazujeme do části revíru, kam vysazujeme lipana a Po, samozřejmě migrace je povolena. A Po vysazujeme pokud je to možné, a ono je, ve velikosti Po2+, to už není potrava ani pro duháka.
                                                            Ale otázka revitalizace P revírů opravdu neodpovídá tématu zadané otázky. Doporučuji zadat otázku na téma jak vrátit pstruha do P revírů?

                                                              NFlip - Profil | Út 11.4.2006 15:06:07

                                                              PV-Máš pravdu a pak tam je ještě jedna parta,která dělá bodyguardy zbylým lipanům a potočákům a mastí ty okouny a tlouště.Mají ze sádek na to speciální výcvik.

                                                                NPV - Profil | Út 11.4.2006 14:58:53

                                                                Flip: tam se vysazují specielně klonované odrůdy duhoušů- vegetariáni.

                                                                  NFlip - Profil | Út 11.4.2006 14:54:18

                                                                  hraji-nemyslíš,že na řadě revírů,kde by možná ten potočák,nebo lipan ještě fungoval to právě decimují ty pstruhová šidítka v podobě granuláčů,nebo si myslíš,že žerou jenom veselou krávu,nebo kolínka?

                                                                    NSander - Profil | Út 11.4.2006 14:30:15

                                                                    Pike > přesně tak, nehledě na to, že ten duhák na tom potoce udělá mnohem větší paseku. Když jich do jednoho malého nadjezí nasadí 100ks, útočí na vše živé. Počínaje chráněnými živočichy (střevle, raci - sám jsem takové chytil), konče samotnými potočáky i mylinkými lipánky!!

                                                                      NPike | Út 11.4.2006 14:27:27

                                                                      Stejne je sranda, ze clovek na jedne strane rozhoduje, ze tloust ci okoun do potoku nepatri a pritom tam z reky vytahuje uz mnoho desetileti a na druhe strane do potoka cpe duhaky ci siveny. Ten tloust a okoun a i ta stika patri do reviru mnohem vic, nez ten duhak, to jen nejaky chytrak rozhodl, ze potok bude pstruhovy a proto tam ryba, co tam byla vzdy nema co delat.

                                                                        Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 14:18:58

                                                                        PV: neznám odpověď na všechno, ale asi ti co rozhodují o tom, jaké ryby se vysadí, neumí číst. :-))
                                                                        Nebo je v tom něco jiného? Třeba nemohou sehnat dostatek násady, protože matečné ryby buď sežrali rybáři nebo ty štiky. Kdo ví.
                                                                        Meritum věci je dodržování stanovených pravidel, ne jestli je ve vodě jen Pd, mimochodem toho štika sežere stejně.

                                                                        medvěd: ano o tom není pochyb, stav některých revírů je varující, ale je zvláštní, že vinu za stav revírů svalují na ty, co se snaží zajistit alespoň část plánovaných počtů pstruha obecného a lipana ti, co pak nechtějí brát například štiku, která potom vyžere zbytek těch vysazených ročků pstruha a lipana. Ale otázka zněla jinak.
                                                                        Vše je provázané, nechat v revíru štiku velkou 45 cm a současně nadávat na to, že tam není pstruh je zvláštní. A totéž platí o dalších dravcích.

                                                                        Milan B. (MB): poku se změnil charakter toku tak výrazně, že se z P revíru stal MP, je asi na provozovateli, aby podniknul kroky ke změně pravidel lovu. Když můžeme my na MP hospodařit jako na P, vysazovat pstruha, lipana, mohou i ti další.
                                                                        Ale znovu opakuji, předmětem otázky bylo dodržování stanovených pravidel. A tam je to podle mě jednoznačné. Pravidla jsou tu od toho, aby se dodržovala.

                                                                          NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 14:05:05

                                                                          To Hraji: Pokud si myslis, ze vetsinu norem, radu a prikazu tvori lide co tomu rozumeji.....no to teda potes.
                                                                          Sice na to maji papir, ale vetsinou to videli jen z teple zidle sveho kanclu.

                                                                            NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 14:02:15

                                                                            To Hraji: Sorry mozna jsem trochu ujel, ale proste nesouhlasim s tim, ze rady tvori vzdy lide, kteri tomu rozumi. Pokud to bylo vytvoreno nekdy pred 30 lety a bylo to funkcni, dnes uz to neplati. Dost velke mnozstvi reviru se za tu dobu vyrazne zmenilo, zanaseni reviru, mnohem mene vody, upravy koryt atd. Tyto reviry vyrazne zmenily charakter z puvodne ciste prstruhovych vod spise na vody mimopstruhove ( vetsinou plne tloustu a okounu). U techto reviru je proste blbost trvat nad nutnym branim ''skodlivych'' ryb. Pokud je clovek vezme uz tam vlastne zadne ryby nebudou, protoze PO a Li zde vetsinou nema vubec dobre podminky k zivotu. A tech par PD, ktere se tam nasadi v panvickove velikosti stejne tyto ryby nijak neohrozi...navic tam vydrzi tak 14 dni.
                                                                            Chapu, ze jsou mista kde jsou tyto ryby vyslovene skodnou, ale tech mist ve srovnani s dobou pred 30 lety je o dost min, zivotni prostos Po a Stiky je prece jen trochu jinaci...

                                                                            Presne tak jak to pochopil Medved.
                                                                            Takovym klasickym prikaldem je treba revir Mostenka 2a, nebyt tloustu, tak o rybu ani nezavadis.

                                                                              NPV - Profil | Út 11.4.2006 13:53:22

                                                                              hraji: a tak mi vysvětli, proč se radami a poznatky těch chytrých a osvícených lidí ze 30.let minulého století neřídí ti, co dokázali udělat z valné části pstruhovek sádky na duháky? Kde je ochrana Po a Li, zákaz používání protihrotů na P vodách atd.?????

                                                                                Nmedvěd - Profil | Út 11.4.2006 13:42:20

                                                                                hraji:mám za to,že MB chtěl upozornit na to,že v některých pstruhových vodách jsou už ve velké převaze ty ryby "škodlivé" a že to,že si zde rybář zachytá je třeba hlavně díky tloušťům,okounům a pod.

                                                                                  Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 13:33:03

                                                                                  Milan B (MB): na tu pitomost s normalizačním ústavem jsi přišel prosím tě jak? Jestli chceš vědět, kde dělám, podívej se na www.normy.biz
                                                                                  Drž se prosím tématu otázky, myslím že normy ISO nikoho tady nezajímají. :-)))
                                                                                  A mimochodem, štika, okoun a tloušť byly rybami "škodlivými" již v letech, kdy jsem začínal a kdy bylo plno pstruhů a lipanů.

                                                                                    Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 13:24:20

                                                                                    Milan M. (MB): a ty umíš rozlišit pstruhový revír, kde je ještě Po a Li a ten, kde je již jen Pd? Já ne. A vím, jak to dopadne, když se objeví na revíru se pstruhy větší množství štik.
                                                                                    A štika, okoun a tlouš´t byli směrem k Po predátoři vždy, to nezmění ani změna politického režimu. A stačí si přečíst práce některých rybářských odborníků ze 30. let 20. století, myslím, že názory na přítomnost těchto dravců na pstruhových vodách jsou vzácně konzistentní již mnoho let.

                                                                                      NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 13:10:07

                                                                                      Jo souhlas s PV: Ti zkuseni lide co tvori rady, proste nejak zaspali dobu.

                                                                                        NPV - Profil | Út 11.4.2006 13:08:01

                                                                                        hraji: ony ty zákony byly tvořeny v době, kdy byl Po a Li na pstruhovce zastoupen daleko hojněji. Ale ať mi někdo vysvětlí jak je okoun škodlivý na současných duhákodromech? Jiná věc je pstruhovka s výskytem Po a Li, tam je okoun nežádoucí, nemluvě o štice.

                                                                                          NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 13:06:10

                                                                                          To Hraji: Stejne jako lidi mnohem chytrejsi a zkusenejsi, kteri ty organizace ted vedou......vsak to taky podle toho tak je...
                                                                                          Stejne jako lidi co navrhli silnicni zakon, vedou skolstvi, chrani nase banky......kuwa jenomze ti co jim to kazi jsou jaksi porad o mnohem lepsi....
                                                                                          BTW: Delas v normalizacnim ustavu, tak mi nerikej ze treba nove normy ISO jsou vetsinou mnohem lepsi jak puvodni stare Ceske......presto je primame

                                                                                            NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 13:02:48

                                                                                            To Michal: Po a Lipos uz to maji stejne na vetsine reviru za sebou.....jedine co zbude budou tlousti a granulaci.
                                                                                            Jinak ze sportovniho hlediska je velky tloust o dost tezsi na chyceni jak pstruh...¨

                                                                                            Kdyz jsem jeste chytal na pstruhovkach, vetsinou jsem tlouste a okouny poustel zpatky, alespon v te vode neco bylo..

                                                                                              Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 12:59:09

                                                                                              Škoda že se tu taky nerozvine debata na téma, zda je nutno dodržovat zákony, třeba ten co zakazuje zabíjet lidi.
                                                                                              Jednou je něco dáno pravidly pro činnost, kterou dobrovolně vykonávám, tak se těch pravidle držím. Chápu, že se to nemusí někomu líbit, ale pak má možnost bu´d zrušit členství v organizaci, která podle něj hrubým způsobem narušuje jeho vnímání rybího světa, nebo se přizpůsobit, tedy dodržovat daná pravidla. Mimochodem, stanovili je lidé mnohem zkušenější, než je většina z nás tady.

                                                                                                NMichal | Út 11.4.2006 11:00:03

                                                                                                Flip: a co třeba ve prospěch Po a lipana ?

                                                                                                  NFlip - Profil | Út 11.4.2006 10:54:19

                                                                                                  Nechápu proč bych měl rybu ,třeba jako je tloušť, ,jehož chycení na mušku považuji za větší kumšt zabíjet ve prospěch nečeho jako je granuláč obecný.

                                                                                                    NMichal | Út 11.4.2006 10:45:06

                                                                                                    pajda: jo, a o několik odstavců za tím máš napsáno, že si ho musíš vždycky vzít, tak si vyber :-)

                                                                                                    strejka: okoun by mi až tak nevadil, pokud bude v přiměřeném množství, s tlouštěm je to horší, jedna z mých oblíbených pstruhovek, krásná řeka, se za poslední roky pomalu ale jistě mění v tloušťovou vodu, tam mi proto tloušť vadí, a to hodně, asi tam má dobré podmínky, bohužel

                                                                                                      Npajda - Profil | Út 11.4.2006 9:53:39

                                                                                                      Bacha na to, candát je na pstruhovce do 15. 6. hájen !!!

                                                                                                        Nstrejka - Profil | Út 11.4.2006 9:46:22

                                                                                                        stiku jsem loni klepnul i dvaceticentimetrovou, ukouni a tlousti se mi vzdycky nejak vysmeknou...

                                                                                                          NMichal | Út 11.4.2006 8:50:49

                                                                                                          harpunar: omyl, zabít štiku na pstruhovce mi předpisy přikazují

                                                                                                            Nharpunar - Profil | Út 11.4.2006 8:48:52

                                                                                                            Kluci mi ta otázka připadne trošku zcestná.Zeptám se jinak,je nezbytné aby v této zemi měli možnost slintat komunisti?Není a přece je (bohužel) musíme trpět.Je to jako s těmi okouny,štikami a pod. na pstruhovce.Amen

                                                                                                              NPike | Út 11.4.2006 8:35:47

                                                                                                              Harpunar: Pokud nema okoun aspon 25 cm, tak Slamackovi na pstruhovce pada tesne pred podberakem. Mi osobne se deje to same. To asi ty barbless hacky.

                                                                                                                Nšeptal - Profil | Út 11.4.2006 8:33:52

                                                                                                                harpunar: Tak to jsem nepochopil. A omlouvám se za zhacení případné pointy.

                                                                                                                  Nharpunar - Profil | Út 11.4.2006 8:30:47

                                                                                                                  Šeptale-právě proto jsem záměrně o kaprňákovi nehovořil,anóbrž jsem nechtěl s.Slamáčka po ránu rozpálit do běla.Vokouna snad rozdejchá!!!

                                                                                                                    Nšeptal - Profil | Út 11.4.2006 8:28:12

                                                                                                                    harpunar: Ale kuš. Slamák je alergický na kapra. Okoun ho neirituje.

                                                                                                                      Nharpunar - Profil | Út 11.4.2006 8:26:08

                                                                                                                      Je,pokud by tě např. viděl pan Slamáček že pouštíš zpět do pstruhového,vodního živlu okouna,mohl by tě lstivě uškrtit jojem.